Zaloguj się, aby obserwować  
Jackal-pl

Monitory LCD - Temat ogólny (nowości, matryce, parametry, sprawy techniczne)

2468 postów w tym temacie

Pomoże ktoś w znalezieniu jakiegoś w miarę dobrego monitora tak za około 600-800zł? Kompletnie się nie znam na monitorach LCD a w najbliższym czasie muszę coś kupić :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2009 o 20:17, Ledoke napisał:

Pomoże ktoś w znalezieniu jakiegoś w miarę dobrego monitora tak za około 600-800zł? Kompletnie
się nie znam na monitorach LCD a w najbliższym czasie muszę coś kupić :/


http://www.allegro.pl/item584487015_lg_w2261v_pf_full_hd_hdmi_sklep_fv_express.html
(w sklepie nie dla idiotów widziałem za 750 zł)

http://www.allegro.pl/item587055679_monitor_samsung_22_sm_t220_czarno_bordowy.html

http://www.allegro.pl/item595827650_monitor_lg_lcd_22_w2252s_pf.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar sprawic sobie taki monitorek Eizo s1932 , tylko ze ma on 20ms czas reakcji wiec moja prosba do uzytkownikow tegoz monitora.
Jak sie sprawuje w grach.
Szukalem na roznych stronkach ale w sumie ciezko cos konkretnego uslyszec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem z podłączeniem mojego Xboxa 360 do monitora. Wcześniej grałem na 29" kineskopowym telewizorze Sony i jakość była naprawdę dobra. Dziś kupiłem kabel VGA HD i podłączyłem konsolę pod monitor NEC 17" AccuSync LCD 72VM. Gdy ujrzałem jakość obrazu, autentycznie mało nie spadłem z fotela. Jest ona po prostu tragiczna, w rozdzielczości 640x480 to masakra, lecz gdy zmieniłem na 1280x1024 obraz stał się jeszcze gorszy (sam w to nie mogłem uwierzyć). Dodatkowo wszystkie litery, tak jakby skopiowały się i było je widać w kilku warstwach, przy czym każda następna była bledsza. Nie wiem o co chodzi. Wydawało mi się, że na LCD jakość będzie porównywalna z telewizorem 480p. Proszę o pomoc, może ktoś miał podobny problem, czy da się jakoś polepszyć ten obraz?

Pozdrawiam i proszę o pomoc!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2009 o 14:40, darkmoor napisał:

Mam zamiar sprawic sobie taki monitorek Eizo s1932 , /.../

W roku 2002 kupiłem sobie monitor EIZO 16" 1280x1024 z teoretycznym czasem reakcji 25 ms i żadnego smużenia nie widziałem ani do dzisiaj na nim nie widzę.
Teraz mam już i drugi monitor, iiyama ProLite E2607WS 26" 1920x1200, bo poprzednia rozdzielczość przestała mi wystarczać.
Monitora "Eizo s 1932" nie znam, więc się na jego temat nie wypowiem. Ale te, które wymieniłem, mogę każdemu graczowi polecić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Broń boże, detergenty do okien czy płyn do naczyń szkodzi anie pomaga. Najlepiej kupić albo ściereczki powlekane albo piankę do LCD, ja używam drugiej opcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Co możecie mi powiedzieć na temat monitora Samsung SyncMaster T240HD ? Opłaca się za cenę 1428 zł, czy dobry jest stosunek jakości do ceny? I przede wszystkim jak sprawuje się w grach? Planuję podłączyć go do X360.
Może lepiej było by wybrać jakiś inny za podobną cenę? Zalezy mi na złączu HDMI, FullHD, przekątnej od 24" i tunerze TV.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dzisiaj Monitor LCD Samsung T220 za 540zł w Media Markt bo dziś mega promocja i obniżka cen. Wcześniej używałem ciągle 17 calowego CRT i przesiadka mnie pozytywnie zaskoczyła.

Monitor jest super! Ale mam wrażenie, że nie jest idealnie ustawiony / skonfigurowany czy ktoś też posiada ten sam model i by mi osobiście pomógł ustawić kolor / jakość i wszystko co niezbędne do prawidłowego wyświetlania?

+ drugie pytanie mam kiedyś jak instalowałem Google Chrome to miałem dziwną czcionkę specjalną dla monitorów LCD - jak to przywrócić? W ogóle czy jest jakaś czcionka odpowiednia dla monitorów LCD?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Szukam porady przy wyborze monitora panoramicznego tak 22" który wybrać?? Do wyboru jest sporo modeli,a ja z monitorów to jestem zielony i w tej tematyce nie zbyt sobie pomogę;) Monitor jaki mój komputer głównie służy do rozrywki.

Dziękuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2009 o 09:29, Amon_Re napisał:

Witam!

Szukam porady przy wyborze monitora panoramicznego tak 22" który wybrać?? Do wyboru jest
sporo modeli,a ja z monitorów to jestem zielony i w tej tematyce nie zbyt sobie pomogę;)
Monitor jaki mój komputer głównie służy do rozrywki.

Dziękuje



Bierz Samsung Syncmaster T220


---
Mam pytanie do osób którzy mają w monitorach opcje MagicBright z trybami Movie, Games, Text itp.. Czy podczas grania też ustawiacie tryb: Games? Mi się wydaje trochę za jasny ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niech mi ktoś poradzi. w miarę tani monitorek 21'' lub więcej (22 tak akurat) z wbudowanym tunerem TV i pilotem. Jakość obrazu musi być dobra bo całe zycie używam CRTków a obecnie 19'' LG z przepięknymi kolorami i odwzorowaniem barw super.
Nie wiem, czy jakaś TN-ka czy już cos może lepszego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2009 o 12:13, Citkowsky napisał:

Niech mi ktoś poradzi. w miarę tani monitorek 21'' lub więcej (22 tak akurat) z wbudowanym
tunerem TV i pilotem. Jakość obrazu musi być dobra bo całe zycie używam CRTków a obecnie
19'' LG z przepięknymi kolorami i odwzorowaniem barw super.
Nie wiem, czy jakaś TN-ka czy już cos może lepszego.


Podaj budżet, to się zobaczy, czy TN-ka, czy PVA :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2009 o 12:43, ziptofaf napisał:

> Niech mi ktoś poradzi. w miarę tani monitorek 21'' lub więcej (22 tak akurat) z
wbudowanym
> tunerem TV i pilotem. Jakość obrazu musi być dobra bo całe zycie używam CRTków a
obecnie
> 19'' LG z przepięknymi kolorami i odwzorowaniem barw super.
> Nie wiem, czy jakaś TN-ka czy już cos może lepszego.

Podaj budżet, to się zobaczy, czy TN-ka, czy PVA :)



do kwoty sie dopasuje, chce jak najtaniej i mozliwe jak najlepiej by mi brzydkie kolory po przesiadce z porzadnego CRTA nie biły w oczy:) Tak ok 1tyś zł;) Tylko tuner TV z pilotem to podstawa:) Moze byc kosztem rozmiaru, aby wiekszy niz 19''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam dziwny problem, mianowicie gdy dzisiaj wlączyłem komputer, jasnosc ekranu była bardzo zaniżona. Więc zmieniłem ją w sterownikach karty graficznej, lecz co jest dziwne? to że w każdej grze musze zmieniac jasnośc na wyższa, w programach DVD do oglądania filmów również musze zwiekszać jasność. Problem więc jest taki, że komputer sam nie dostosowywuje sobie jasności jak to robił przedtem. Ma ktoś pomysł co jest grane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź w menu ekranowym monitora (wywoływanym przyciskiem na obudowie, to tak na wszelki wypadek jakbyś nie wiedział), czy masz włączone podświetlenie. Jeśli grzebanie w tym menu nie przyniesie efektu, to całkiem możliwe, że właśnie podświetlenie Ci siadło - sam tego nie naprawisz (na wszelki wypadek standardowo sprawdź kompa na innym monitorze oraz monitor - na innym PC :)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam wielki problem z monitorem LG. Mianowicie przy włączeniu byle jakiej gry na ekranie pojawia się coś podobnego do "śniegu" znanego z telewizora, tylko że ten przybiera formę poprzecznych pasków. Działo się tak już dawno przy włączaniu Guild Wars, lecz potem był długo długo spokój i ostatnio po tym jak zainstalowałem trail AoC znowu się zaczęło. Odpalam WoW''a i te paski pojawiają się mniej więcej 30 sekund po uruchomieniu gry. Czasem w trakcie gry, czasem podczas ekranu ładowania. Włączyłem też inne gry i jest to samo. Żeby było śmiesznie gdy tylko wcisnę alt+f4 ekran wraca do normalności...Zainstalowałem sterowniki z płyty, lecz to nic nie pomogło, liczę na pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam asusa vw202 20" na nim najwieksza rodzielczosc jest 1650 i gdy gre ustawiam na taka rozdzielczosc np. GTA IV to gra wyglada jakos tak jajowato. Nie wiem czemu??? a na innych grach wyglada w miare dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować