Zaloguj się, aby obserwować  
Jackal-pl

Monitory LCD - Temat ogólny (nowości, matryce, parametry, sprawy techniczne)

2468 postów w tym temacie

Dnia 19.01.2009 o 22:30, Kalejdoskop86 napisał:

Jak sprawdzić, czy się ma dobrze skalibrowany monitor? A jak nie, to jak go skalibrować?
Mam monitor Samsung SyncMaster T220.


Tu masz coś o tym napisane
http://www.idg.pl/news/132725/Kalibracja.monitora.niezbednik.programowy.html
Trzeba użyć jednego z tych programów.

PS. Ten monitor jest dobry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2009 o 15:02, Erenvil napisał:

Tu masz coś o tym napisane
http://www.idg.pl/news/132725/Kalibracja.monitora.niezbednik.programowy.html
Trzeba użyć jednego z tych programów.

Dzięki, w prawdzie nie muszę nic robić, bo obraz jest bardzo dobry no i firmowo skalibrowany.

Dnia 22.01.2009 o 15:02, Erenvil napisał:

PS. Ten monitor jest dobry?

Bardzo. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czołem, mam problem i staram się rozwiązać go od kilku godzin i nie mogę, więc zgłaszam się z prośbą do bardziej wtajemniczonych smile.gif

Mam Vistę Home Premium i GF8800, miałem LCD 19'', ale kupiłem sobie LG W2261V (22'') i po podpięciu go do karty graficznej obrazu zwyczajnie nie było. Zauważyłem, że podczas bootowania obraz jeszcze jest, więc musiała to być wina sterowników, tym bardziej, że w trybie awaryjnym wszystko działało (na domyślnych rozdzielczościach). Zainstalowałem nowe sterowniki, ale nie pomogło. Zrobiłem reinstalkę systemu, też nie pomogło. W końcu zainstalowałem jakieś sterowniki Omega, oparte na starej wersji ForceWare''ów (167.75, albo coś koło tego) i o dziwo, w końcu mogę pracować w normalnym trybie i monitor się nie wyłącza, jednak rozdzielczośc jest ograniczona do 1024x768... Instalowałem drivery do monitora z płytki, ale nie pomaga. Nie wiem czym to jest spowodowane, monitor na pewno nie jest uszkodzony, bo podłączyłem go do PS3 i działa w FullHD bez problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Okej poszperałem, pokombinowałem, poinstalowałem inne sterowniki i tak:
- 178.24 sprawiają, że dzieje się to samo co wcześniej, ale udało mi się sprecyzować co to takiego. Zwyczajnie mój PC wykrywa monitor bez sterowników i w trybie awaryjnym, ale kiedy do głosu dochodzą sterowniki monitor się zachowuje jakby PC był wyłączony.
- Zrobiłem też taki myk, że podłączyłem dwa monitory na raz do karty graf. i ustawiłem na tym starym (działającym) rodzielczość 1920x1080. Stary monitor pokazał błąd, ale przełączyłem wtyczki DVI i na nowym monitorze ukazał się piękny obraz, który starałem się osiągnąć. W pięknym zakończeniu przeszkadza mi fakt, że po restarcie systemu wszystko wróciło do stanu poprzedniego... Tzn. nowy monitor nie działał a na starym była ustawiona za wysoka rozdzielczość, więc włączyłem "ostatnie znane działająca konfiguracja", żeby móc pracować chociaż na starym monitorze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio popsuł mi się monitor i muszę kupic nowy, lecz jako, że akurat na monitorach zbytnio się nie znam potrzebuję porady. Co myślicie o modelu Asusa VW192C?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam monitora dla dziewczyny:
- używany będzie tylko do internetu, pisania tekstów i oglądania filmów (zarówno zwyczajnych jak i z tunera TV) - czas reakcji/matryca/rozdzielczość podporządkowane tym właśnie czynnościom
- cena: do 800 złotych
- >=19"

Z góry dzięki za wszelką pomoc ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaki będzie najlepszy monitor 24'' lub więcej z 3 cyfrową ceną? Chcem go podpiąćdo konsoli, więc głónie będzie używany do grania czy oglądania flimów. Zastanawiałem się nad tym http://tnij.com/T8Arn . Co wy polecacie? Aha, i jeszce jedno: Która firma jest najlepsza w produkcji monitorów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2009 o 00:28, Kolumb22 napisał:

Jaki będzie najlepszy monitor 24'' lub więcej z 3 cyfrową ceną? Chcem go podpiąćdo konsoli,
więc głónie będzie używany do grania czy oglądania flimów. Zastanawiałem się nad tym
http://tnij.com/T8Arn . Co wy polecacie? Aha, i jeszce jedno: Która
firma jest najlepsza w produkcji monitorów?


odpada. ma tylko analogowe złącze D-Sub czyli jeśli chodzi o podłączenie konsoli current gen to odpada. Szukaj monitorów z wejściem DVI a najlepiej HDMI który przesyła jednocześnie obraz i dźwięk. LG, Samsung, Iiyama. Nic lepszego w tej kwocie nie znajdziesz. Ewentualnie Gateway z pewnego źródła po wcześniejszym przetestowaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hej mam do wyboru dwa monitory: 24" iiyama ProLite E2407HDS 10000:1 2ms 300 cd/m² HDMI, HDC, DVI czarny za 1099 zł aktualnie, bądź LG W2452V-PF - 24", 2 ms, 10000:1, 400 cd/m2, DVI, HDMI, HDCP, czarny za 1070 zł, który z monitorów byście polecili? dzięki za odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałem, żebyście zaoferowali mi jakiś dobry monitor do 1100 zł, pod który podepnę PLAYSTATION 3 - w grę wchodzi tylko 24 cale FullHD + wbudowane głośniczki, najlepiej z dwoma wejściami HDMI i DVI. Chodzi mi o to, żeby było dobre odwzorowanie kolorów, kontrast itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaki byście polecili monitor LCD FULL HD do PS3 do ok.1000zł? Czy ten jest dobry: LG W2261V-PF ??? Mogą być też głośniczki wbudowane. I przydałoby się tak z 24 cale. I za ile mogę sprzedać taki monitor: LG 20 cali LCD L206WTQ-SF?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2009 o 14:04, Rafix 06 napisał:

Witam, chciałem, żebyście zaoferowali mi jakiś dobry monitor do 1100 zł, pod który podepnę
PLAYSTATION 3 - w grę wchodzi tylko 24 cale FullHD + wbudowane głośniczki, najlepiej
z dwoma wejściami HDMI i DVI. Chodzi mi o to, żeby było dobre odwzorowanie kolorów, kontrast
itp.

Z całkowicie czystym sumieniem poleciłbym Ci monitor 26", iiyama ProLite E2607WS. Niestety, tylko jak mieszkasz w Warszawie i kupisz go w sklepie internetowym (ale jest też w rzeczywistym sklepie ) ICO Koputer aktualnie za 1490 zł. Sklep ICO jest chyba najtańszy i możesz obejrzeć monitor w użyciu. Oglądanie monitora przed zakupem jest dość istotne, bo wprawdzie masz bodaj miesiąc na wymianę, jeśli jest chociaż jeden wadliwy piksel, ale to dość kłopotliwe, taka wymiana. A jak zobaczysz na miejscu - od razu widzisz.
Mam taki monitor, a jak kupiłem, zona też taki chciała i musiałem drugi kupić. Najlepiej poszukaj na stronie internetowej tego sklepu i sam zobacz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obecnie posiadam taki monitor LG 20cali LCD L206WTQ-SF(monitor posiada m.in. HDCP) i chcę do niego podpiąć PS3. I czy tak się w ogóle da, aby obraz był przynajmniej w HD(wiem że mój monitor nie ma HD Ready ani HDMI ale przecież jego maks. rozdzielczość to 1680 na 1050). Jaki kabel był by do tego potrzebny? A więc jest tak możliwość czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy mając ten monitor co wyżej pisałem(LG 20cali LCD L206WTQ-SF) i chcąc podłączyć do niego ps3 jak mówiłem, to jest róznica czy wybiorę ten kabel :
http://allegro.pl/item539807305_kabel_dvi_hdmi_v1_3b_3m_zloty_prof_dvi_24_1_khdg3.html
czy ten
http://allegro.pl/item537631653_kabel_hdmi_dvi_3m_gold_v1_3b_2560x1600p_filtry.html
(różnica w wtyczkach DVI - mój monitor ma wejście tak jak u tego pierwszego kabla)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować