Zaloguj się, aby obserwować  
Jackal-pl

Monitory LCD - Temat ogólny (nowości, matryce, parametry, sprawy techniczne)

2468 postów w tym temacie

Dnia 27.07.2009 o 20:04, Sebo7 napisał:

Co może być powodem strzelania obudowy w monitorze ?

A dokładniej? Bo mi kiedyś wystrzeliło razem z dymem, ale obudowa nawet nie tknięta :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2009 o 20:22, Sebo7 napisał:

Korzystam z komputera i co chwilę coś strzela.

To już wiemy, ale głosno, cicho? Z jaką częstoitliwością?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2009 o 20:23, hans_olo napisał:

> Korzystam z komputera i co chwilę coś strzela.
To już wiemy, ale głosno, cicho? Z jaką częstoitliwością?

Hmm średnio ;) chyba po prawej stronie z nieregularną częstotliwością, raz często raz rzadko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2009 o 20:25, Sebo7 napisał:

> > Korzystam z komputera i co chwilę coś strzela.
> To już wiemy, ale głosno, cicho? Z jaką częstoitliwością?
Hmm średnio ;) chyba po prawej stronie z nieregularną częstotliwością, raz często raz
rzadko.

Może iskrzyć i to by było dla mnie najbardziej sensowne, ale nie wiem jak badzo prawdopodobne, bo do tego trzeba zbadać sprzęt.
Jak się zmienia temperatura obudowy, to też strzela, ale raczej z małą częstotliwością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2009 o 20:27, hans_olo napisał:

Jak się zmienia temperatura obudowy, to też strzela, ale raczej z małą częstotliwością.

Tak mi się też wydawało. Zdaje się, że to się zaczęło po sprawdzeniu monitora na innym kompie z częstotliwością odświeżania 75 Hz, a ja powinienem mieć 60 Hz, ale chodził tylko ok. minuty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam Samsung SyncMaster 223BW:) Nie ma Tuneru TV, ale jest to bardzo dobry monitor do grania i oglądania filmów:) ma nawet profile typu games, movies etc..:) używam ponad rok i jestem zadowolony:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ok ludzie mam sprawę, będe na dniach kupował kompa i potrzebny mi monitor, w upgrade kompa polecili mi LG W2252V-PF za 679 zł, i pytanie czy w tej cenie (nieprzekraczalna) jest możliwość dostania jakiegoś lepszego monitora, jeśli tak to proszę o pomoc , przy okazji z góry dziękuje za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://www.skapiec.pl/site/cat/12/comp/344313
Ostatnio kupowałem monitor i wybrałem taki : http://www.esc.pl/product_info.php?manufacturers_id=&products_id=15202
Format obrazu 16:10 kółko będzie jajkiem na takim monitorze ...
Rozdzielczość 1680x1050 kontra 1920x1080 ! To jest bardzo dużo różnica na korzyść BenQ
22" kontra 21"5 LG lepszy.
Mój jest full hd i ma głośniki, słabe, ale są.
Twój ma czas reakcji 2 ms, mój 5 ms.
W LG często wyskakują martwe pixele np. po miesiącu i Ci nie wymienią :(. Według mnie ( nie mówie, że mój jest lepszy ), ale ten LG ani nie jest świetny, ani tani, więc ja bym poszukał na Twoim miejscu czegoś innego.
PS Przepraszam, że tak chaotycznie napisałem, ale spieszę się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2009 o 11:07, kindziukxxx napisał:

ok ludzie mam sprawę, będe na dniach kupował kompa i potrzebny mi monitor, w upgrade
kompa polecili mi LG W2252V-PF za 679 zł, i pytanie czy w tej cenie (nieprzekraczalna)
jest możliwość dostania jakiegoś lepszego monitora, jeśli tak to proszę o pomoc , przy
okazji z góry dziękuje za pomoc.

nie słuchaj Sebo7 bo jego monitor jest tylko na analogowym kablu a przy full hd jest różnica pomiędzy D-Sub a dvi a martwe piksele występują tak samo często w obu firmach wiec to żaden argument ten monitor co ci kos polecił jest dobry choć ja bym dołoży i kupił ten http://www.agito.pl/monitory-lcd/lg-215-lcd-w2261vp-pf.0.346631.html ale to tylko moja sugestia zrobisz co zechcesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Te 2ms to tylko G2G, nie ma co się tym sugerować, bo to chwyt marketingowy. Te 5ms natomiast to odpowiedź w standardzie ISO (z czerni do bieli) - czyli od pełnego załączenia do pełnego wyłączenia zapewne w tunelu błędu 5 lub 3% (4 lub 3 stałe czasowe).
Natomiast prawda jak zwykle leży po środku. Najważniejszy jest czas średni, którego żaden producent nie podaje. Zazwyczaj zamyka się on obecnie w przedziale 8 do 16 ms. Przy czym do gier wystarczający jest czas średni poniżej 16 ms.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2009 o 12:31, hans_olo napisał:

Słabszy kolor, większa szybkość - stara śpiewka ;]


Sokolego wzroku nie mam, to może nawet nie zauważę :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Planuje w najbliższym czasie kupić telewizor (temat o telewizorach umarł, więc piszę tutaj), chciałbym 42 cale FullHD w cenie do 4000 zł, wolałbym plazmę, co polecacie? I czy w plazmie Panasonica będzie dużo lepszy obraz niż LLCD Sharpa? Chodzi mi o te modele:
http://www.komputronik.pl/index.php/product/80814/Audio-Video/Telewizory/42%22_Panasonic_TX-P42S10E.html
http://www.komputronik.pl/index.php/product/70123/Audio-Video/Telewizory/42%22_Sharp_LC42DH77E.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przyszedł dziś do mnie monitor LG W2261VP-PF, powiem tylko, że przesiadka z 17 CRT to jak niebo i ziemia(mimo to, bo dosyć mocno przywiązuję się do rzeczy, troszkę jest mi smutno, rozstawać się ze starym Flatronem, którego miałem 7 lat bo bardzo dobrze mi służył, ale planuje mu znaleźć właściciela bo to za dobry monitor, żeby leżał na strychu:). Wracając to recenzji pisał nie będę bo jest bardzo dobra w linku kilka stron wcześniej, ale mogę tylko potwierdzić, że jakość jaką oferuje ten monitor w stosunku do ceny (u mnie 783zł, ale wiem, że bywa taniej), jest wyśmienita:) Jedyne co to wszystko takie małe się wydaje teraz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiedzę, że ostatnio sporo ludzi kupuje/zastanawia sie nad kupnem LG W2261VP-PF . Jak on się ma do Samsunga 2033SW ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2009 o 12:39, tomasz23 napisał:

Sokolego wzroku nie mam, to może nawet nie zauważę :P


O ile nie zajmujesz się grafiką itp. to nie zauważysz. Ale jeżeli tak, to twoje życie się znacznie pogorszy - kąty widzenia i odwzorowanie kolorów między TN, a PVA to nierzadko niebo, a ziemia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2009 o 17:23, ziptofaf napisał:

> /.../ Ale jeżeli tak, to twoje życie
się znacznie pogorszy - kąty widzenia i odwzorowanie kolorów między TN, a PVA to nierzadko
niebo, a ziemia ;)

Wiesz, kup sobie w końcu porządny monitor LCD, chociażby taki, jak ja mam (iiyama ProLite E2607WS), to przestaniesz zaraz narzekać na monitory z matrycą TN.
Tak, jak odchylę się od centrum, kolory zmieniają się. Ale, na Boga, kto przy takim monitorze siedzi z boku? Muszę się naprawdę mocno przesunąć, zeby zmianę barw zauważyć, zwykłe wychylenie z fotela nie wystarczy. Zmiana rozdzielczości z natywnej na mniejszą też, przy dobrym monitorze, nie przeszkadza. Moja żona pracuje cały czas w mniejszej o niemal połowę, bo woli duże litery (jest tłumaczem). Telewizję, wcale nie HD oglądam zwykle na pełnym ekranie i wcale nie jest dużo gorzej niż w normalnym telewizorze, tak, że z regułu oglądam na monitorze. Prawda, że wiekszość monitorów miała nędzne matryce TN i TNT, ale to było 7-8 lat temu! Dobre matryce TN były już 5 lat temu, tyle że drogie jak cholera, ale teraz? W zeszłym roku kupowałem swoją iiyame za mnie więcej 1400 zł. Rozdzielczość 1920z1200, 26".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować