Zaloguj się, aby obserwować  
Jackal-pl

Monitory LCD - Temat ogólny (nowości, matryce, parametry, sprawy techniczne)

2468 postów w tym temacie

/.../
Napisałem "O ile nie zajmujesz się grafiką itp. to nie zauważysz". A że i monitory PVA, i TN mają coraz lepsze parametry, to też inna sprawa. Nie odradziłem zakupu TN, a jedynie stwierdziłem, że w pewnych warunkach będą średnio przydatne.

Notabene, mam LCD-ka i to od dawna, Eizo S2231W, całkiem niezły, moim skromnym zdaniem, kosztował w
zasadzie tyle samo co twoja Iiyama.

http://www.lagom.nl/lcd-test/contrast.php - przy okazji, niezły sposób na obejrzenie przejść tonalnych na swoim monitorze, tylko trzeba mieć z czym porównywać :) Spotkanie TN vs PVA w moim przypadku wykazuje spore różnice. Fakt, że jestem na to dość wyczulony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2009 o 20:51, ziptofaf napisał:

/.../ > Notabene, mam LCD-ka i to od dawna, Eizo S2231W, całkiem niezły, moim skromnym zdaniem,
kosztował w
zasadzie tyle samo co twoja Iiyama. /.../

Ponad 6 lat temu kupiłem Eizo 16" ( 1280x1024, wtedy kosztował 3600), niedawno ddałem synowi, bo jemu wszystko padło. Teraz mam tylko jeden komputer i jeden monitor, pod koniec roku prawdopodobnie kupię drugi komputer i monitor i prawdopodobnie znowu będzie to iiyama chyba, że znajdę coś lepszego w rozsądnej cenie. Zresztą zapasowy monitor nie musi mieć 26", 22" wystarczą, a będzie sporo tańszy.
Eizo faktycznie są dobre, ale za drogie. Są firmy, które mają w ofercie monitory równie dobre, ale tańsze. Oczywiście nie wszystkie są równie dobre, równie dobre ma tylko czołówka.

P.S.
Przed kupnem sprawdziłem moją iiyamę testem Nokii. Inaczej bym nie kupił :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To fakt, sam mam 19" S1921, 2,5 roku temu kupiłem za 2000, teraz używki z 5000 (mój ma 6810 na tą chwilę) przepracowanych godzin schodzą na aukcjach po 850-900zł, więc teoretycznie mógłbym go nawet w tej chwili sprzedać i kupić jakiś 22" Full HD i jeszcze by mi zostało ale po co. Jakość obrazu, odwzorowanie kolorków kapitalne, fajny gadżet z czujnikiem światła regulującym jasność monitora, duże możliwości ustawienia położenia a gwarancji zostało mi jeszcze ponad 2 lata i coś czuję że długo mi jeszcze posłuży. Matryca się do gier nadaje dobrze, czas reakcji ma na poziomie 20ms co czasem widać ale współczesne LCDki mają ten ''prawdziwy'' czas reakcji ''black-white'' na poziomie 12-15ms (grey to grey z reklam niech se będzie i 2ms i tak nie jest to żadna dobra miara).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ten monitor z tunerem tv: http://www.nokaut.pl/monitory/monitor-lg-m2094d-pz.html
dobrye wyswietla w miare?

Czy moze ten:
http://allegro.pl/item701148489_lg_m208wa_bz_monitor_z_tunerem_20.html

albo ten:

http://allegro.pl/item704675852_monitor_z_tunerem_tv_19_samsung_933hd_w_wa.html

A moze jakies PVA? Szukam najlepiej 20 calowy (a jesli wiekszy to fullHD) w cenie do 1000 (no moze bym sie mogl szarpnac na 1200, ale to juz ostatecznosc) z tunerem tv i wieloma wyjsciami (hdmi by sie przydalo, dvi, component, euro tez moga byc, ale nie musza, glosniki niepotrzebne).

EDIT: no i jeszcze takiego bym szukal, od ktorego po kilku godzinach pracy oczy nie bola 8)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2009 o 17:21, kuba9876543210 napisał:

Szukam najlepiej 20 calowy

Jeżeli mogę wtrącić moje skromne zdanie to powiadam Ci, że lepiej jest kupić monitor 22 calowy, iż małe są różnice w cenie między 19 ", 20 ", a właśnie 22".
Podam to na moim przykładzie bo ostatnio kupowałem komputer z monitorem. Najpierw przymierzałem się do 19 " za ok. 450 zł. wystarczyło trochę poszukać i znalazłem o dużo lepszych parametrach ( 1440x990 vs 1920x1080 full hd ;) ) 22 calowego BenQ za 539 zł. ( teraz chyba 569 zł. ).
Jaki wniosek ? duża różnica wielkościowa, mała pieniążkowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie .Co oznacza ,jeśli monitor komuterowy ma tuner TV .To znaczy ,że mogę do niego podłączyć kabel antenowy i oglądać TV ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2009 o 19:22, jackass napisał:

Takie pytanie .Co oznacza ,jeśli monitor komuterowy ma tuner TV .To znaczy ,że mogę do
niego podłączyć kabel antenowy i oglądać TV ?

Tzn., że monitor ma wbudowany w siebie tuner i po podłączeniu do anteny możesz używać go jako telewizora i monitora. Do zwykłych monitorów można również dokupić osobno tuner TV.
>A jak zmieniam programy ? :)
Zazwyczaj monitory z tunerem mają pilota ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Świetnie .Chłopaki .Szukam monitora z tunerem TV .Służył mi będzie do Xboxa 360 + jako telewizor .Najlepiej 22 cale minimum,stylistyka Samsungowska (błyszczący ,czarny ) .Świetnie by było jakby dało się go powiesić na ścianie ,ale nie jest to niezbędne .Chce ,żeby miał przynajmniej jedno HDMI .Cena do 900zł .Da radę coś polecić ? Już jestem wdzięczny za przeczytanie posta ,bardziej będę za poradę :)

Czy na takim monitorze da radę komfortowo grać siedząc metr może półtora od niego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2009 o 20:16, jackass napisał:

Czy na takim monitorze da radę komfortowo grać siedząc metr może półtora od niego ?

Tak bo sam mam 22 " cale i bez problemu z odległości 1.5 metra oglądam filmy, więc i grać się będzie dało rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2009 o 15:27, jackass napisał:


Mam taki od miesiąca i nie narzekam. Może nie jest duży, ale 21 cali wystarcza do gier, filmów i internetu. Plusem też jest złącze HDMI, które rzadko kiedy pojawia się w monitorach poniżej 1000zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie o ekran LED, ale to w sumei bez znaczenia, chodzi raczej o kwestię gier i ekranu panoramicznego. Otóż martwi mnie kwestia jak na monitorku 1366x768 będą wyglądały gry w rozdzielczościach typu 640x480. Nie chciałbym oglądać dziwacznie rozciągniętego obrazu. Da rady coś zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Jakoś nigdy mnie nie ciągnęło do zakupu LCD, ale mój CRT zaczyna pokazywać oznaki starości, a i mam już dosyć siedzenia na 17".

Szukam 20-22", w cenie tak do 650 zł. Myślałem nad Samsungiem T220, albo LG W2252TQ-PF, ale ostatecznie chyba skuszę się na LG. Czy to dobry wybór za tą cenę, ew. co innego możecie mi polecić w podobnym przedziale cenowym? Dodam, że na Full HD mi nie zależy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2009 o 18:19, Mars napisał:

Witam.
Jakoś nigdy mnie nie ciągnęło do zakupu LCD, ale mój CRT zaczyna pokazywać oznaki starości,
a i mam już dosyć siedzenia na 17".

Szukam 20-22", w cenie tak do 650 zł. Myślałem nad Samsungiem T220, albo LG W2252TQ-PF,
ale ostatecznie chyba skuszę się na LG. Czy to dobry wybór za tą cenę, ew. co innego
możecie mi polecić w podobnym przedziale cenowym? Dodam, że na Full HD mi nie zależy.

oba monitory są dobre jak byś trochę dołożył to bym ci polecił ten http://www.agito.pl/monitory-lcd/lg-215-lcd-w2261vp-pf.0.346631.html?external=ceneo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio stałem się dumnym posiadaczem nowego kompa. Po 5 latach mordowania się ze starym złomem stałem się posiadaczem tej oto konfiguracji

Amd Phenom II x2 550 dual core
2 gb ramu ocz value cl5
Radeon hd4850 512 od powercolora
gigabyte ma770-ud3

Problem jest tylko w tym ze nie posiadam żadnego dobrego monitora. Mam tylko starego, 17” ctr który często coś się rypie fakt mniej się mecze przy oglądaniu tego, ale jednak myślę nad zakupem dobrego LCD do 19” najlepiej z „drugiej reki”. Ważne, aby miał świetne odwzorowanie kolorów i odtwarzalno obraz w rozdziale 1280x1024. Sam nie jestem zbyt obeznany w tym dziale. Ważne żeby było jak najtańsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować