Zaloguj się, aby obserwować  
Kukowsky

Heroes III czy IV? Które są lepsze?

430 postów w tym temacie

Moim zdaniem zdecydowanie lepsze są Heroes III. Może IV też mi się podobała, ale jakoś ta IV szybciej mi się znudziła. A w homm3 gram już 5 lat z przerwami i jeszcze mi się nie znudziły. Akurat teraz wypadła mi dłuższa przerwa nieweim czemu:D Ale musze zacząć grać jeszcze raz by wrócić do formy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

IV żądzi bo fajniejsza, są mikstury, można grać bohaterami, a przede wszystkim nie trza bohatera do prowadzenia armi, i jeszcze to, że można mieć kilku bohaterów w armi i po ucieczce lub kapitulacji zostajesz zaraz przed miejscem, w którym byłeś, wybór wykluczający i jeżeli w armi przeżyje choć jedna (dowolna) jenostka, to po jakimś czasie bohaterowie zmartwychwstają.I jeszcze to, że umiejętności główne są podzielone na poboczne a stopni zaawansowania jest 5 a nie 3.Już chyba styczy> :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wierniejsza 3.O wiele lepsza,bo klimat,grywalnosc i latwiejsza obsluga jednostek.Miejmy nadzieje ze 5 bedzie jeszcze lepsza i zeby nie zepsula tego co w trojce najlepsze.
PS.matizk12-fajny nick,o niebo lepszy od mojego :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2005 o 19:22, Matizk12 napisał:

IV żądzi bo fajniejsza, są mikstury, można grać bohaterami, a przede wszystkim nie trza bohatera
do prowadzenia armi, i jeszcze to, że można mieć kilku bohaterów w armi i po ucieczce lub kapitulacji
zostajesz zaraz przed miejscem, w którym byłeś, wybór wykluczający i jeżeli w armi przeżyje
choć jedna (dowolna) jenostka, to po jakimś czasie bohaterowie zmartwychwstają.I jeszcze to,
że umiejętności główne są podzielone na poboczne a stopni zaawansowania jest 5 a nie 3.Już
chyba styczy> :)

Ładne argumenty, Brawo! Ale III ma lepszą grywalność, większy wybór map w internecie, w IV jest tylko 6 królestw, a w III z dodatkami 9, w III jest więcej poziomów stworzeń w miastach, większa ilość potworów, kampanie z lepszą fabułą, są ulepszenia stworzeń w miastach i teraz chyba styczy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

III część. W IV głupie jest to, że komputer cały czas widzi naszą armię. Oprócz tego wybór jednostek w miastach, dzienny przyrost (a nie tygodniowy), bohater walczący na pierwszej linii. No i brak multi bez patcha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jeszcze zapomniałem napisać, że w IV jednostki umieją rzucać czary
PS. Sorry, ale to nie plagiat lecz zbieg okoliczności, bo zanim się pierwszy raz zalogowałem,nawet nie patrzyłem kto już jest a zresztą już wcześniej używałem tej ksywki jak chcesz to możesz sprawdzić na www.kurnik.pl że też tej xywki używam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tylko ze trojka ma jeden maly minusik(chociaz i tak sadze ze jest lepsza o niebo)-kiedy mam ogromną armie(np.1000 aniolow,8000 liczow a to liczby bez kodow przysiegam)to wrog zawsze ma armie a te 200 lepszą ode mnie,nie wiem dlaczego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2005 o 19:32, matizek12 napisał:

tylko ze trojka ma jeden maly minusik(chociaz i tak sadze ze jest lepsza o niebo)-kiedy mam
ogromną armie(np.1000 aniolow,8000 liczow a to liczby bez kodow przysiegam)to wrog zawsze ma
armie a te 200 lepszą ode mnie,nie wiem dlaczego...

Bo jesteś kiepski ;P
Żartuję... ja nigdy nie przeszedłem nawet najmniejszej mapy na najtrudniejszym poziomie ;)

Trójka jest oczywiście bez porównania lepsza. Ma klimat i super grywalność... Czwórka to niestety porażka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2005 o 19:32, matizek12 napisał:

tylko ze trojka ma jeden maly minusik(chociaz i tak sadze ze jest lepsza o niebo)-kiedy mam
ogromną armie(np.1000 aniolow,8000 liczow a to liczby bez kodow przysiegam)to wrog zawsze ma
armie a te 200 lepszą ode mnie,nie wiem dlaczego...

No właśnie, też to zauważyłem! To ciekawe! A to ci labirynt! Spoko, ja też takie armie bez kodów miałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

IV rzadzi - walczacy bohater, karawany, scenariusze, w zasadzie wszystko :) III jest lepsze tylko podczas gry w kilku przy jednym kompie.. ale nie bede strzelal do ludzi lubiacych bardziej III

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2005 o 19:32, matizek12 napisał:

tylko ze trojka ma jeden maly minusik(chociaz i tak sadze ze jest lepsza o niebo)-kiedy mam
ogromną armie(np.1000 aniolow,8000 liczow a to liczby bez kodow przysiegam)to wrog zawsze ma
armie a te 200 lepszą ode mnie,nie wiem dlaczego...

Ja nawet próbowałem, zmienić graczy tak żeby grać komputerem z ciekawości. I sprawdzałem czy ma jakieś artefakty może, graala czy coś takiego, nie ma! Nawet większego przyrostu naturalnego w miastach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do kilku(nasto)tysięcznych oddziałów dochodziłem jedynie w przypadku szkieletów(nekromancja) i liszów (płaszcz nieumarłego króla)... Zawsze dość szybko kończę mapy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2005 o 19:39, Monastor napisał:

Do kilku(nasto)tysięcznych oddziałów dochodziłem jedynie w przypadku szkieletów(nekromancja)
i liszów (płaszcz nieumarłego króla)... Zawsze dość szybko kończę mapy

Ja przeważnie też, ale lubie tak specjalnie zrobić sobie większe armie dla frajdy. Zeby większy rozpiszcz był:D:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2005 o 19:41, Kukowsky napisał:

> Do kilku(nasto)tysięcznych oddziałów dochodziłem jedynie w przypadku szkieletów(nekromancja)

> i liszów (płaszcz nieumarłego króla)... Zawsze dość szybko kończę mapy
Ja przeważnie też, ale lubie tak specjalnie zrobić sobie większe armie dla frajdy. Zeby większy
rozpiszcz był:D:P

Mnie by się nie chciało tyle młucić... to żadna frajda siedzieć przez miesiąc żeby uzbierać sobie tysiąc jednostek siódmego poziomu :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2005 o 19:45, Monastor napisał:

> > Do kilku(nasto)tysięcznych oddziałów dochodziłem jedynie w przypadku szkieletów(nekromancja)

> > > > i liszów (płaszcz nieumarłego króla)... Zawsze dość szybko kończę mapy
> Ja przeważnie też, ale lubie tak specjalnie zrobić sobie większe armie dla frajdy. Zeby
większy
> rozpiszcz był:D:P
Mnie by się nie chciało tyle młucić... to żadna frajda siedzieć przez miesiąc żeby uzbierać
sobie tysiąc jednostek siódmego poziomu :/

Ale jak komputer ma taką samą armie to jest fajnie, ale z resztą kwestia gustu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować