Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Pierwsze nagrywarki Blu-Ray w przyszłym roku

20 postów w tym temacie

bedzie tak jak z nagrywarkami dvd... mina z 4 lata zanim sobie kupie :D bo ceny beda spadac z roku na rok. np. nagrywara dvd 2 lata temu kosztowala 600zl teraz juz za 200 dostanie sie pozadna i 3 razy lepsza niz 2 lata temu :D hyhy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Domek

Firma Pioneer, chcąc najwyraźniej udowodnić, że nazywa się tak nie bez kozery, zapowiedziała wprowadzenie na rynek jednych z pierwszych nagrywarek, pracujących w standardzie Blu-Ray. Urządzenia nagrywające dyski optyczne o pojemności do 25 GB na jednej warstwie pojawić się mają w sprzedaży w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Przeczytaj cały tekst "Pierwsze nagrywarki Blu-Ray w przyszłym roku" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trza będzie troche poczekać, a potem i tak najlepiej się ostro na ten nowy towar nie napalać. :P
Nie wiadomo jakie będą wady tych urządzeń... najrozsądniej więc będzie poczekać, aż stanieją. :D


POZDRO "Khalid"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja tam czekam, aż będą nagrywarki obsługujące płyty blueray i hddvd lub gdy jeden z tych formatów zdąbedzie zdecydowaną przewagę nad drugim, wczeniej nie opłaca się kupywać żadnej nagrywarki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A słyszeliście o hologramowych płytkach maxella wychodzą też w 2006 300GB miejsca :) 160Mb/s. W 2008 mają mieć 800gb i 640Mb/s, a w 2010 1600 gb i 960mb/s według mnie maxell posprząta konkurencje. Sony ma w planach 4-warstwowe blue-r 100GB 2007rok i 200gb-ośmiowarstwówki w 2009. Ale i tak maxell po prostu zarządzi. Blue-ray i HD będą tylko do filmów jak już :D. Więc dajta se spokój z tymi nośnikami hologramy to przyszłość :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja poczakam, aż ta technologia od DVD będzie tańsza. Pewnie poczekam 2 lata ale bede wiedział, która z nich jest dobra, a poza tym kupie lepszą etchnicznie i tańsza nagrywarkę. Zastanawiam się tez ile kosztowa będą same nosniki danych.
A co do holograficznych nośników to uważam, że na poczatek ta technologia bęxzie bardzo droga i opłacalna tylko w przypadku firm i instytucji zapisujących dużo danych, które będa zajmowaly mało miejsca. Dopiero w późniejszych latach (może) stanie sie to bardziej powszechne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taa holo będzie drogie, ale jeżeli stosunek ceny do pojemności będzie niższy od bluray i hddvd (a jest to wysoce prawdopodobne) to te ostatnie pójdą w odstawkę. Chyba że ktoś komuś zapłaci, nadpłaci, przepłaci... żeby stosowana była jego technologia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tu mam problem z zapelnieniem plyty DVD przy nagrywaniu ,a tu jzu jakies blu-raya wrzucaja . Choc zanim sam sprzet stanieje i bedzie wolny od wad mina 3-4 lata .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I znowu będziemy czekać na obniżki , promocje, wyprzedaże , ale myślę że i tak będziemy czekać aż to stanieje i to sporo . W pierwszej kolejności pewnie będą to pakować do zestawów nowych kopów , a później dopiero ma to szanse stać się popularnym napędem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie najważniejsze jest, że będą one czytać płyty DVD. Mogę więc sobie spokojnie jeszcze długo czekać używając nagrywarek DVD, a kiedy już będą na tyle niskie ceny, że się zdecyduję przesiąść, to i tak moje stare gry i nagrania będzie można odtwarzać na nowym sprzęcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

heh ;) a mam zamiar kupić nagrywarkę dvd teraz ... ale niewiele stracę, blu-ray w dobrych cenach będą za długi długi czas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uwżam że formatem przyszłości zostaną Blu-Raye ale puki co moja nagrywarka DVD wariuje i rysuje płytki... Hologramy maja byc uzywane w dyskach i mają moje pelne błogosławieństwo... :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2005 o 19:12, Thom_Headhunter napisał:

i znowu wieeeeelkieeeee(!!!!!!) rewolucje w nosnikach! a zwykle CeDeki nadal są w uzyciu! dziwne...


No a ja jeszcze dyskietek używam, ale poszedłem naprzód z technologią i uzywam HD :D

Btw trzeba chyba będzie obudowę na jakiś mega tower zmienić, żeby pomieścić BlueRay, HDDVD i holo, bo przecież trzeba być na topie i mieć wszystko nie ;?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Poza tym nagrywarki radzą sobie również z zapisem i odczytem tradycyjnych płyt DVD,
> także tradycjonaliści nie zostaną całkowicie odcięci od starszego medium.

Blad ortograficzny: ''takze'' -> ''tak ze''.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować