Zaloguj się, aby obserwować  
Jackal-pl

Monitory LCD - Temat ogólny (nowości, matryce, parametry, sprawy techniczne)

2468 postów w tym temacie

Dnia 19.09.2008 o 16:32, ziptofaf napisał:

To ty chyba nie wiesz, co to znaczy kiepski monitor. Nawet TN-ka TN-ce nierówna, a ta
którą weźmiesz będzie fatalna tak pod względem czasu reakcji, kontrastu, kątów widzenia
i kolorów...Ale cóż, twoja kasa, twoja strata.
Na ile kupujesz ten monitor? Bo jak na dwa-trzy lata to serio nie rozumiem, jak na tym
oszczędzać. Lepiej od razu kupić pełnoprawny monitor, a później zgrzytać zębami z powodu
jego jakości...

Nie rozumiesz historii kupna tego monitoru ;) Przedstawie Ci po krótce:
Niedawno mój 17"Benq LCD padł... za naprawę zaśpiewali 250 zeta, więc stary mi powiedział, że dołoży dwa razy tyle, więc biere za taką cenę jaka jest ustalona przez tatka. Więc nie wybrzydzam. Nie mam już zamiaru inwestować w cokolwiek do kompa, bo i tak na studia zakupie pewnie laptoka, abo co. Więc jeszcze posłuży sobie poczciwa blacha złożona w 2005 roku. Nie bawie się już w granie za często, więc po kiego mi lepszy monitor? No... przepraszam, oglądam często filmy, ale na starym LCD świetnie mi się oglądało, a nie był wcale tym z "dobrych"- właściwie był jednym z tańszych w ówczesnej ofercie sklepu. Więc nie wiem o co panikujesz? Ja tylko się spytałem o te trzy. Już kilka osób powiedziało, że NEC, mimo, że to stary model. Mnie nie przeszkadza, a w ręcz się cieszę, bo przsiadka z lichego, choć mnie zadawalającej siedemnastki na dziewiętnastkę- też lichą to według mnie i na pewno wielu spora różnica ;). To tyle... Peace, żeby nie było, że lubie się kłócić, bo po prostu nie rozumiałeś sytuacjii. A i powiem tak: wolałbym wydać te 500 zeta na coś bardziej pożytecznego niż na monitor, ale co... wypadek losowy, a do tego przypadający baaardzo blisko urodzin, czyli z kaski nici ;/

P.SNie jestem na kase łasy ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2008 o 21:39, hehe napisał:

/.../ > Jezeli grany przy 24 fps i jakis obiekt bedzie nam przeltywal przez
ekran w ciagu dajmy na to 1/10 sek. to zobaczymy go w 2 klatkach czyli
prawie w ogole, a jesli bdziemy mieli 100fp to bedzie on jzu w 10ciu,
cxyli szansa na zobaczenie go ejst wieksza... /.../

Jak w telewizji puszczą nam w co 10 klatce jakiś obraz, to go nie zobaczymy, ale podświadomość go i tak zarejestruje. To jest sygnał podprogowy - próbowano w ten sposób reklamować produkty, ale jest zakaz takiej teklamy. Przed wyborami we Francji (dawno temu) puszczono w ten sposób portret Mitteranda - zrobiła się mała chryja, bo ktoś to jednak wyłapał, sam jestem ciekaw, jak to się udało. Może ktoś to nam sprawdza albo może licencjonuje taką reklamę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2008 o 10:25, Olamagato napisał:

> /.../> Oko człowieka widzi płynny ruch przy 24 klatkach tylko w szczególnych warunkach. Po pierwsze
migawka projektora kinowego otwiera się dwa lub 3 razy na każdą klatkę filmową. To znaczy,
że realnie wyświetlanych jest 64 lub 72 obrazów na sekundę, a tylko co drugi lub co trzeci
zmienia się. /.../

Dawno, a nawet bardzo dawno temu były w większych miastach fotoplastikony. Można było sobie ktcić korbką i oglądać kolejno fotografie. Złudzenie ruchu było, ale jednocześnie jak by szybko nie kręcić, widać było, że to kolejne fotografie, które się ruszają. W kinie, jak napisałeś...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2008 o 16:32, ziptofaf napisał:

> /.../ Lepiej od razu kupić pełnoprawny monitor, a później zgrzytać zębami z powodu
jego jakości...

Nie warto kupować kota w worku, to jest monitora, nie obejrzawszy go w działaniu. Jakoś nadal jestem zadowolony z mojego - oglądałem na nim filmy, w tym w pełnej (nie przeskalowanej) rozdzielczości 1920x1200, grałem w gry i to przeskalowane (Diablo, Gothic, Morrowind) jak i nie przeskalowane (Loki), oglądam telewizję i mogę polecić każdemu iiyamę 2607WS. Kupiłem za 1467 zł w sklepie, który znalazłem w Internecie, ale pojechałem i sprawdziłem na miejscu, jak monitor działa. Jedyną regulacją było zmniejszenie jasności do 70% (zresztą w nocy to i tak za dużo)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
Mam monitor Samsung SyncMaster 920N i mam pewien problem. Zawsze gdy mi się lekko przekrzywił bądź wystrajał obraz wciskałem przycisk na monitorze ''Auto'' i po kilku sekundach automatycznie parametry wszystkie były ustawiane same; lekko przesuwając obraz w prawo, wyjaśniając/pociemniając obraz itd.
Jednakże dzisiaj gdy chciałem to zrobić wyskakuje mi napis: Auto Adjustment Locked.
Czy ktoś mógłby pomóc w tej sprawie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2008 o 20:11, MLODY2K6 napisał:

Hej,
Dobrze wiesz ze Dell nie ma sobie rownych, mialem go wziasc ale sam dobrze wiesz co kupilem
tylko cicho.......... :)

no niby tak tylko , że ten benek tez jest niczego sobie i do tego ma kozacki wygląd ...a co masz juz u Siebie to cacko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2008 o 20:34, MLODY2K6 napisał:

Tak ale nie mam kabli bo mi jeszzce nie przyjechaly. Pod koniec tygodnia bedzie naprawde
mega wielki wpis na GS-ie wiec wszystko zobaczysz.

no raczej nie uda mi się zobaczyć bo w poniedziałek do Danii jadę ale jak wrócę to z pewnością zajrzę na Twojego GS-a ... zresztą jak wrócę to też na swoim coś wrzucę , no i jednak wezmę tego Della na stówę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2008 o 20:38, BANITA PL napisał:

Witam zastanawiam się nad zakupem monitora-telewizora, ok 21 cali tak do powiedzmy 800-900
zł. Jakieś porady?


Monitor-telewizor? Czyli 21" to za mało :) Weź Samsunga 226BW, spokojnie ci wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2008 o 19:26, cmurder napisał:

potrzebuję fachowej rady ,odnośnie dwóch monitorów
http://www.in4.pl/recenzje.htm?rec_id=430
oraz
http://forum.pclab.pl/t3 52495.html
który z nich lepiej sprawdzi się w grach


Trudny wybór. Oba monitory są oparte na świetnej matrycy PVA, a to gwarantuje niesamowitą jakość obrazu i kąty widzenia. Jednak z tej dwójki brałbym Dell-a, to bardziej uznana marka.

PS Ewentualnie możesz sobie kupić Eizo S2231W. Sam mam taki i uważam, że jest perfekcyjny. To model przeznaczony dla grafików, więc odwzorowanie kolorów jest idealne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.09.2008 o 20:59, ziptofaf napisał:

Trudny wybór. Oba monitory są oparte na świetnej matrycy PVA, a to gwarantuje niesamowitą
jakość obrazu i kąty widzenia. Jednak z tej dwójki brałbym Dell-a, to bardziej uznana
marka.

PS Ewentualnie możesz sobie kupić Eizo S2231W. Sam mam taki i uważam, że jest perfekcyjny.
To model przeznaczony dla grafików, więc odwzorowanie kolorów jest idealne.

Dzięki za odpowiedz . Szczerze mówiąc to do zakupu monitora w tym przypadku podchodzę bardzo poważnie , gdyż poprzednio miałem 22 cale , które nie były najwyższych lotów . Obecnie chcę kupić coś naprawdę dobrego , coś co będzie mi służyć przez dłuższy czas i gwarantować najwyższą jakość , dlatego też postawie na Della

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2008 o 20:54, ziptofaf napisał:

> Witam zastanawiam się nad zakupem monitora-telewizora, ok 21 cali tak do powiedzmy
800-900
> zł. Jakieś porady?

Monitor-telewizor? Czyli 21" to za mało :) Weź Samsunga 226BW, spokojnie ci wystarczy.


za 810 na agito jest 226CW i ma spokoj z losowa matryca. Sam uzywam 226CW od kilku dni i jestem bardzo zadowolony, filmy sie przyjemnie oglada choc jak ogladam na lozku to musze zestawic monitor nizej ;/ w grach sprawdza sie swietnie i ma naprawde b. ladne kolory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam do ciebie pytanie. Kumpel się mnie pytał, jaki sobie monitor wziąć, żeby miał 22" , panoramę i był dobry do grania i oglądania filmów. Mógłbyś napisać jakiś model? To bym mu poradził jakoś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2008 o 21:22, Kalejdoskop86 napisał:

Mam do ciebie pytanie. Kumpel się mnie pytał, jaki sobie monitor wziąć, żeby miał 22"
, panoramę i był dobry do grania i oglądania filmów. Mógłbyś napisać jakiś model? To
bym mu poradził jakoś.

EDIT: Acha, cenę to mówił tak do 1000 złotych.

EDIT: Wybaczcie za dubla.... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2008 o 21:23, Kalejdoskop86 napisał:

22"
> , panoramę i był dobry do grania i oglądania filmów
EDIT: Acha, cenę to mówił tak do 1000 złotych.


226BW/226CW
patrz moj poprzedni post

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować