Zaloguj się, aby obserwować  
Jackal-pl

Monitory LCD - Temat ogólny (nowości, matryce, parametry, sprawy techniczne)

2468 postów w tym temacie

YH dzięki za info poszukałem jeszcze trochę o tym monitorku na youtube i się zdecydowałem. Samsung SyncMaster 2032MW 20 cali mi w zupełności wystarczy, wygląd ma świetny jak dla mnie i cena tez spoko ( 230 funtów, mieszkam w anglii) do tego przyjmuje jeszcze 1080P
http://pl.youtube.com/watch?v=nTDAxU_rets
http://hdtvpolska.com/index.php?sh owtopic=9299
Z mnóstwa przeglądniętych stron osobiście polecam ten monitorek dla tych którzy w przyszłość chcą kupić dobry TV LCD do konsoli (obecnie brak dobrego TV 32-37 calowych)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich gramowiczów!
Mam monitor z marki MAG INNOVISION. Nie wiem jaki model, bo dostałem go 6 lat temu od taty w prezencie, ale nie ważny model. Mam on 17" i problemem jest to, że widzę taką czarną kropkę trochę na dół od środka monitora (na tej powierzchni, gdzie widać obraz) . Czy jest to martwy piksel?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> A co chciałbyś kupić zwykłe 4:3 czy jakiś panoramiczny?
> Jeśli zwykły to chociażby LG L1918S. Jestem zwolennikiem LG i ich monitorów i uważam,
> że są solidne i bardzo dobre z dobrymi parametrami.
>
Dzięki za rady:) W końcu wybrałem LG L1953S, parametry lepsze a ledwie 40zł różnicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No więc tak mam monitor zwykły jak to niektórzy mówią z d**ą Samsunga 17''.
I proszę was o pordę czy mam zostawić ten monitor? Fajnie się ptarzy na niego ale oczy psuje czy chyba coś że jest gorszy mówi dużo osób? I mam kupić sobie LCD 19'' Asus''a i proszę o wymieninie mi plusów i minusów monitora LCD i z dup* napewno mi ona pomoże przy decyzji kupna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam !
Szukam monitora LCD do grania. Musi mieć dobrej jakości obraz i kosztować do 1000zł (ew. może być trochę więcej).

Jako ciekawostkę (nie chcę się chwalić :P) dodam, że komputer który chcę złożyć to geforce 8800GT, C2D E8400 oraz 4GB ram (reszta nie ma znaczenia), więc obraz musi być na prawdę dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2008 o 14:37, sinir napisał:

Witam !
Szukam monitora LCD do grania. Musi mieć dobrej jakości obraz i kosztować do 1000zł (ew.
może być trochę więcej).

Jako ciekawostkę (nie chcę się chwalić :P) dodam, że komputer który chcę złożyć to geforce
8800GT, C2D E8400 oraz 4GB ram (reszta nie ma znaczenia), więc obraz musi być na prawdę
dobry.


SAMSUNG 226BW 22" w zueplnosci ci wystaczy cena wlasnie akurat 1000zl wiec powinienes byc bardzo zadowolny. mam go osobsicie powiesilem go na scianie i jst super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Dzięki.
Myślałem właśnie o tym monitorze, ale po przeczytaniu recenzji na jakiejś stronie, w której ocenili jakość obrazu (na czym mi najbardziej zależy) na 6/10, to trochę się zniechęciłem. Ale ok, spróbuję :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2008 o 14:46, sinir napisał:


Dzięki.
Myślałem właśnie o tym monitorze, ale po przeczytaniu recenzji na jakiejś stronie, w
której ocenili jakość obrazu (na czym mi najbardziej zależy) na 6/10, to trochę się zniechęciłem.
Ale ok, spróbuję :P


A mozesz mi pokazac ktory serwis wystawil taka ocene ??? Bo z kim bym sie nie spotkal i kto ma taki monitor to kazdy jest z niego bardzo zadowolony i poleca go innym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał Samsung SyncMaster 2032MW !!! wejście HDMI 20 cali ale za to mniejsza plamka co w niższych rozdzielczościach ma duże znaczenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

iiyama Prolite E1902S...co sądzicie o tym monitorze?

linka musiałem usunąć...chyba był za długi...nie chciał działać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2008 o 18:10, holo napisał:

iiyama Prolite E1902S...co sądzicie o tym monitorze?

linka musiałem usunąć...chyba był za długi...nie chciał działać...

Jeśli nie potrzebujesz wejścia HDMI to bierz, monitorek całkiem niezły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2008 o 14:46, sinir napisał:


Dzięki.
Myślałem właśnie o tym monitorze, ale po przeczytaniu recenzji na jakiejś stronie, w
której ocenili jakość obrazu (na czym mi najbardziej zależy) na 6/10, to trochę się zniechęciłem.
Ale ok, spróbuję :P


Jak będziesz brał 226BW to zwróć uwagę na to czy z tyłu na naklejce informacyjnej widnieje napis ( prawy górny róg) A czy S bierz tylko wtedy jeśli pisze S
Samsung kupił 2 rodzaje matryc, te bardziej chujowe, ze spranymi kolorami najdziesz w serii A, te lepsze w S
różnicę widać i to sporą jeśli porównać 2 monitory z A i S.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem. Potrzebuję skalować monitor do mniejszej rozdzielczości tylko że w opcjach nie ma takiej możliwości. WEdle pomocy powinna być ale jej nie ma. Co robić ?? Monitor mam Nec''a a grafikę Nvidia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2008 o 21:57, Kerigun napisał:

Mam problem. Potrzebuję skalować monitor do mniejszej rozdzielczości tylko że w opcjach
nie ma takiej możliwości. WEdle pomocy powinna być ale jej nie ma. Co robić ?? Monitor
mam Nec''a a grafikę Nvidia.

A jak to robisz? Bo i w kartach NVidii jak i w ATI klikasz na wolnej przestrzeni monitora prawym klawiszem myszy, wybierasz właściwości-> ustawienia i przesuwasz suwakiem na żadaną rozdzielczość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2008 o 22:15, KrzysztofMarek napisał:

A jak to robisz? Bo i w kartach NVidii jak i w ATI klikasz na wolnej przestrzeni monitora
prawym klawiszem myszy, wybierasz właściwości-> ustawienia i przesuwasz suwakiem
na żadaną rozdzielczość.


Nie chodzi mi o zmianę rozdzielczości tylko skalowanie. Mam LCD co obsługuje tylko 1280x1024. A chec pograć w grę co obsługuję tylko 1024x768. I chodzi by było na środku ekarnu te 1024x768 a na około czarne pasy. To jest właśnie skalowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować