Zaloguj się, aby obserwować  
Jackal-pl

Monitory LCD - Temat ogólny (nowości, matryce, parametry, sprawy techniczne)

2468 postów w tym temacie

Dnia 06.07.2009 o 22:04, Nufiko napisał:

Mogą być, ja osobiście czyszczę lekko wilgotną szmatką a potem od razu na sucho ręcznikiem
papierowym i problemów jeszcze nie miałem.

No to ok, dzięki za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2009 o 10:23, gumeczka napisał:

Ja mam ten monitor od 2 tygodni i jestem bardzo zadowolony.


Ja od dwóch dni i również nie mam żadnych zastrzeżeń - FULL HD, czyste kolory, 3 złącza - HDMI, DVI oraz D Sub a nawet wyjście słuchawkowe... :)

Polecam za nie całe 800zł to chyba najlepszy wybór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2009 o 10:23, gumeczka napisał:

Ja mam ten monitor od 2 tygodni i jestem bardzo zadowolony.


Chyba też sobie niedługo taki sprawię :)) A jak to Full HD działa w grach? Sprawdzałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiecie ile moze kosztowac naprawa monitora BEN T905 19" w serwisie czy innym miejscu? Sluzyl mi jakies 4 lata, a pare miesiecy temu po prostu wlaczylem komputer i przestal mi wyswietlac...
I gdzie w okolicach Lodzi moglbym taki monitor dac do naprawy jak ktos wie, to prosilbym o napisanie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2009 o 21:09, kuba9876543210 napisał:

Wiecie ile moze kosztowac naprawa monitora BEN T905 19" w serwisie czy innym miejscu?
Sluzyl mi jakies 4 lata, a pare miesiecy temu po prostu wlaczylem komputer i przestal
mi wyswietlac...
I gdzie w okolicach Lodzi moglbym taki monitor dac do naprawy jak ktos wie, to prosilbym
o napisanie ;)

Jeżeli ten twój jest z podobnych roczników co mój stary monitor ( BENQ T705 17" ) to zapewne poszła elektronika. Miałem dwa razy taki problem. Poprostu się przegrzewa + lato to się pali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2009 o 12:54, kuba9876543210 napisał:

Kupiony zostal w lipcu 2005 roku sprawowal sie swietnie przez prawie 4 lata i nagle przestal
wyswietlac obraz...

To dokładnie tak jak mój, nawet nie wiem czy nie też w lipcu ;). Mi dwa razy padła elektronika od przegrzania, z tym, że raz spalił się sam od siebie monitor, a raz elektronika poszła w dym, ponieważ karta graficzna się spaliła i pociągneła za sobą monitor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupuję nowego kompa, a razem z nowym kompem nowy monitor - więc pytanie: jaki. To są wymogi:

1. Rozdzielczość 1680x1050 (Full HD są dla mnie za wielkie)
2. Tuner TV (żeby można było TV oglądać bez włączania kompa)
3. Musi być DOBRY. :) Nie potrzebuję żadnych bajerów w rodzaju subwooferów czy wbudowanych głośników, po prostu dobre odwzorowanie kolorów, kąty widzenia itp. Jaki polecacie?

P.S. Komp to będzie Intel Core2Duo E8400, 4 GB RAM-u i GeForce GTX 275.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może Cię samsung SyncMaster 2032MW zainteresuje. Matryca TN, tuner TV , obraz w obrazie , duża liczba złącz niestety tylko jedno HDMI, rozdz. 1680x1050 ale jak podłączysz np. konsole to tez przyjmie full HD:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2009 o 17:57, Falkoner napisał:

Ja osobiście myślę nad BENQ 24" G2412HD

Przedwczoraj zamówiłem ten monitor, dzisiaj doszedł ;] Przesiadka ze starego CRT 17" Samsunga robi naprawdę ogromne wrażenie. Monitor spełnia wszystkie moje wymagania, filmy ogląda się świetnie (w końcu mogę je oglądać leżąc na łóżku - hell yeah! :D), zobaczymy jak z grami, bo czekam jeszcze na kabel HDMI i adapter do Xboxa 360 :P
Dzięki za propozycję, zaoszczędziłem kasę i kupiłem gitarkę do Guitar Hero (w końcu :P).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pare pytań i prośbe :)

1. Jeśli kupie Monitor z wbudowanym Tunerem TV to będe mógł na nim oglądać TV?

2.Jak sprawują się wbudowane głośniki w monitorach ?

3.Jaki monitor polecicie najlepiej jakiś 22-24" tak aby można było komfortowo grać na Next Genach :)

Dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2009 o 13:08, NdysH napisał:

Mam pare pytań i prośbe :)

1. Jeśli kupie Monitor z wbudowanym Tunerem TV to będe mógł na nim oglądać TV?

No a jak myślisz po co był by tuner ?^^

Dnia 18.07.2009 o 13:08, NdysH napisał:

2.Jak sprawują się wbudowane głośniki w monitorach ?

Najczęściej kiepsko, do muzyki się nie nadają ale żeby oglądać jakieś programy w tv to mogą być (jeszcze pewnie zależy od producenta jakie tam da głośniki)

Dnia 18.07.2009 o 13:08, NdysH napisał:

3.Jaki monitor polecicie najlepiej jakiś 22-24" tak aby można było komfortowo grać na
Next Genach :)


Podaj kwote to może coś się wybierze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2009 o 13:52, Archi155 napisał:

> Mam pare pytań i prośbe :)
>
> 1. Jeśli kupie Monitor z wbudowanym Tunerem TV to będe mógł na nim oglądać TV?
No a jak myślisz po co był by tuner ?^^

Chodzi mi o to czy bezpośrednio może monitor bedzie mógł odbierać sygnał kablówki ?

Dnia 18.07.2009 o 13:52, Archi155 napisał:


> 2.Jak sprawują się wbudowane głośniki w monitorach ?
Najczęściej kiepsko, do muzyki się nie nadają ale żeby oglądać jakieś programy w tv to
mogą być (jeszcze pewnie zależy od producenta jakie tam da głośniki)


Ok

Dnia 18.07.2009 o 13:52, Archi155 napisał:

> 3.Jaki monitor polecicie najlepiej jakiś 22-24" tak aby można było komfortowo grać
na
> Next Genach :)

Podaj kwote to może coś się wybierze

Powiedzmy tak 600-750zł max :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2009 o 13:59, NdysH napisał:

> ...
Chodzi mi o to czy bezpośrednio może monitor bedzie mógł odbierać sygnał kablówki ?


Jeśli tuner będzie obsługiwał standard, w którym nadaje operator danej telewizji kablowej, to nie powinno być problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2009 o 12:51, Feallan napisał:

1. Rozdzielczość 1680x1050 (Full HD są dla mnie za wielkie)

Od ponar roku produkowane są monitory FullHD o wielkości przekątnej w okolicach 20". A to, że do Polski trafiają stare śmiecie i odrzuty z nieudanej sprzedaży na lepszych rynkach, to u nas takich monitorów się nie sprzedaje.

Dnia 15.07.2009 o 12:51, Feallan napisał:

3. Musi być DOBRY. :) Nie potrzebuję żadnych bajerów w rodzaju subwooferów czy wbudowanych głośników

Jeżeli ma mieć wbudowany tuner, to nie ma takich bez głośników bo nie miałbyś dźwięku kiedy komp jest wyłączony i oglądasz tv. Podajesz sprzeczne warunki.

A co do monitorów z tunerami - dzisiaj jeżeli ma być tuner, to albo tuner DVB-T, albo tuner podwójny analog+DVB-T. Na zachodzie tunery analogowe praktycznie już nie istnieją (w Europie zostały 3-4 kraje dawnej zach. Europy, które jeszcze nie wyłączyły całkowicie sygnału analogowego). W Polsce sygnału cyfrowego nawet jeszcze nie włączono bo punktowe testy na pojedynczych nadajnikach trudno nazwać włączeniem. Pod względem AV jesteśmy gdzieś w Afryce. Dlatego kupując dobry telewizor z zachodu nie skorzystamy z większości użytych w nim technologii.
W każdym razie trzeba uważać aby nie naciąć się na monitor z tunerem wyłącznie analogowym. Ale nawet jeżeli miałby cyfrowy (DVB-T), to musi mieć kodowanie MPEG4, a nie MPEG2 bo z tym ostatnim w Polsce nic się nie zrobi (obrazu zwyczajnie nie będzie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2009 o 15:22, Olamagato napisał:

> 1. Rozdzielczość 1680x1050 (Full HD są dla mnie za wielkie)
Od ponar roku produkowane są monitory FullHD o wielkości przekątnej w okolicach 20".
A to, że do Polski trafiają stare śmiecie i odrzuty z nieudanej sprzedaży na lepszych
rynkach, to u nas takich monitorów się nie sprzedaje.


Za wielki nie tylko przekątną, ale i rozdzielczością - wolę mieć mniejszy monitorek i kartę graficzną z zapasem mocy - wiele gier w Full HD potrafi zamordować najlepsze karty, a co dopiero za pół roku będzie.

Dnia 18.07.2009 o 15:22, Olamagato napisał:


> 3. Musi być DOBRY. :) Nie potrzebuję żadnych bajerów w rodzaju subwooferów czy wbudowanych
głośników
Jeżeli ma mieć wbudowany tuner, to nie ma takich bez głośników bo nie miałbyś dźwięku
kiedy komp jest wyłączony i oglądasz tv. Podajesz sprzeczne warunki.


Co ja poradzę, że się nie znam? :(

Dnia 18.07.2009 o 15:22, Olamagato napisał:

A co do monitorów z tunerami - dzisiaj jeżeli ma być tuner, to albo tuner DVB-T, albo
tuner podwójny analog+DVB-T. Na zachodzie tunery analogowe praktycznie już nie istnieją
(w Europie zostały 3-4 kraje dawnej zach. Europy, które jeszcze nie wyłączyły całkowicie
sygnału analogowego). W Polsce sygnału cyfrowego nawet jeszcze nie włączono bo punktowe
testy na pojedynczych nadajnikach trudno nazwać włączeniem. Pod względem AV jesteśmy
gdzieś w Afryce. Dlatego kupując dobry telewizor z zachodu nie skorzystamy z większości
użytych w nim technologii.
W każdym razie trzeba uważać aby nie naciąć się na monitor z tunerem wyłącznie analogowym.
Ale nawet jeżeli miałby cyfrowy (DVB-T), to musi mieć kodowanie MPEG4, a nie MPEG2 bo
z tym ostatnim w Polsce nic się nie zrobi (obrazu zwyczajnie nie będzie).


Ok, wielkie dzięki za wskazówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować