Zaloguj się, aby obserwować  
Jackal-pl

Monitory LCD - Temat ogólny (nowości, matryce, parametry, sprawy techniczne)

2468 postów w tym temacie

Az tak na cenie mi nie zalezy. Wiem, ze teraz FullHD moga byc b. tanie, ale za dwa lata na takim 22- calowym nie beda mi juz gry chodzily plynnie w natywnej rozdzielczsci, gdy na 20 - juz tak.

P.S. Sorry, ze tak pozno odpisuje :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy jest jakiś darmowy program do testu monitora? Kupiłem sobie nowy (lcd, 22cale, asus, full hd, panorama; jeśli to ważne) i chciałbym sprawdzić czy wszystko się zgadza z zapewnieniami producenta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2009 o 18:25, Blackhand napisał:

A co dokładnie chcesz sprawdzać? Rzeczy takie, jak geometria, czytelność tekstu, jasność
itp. można sprawdzać za pomocą Nokia Monitor Test.


Chodzilo mi bardziej o takie rzeczy jak: czas reakcji, kontrast itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuj jakiś dobry monitor o rozmiarze od 21 do 24'' najlepiej z wbudowanym tunerem TV. Mam kompa jak w podpisie więc nie wiem czy ten sprzęt wystarczy aby zakupic monitorek z full HD i grać w takich rozdziałkach no chyba, że w takich monitorach da się zmniejszyc rozdzielczość i nadal cieszyć się ładnym obrazem.

Potrzebuję dosyć dużych kątów widzenia i aby dobrze sprawował się podczas grania w najnowsze gry oraz przy oglądaniu filmów.

Cena wiadomo, jak najniższa.

Jakieś propozycje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2009 o 18:56, Citkowsky napisał:

Potrzebuj jakiś dobry monitor o rozmiarze od 21 do 24'' najlepiej z wbudowanym tunerem
TV. Mam kompa jak w podpisie więc nie wiem czy ten sprzęt wystarczy aby zakupic monitorek
z full HD i grać w takich rozdziałkach no chyba, że w takich monitorach da się zmniejszyc
rozdzielczość i nadal cieszyć się ładnym obrazem.

Potrzebuję dosyć dużych kątów widzenia i aby dobrze sprawował się podczas grania w najnowsze
gry oraz przy oglądaniu filmów.

Cena wiadomo, jak najniższa.

Jakieś propozycje?


A czy może być bez tunera? Bo ja kupiłem taki który tobie by pasował oprócz tunera. Można go dostać za jakieś 700 zł.

http://www.ceneo.pl/2134980?gclid=CMmK1oW6zpwCFc8UzAodfXNNKw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2009 o 19:50, John_McClane napisał:

>>..............



Tuner lepiej żeby był bo monitor to inwestycja w moim przypadku na dłuugie lata i wolałbym odrazu mieć wszystko czego potrzebuje i po roku czy dwóch nie szukac lepszego monitora z tunerem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy ustawienie taktowania na 72MHz w pewnej gierce nie uszkodziło mi monitora, tzn. widać lekkie miganie( mimo,ze to LCD) oraz lekkie rozmycia obrazu na pulpicie( a czas reakcji wynosi 2ms), czego wcześniej C H Y B A nie było. Czy to kwalifikuje się pod naprawdę? Mam ważną gwarancję do października, opłaca mi się nieść?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2009 o 20:13, Citkowsky napisał:

> >>..............


Tuner lepiej żeby był bo monitor to inwestycja w moim przypadku na dłuugie lata i wolałbym
odrazu mieć wszystko czego potrzebuje i po roku czy dwóch nie szukac lepszego monitora
z tunerem.


No cóż ja mogę polecić monitor o którym napisałem. Innego nie posiadam także ci nie pomogę. Ale tuner można kupić podłączany do PCI w komputerze więc nie widzę problemu. Na pewno wyjdzie taniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2009 o 23:10, John_McClane napisał:

> > >>..............


Tak ale jak się ma tuner w monitorze to żeby oglądać TV nie trzeba włączać kompa tylko sam monitor.
Tak mi się zdaje przynajmniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak mnie zastanawia jedna kwestia, bo chce sobie zakupic monit 20" tylko na mojej 9800GT nie wszytsko moze ogarniac jego rozdzialka 1680x1050.

Jak wygladaja gry na LCD w rozdzielczosci innej niz natywna? Mocno spada jakosc obrazu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2009 o 17:05, Crusader napisał:

Grywa ktos w ogole na nienatywnej?


oj grywa grywa :P dużo starszych gier nie ogarnia rozdzielczości natywnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.09.2009 o 09:30, Konrad162 napisał:


oj grywa grywa :P dużo starszych gier nie ogarnia rozdzielczości natywnej.


Mozesz napisac przyslowiowe 2 zdania o tym, jak sie gry "sprawuja"? Czy pogorszenie jakosci jest duze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2009 o 11:29, Crusader napisał:


>
> oj grywa grywa :P dużo starszych gier nie ogarnia rozdzielczości natywnej.

Mozesz napisac przyslowiowe 2 zdania o tym, jak sie gry "sprawuja"? Czy pogorszenie jakosci
jest duze?

to zależy od monitora i ile ma być mniejsza rozdzielczość od natywnej w moim lg w2261v full hd jak zmierzłem rodziałke do 1280x1024 to mała różnica była w jakości ale tak ze prawie nie widać ale jak dałem niżej to już było widać
ps. ja tez mam 9800gt i gram prawie na fula na full hd wiec przy mniejsze rodzałce twoja karta da se rade i wszystkie no prawie wszystkie gry będą ci chodzić w na full

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2009 o 11:29, Crusader napisał:


>
> oj grywa grywa :P dużo starszych gier nie ogarnia rozdzielczości natywnej.

Mozesz napisac przyslowiowe 2 zdania o tym, jak sie gry "sprawuja"? Czy pogorszenie jakosci
jest duze?


ja tam nie zauważyłem straty jakości... np. przy Diablo II jakiś czas temu grałem i nie było jakiś ogromnych strat (a to rozdzielczość 800x600)
Zresztą jeśli twórca sterowników się postarał to masz w opcjach sterownika co sterownik ma robić jeśli rozdzielczość nie jest "właściwa" dla monitora.
(u mnie w ati jest parę opcji = będzie po prostu czarna ramka, nie zawsze przecie trzeba wykorzystywać powierzchnie całego monitora. A czarną ramkę w 2 czy 3 grach nawet jeśli już musisz włączyć chyba przebolejesz? :P)

PS ale tak jak mówię ja gram puki co w większości w same stare gry których rozdzielczość maksymalna nie jest duża (max 1240x1024 czy jakoś tak) i nie odczuwam jakiegoś dyskomfortu z tego powodu....I jeszcze jak do tej pory nie użyłem opcji skalowania obrazu (czarnej ramki)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2009 o 18:42, John_McClane napisał:

Chodzilo mi bardziej o takie rzeczy jak: czas reakcji, kontrast itp.


Takich rzeczy nie da się sprawdzić bez specjalistycznego sprzętu. Nie martw się jednak. Mogę ci z góry powiedzieć, że jeśli twój monitor kosztował mniej niż jakieś 1500 to parametry podane przez producenta są wyssane z palca :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować