Zaloguj się, aby obserwować  
Jackal-pl

Monitory LCD - Temat ogólny (nowości, matryce, parametry, sprawy techniczne)

2468 postów w tym temacie

Dobra szybka krótka piłka dobry monitor z Full HD do 700zł tylko do grania bez zbędnych bajerków :)

Tak aby ładnie gry z PS3 ładnie wyglądały :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2009 o 16:14, NdysH napisał:

Dobra szybka krótka piłka dobry monitor z Full HD do 700zł tylko do grania bez zbędnych
bajerków :)

Tak aby ładnie gry z PS3 ładnie wyglądały :)


To o tyle ciekawe, że 95% gier na PS3 nie wspiera Full HD, więc ta rozdzielczość prędzej pogorszy, aniżeli poprawi jakość obrazu :)
No, ale jak chcesz, może być np. iiyama ProLite E2208HDS:
http://www.krystecki.pl/-p-4204.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam monitora do PC w okolicach do 1200 zł.
Zależy mi na jakości, bo monitor będzie służyć do gier i filmów.
Z tego co wiem to HP maja najlepszy obraz, ale nie maja dużego wyboru...
iiyama podobno to dobry wybór, ale nie jestem przekonany...
do LG i Samsunga nie mam kompletnie zaufania...

Możecie coś doradzić ?
Co będzie lepsze ? 1920x1080 czy 1920x1200
Jaki kontrast?
16:9 czy 16:10?
Ile ms ? im mniej tym lepiej, ale każda firma inaczej to przedstawia... albo maja różne chwyty marketingowe, bo 2ms maja z przejścia czerni do bieli...


Aha...
Co do PC-ta jakiego posiadam, to spokojnie pociągnie każdy monitor
Zależy mi na HDMI.
Procek Intel Core 2 Quad CPU Q9550+ 2,83 GHz
Karta Geforce Gigabyte gtx 260


Dzieki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2009 o 16:48, BaT15 napisał:

Jaki kontrast?

Jak największy :)

Dnia 23.08.2009 o 16:48, BaT15 napisał:

16:9 czy 16:10?

W proporcji 16:10 kółko będzie jajkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2009 o 21:46, ziptofaf napisał:

> Dobra szybka krótka piłka dobry monitor z Full HD do 700zł tylko do grania bez zbędnych

> bajerków :)
>
> Tak aby ładnie gry z PS3 ładnie wyglądały :)

To o tyle ciekawe, że 95% gier na PS3 nie wspiera Full HD, więc ta rozdzielczość prędzej
pogorszy, aniżeli poprawi jakość obrazu :)
No, ale jak chcesz, może być np. iiyama ProLite E2208HDS:
http://www.krystecki.pl/-p-4204.html


To doradź coś dobrego cenowo i ogólnie dobrego do grania na PS3 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety mój monitor NEC FE991 SB powoli zaczyna dopełniać żywota, dlatego muszę się powoli rozglądać za nowym "szkiełkiem", lecz jeśli chodzi o monitory LCD jestem całkowicie zielony, dlatego prosiłbym o jakąś poradę.
Kompa używam głównie do oglądania filmów i filmików, czasami grania, Office''a i przeglądania stron www, nie chciałbym by występowało smużenie (nie wiem nawet, czy we współczesnych LCD występuje taki problem), jakoś obrazu powinna być dobra, ale nie musi być super hiper ekstra. Interesują mnie w miarę dobre kąty widzenia, dość niska cena (nie wiem, do 800zł?), matryca 20-22'' w zupełności mi wystarczy.
Aktualnie kompa mam słabego (AMD Sempron 2800+, 1,6Ghz, 512 RAM, karta graj zintegrowana GF6100), myślę o wymianie w przyszłym roku, więc dopiero wtedy będę mógł myśleć o jakichś wyższych rozdzielczościach.
Byłbym wdzięczny za jakieś sugestie i propozycje, zacząłem się zastanawiać nad lg m2094 d-pz który jest w gazetce MM za 699zł - jakieś opinie na temat tego modelu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2009 o 20:05, kordzio1 napisał:

Kompa używam głównie do oglądania filmów i filmików, czasami grania, Office''a i przeglądania
stron www, nie chciałbym by występowało smużenie (nie wiem nawet, czy we współczesnych
LCD występuje taki problem), jakoś obrazu powinna być dobra, ale nie musi być super hiper
ekstra. Interesują mnie w miarę dobre kąty widzenia, dość niska cena (nie wiem, do 800zł?),
matryca 20-22'' w zupełności mi wystarczy.

Smużenie nie jest obecnie istotnym problemem, 90% monitorów nie cierpi z tego powodu (choć rzecz jasna te 2ms i inne teksty to bzdury na potęgę, jeżeli chcesz się dowiedzieć trochę więcej w tym temacie, to można przeczytać np: http://ja.gram.pl/blog_wpis.asp?id=89364&n=45 (mojego autorstwa)).

Dnia 28.08.2009 o 20:05, kordzio1 napisał:

Aktualnie kompa mam słabego (AMD Sempron 2800+, 1,6Ghz, 512 RAM, karta graj zintegrowana
GF6100), myślę o wymianie w przyszłym roku, więc dopiero wtedy będę mógł myśleć o jakichś
wyższych rozdzielczościach.
Byłbym wdzięczny za jakieś sugestie i propozycje, zacząłem się zastanawiać nad lg m2094
d-pz który jest w gazetce MM za 699zł - jakieś opinie na temat tego modelu?

Jak coś jest w gazetce MM w promocyjnej cenie, to dla mnie jest oznaka, żeby tego nie kupować za nic na świecie, bo muszą się tego pozbyć z magazynów :)
Ja bym osobiście w tej kategorii cenowej zaproponował Iiyama ProLite E2207WS-B1 (nie mylić z 2207WSV-B1), na gral.pl dostępny za 752 zł. Niczego sobie jest też Samsung 226CW i T220.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2009 o 20:14, ziptofaf napisał:

Jak coś jest w gazetce MM w promocyjnej cenie, to dla mnie jest oznaka, żeby tego nie
kupować za nic na świecie, bo muszą się tego pozbyć z magazynów :)
Ja bym osobiście w tej kategorii cenowej zaproponował Iiyama ProLite E2207WS-B1 (nie
mylić z 2207WSV-B1), na gral.pl dostępny za 752 zł. Niczego sobie jest też Samsung
226CW i T220.

W sumie w gazetkach MM czasami trafiały mi się rzeczy godne polecenia, ale jeśli chodzi o monitory to dzięki za podanie kilku ciekawych modeli. O ile rozebranie CRT-ka nic nie pomoże to prawdopodobnie po wypłącie w następnym miesiącu dokonam zakupu. Przynajmniej wiem czego szukać, a wpis o smużeniu pewnie niebawem przeczytam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam dobrego monitora LCD. Do 600pln.
Maksymalnie 700. Zależy mi na dobrym obrazie i najlepiej złączu hdmi, żebym nie musiał przejściówki uzywać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam na oku kupic LCD Asusa 19cali. Jednak w rzeczywistosci ma on 18,5 i rozdzialce 1366x768. Dla mnie taka troche nietypowa sie wydaje. Ma ktos moze taki monitorek i obcuje z taka rozdzialka? Jak sie sprawuje podczas grania i siedzenia w necie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2009 o 11:04, Crusader napisał:

1366x768.

Faktycznie jakaś nietypowa, taka laptopowa bym powiedział.
Co do 19 " to powiem Ci, że za + 100 zł. masz 22 ", i rozdziałkę typu : 1440x900 (19") < 1920x1080 ( 22"). Jak czytałem opinię na temat rozdziałek to podobno 1440x900 wygląda jak 800x600 czyli duże ikony itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam do was pytanie. Który z tych dwóch monitorów będzie lepszy do ps3 i komputera?
http://www.ceneo.pl/2134980?gclid=CMmK1oW6zpwCFc8UzAodfXNNKw
http://www.ceneo.pl/2237460

I czy w obu przypadkach będę miał dźwięk z tych głośników w ps3 bo do komputera mam już głośniki. Bardziej skłaniam się za iiyama''ą. Czy jakość dźwięku z tych głośników jest znośna, jest to tylko rozwiązanie przejściowe więc tak jak pisałem byle by było znośne i nadawało się do grania. Z góry dzięki za podpowiedzi i odpowiedzi.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
FullHD NIE było i nie będzie obsługiwane przez 90% gier na PS3, to po pierwsze (gry to tylko HD Ready). Po drugie, ta rozdzielczość w 22" monitorze to porażka. 1920*1200=24". Dla 22" modeli o wiele lepszym posunięciem jest 1680*1050. No, chyba, że po prostu lubisz męczyć wzrok obiektami, które są po prostu za małe...
Z tej dwójki stawiałbym na Iiyamę, choć osobiście zaproponowałbym Iiyama 22" LCD ProLite E2207WS-B1 (nie mylić z E2207WSV-B1).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2009 o 23:40, ziptofaf napisał:

/.../
FullHD NIE było i nie będzie obsługiwane przez 90% gier na PS3, to po pierwsze (gry to
tylko HD Ready). Po drugie, ta rozdzielczość w 22" monitorze to porażka. 1920*1200=24".
Dla 22" modeli o wiele lepszym posunięciem jest 1680*1050. No, chyba, że po prostu lubisz
męczyć wzrok obiektami, które są po prostu za małe...
Z tej dwójki stawiałbym na Iiyamę, choć osobiście zaproponowałbym Iiyama 22" LCD ProLite
E2207WS-B1 (nie mylić z E2207WSV-B1).


Ten polecany przez ciebie nie ma hdmi więc po pierwsze jak mam podłączyć do tego konsolę i PC? Po drugie czy te głośniki będą wydawały dźwięk w przypadku podłączenia konsoli?

Większość gier nie jest w full hd na ps3 więc dlaczego niby miałby być kiepski obraz na iiyamie którą ja podawałem? I który by się lepiej sprawdzał na pc bo do przede wszystkim do niego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2009 o 07:21, John_McClane napisał:

Ten polecany przez ciebie nie ma hdmi więc po pierwsze jak mam podłączyć do tego konsolę
i PC?

O tak: http://robson.pl/index.php?p=16&id=7152
A PC to raczej ma właśnie złącze DVI, a nie HDMI (tzn. HDMI obsługiwane jest przez przejściówki, które jakoś nie zawsze są dorzucane do pudełek z kartą) ^^

Dnia 01.09.2009 o 07:21, John_McClane napisał:

Po drugie czy te głośniki będą wydawały dźwięk w przypadku podłączenia konsoli?

Podłączasz drugi kabel, ten od głośników, do PS3 i w opcjach konsoli ustawiasz go jako źródło dźwięku. A przynajmniej tak to powinno działać, u siebie PS3 sprawdzałem tylko na typowych kolumnach, które chyba nie powinny się niczym różnić (poza jakością :P) od tych wbudowanych w monitor.

Dnia 01.09.2009 o 07:21, John_McClane napisał:

Większość gier nie jest w full hd na ps3 więc dlaczego niby miałby być kiepski obraz
na iiyamie którą ja podawałem?

Proste - za mała przekątna w stosunku do rozdzielczości. Nie wiem, jaki masz teraz monitor, ale ustaw sobie za dużą rozdzielczość i zobacz jak fajnie się pracuje. Wszystko jest "nieco" za małe...Sam w swoim czasie szukałem sobie dobrego monitora i 22" + 1920*1200 dla mnie byłby bardzo kiepskim wyborem. Zresztą jeżeli na monitor FullHD puścisz sygnał HDReady, to jakość obrazu, co logiczne dla LCD, na pewno się nie poprawi.

Dnia 01.09.2009 o 07:21, John_McClane napisał:

I który by się lepiej sprawdzał na pc bo do przede wszystkim do niego.

PC i PS3 zasadniczo mają podobne wymagania, więc monitor do obu tych maszyn może być taki sam. Chociaż, tak moim skromnym zdaniem, rozsądniejsze byłoby wziąć monitor bez głośników, bo te wbudowane w niego to naprawdę kaszanka i pierwsze co zmienisz w kompie, to zapewne właśnie je na coś normalnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2009 o 10:02, ziptofaf napisał:

O tak: http://robson.pl/index.php?p=16&id=7152
A PC to raczej ma właśnie złącze DVI, a nie HDMI (tzn. HDMI obsługiwane jest przez przejściówki,
które jakoś nie zawsze są dorzucane do pudełek z kartą) ^^


Miałem zamiar konsolę do hdmi podłączyć, a pc do dvi czy d-sub. A monitor który podawałem ma hdmi.

Dnia 01.09.2009 o 10:02, ziptofaf napisał:

Podłączasz drugi kabel, ten od głośników, do PS3 i w opcjach konsoli ustawiasz go jako
źródło dźwięku. A przynajmniej tak to powinno działać, u siebie PS3 sprawdzałem tylko
na typowych kolumnach, które chyba nie powinny się niczym różnić (poza jakością :P) od
tych wbudowanych w monitor.


Mają osobny kabel na głośnik? To mi nie za bardzo pasuje bo będę musiał się bawić w przejściówki. Liczyłem że będzie tak jak w TV czyli chyba tylko przez hdmi.

Dnia 01.09.2009 o 10:02, ziptofaf napisał:

Proste - za mała przekątna w stosunku do rozdzielczości. Nie wiem, jaki masz teraz monitor,
ale ustaw sobie za dużą rozdzielczość i zobacz jak fajnie się pracuje. Wszystko jest
"nieco" za małe...Sam w swoim czasie szukałem sobie dobrego monitora i 22" + 1920*1200
dla mnie byłby bardzo kiepskim wyborem. Zresztą jeżeli na monitor FullHD puścisz sygnał
HDReady, to jakość obrazu, co logiczne dla LCD, na pewno się nie poprawi.
> I który by się lepiej sprawdzał na pc bo do przede wszystkim do niego.
PC i PS3 zasadniczo mają podobne wymagania, więc monitor do obu tych maszyn może być
taki sam. Chociaż, tak moim skromnym zdaniem, rozsądniejsze byłoby wziąć monitor bez
głośników, bo te wbudowane w niego to naprawdę kaszanka i pierwsze co zmienisz w kompie,
to zapewne właśnie je na coś normalnego.


Monitora jeszcze nie mam, a głośniki są mi potrzebne tylko do konsoli bo do pc mam dobre głośniki. Chciałem właśnie wziąć monitor z głośnikami żeby się nie bawić w te przejściówki wszystkie.

Czy na pewno dzwięk idzie przez osobny kabelek czy może przez hdmi? Bo jak juz musiałbym się bawić z przejściówkami to bym wziął ten monitor i chyba byłby lepszy?

http://www.ceneo.pl/2195615

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2009 o 10:25, John_McClane napisał:

Mają osobny kabel na głośnik? To mi nie za bardzo pasuje bo będę musiał się bawić w przejściówki.
Liczyłem że będzie tak jak w TV czyli chyba tylko przez hdmi.

W zasadzie byłoby dziwne, gdyby nie miał dźwięku przez osobny kabel - w końcu dźwięk musi też działać w kompach pozbawionych złącza HDMI. Tzn. bezpośrednie podłączenie HDMI->PC/PS3 daje w rezultacie i dźwięk, i obraz. Ale już po podłączeniu przez przejściówkę z DVI->HDMI->PC/PS3 już dźwięku nie daje na pewno. I wtedy potrzebny jest dodatkowy kabel.

Dnia 01.09.2009 o 10:25, John_McClane napisał:

Monitora jeszcze nie mam, a głośniki są mi potrzebne tylko do konsoli bo do pc mam dobre
głośniki. Chciałem właśnie wziąć monitor z głośnikami żeby się nie bawić w te przejściówki
wszystkie.

Cóż, ja osobiście bym wolał mieć dźwięk osobno, choćby z tych samych głośników, które masz w PC. O wiele lepsze wrażenia z grania będą :)

Dnia 01.09.2009 o 10:25, John_McClane napisał:

No, ten akurat głośników nie ma żadnych. W takiej kategorii chyba lepszy byłby jednak http://www.agito.pl/powyzej-19/lg-22-lcd-w2252vpf.352.334332.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2009 o 10:35, ziptofaf napisał:

W zasadzie byłoby dziwne, gdyby nie miał dźwięku przez osobny kabel - w końcu dźwięk
musi też działać w kompach pozbawionych złącza HDMI. Tzn. bezpośrednie podłączenie HDMI->PC/PS3
daje w rezultacie i dźwięk, i obraz. Ale już po podłączeniu przez przejściówkę z DVI->HDMI->PC/PS3
już dźwięku nie daje na pewno. I wtedy potrzebny jest dodatkowy kabel.


Napisałem do serwisu iiyamy i napisali że dźwięk będzie jeśli puszę przez hdmi.

Dnia 01.09.2009 o 10:35, ziptofaf napisał:

Cóż, ja osobiście bym wolał mieć dźwięk osobno, choćby z tych samych głośników, które
masz w PC. O wiele lepsze wrażenia z grania będą :)


A wiesz może jakie przejściówki bym potrzebował do tego? Bo musiał bym mieć jakiś rozgałęźnik żeby jedne głośniki do dwóch rzeczy podłączyć, przedłużacz 4m żeby pociągnąć z konsoli do głośników kabel no i jakąś przejściówkę do konsoli. Orientujesz się może gdzie mogę znaleźć coś takiego?

Dnia 01.09.2009 o 10:35, ziptofaf napisał:

No, ten akurat głośników nie ma żadnych. W takiej kategorii chyba lepszy byłby jednak
http://www.agito.pl/powyzej-19/lg-22-lcd-w2252vpf.352.334332.html


Ale nie ma głośników. Chyba że byś mi powiedział co bym do dzwięku potrzebował to bym się mógł zastanowić. Mile widziane linki :)

PS: Czy w ps3 nie można ustawić żeby wszystkie gry były odtwarzane maksymalnie w 720p. Wtedy nie było by problemów z tą iiyamą w przypadku gier 1080p? (za duża rozdzielczość)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra wszystko już wiem. Teraz mam ostatni dylemat.

Ten czy ten:

http://www.ceneo.pl/2237460

http://www.ceneo.pl/2134980

Oba mają podobne parametry. Nie wiem jak głośniki w iiyamie ale w asusie są dobre. Który monitor będzie wytrzymalszy, lepszy jakościowo i który ma ładniejszy obraz. Który dłużej podziała i nie będzie mieć badpixeli (mam nadzieję, że oba). Ogólnie który się będzie lepiej nadawał do gier? Cena nie gra roli (oba są w podobnej cenie na innych stronach).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować