Zaloguj się, aby obserwować  
Jackal-pl

Monitory LCD - Temat ogólny (nowości, matryce, parametry, sprawy techniczne)

2468 postów w tym temacie

Dnia 01.08.2008 o 00:12, ziptofaf napisał:

> /.../ nie myślisz o oglądaniu filmów HD na kompie /.../

Co prawda mam monitor 1280x1024 ale film HD (1920x1200) na moim monitorze ogladałem. Bardzo dobrze radził sobie z nim mój Radeon 3870 - a przecież obraz musiał być przeskalowany. Nie zauważyłem jakiegokolwiek pogorszenia jakości, moze dopiero bedzie to widać na monitorze 1920x1200, którego kupno odłożyłem do skończenia remontu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2008 o 00:45, Kalejdoskop86 napisał:

> /.../ Wolę XP, chociaż nie widziałem nigdy Visty na żywo, tylko kolega
mi mówił. Ostatnio był news właśnie o takim czymś, ale bądź co bądź: chcę mieć XP dalej.
;) /.../

Do zwolenników Visty trudno mnie zaliczyć, tym niemniej do nowego komputera jakiś system operacyjny będziesz pewnie musiał kupić, bo stary XP masz pewnie w wersji OEM, czyli przywiązany do chipsetu płyty głównej?
A skoro tak, czy inaczej musisz sytem operacyjny kupić, to dlaczego nie Vistę? Cena ta sama, co XP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2008 o 06:36, KrzysztofMarek napisał:

> > /.../ nie myślisz o oglądaniu filmów HD na kompie /.../
Co prawda mam monitor 1280x1024 ale film HD (1920x1200) na moim monitorze ogladałem.
Bardzo dobrze radził sobie z nim mój Radeon 3870 - a przecież obraz musiał być przeskalowany.
Nie zauważyłem jakiegokolwiek pogorszenia jakości, moze dopiero bedzie to widać na monitorze
1920x1200, którego kupno odłożyłem do skończenia remontu?


Radeony HD bardzo dobrze radzą sobie z filmami HD. Seria HD4xxx nie ma jakichś specjalnych ulepszeń w storunku do HD3xxx - tyle, że potrafi obrabiać 2 filmy naraz (Picture in Picture), co czasem się przydaje.
A co do poprawy jakości filmów - u ATI jest to darmowe Avivo, u Nvidii płatne (bodajże 29,95 $) PureVideo. Z tym, że to u ATI działa automatycznie przy każdym filmie HD, więc poprawa jakości jest cały czas. U Nvidii obsługują to tylko niektóre karty, a i trzeba się pomęczyć, aby to włączyć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja muszę zadać takie Laickie pytanie... Jaki monitor LCD do powiedzmy 1200/1000zł możecie mi polecić? Wiem, że jakiegoś wypaśnego za taką cenę nie kupię, ale może jest taki w miarę dobry...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2008 o 10:11, W.S.A.D napisał:

A ja muszę zadać takie Laickie pytanie... Jaki monitor LCD do powiedzmy 1200/1000zł możecie
mi polecić? Wiem, że jakiegoś wypaśnego za taką cenę nie kupię, ale może jest taki w
miarę dobry...

Za 1200 zł to dostaniesz już bardzo wypaśny! W tej cenie (jak trochę poszukasz) dostaniesz NEC 20WGX2 PRO, czyli jeden z najtańszych (a o świetnych możliwościach) monitorów na matrycy IPS. A IPS to poziom znacznie lepszy niż dowolny monitor z matrycą TN. Innym wartym zainteresowania jest HP LP2065.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

<

Nie daj się wkręcić w Radeony. Najnowsze karty Nvidii, które zbierają bardzo dobre recenzje, to GF 260 GTX i GF 280 GTX. Ta pierwsza ma w miarę przystępną cenę i dośc mocy, aby nie narzekac na wydajność w grach.

Jeśli chodzi o Vistę, to zewsząd słyszę narzekania. Brat zajmuje się w pracy komputerami i klnie Vistę jak szewc. Koleś z gry internetowej klnie Viste na laptopie jak szewc. Przyjaciółka chetnie wypieprzyłaby ją z laptopa, tylko są tam jakies oszustwa w licencji, z których wynika, że można nie miec wyboru co do systemu. Zależy to od rodzaju licencji, jaką dostaje się do laptopa, dlatego najlepiej kupować go "gołego" i samemu wrzucić system wg. życzenia. Poza tym, sam Microsoft nie próbuje już ukrywać, że Vista jest systemem przejściowym, następny OS jest już w zaawansowanej produkcji. Przy problemach z vistą i bezproblemowym XP, po co ściągać sobie kłopoty na głowę? Tyle moge ci powiedzieć.

Co do XP, to jeśli go masz, używaj, jak długo się da, dopilnuj, aby mieć Service Pack 2. Problemy z przywiązywaniem systemu do płyty głównej, to kompletna bzdura. Mam już 3 płytę na tej jednej legalnej kopii XP Home, jaka mam, przy czym faktycznych zmian płyty było więcej, jak te 2, bo miałem awarie płyty głównej i zamieniałem je miejscami. Przy instalacji aktywacja dokonuje sie samoczynnie, jeśli masz internet. Nie ma żadnych problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

chlopzce komu ty te bajki wciskasz??? Rozumiem ze te karty sa wydajne ale patrac na stosunek wydajnosc/cena mozna powiedziec ze sa daleko za murzynami. ATI wygrywa w testach bo jest technologicznie bardziej zawawnsowane, NVIDIA tylko odgrzewa cos i dodaje jakies male dodatki. Co do VISTY napisze tak. Na stacjonarnym kompie mam XP i nie narzekam ale zastanwiam sie nad przeniesieniem sie na VISTE , natomiast na lapku mam VISTE sluzy mi on do pracy do sciaganie duzych plikow itp i chwale sobie, w urzadzeniach mobilnych Vista sprawuje sie calkiem dobrze, ale trzeba pamietac ze nalezy ja sobie spersonalizowac wg wlasnych upodoban. Wielu uzytkownikow nadal probuje sie odnajsc w niej i ciezko im to idzie u mnie jaks poszlo latwo i smigam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam :). Czy są może monitory z wejściem pod tv? Bo chciałbym kupić sobie w przyszłości taki by móc grać na Ps2, na kompie oraz w miarę możliwości oglądać TV :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problemik z monitorem LCD LG. Dzisiaj grałem sobie w Black and White 2. Wszystko cacy, doszedłem na 3 wyspę. I nagle TRACH! Gra się zawiesiła, a monitor przeszedł w stan uśpienia(pomarańczowa dioda). Wyresetowałem kompa, mając nadzieję, że wszystko wróci do normy. Niestety tak nie było. Po włączeniu zauważyłem szereg błędów w wyświetlaniu grafiki, a gdy odpaliłem B&W2 moim oczom ukazał się widok jak na zdjęciu. Co może być przyczyną, jak to naprawić?

20080803165320

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tutaj sprzedawca sobie chyba w kulki leci - szukanie po nazwie producenta informuje ( sprawdzałem na paru stronach, żeby nie było... ), iż monitor o takiej właśnie nazwie ( LS19MEWSFV ) jest oparty na technologi TN, na co wskazuje również cena. Najlepiej napisać maila z zapytaniem, nie mniej ja tak czy siak bym nie kupował tego, po ta aukcja po prostu śmierdzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2008 o 01:04, ElDudi napisał:

Tutaj sprzedawca sobie chyba w kulki leci - szukanie po nazwie producenta informuje (
sprawdzałem na paru stronach, żeby nie było... ), iż monitor o takiej właśnie nazwie
( LS19MEWSFV ) jest oparty na technologi TN, na co wskazuje również cena. Najlepiej napisać
maila z zapytaniem, nie mniej ja tak czy siak bym nie kupował tego, po ta aukcja po prostu
śmierdzi.


Tak właśnie podejrzewałem, że z aukcją coś nie tak...Dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie! Poszukuję monitora 19'' w cenie do 600zł. Który polecacie? Nie potrzebny mi jest jakiś super, byleby się dobrze filmy oglądało, grało itp, i żeby posłużył parę latek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2008 o 11:14, exlibris napisał:

Witajcie! Poszukuję monitora 19'' w cenie do 600zł. Który polecacie? Nie potrzebny mi
jest jakiś super, byleby się dobrze filmy oglądało, grało itp, i żeby posłużył parę latek.


Żaden. Jak monitor LCD ma posłużyć parę latek i służyć do grania, oglądania filmów itd. to niestety najpopularniejszy chłam z matrycą TN odpada. Znacznie lepsze jest coś opartego na IPS - świetny kontrast, dobre odwzorowanie kolorów, zero martwych pikseli. Fakt, że są drogie (ponad 1000 zł), ale za jakość się płaci. Jasne, że za 600 dostaniesz jakiś monitor 19", ale...cóż...to będzie chłam, który nie sposób polecić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Wszedzie piszesz ze matryca TN jest lipa i totalny szajs a polecasz IPS ktora nie jest jeszcze tak bardzo popularna. Ja jade na SAMSUNGU 226BW z matryca TN 3 generacji i jest to skok milowy w porownaniu z 2 generacja. Czy mam zamiar przesiadac sie na IPS?? w zadnym wypadku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2008 o 11:56, MLODY2K6 napisał:

/.../
Wszedzie piszesz ze matryca TN jest lipa i totalny szajs a polecasz IPS ktora nie jest
jeszcze tak bardzo popularna. Ja jade na SAMSUNGU 226BW z matryca TN 3 generacji i jest
to skok milowy w porownaniu z 2 generacja. Czy mam zamiar przesiadac sie na IPS?? w zadnym
wypadku.


Inaczej - jak często wymieniasz monitor? Jeżeli co rok, dwa, to może być i TN. Ale jeżeli monitor ma służyć długo, to lepiej od razu wziąć porządne rozwiązanie (A TN do takich się nie zalicza, nie zaprzeczysz). Monitory na matrycy TN bardzo rzadko mają matryce pierwszej klasy (czyli martwe piksele często nie są obejmowane przez gwarancję), kiepski kontrast (taaa, 5000:1...Niektóre takie napisy na sobie mają, ale w rzeczywistości jest to 200:1), problemy z jasnością, kiepskie odwzorowanie kolorów. IPS jest znacznie doskonalszym rozwiązaniem (to najtańszy rodzaj matryc LCD, który uważam za lepszy niż mój CRT). A jak to się mówi - biednych nie stać na oszczędzanie. Zamiast kupować "przejściówki" lepiej od razu wziąć naprawdę dobry sprzęt.

A czemu nie chcesz się przesiąść na IPS? Bo już masz (pewnie nie tak dawno kupiony) niezły monitor na matrycy TN. Głupio przyznać się, że popełniło się pewien błąd przy zakupie. To normalne...

Ja mam CRT i mogę obiektywnie ocenić LCD na TN-ie i IPS-ie. Ktoś, kto ma już monitor LCD (na przykład na TN-ie) na pewno wypowie się negatywnie o drugim...

PS IPS raczej nigdy nie będzie popularny. Czemu? Bo jest droższy i nie tak rozreklamowany. Marketing ponad jakością...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować