Zaloguj się, aby obserwować  
zawor1

Chemia

290 postów w tym temacie

Moj kolega lubi sobie czasem wypić tanie wino, a jak powszechnie wiadomo troche jest w nim siarki:) Więc wypił sobie jedno ze smakiem i poszedł na basen. Wchodzi do wody troche sie pluska, patrze na niego, a on ma oczy czerwone jak królik. Mówie mu, a on do mnie:
- Aaaa, a wiesz czemu?
- Nie
- A co jest w tanim winie?
- Siara ?
- No, a co sie dzieje jak sie połączy wode z siarką?
- ???
- H2SO4, a co to jest??
- Kwas?
- Noooo

:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2005 o 15:19, Smerdek napisał:

Moj kolega lubi sobie czasem wypić tanie wino, a jak powszechnie wiadomo troche jest w nim
siarki:) Więc wypił sobie jedno ze smakiem i poszedł na basen. Wchodzi do wody troche sie pluska,
patrze na niego, a on ma oczy czerwone jak królik. Mówie mu, a on do mnie:
- Aaaa, a wiesz czemu?
- Nie
- A co jest w tanim winie?
- Siara ?
- No, a co sie dzieje jak sie połączy wode z siarką?
- ???
- H2SO4, a co to jest??
- Kwas?
- Noooo

:D:D


Te oczy to z przepicia, a nie przez kwasy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2005 o 15:19, Smerdek napisał:

Moj kolega lubi sobie czasem wypić tanie wino, a jak powszechnie wiadomo troche jest w nim


Troche to mało możliwe bo to za czasów PRL-u reakcje fermantacji wina zatrzymywano związkami siarki teraz niemamietam co to był za związek. A od jakiś 20 lat stosuje sie inne substancje by zachamować ten proces niema w nich sierki bo musi to być zgodne z jakimiś normami i nieszkodliwe dla konsumenta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

niezły żart, nie mający nic wspólnego z prawdą ale śmieszny;)

autentyk:
Moja nauczycielka z chemii kiedy studiowała to panowały troche inne standarty niż teraz, np. doświadczenia dało się pokryjomu przeprowadzać w akademikach. Po jednym z takich doświadczeń młodzi chemi poszli aby zlać resztki substratów, półproduktów do klopa (jak to mieli w zwyczaju;) ) tym razem ktoś jednak nie pomyślał, że wsród substratów było Na. Wywaliło cały pion kanalizacji- śmierdząca sprawa;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2005 o 15:22, Tarno napisał:

Ja tez chemi nie lubie doswiadczenie jakie mi sie podobało to spalanie magnezu:D czy czegos
takiego napewno na "m"


Fajnie reaguje nadmanganian potasu z gliceryną. Oba związki są nieskodliwe dla człowieka można je zjeść i nic sie nie stanie , są też niepalne. A w połączeniu zachodzi dynamiczna reakcja z wydzieleniem dużej ilości ciepła co powoduje zapłon mieszniny. Reakcji niemożna zatrzymać.
Oba zriąski można beztrudu kupić w sklepie chemiczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2005 o 15:27, zawor1 napisał:

> Ja tez chemi nie lubie doswiadczenie jakie mi sie podobało to spalanie magnezu:D czy czegos

> takiego napewno na "m"



Am iałeś otrzymywanie wodoru w reakcji wymiany? Takie fajne bąbelki się unoszą i pękają nad sufitem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2005 o 15:30, Budyn napisał:

> > Ja tez chemi nie lubie doswiadczenie jakie mi sie podobało to spalanie magnezu:D
czy czegos
>
> > takiego napewno na "m"


Am iałeś otrzymywanie wodoru w reakcji wymiany? Takie fajne bąbelki się unoszą i pękają nad
sufitem.


Generalnie to sporo widziałem z chemi bo jestam po szkole chemicznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2005 o 15:42, Michał N napisał:

> > Widze że z ciebie początkujący terrorysta> to nitrogliceryna


Czasem coś cię prubowało w szkole i po szkole - granulowany czarny proch , cos na kształt kordytu (teraz cię używa kordytu zamiast procu do odpalania dział artyleryjskich) i jeszcze pare innych ciekawych żeczy.
Kazdy po takiej szkole jak troche się przykładał do chemi to potrafi zrobic takie żeczy a nawet więcej ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować