Zaloguj się, aby obserwować  
Jackal-pl

Monitory LCD - Temat ogólny (nowości, matryce, parametry, sprawy techniczne)

2468 postów w tym temacie

Ja bym na Twoim miejscu korzystał z tego CRT dopóki nie zacznie zdradzać objawów starości (wypalony luminofor, utrata ostrości obrazu), bo po przesiadce na LCD przeżyjesz szok :).

Jeśli chodzi o złącze, to zdecydowanie DVI. Przy D-Sub sygnał z grafiki przechodzi dwa razy konwersję (najpierw z postaci cyfrowej na analogową, potem - na odwrót), co zawsze odbija się na jakości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2009 o 18:22, Blackhand napisał:

Jeśli chodzi o złącze, to zdecydowanie DVI.


No i będzie model z DVI czyli 2343 BW. Droższy o ok 100 zł ale ma do tego PIVOT! Ha drżyjcie dokumenty w Wordzie i pionowe zdjęcia do obróbki :)

PS: ... a CRT dostanie mama :) ma miejsce u siebie w domu, a 17'' jej już pada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Posiadam monitora LCD Samsung SyncMaster T190. Potrzebuję go przewieźć, ale nie wiem jak odłączyć "korpus podstawy" od samego monitora - po prostu nie chce wyjść. Nie chcę ciągnąć na siłę, żeby nic nie zepsuć. Czy ma ktoś podobny model monitora i wie co z tym zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

LCD do obróbki zdjęć? Chyba (bardzo) amatorskiej :).

(tak w ogóle, to uważam, że "zamienił stryjek siekierkę na kijek", no ale to Twoje pieniądze i Twoja decyzja :P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Względy praktyczne - w nowym mieszkaniu nie ma miejsca na słonia na biurku i psuje wygląd pokoju. Co do obróbki zdjęć - tak - tylko fotki do domowego albumu ewentualnie do zrobienia odbitek w labie.
Spoko, spoko - siekierka już nie taka potrzebna - wystarczy sam kijek :) poza tym jak wymyślę gdzie przenieść kompa ... to może podłączę oby dwa - choć i tak już nie mam zbyt wiele czasu na siedzenie przy kompie :/
"tata tata - pograjmy w wormsy" .. i tyle - dobra koniec offa

Dzięki za słowo Czarnyja Ręko ! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam zamiar kupić monitor LCD lecz nie wiem jakie parametry są najważniejsze . Chciałbym na niego wydać do 550 zł ale nie wiem np. czy czas reakcji matrycy : 5m/s to dobrze czy źle . Także nie wiem jaka dobra jest jasność ekranu i współczynnik kontrastu. Moglibyście mi pomóc ? Z góry dziękuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2009 o 14:43, Bardock18 napisał:

Witam, mam zamiar kupić monitor LCD lecz nie wiem jakie parametry są najważniejsze .
Chciałbym na niego wydać do 550 zł ale nie wiem np. czy czas reakcji matrycy : 5m/s to
dobrze czy źle . Także nie wiem jaka dobra jest jasność ekranu i współczynnik kontrastu.
Moglibyście mi pomóc ? Z góry dziękuje


Parametry o których mówisz miałyby znaczenie, gdyby były podawane z jakimkolwiek realizmem - ani 5 ms, ani jasność i kontrast zawsze są wielokrotnie zwiększane w stosunku do realnych wartości, na ich podstawie monitora nie kupisz.
http://ja.gram.pl/blog_wpis.asp?id=89364&n=45 - tutaj masz wyjaśnione jak to jest z tym wszystkim.
Moja rada brzmi - przed zakupem obejrzyj dany monitor. Sprawdź, czy jego kąty widzenia ci odpowiadają, jak dobrze odwzorowuje kolory. Bo jak będziesz chciał go kupić patrząc na suche parametry techniczne, to możesz dostać olbrzymi szajs.

@ Akoss-94
O, uprzedziłeś mnie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Przymierzam się do kupna monitora lub TV LCD o wielkości pomiędzy 23" do 26"
Miałby służyć do PS3 oraz do komputera, ale bardziej pod PS3 (pod kompa mam 18", starczy)
Oczywiście Full HD (lub HD ready). Sprawa pomieszczenia wygląda tak: Pokój około 3,5x5 m. Ja siedzę pod krótszą ścianą, więc mam dalej do ekranu (jakieś 3/4m). Co byście polecili w cenie 500-1000zł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z Samsung f2380 bo taki chcę kupić lub f2080. Monitor do grafiki 3d, mniej do 2d i oczywiście gier. monitor ma rozdziałkę 1920x1080 i tu pojawia się problem. Czy macie taki monitor i jak wygląda sprawa ze smużeniem. Tak to jeszcze go nie kupuję ale chcę wpakowac do kompa jeszcze kartę ati z seri 5000 tą najmocniejszą tylko nie pamiętam oznaczenia i czy mi to wszystko nie będzie mulić przy takiej rozdziałce. A zapomniałem jeszcze o info małym byście nie musieli szukać http://www.benchmark.pl/aktualnosci/Samsung_F2080_i_F2380_-_nowe_monitory_z_serii_Navy-19992.html i http://www.samsung.com/pl/consumer/detail/spec.do?group=computersperipherals&type=monitors&subtype=lcd&model_cd=LS23NVTABW/EN&fullspec=F

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam kupić monitor 22 cale do codziennego użytku czyli praca, filmy, internet, gry i mam dylemat. Nie wiem czy zdecydować się na rozdzielczość Full HD 1920x1080 czy może 1680x1050. Nie ukrywam, że wolałbym drugą opcje, bo nie chciałbym mieć bardzo rozciągniętego obrazu. Tylko, że nie wiem jak to wygląda w praktyce. Co lepiej wybrać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W praktyce do filmów lepszy jest pierwszy, no i ta wygoda w jakimkolwiek programie systemowym (im większy pulpit tym zaaaaawsze lepiej). Do gier - lepiej ten drugi - jeśli nie masz specjalnie zbyt dobrej (czytaj szybkiej) karty graficznej, wybierz 2 ... poza tym zawsze cena jest tym ostatecznym kryterium - czy w twoim przypadku nie?

Ja ostatnio (przejrzyj posty ...) kupiłem monitor z rozdziałkom 2048x1152 (odpowiednik proporcji jak w 1920x1080) i w ogóle nie narzekam.

mandragora1 -> praktycznie w żadnym z nowych modeli samsunga nie widać smużenia, w gierkach jednak najlepiej ustawić synchro w pionie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ostatnio znalazłem monitor Philips 221T1 z tunerem TV Full HD. Czy ten monitor będzie dobry do grania na konsoli a w drugiej kolejności oglądania tv/komputera? Najprawdopodobniej będzie tylko do konsoli/tv, bo do komputera mam narazie wystarczający monitor. Czy ktoś się spotkał z tym monitorem? A może polecicie coś podobnego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czy w rozdzielczości Full HD nie będzie za bardzo rozciągnięta czcionka? Bo mam wrażenie że dopiero od 24 cali jest sens i opłaca się pakować w 1920x1080. I jeszcze pytanie. Jak w rozdzielczości 1680x1050 wygląda sprawa obrazu HD. Czy możliwe jest w ogóle odtwarzanie jakości HD?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hejka Hejka ^^.
Mam do wydania jakieś 1300-1400 polskich srebrnych złotych.
Potrzebuje czegoś w Full HD, jak największe co może służyć zarówno jako monitor i jako telewizor.
Z góry dziękuje za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2009 o 20:14, rafisport napisał:

A czy w rozdzielczości Full HD nie będzie za bardzo rozciągnięta czcionka?


Nie wiem o co ci chodzi? Z czcionkami wyświetlanymi na kompie wszystko jest w 100% porządku, po prostu jak ustawisz jakąś grę np w rozdz. 1024x768 (bo np. nie ma innej możliwości, stara produkcja) to wtedy widać rozciągnięcie - monitor sam to "przeskalowuje" na swoje rozmiary - choć czasem wyświetlane jest to z czarnymi paskami po bokach (aby format był 4:3).

Dnia 08.11.2009 o 20:14, rafisport napisał:

Jak w rozdzielczości 1680x1050 wygląda sprawa obrazu HD. Czy możliwe jest w ogóle odtwarzanie
jakości HD?


Myślę, że tak (np. filmy z Blue Raya) - można odtworzyć sygnał HD (chodzi tylko o oprogramowanie), tylko że wtedy nie będziesz miał wszystkich szczegółów (no ba).

U mnie wszystko śmiga i wygląda JAK MIÓD !!! (tzn. świetnie a nie lepko i mgliście :)


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Monitor 24 cale. Tani i dobry - co polecacie? ;)

Znalazłem takie:

http://www.komputronik.pl/index.php/product/75210/Peryferia/Monitory_LCD/24_iiyama_ProLite_E2407HDSV_czarny.html

http://www.komputronik.pl/index.php/product/71046/Peryferia/Monitory_LCD/23_LG_Flatron_W2343T_PF.html

Na ceny nie patrzcie, tylko na sam monitor. Widziałem tańsze takie ;)


Góra 800zł + koszt przesyłki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2009 o 08:41, Kakarotto napisał:

Dnia 12.11.2009 o 08:41, Kakarotto napisał:

Na ceny nie patrzcie, tylko na sam monitor. Widziałem tańsze takie ;)


Góra 800zł + koszt przesyłki.

Jak już to bierz tego LG bo ma DVI a ten drugi tylko D-sub

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować