Zaloguj się, aby obserwować  
Jackal-pl

Monitory LCD - Temat ogólny (nowości, matryce, parametry, sprawy techniczne)

2468 postów w tym temacie

Dnia 11.11.2008 o 16:37, ziptofaf napisał:

/.../

Dzięki. ;]

Co do komputronika. To tak się składa, że nie ze strony chciałem kupować, a bezpośrednio ze sklepu. Chociaż to były założenia, wstępne. Mam jeszcze czas na takie przemyślenia. ;P Dzięki za zestaw, teraz mam dwa do wyboru, i zamierzam zorganizować coś w rodzaju ankiety. ~~

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2008 o 16:57, Chaotizz napisał:

> /.../ > Co do komputronika. To tak się składa, że nie ze strony chciałem kupować, a bezpośrednio
ze sklepu.

Poszukaj w swojej okolicy jakiegoś osiedlowego punktu komputerowego. Nie zawsze, ale dość często dostaniesz tam wszystko taniej niż w wielu sklepach, nawet internetowych. Różnice cen w sklepach internetowych są duże, niektóre rzeczy potrafią w jednym kosztować dwa razy tyle, co w innym. Zanim coś kupisz, poszukaj chociażby na http://www.skapiec.pl i sprawdź ceny, zebyś nie przepłacił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od niedawna jestem posiadaczem tego Benq''a i musze powiedziec ze za takie pieniadze nie ma sie do czego przyczepic. Monitorek wizulanie prezentuje sie b.dobrze, wykonany jest z calkiem fajnej jakosci materialow (choc na obudowie bardzo widoczne sa odciski palcow ale przeciez obudowa nie sluzy do dotykania :P). Co do rozdzielczosci full hd, w wiekszosci gier kompletnie nie widac roznicy miedzy 1650 a 1920 ale w takim np. Call of Duty 4 roznice widac i to co widzimy na ekranie jest boskie ;). Co do minusow, jako zapalony gracz w Cs-a zauwazylem ze na mapce inferno w bardzo ciemnym tunelu monitor niezbyt radzi sobie z odswiezaniem i widac latajace paseczki (ale jest to jedyna gra w ktorej dostrzeglem ten mankament). Polecam ten monitorek bo za taka cene nie znajdziecie nic ciekawszego.

Jakbys mial jakies pytania odnosnie tego monitora to pisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do BenQ ;) To jak się sprawa ma z grami, tzn - czy taka rozdzielczość nie jest na tyle kosmiczna, że trzeba mieć naprawdę dobry komputer, żeby wszystko działało jak należy? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2008 o 10:09, ziptofaf napisał:

Poza tym Samsung tak naprawdę nie musi się szczególnie przejmować jakością wyrobów. Jest kolosem, jak jego monitory nie będą się sprzedawać, to przerzuci się na nagrywarki DVD, czy jeszcze coś innego. Stać go na to.


mogą tez w samsungu myśleć inaczej. jak wyprodukujemy kiepskie monitory, to klient, który zakupi taki i będzie niezadowolony, kupując dajmy na to suszarkę nie wybierze tej z naszym logo. weźmie coś innego, więc musimy się starać obojętnie co produkujemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2008 o 13:32, bartheez napisał:

Co do BenQ ;) To jak się sprawa ma z grami, tzn - czy taka rozdzielczość nie jest na
tyle kosmiczna, że trzeba mieć naprawdę dobry komputer, żeby wszystko działało jak należy?
:)


Na moim kompie (opis) jedynie Crysis zamulal. Reszta gier jakie odpalalem smigala bez najmniejszej zacinki w rozdzialce 1920x1080 (CoD4, Assassin''s Creed, Bioshock, NFS Pro Street, UT3, Mass Effect, TDU, Widzmin).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2008 o 16:27, Makus89 napisał:

> Co do BenQ ;) To jak się sprawa ma z grami, tzn - czy taka rozdzielczość nie jest
na
> tyle kosmiczna, że trzeba mieć naprawdę dobry komputer, żeby wszystko działało jak
należy?
> :)
>

Na moim kompie (opis) jedynie Crysis zamulal. Reszta gier jakie odpalalem smigala bez
najmniejszej zacinki w rozdzialce 1920x1080 (CoD4, Assassin''s Creed, Bioshock, NFS Pro
Street, UT3, Mass Effect, TDU, Widzmin).



No to miło, to u mnie może też by jakoś ruszyło ;) A jak to jest z tym HD? Chwyt marketingowy, czy faktycznie daje trochę ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.11.2008 o 17:25, bartheez napisał:

No to miło, to u mnie może też by jakoś ruszyło ;) A jak to jest z tym HD? Chwyt marketingowy,
czy faktycznie daje trochę ? :)


W wiekszosci przypadkow ronicy miedzy rodzialka 1650 a 1920 nie widac ale np. w takim Call of Duty 4 roznice widac sporą i szczena opada ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2008 o 17:31, Makus89 napisał:

W wiekszosci przypadkow ronicy miedzy rodzialka 1650 a 1920 nie widac ale np. w takim
Call of Duty 4 roznice widac sporą i szczena opada ;)


Mam nadzieję, że będę mógł się przekonać na własnej skórze :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2008 o 21:40, filip1-1 napisał:

Potrzebuje bardzo dobrego monitora 24cale!

http://www.best-bazar.pl/szczegoly/4968/hp_24_lcd_flat_panel_monitor_lp2475w_kd911 a4
To prawdziwa bestia - 24 cale + najlepsza dostępna matryca S-IPS. Jak na monitor TEJ klasy jest też dość tani (widziałem i 3x droższe...). Tylko od razu uprzedzam, że żeby grać w tak wysokiej rozdzielczości trzeba mieć HD4870 X2. Tak, czy inaczej, lepszego 24" w ludzkiej cenie (bo Iiyamy za 20 tyiśecy chyba nie liczymy...) nie znajdziesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2008 o 22:50, ziptofaf napisał:

> /.../ Tylko od razu uprzedzam, że żeby
grać w tak wysokiej rozdzielczości trzeba mieć HD4870 X2. i

Ja gram na Radeonie 3870 i nie narzekam. No, miejscami Gothic 3 się tnie, ale Wiedźmin po poprawkach nie tnie się nawet w Wyzimie Handlowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytalem wcześniej ale nikt mi nie odpwiedzial, teraz zapytam troszkę inaczej, czy ktoś może mi polecić dobry monitor LCD (model) 19" panorama za ok 500 zł. ? czy wogóle w tej cenie można znaleźć dobry monitor ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2008 o 21:44, Logan10 napisał:

Pytalem wcześniej ale nikt mi nie odpwiedzial, teraz zapytam troszkę inaczej, czy ktoś
może mi polecić dobry monitor LCD (model) 19" panorama za ok 500 zł. ? czy wogóle w
tej cenie można znaleźć dobry monitor ?


Proszę bardzo. Znajomy ma taki właśnie monitor i nie narzeka x)

http://allegro.pl/item474053029_lcd_samsung_19_943nw_8000_1_wide_5ms_ss_vip.ht ml
bądź taki:
http://allegro.pl/item474406840_lg_monitor_flatron_lcd_w1934s_bn_19_wide_lcd. html

Osobiście polecam ten 1, ale jak chcesz xP.
Jeżeli nie pasuje Ci kupno przez neta to ostatnio w jakimś sklepie był właśnie ten monitor na promocji za ok. 400zl, problem jest taki, ze nie pamietam gdzie xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może mi wyjaśnić co to jest formar i konteast w danych technicznych monitorów ? bo patrzę na te dane i nie wiem czy mają na mnie robić wrażenie czy tez nie.Jakie dane są najlepsze (np. im większy kontrast tym lepiej ? ) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2008 o 18:05, Logan10 napisał:

Czy ktoś może mi wyjaśnić co to jest formar i konteast w danych technicznych monitorów
? bo patrzę na te dane i nie wiem czy mają na mnie robić wrażenie czy tez nie.Jakie
dane są najlepsze (np. im większy kontrast tym lepiej ? ) ?

Zapewne chodzi Ci o monitory LCD?
Wiesz, w większości jest to bełkot propagandowy - i masz rację, to ma na Tobie robić wrażenie.
Format - to zwykle stosunek boków monitora względem siebie. Dawniej sprawa była prosta, zwykle stosunek boków monitora wynosił 4:3. Potem zaczęto wprowadzać monitory z bokiem dłuższym - żeby filmy panoramiczne można było ogladać na całym ekranie a nie z czarnymi pasami u góry i dołu ekranu. No i okazało się, ze taki "szerszy" monitor jest wygodny również w pracy biurowej, mozna pisać a przy okazji ogladać z boku telewizję. Taki "szerszy" monitor nazywa się zwykle "panoramiczny". Oczywiście, ja to wszystko upraszczam.
Kontrast oczywiście powinien być duży. To różnica między najaśniejszymi a najciemniejszymi miejscami na monitorze. Ale... ale jak jest za duży, to obraz staje się gorszy w ogladaniu. Jeśli więc masz kontrast 3000:1, to powiedz sobie, ze to jest pic na wodę i sie tym nie przejmuj, tym bardziej, ze zwykle wtedy podają jasność taką, że szybko oślepniesz, jak zechcesz w niej ogladać cokolwiek. Taki kontrast to możesz mieć na monitorze plazmowym (i wyższy), na monitorze LCD starczy, jak jest uczciwe 400:1 albo góra 600:1. Powyżej, to tak zwany "kontrast dynamiczny", czyli propaganda.
To tak w uproszczeniu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować