Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

The Orange Box - rzut okiem cz. 1

50 postów w tym temacie

Ja do tej pory nie za bardzo interesowałem się HL2. Jednak teraz za takie pieniądze to grzech nie kupić. 5 bardzo dobrych gier w jednym pudełku nie zdarza się zbyt często.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ze wszystkim w tekście się zgadzam, ale nie z oceną grafiki: IMO nadal dominuje! Co z tego, ze Bioshock sie bardziej błyszczy. Dla mnie chociaz ładny to wygląda plastikowo i przerysowanie (bo taki tez miał być). Lost Planet? ładny motion blur a poza tym bez rewelacji a na dodatek jednolicie. HL2 do dziś stanowi dla mnie wzór najpiękniejszej grafiki, najbardziej realistycznej. Teraz może się równać TYLKO z Crysis, każda inna gra odpaada (a zobaczcie ile lat ma już HL2!).
No, ale Crysis w rozgrywce moim zdaniem i tak mniej wciąga więc HL2 pozostaje dla mnie królem :) No i Day of Defeat polecam :] ale to i tak ten sam engine

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, engine pomimo wieku wciąż trzyma się nieźle i trochę niesprawiedliwie jest oceniać w ten sposób grafikę. Poza tym wymagania jak na możliwości graficzne gry są stosunkowo małe. Mimo upływu czasu Source trzyma się całkiem nieźle, zresztą przy okazji EP2 engine trochę ulepszono.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż, mogę tylko polecić HL2 wszystkim tym, którzy jeszcze w niego nie grali. Ja mam HL2 od czasu premiery, grafa nadal jest bardzo dobra, no i silnik fizyczny z gravity gunem :) Planuje kupić Orange Boxa pod choinkę, mimo iż mam podstawkę od 3 lat, to nadal jest to bardzo dobry dil :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O tak. Mam Orange Box i naprawdę każda wydana złotówka nie jest stracona. Dostajemy 5 doskonałych gier, w tym jedną sieciówke i jedną logiczną. Idealne zestawienie ceny do zawartości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu tego tekstu, aż chyba sobie grę znowu zainstaluje i pogram ( na razie tylko w podstawkę i EO ). Mimo upływu kilku lat nadal jest to bardzo grywalna pozycja. Szkoda tylko, że w porównaniu do "jedynki" nie ma praktycznie żadnych zagadek. Jak dla mnie to jedyna wada tej znakomitej gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W dzisiejszych czasach za recenzje uznaje sie przetykane ogolnymi informacjami streszczenie fabuly gry. Osobiscie jestem wlasnie na poczatku Episode Two i ten tekst zdradzil pare istotnych informacji dotyczacych fabuly. Moze mimo wszystko przydalaby sie jakas redakcja tekstow przed ich opublikowaniem...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2007 o 08:09, VolfPL napisał:

Czy do orange boxa dodają CSS? BO to trochę ważne :)


nie niestety nie uświadczysz.. ale mimo to Orange Box to dobra inwestycja, polecam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jak na razie jestem zachwycony Orange Boxem w 3/4.
Podstawka nie spolszczona, w EO polskie napisy mam tylko w wypowiedziach dr Breena ( jakieś 5 zdań,
Portal spełnił oczekiwania ( jest genialny i z polskimi napisami, a Episode 2 i TF2 nie próbowałem)

Jeśli ktoś ma pomysł na problem z wyświetlaniem polskich napisów w Episode 1 niech do mnie napisze - feeniks@o2.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Feeniks

Podstawka wyszła w czasie, gdy Valve nie interesowało sie polskim rynkiem (i EP1 też), ale fani dorobili do nich znakomite spolszczenia, poziomem przewyższające spolszczenia Cenegi ;). Reszta jest PL.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobrze ze wyszedl ten Orange Box,5 gier za 120zł to się opłaca
chyba sie na to skuszę,nigdy nie gralem w Half-Life 2,a za taka cene sie oplaca:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2007 o 16:03, hehe napisał:

Jak dla mnie wydanie Episode Two tylko w Orange Box to chamstwo w stosunku do tych którzy
kupowali poprzednie częsci...

Można kupić przez Steam - pamiętaj, że Valve bardzo stawia na swój kanał dystrybucji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować