Zaloguj się, aby obserwować  
Jackal-pl

Monitory LCD - Temat ogólny (nowości, matryce, parametry, sprawy techniczne)

2468 postów w tym temacie

Polećcie jakąś dobrą 17''tke (tak, nic większego), obecnie wprawdzie już jest takich coraz mniej modeli, ale z pewnością coś wartego zakupu, jest, ale co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2008 o 17:46, Homo sum napisał:

O i jacy są najlepsi producenci LCD?

Hmm, zdania będą pewnie podzielone. Ja osobiście preferuje Samsunga, Asusa i iiyamę, ze szczególną uwagę na trzeciego producenta, który sam produkuje matryce do swoich monitorów. Ponad miesiąc temu stawałem przed wyborem nowego LCD i padło na iiyamę. Chwalę sobie wybór. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2008 o 17:53, Michał Raven napisał:

> O i jacy są najlepsi producenci LCD?
Hmm, zdania będą pewnie podzielone. Ja osobiście preferuje Samsunga, Asusa i iiyamę,
ze szczególną uwagę na trzeciego producenta, który sam produkuje matryce do swoich monitorów.
Ponad miesiąc temu stawałem przed wyborem nowego LCD i padło na iiyamę. Chwalę sobie
wybór. ;)

Uu.. Jeśli jesteś znawcą, to przeraża mnie mój poziom wiedzy o LCD, bo sam bym wrzucił to co jest widoczne : LG, NEC, ... no i raczej Samsunga.. ale to ostatnie bardziej na chybił trafił..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

# Format obrazu 16:9
# Kontrast dynamiczy 3000:1
# Jasność 300 cd2/m
# Rozdzielczość 1440x900 pikseli
Czas reakcji 5 ms.
Witam!Czy takie parametry monitora LCD wystarczą do intensywnej gry w jakieś Fpsy itp?Nie będzie smużeń ani niczego innego co będzie psuć doznania z gry?
Z góry pozdrawiam i dziękuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2008 o 18:15, Homo sum napisał:

Uu.. Jeśli jesteś znawcą, to przeraża mnie mój poziom wiedzy o LCD, bo sam bym wrzucił
to co jest widoczne : LG, NEC, ... no i raczej Samsunga.. ale to ostatnie bardziej na chybił trafił..

Za znawcę się nie uważam, ale jednak półki sklepowe są przepełnione markami takimi jak Samsung czy LG, a iiyama jest praktycznie niespotykana w wielkich sklepach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz kazdy chwali to co ma. Ja jestem innego zdania. Bo z jednej strony oprocz np parametrow liczy sie jeszcze wyglad a iiyamy tego niestety nie maja. Nie wiem co ktos by musial mi dac zebym chcial wyminiec swojego SAMSUNGA 226BW na jakas iiyame. Wracajac do matryc. SAMSUNG produkuje tez swoje matryce, ale zdazaja sie wypadki ze robia to zewnetrzni wykonawcy. Naszczescie zanim kupilem swoj monitor dobrze zorientowalem sie co ma pisac z tylu na naklejce i kupilem SAMSUNGA z jego wlasna matryca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2008 o 18:35, MLODY2K6 napisał:

Wiesz kazdy chwali to co ma. Ja jestem innego zdania. Bo z jednej strony oprocz np parametrow
liczy sie jeszcze wyglad a iiyamy tego niestety nie maja.

Wygląd to kwestia gustu, bo nawet Samsungi kiedyś ładne nie były. Sam byłem posiadaczem SyncMastera 570S TFT. Stare modele wyglądały prostacko, natomiast najnowsza ich seria wygląda świetnie i przykuwa uwagę. I ładnie prezentuje się na biurku. Ale są gusta i guściki. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2008 o 19:45, Homo sum napisał:

No maksymalnie to do 1000zł,

Samsung SM971P - świetny monitor na matrycy PVA - co najmniej klasę lepszy niż dowolny na matrycy TN. (dlaczego, wyjaśniłem w poprzednim poście, w linku).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zauwazylem u Ciebie ciagla tendencje do kupowania monitorow z matryca IPS. A jak jzu poleciles komus taki monitor to moze go kupil?? nie sadze, a to dla tego ze ich ceny sa malo przystepne, proponuje zaczac proponowac monitory na matrycy TN 3 generacji bo sa naprawde niezle. To ze w twoim co 2 poscie ejst slowo IPS robi sie jzu naprawde niesmaczne. Zrozum nie kazdy ma kase na takie monitory wiec trzeba proponowac takie dostepne dla zwyklych uzytkownikow. Fakt fajnie by bylo jak by kady byl boadty i kupowal wszystkie super czesci ale niestety tak nie ma. Powiedz mi ty chyba nie pracujesz tylko rodzice ci daja zgadza sie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
...Nie wiem, czy zauważyłeś, ale właśnie poleciłem monitor na PVA, a nie IPS...A chyba mam prawo nie polecać TN, które są po prostu gorsze (a różnica cenowa do PVA, czy MVA nie tak duża...). Ale jak udowodnisz mi że TN jest lepsze, to zmienię zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2008 o 20:28, Homo sum napisał:

I takie pytania, oprócz matrycy, to jak są dane, jasność, kontrast, jak na to patrzeć?


Najważniejsza jest właśnie matryca, to ona w 80% wpływa na parametry monitora (jasność, kontrast, czas reakcji matrycy). Drugie miejsce (moim zdaniem) to marka. Lepiej nie kupować niemarkowych produktów. Dobre monitory robi Samsung, Iiiyama, NEC i LG. Trzecie miejsce, to moim, zdaniem ilość wejść - lepiej mieć coś, co ma DVI (lub HDMI, albo DisplayPort), a nie tylko D-Sub. Generalnie im więcej różnych wejść, tym lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o LCD:
24´´ Samsung SM-2493HM (TN, 400, 10000:1, 5ms) głośniki, DVI, HDMI, pivot, czarny
Na ile sprawdzi się w grach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować