Zaloguj się, aby obserwować  
Ivaldim

Lubicie święta ?

117 postów w tym temacie

Dnia 29.11.2007 o 15:39, El Cascador napisał:

Oczywiście, że jest lepiej, ponieważ spotyka się przy nieco "innym" stole w nieco innych okolicznościach.


No cóż, w moim przypadku można mówić wręcz o wyjątkowych okolicznościach, bo ten dzień to jeden z nielicznych, w których się to udaje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... W boga nie wierzę, ale ten klimat towarzyszący świętom jest idealny. Wszyscy spokojni, bez kłotni.
Akurat to że nie ma szkoły to dla mnie wada, bo nie można prezentami zaszpanować....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Święta wprost uwielbiam! :)

Jest to mój ulubiony okres czasu. Świętom z reguły towarzyszy ich magia, tworzy się klimat, w sklepach pełno świątecznych rzeczy, na ulicach też niektóre domy i sklepy przystrojone są choinkami, kolorowymi lampkami ;) Lubię też pomagać w tworzeniu potraw ;) Wigilie uwielbiam, wieczorem jest ogromny nastrój w domu, które przez rok z reguły nie ma. Potem jest jeszcze sylwester, jeden z moich ulubionych dni w roku co jest związane z moją pasją - fajerwerkami. Kupuje ich sporo, bo bardzo je lubię i jest to moje hobby :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2007 o 15:06, Jakub Wędrowycz napisał:

No cóż, w moim przypadku można mówić wręcz o wyjątkowych okolicznościach, bo ten dzień to jeden
z nielicznych, w których się to udaje :)

Dlaczego? Rodzina mieszka daleko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lubie swieta,mozna odpoczac spokojnie,spotkac i porozmawiac z rodzina/kolegami czy przyjecielami w tym swiatecznym nastroju...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja niesety od dziecka swiata kojarzyłem tylko z prezetami i stwierdziłem ze zalezy mi tylko na prezetach i czasu spedzonego z rodzicami.Nie ma to jakiesgos glepszego znaczenia w mojeje wierze.Byłem zawsze ateista ale o tym nie wiedziałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2007 o 15:21, El Cascador napisał:

Dlaczego? Rodzina mieszka daleko?


Nie, wręcz bardzo blisko powiedziałbym. Właściwie to pod jednym dachem ;) Tyle, że każdy ma na co dzień do załatwienia jakieś swoje sprawy, więc przeważnie rozmijamy się zamieniając ewentualnie jakieś "cześć". Najgorzej jest z ojcem - mam z nim kontakt praktycznie tylko w weekendy, bo kiedy przychodzę ze szkoły, on jest już w pracy, a kiedy wraca, ja już sobie śpię :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2007 o 15:47, Jakub Wędrowycz napisał:

> Dlaczego? Rodzina mieszka daleko?

Nie, wręcz bardzo blisko powiedziałbym. Właściwie to pod jednym dachem ;) Tyle, że każdy ma
na co dzień do załatwienia jakieś swoje sprawy, więc przeważnie rozmijamy się zamieniając ewentualnie
jakieś "cześć". Najgorzej jest z ojcem - mam z nim kontakt praktycznie tylko w weekendy, bo
kiedy przychodzę ze szkoły, on jest już w pracy, a kiedy wraca, ja już sobie śpię :)

Ja mam gorzej mój ojciec to pracuje na tirach i go widzę nie zawsze w weekendy ale na święta naszcześćię będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2007 o 15:53, Artiz napisał:

> wyjeżdżacie gdzieś w święta bo ja wyjeżdżam wo zakopanego :)

ja zostaje w domu bo wszędzie dobrze ale w domu najlepiej ;p


ja też zostaje w domku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2007 o 12:51, Ivaldim napisał:

ja też zostaje w domku


Ja podobnie jak ty dwaj zostaję w domku bo cała rodzina do mnie wpada na święta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja jadę do rdziny na święta w Wigilię,w Boże Narodzenie siedzę w domu,a w Drugi Dzień Świąt cała rodzina zbiera się u mojej cioci.Wtedy jest fajnie:)Co do świąt to jest bardzo fajnie,można porozmawiać z całą rodziną,a rzadko się to u nas zdarza:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja święta lubię za tą atmosferę, jedzenie i oczywiście prezenty :p.
Fajnie jak cała rodzinka się zjedzie kuzyni ;] to zawsze śmiech jakiś jest. Bardzo to lubię ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja traktuję święta dwojako. Pierwej jako okres wewnętrznego pojednania się z Bogiem, refleksji nad swoim życiem i zawsze w święta rozmyślam nad swoimi przyszłymi planami. Traktuję je jako okres w którym rodzina się zbiera "porozrzucana" po Polsce. Czasami i między innymi ZAWSZE na święta się wszyscy spotykamy, rozdajemy prezenty, ja to traktuję jak pewną symbolikę, dzielimy się opłatkiem, wspólnie zasiadamy do stołu, a przecież jest tak mało dni w mojej rodzinie, kiedy całą się możemy spotkać. Raduje też me oczy widok zawsze pięknie udekorowanej choinki. Taki widok daje dużo optymizmu, radości wewnętrznej. Podsumowując, dla mnie święta to okres niezwykły i najważniejszy w całym roku.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie to nie wiedziałem gdzie mam napisać, ale to chyba ogólny temat o świętach...

No więc ja je już po części czuje, a to za sprawą fajerwerków, które kupiłem (fotografia na Gramsajcie). Jedyne do czego mocno się przyczepie to kompletne pustki z białym puchem - od dłuższego czasu u mnie nie spadł, w całej Polsce w większości leje deszcz... mam nadzieje, że nie powtórzy się sytuacja z przed roku, gdzie w wigilie było jak wiosną. Wtedy byłoby beznadziejnie...

A jak tam z potrawami?
Ja wczoraj rozmawiałem z mamą i wstępnie uzgodniliśmy, że na 100% będą:
- rybka
- gyros
- zupa grzybowa
- łazanki
To jak na razie ;) Okaże się w nadchodzących dniach co jeszcze znajdzie się na stole...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ba ... Chyba każdy lubi tutaj święta poza tym kat spotykamy się z rodziną , wolne jest , klimat tak jakby coś w powietrzu było , bo i wyżerka oraz prezenty :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować