Zaloguj się, aby obserwować  
Jackal-pl

Monitory LCD - Temat ogólny (nowości, matryce, parametry, sprawy techniczne)

2468 postów w tym temacie

Nie wiem, dla mnie bez różnicy. Skoro w podobnej cenie moge mieć lepsza i sprawdzoną firme z takimi samymi parametrami to po co się zastanawiać nad tymi co podałeś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

19"-owy rodzynek pod tytułem:

NEC MultiSync EA191M - (matryca PVA)

Pochlebne recenzje o nim czytałem tu i ówdzie, ale chodzi mi o kwestię smużenia w różnych grach, bo to w recenzjach zawsze traktują po macoszemu. Zatem, czy ktoś z Was może ma/miał w praktyce styczność z tym monitorem?

Ten monitor to w sumie chyba najlepsze obecnie rozwiązanie, jeśli chodzi o monitory 19" oparte na lepszej matrycy niż TN.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A tak zapytam czy jest sens kupowania LCD jeśli ma sie sprawnego 6-o letniego CRT ? bo z tego co sie dowiedzialem to CRT są lepsze od LCD.U mnie jest tak ze mam przejściówke do mojego HD3870 z DVI na D-SUB i myślałęm ze to pogarsza jakośc obrazu ,a okazalo sie ze tak nie jest.To teraz już nie wiem czy w mojej sytuacji jest sens kupowac LCD (bo wychodzi na to ze jedytny + w LCD byloby to że jest lżejszy od CRT).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2008 o 14:38, Logan10 napisał:

A tak zapytam czy jest sens kupowania LCD jeśli ma sie sprawnego 6-o letniego CRT ?
bo z tego co sie dowiedzialem to CRT są lepsze od LCD.U mnie jest tak ze mam przejściówke
do mojego HD3870 z DVI na D-SUB i myślałęm ze to pogarsza jakośc obrazu ,a okazalo sie
ze tak nie jest.To teraz już nie wiem czy w mojej sytuacji jest sens kupowac LCD (bo
wychodzi na to ze jedytny + w LCD byloby to że jest lżejszy od CRT).


O ile stać cię na naprawdę dobry monitor i do tego duży (np. 22") to ma to sens. Osobiście nie tak dawno wymieniłem Samsunga 950P Plus (CRT) na 22" Eizo za 1500 zł. I przyznam, że dla mnie jest to nieco większy komfort, bo lepiej pracuje się w 1680*1050, a jako, że mój Eizo ma matrycę PVA, to kąty widzenia i odwzorowanie kolorów są na bardzo dobrym poziomie. Ale przyznam jedno - tylko tak drogi LCD może się mierzyć (i nie wygrać, a zremisować :)) z CRT-kiem wartym ok. 200 zł :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tzn. tak : mój crt ma 17" i jest sprawny ,a LCD słyszalem ze panorame to mniej niz 19" nie opłąca sie brać ,ja chciałęm max 20" bo lubie grać w gry na wysokich detalach ,a duży monitor mi tego nie ułątwi.I jeszcze pytanie czy ta przejściówka z DVI na D-SUB rzeczywiście nie pogarsza obrazu.Ogólnie nie wiem czy a jak tak to jaki kupić monitorek.2 rzeczy które chce kupić to notebook i monitor LCD.Notebooka juz zakupiłem na allegro ,mam nawet na koncie w kupionych laptopa, ale ani za niego nie zapłąciłem ,ani go nie wiedzialem, bo nie wyslali mi go z tego względu ze mial wypalonego pixela ,a kiedy pytalem czy mają inne modele na skłądzie to nie mieli, ani nawet takiego który spełniałby moje oczekiwania (mowilem jakie mniejwięcej parametry ma miec).Uznałem to za znak że puki co nie powinienem mieć notebooka, w sumie aż tak mi jeszcze nie jest potrzebnny, ale na pewno mniej niż LCD ,tak myśe.Zresztą jeśli monitora tez nie powinienem wymieniac to na pewno stanie sie cos podobnego jak z laptopem i nie bedzie problemu ,a ja bede wiedzial ze monitora tez nie powinienem wymieniac :) Tylko w koncu jaki kupić, mam do dyspozycji jakies 700pln, więcej nie chce wydawac :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2008 o 15:31, Logan10 napisał:

Tzn. tak : mój crt ma 17" i jest sprawny ,a LCD słyszalem ze panorame to mniej niz 19"
nie opłąca sie brać ,ja chciałęm max 20" bo lubie grać w gry na wysokich detalach ,a
duży monitor mi tego nie ułątwi.I jeszcze pytanie czy ta przejściówka z DVI na D-SUB
rzeczywiście nie pogarsza obrazu.Ogólnie nie wiem czy a jak tak to jaki kupić monitorek.2
rzeczy które chce kupić to notebook i monitor LCD.Notebooka juz zakupiłem na allegro
,mam nawet na koncie w kupionych laptopa, ale ani za niego nie zapłąciłem ,ani go nie
wiedzialem, bo nie wyslali mi go z tego względu ze mial wypalonego pixela ,a kiedy pytalem
czy mają inne modele na skłądzie to nie mieli, ani nawet takiego który spełniałby moje
oczekiwania (mowilem jakie mniejwięcej parametry ma miec).Uznałem to za znak że puki
co nie powinienem mieć notebooka, w sumie aż tak mi jeszcze nie jest potrzebnny, ale
na pewno mniej niż LCD ,tak myśe.Zresztą jeśli monitora tez nie powinienem wymieniac
to na pewno stanie sie cos podobnego jak z laptopem i nie bedzie problemu ,a ja bede
wiedzial ze monitora tez nie powinienem wymieniac :) Tylko w koncu jaki kupić, mam do
dyspozycji jakies 700pln, więcej nie chce wydawac :/


20" i 22" mają taką samą rozdzielczość (1680*1050), więc w tym samym stopniu obciążają kartę graficzną. Ale dobry monitor (a nie szajs, który nie ma szans z CRT-kiem) kosztuje znacznie więcej niż 700. Jak pisałem - ja za swój dałem 1500 zł. Za podobny do mojego (tzn. na matrycy PVA, a nie badziewnym TN) mającego 19" zapłacisz nie mniej niż 900. Chyba, że poszukasz na allegro (wpisz po prostu PVA). Czasem da się tam znaleźć bardzo ciekawe okazje, choć nie radzę z tym przesadzać - mniej niż 750 zł to oszustwo, a nie PVA...

A tu masz małą rozpiskę, co liczy się w monitorach LCD:
http://ja.gram.pl/blog_wpis.asp?id=89364&n=45

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Dnia 21.11.2008 o 16:12, Logan10 napisał:

Co o tym sądzisz ?

Ja tam widzę tylko 4 dość marne TN-ki. Z tej grupy brałbym Philipsa, albo LG, chociaż...twój CRT jest lepszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2008 o 17:00, Logan10 napisał:

Znalazłem jeszcze cos takiego, ale to juz musiałbym dołozyc ze 300/400.
http://allegro.pl/item478354979_dla_graczy_monitor_gateway_21_krakow.html


Ten już uczciwie mogę polecić. Matryca S-PVA (ulepszone PVA) to prawdziwa klasa wyższa wśród monitorów, nadająca się nawet dla grafików komputerowych. Z tego co widzę, parametry też ma bardzo dobre. Na ten warto się szarpnąć, bo jest wart swojej ceny. Na pewno się nim nie rozczarujesz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie w weekend jadę do MM i być może kupię przy okazji nowy monitor. Więc...

Interesuje mnie panorama 20"-22", bez głośników. Producent - raczej Samsung, LG, NEC, iiyama. Matryca? Wiadomo, chciałbym PVA, tylko że niestety trochę przekracza ona moje fundusze. Także pewnie TN. Właśnie, cena - w sumie jak najniższa, na pewno do 1000zł. :P

Aha, wątek przeglądam na bieżąco i jestem dość zorientowany w temacie ''PVA kontra TN''. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2008 o 18:28, Linux M napisał:

Prawdopodobnie w weekend jadę do MM i być może kupię przy okazji nowy monitor. Więc...

Interesuje mnie panorama 20"-22", bez głośników. Producent - raczej Samsung, LG, NEC,
iiyama. Matryca? Wiadomo, chciałbym PVA, tylko że niestety trochę przekracza ona moje
fundusze. Także pewnie TN. Właśnie, cena - w sumie jak najniższa, na pewno do 1000zł.
:P

Aha, wątek przeglądam na bieżąco i jestem dość zorientowany w temacie ''PVA kontra TN''.
;)

z tego co rozgladalem sie po MM to nie maja tam zadnych fajnych monitorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2008 o 21:45, lord0 napisał:

/.../

Ok, tyle że ja pytam tak ogólnie, o monitor. Jeśli danego modelu nie znajdę w MM, po prostu kupię go gdzie indziej. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Który z tych monitorów jest lepszy? Biorąc pod uwagę cenę oczywiście... :]
1. Samsung SM 2032 BW - 598 zł
Rozmiar: 20" - panoramiczny
Kontrast: 3000 : 1
Czas reakcji: 2 ms
2. Asus VW 202S - 599 zł
Rozmiar: 20" - panoramiczny
Kontrast: 2000 : 1
Czas reakcji: 2 ms
3. LG L225 WS-SF - 548 zł
Rozmiar: 22" - panoramiczny
Kontrast: 5000 : 1
Czas reakcji: 5 ms

Wszystkie mają zalecaną rozdzielczość 1680 x 1050 i ilość wyświetlanych kolorów 16,7 mln.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2008 o 16:01, Erunn0 napisał:

Który z tych monitorów jest lepszy? Biorąc pod uwagę cenę oczywiście... :]
1. Samsung SM 2032 BW - 598 zł
Rozmiar: 20" - panoramiczny
Kontrast: 3000 : 1
Czas reakcji: 2 ms
2. Asus VW 202S - 599 zł
Rozmiar: 20" - panoramiczny
Kontrast: 2000 : 1
Czas reakcji: 2 ms
3. LG L225 WS-SF - 548 zł
Rozmiar: 22" - panoramiczny
Kontrast: 5000 : 1
Czas reakcji: 5 ms

Wszystkie mają zalecaną rozdzielczość 1680 x 1050 i ilość wyświetlanych kolorów 16,7
mln.

Żaden z nich nie ma 16,7 mln. kolorów :) Mają tylko 262 tys., a reszta jest uzyskiwana ze zmieszania już istniejących. Nie powiem, aby przez to obraz był piękny...
Z tego co widzę, podałeś ogółem parametry nie odzwierciedlające w żaden sposób prawdy. Na początek radzę przeczytać to, na pewno nie zaszkodzi, a pomoże wybrać monitor:
ttp://ja.gram.pl/blog_wpis.asp?id=89364&n=45

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2008 o 16:26, ziptofaf napisał:

Żaden z nich nie ma 16,7 mln. kolorów :) Mają tylko 262 tys., a reszta jest uzyskiwana
ze zmieszania już istniejących. Nie powiem, aby przez to obraz był piękny...
Z tego co widzę, podałeś ogółem parametry nie odzwierciedlające w żaden sposób prawdy.
Na początek radzę przeczytać to, na pewno nie zaszkodzi, a pomoże wybrać monitor:
ttp://ja.gram.pl/blog_wpis.asp?id=89364&n=45

To samo powiedziano mi kiedyś w Media Markt, ale ja nie pytałem czy one faktycznie mają tyle kolorów ile jest napisane czy taki kontrast jaki wymyślił sobie producent, tylko który z nich najlepiej wybrać... Parametry podałem tylko po to, żeby łatwiej było porównać monitory. A więc która firma najlepsza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować