Zaloguj się, aby obserwować  
Jackal-pl

Monitory LCD - Temat ogólny (nowości, matryce, parametry, sprawy techniczne)

2468 postów w tym temacie

A ten tańszy, czy droższy wziąć? Bo te 100 zł to nie robi mi takiej różnicy. Kurde, sorry, że taki upierdliwy jestem, ale chcę mieć pewność :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2009 o 19:41, Oloninho napisał:

A ten tańszy, czy droższy wziąć? Bo te 100 zł to nie robi mi takiej różnicy. Kurde, sorry,
że taki upierdliwy jestem, ale chcę mieć pewność :)

Co do tego to najlepiej sprawdź różnicę na miejscu w sklepie. Opisy są mylące. Same ogólne parametry są te same. Jeśli jest to różnica tylko dodatkowego kabla, no to też zależy jakiego i czy dużo oszczędzisz kupując go osobno (bo kable DVI/HDMI też tanie nie są). Jeśli natomiast okazałoby się, że to kwestia dodatkowego złącza video, to lepiej wziąć droższy. Nie kupuj w ciemno przez internet. Pojedź, sprawdź i wtedy zdecyduj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do kupna telewizora LCD, będzie mi on głównie służył do grania na PS3 . Zastanawiam się nad 32'', nie wiem czy to będzie istotna informacja, ale między fotelem a telewizorem odległość będzie wynosiła około 2,5m.
Oczywiście mówimy o telewizorze full-HD, i żeby miał przy najmniej 2 wyjścia HDMI.Co proponujecie?
Mam jeszcze kilka pytań (trochę nie związanych z tematem) chodzi mi o telewizory LED, jaka jest różnica między LCD? Ogólnie WTF LED? Możecie zarzucić jakiś artykuł.
I drugie pytanie, dotyczy różnicy między ,np 100HZ a powiedzmy 300HZ . Co to daje ? Jaka jest różnica ?
Z góry THX za uświadomienie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę forumowiczów o pomoc. Potrzebne do biura monitory sztuk 4. Najlepiej 20 cali. Poradźcie jakieś niedrogie, a dobre. W domu "od zawsze" mam LG najpierw zwykłe, potem lcd - czy warto LG także kupić do biura?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2009 o 08:38, BluesBoy napisał:

Bardzo proszę forumowiczów o pomoc. Potrzebne do biura monitory sztuk 4. Najlepiej 20
cali. Poradźcie jakieś niedrogie, a dobre. W domu "od zawsze" mam LG najpierw zwykłe,
potem lcd - czy warto LG także kupić do biura?


Polecam ten:

http://www.vobis.pl/oferta/monitory_i_telewizory/monitory/887969_samsung_syncmaster_2043sn.aspx

Śpiesz się - to wyprzedaż !!!

A najlepsze, że kupowane w dobrej firmie - a przesyłka grattis!
Ewentualnie jeśli zależy ci na pivocie (ma też wejście dvi, powyższy to d-sub) poszukaj wersji 2043BN, ale wtedy to cena min 100 zł wyższa.

Poszperaj po necie - już wiesz co szukać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

przymierzam się do zakupu monitora. Około 10 lat mam już crt 17 cali ( i dalej działa!). Budżet około 1000 zł. 22-24 cale (chociaż nie jestem pewien, 24 nie za dużo?). Jakie teraz monitory polecacie? Słyszałem jeszcze pół roku temu warto było kupić : http://www.komputronik.pl/index.php/product/75210/Peryferia/Monitory_LCD/24_iiyama_ProLite_E2407HDSV_czarny.html
Jak to jest teraz?

Edit: A monitor dlatego chcę zmienić ponieważ pasowało by wreszcie wykorzystać moją hd4870 i przesiąść się z rozdziałki 1024x768 na wyższą:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zależy jakie masz fundusze. Jesli trochę mniejsze to ja ostatnio kupiłęm BenQ G2420HDB za 680 zł i jestem zadowolony. Minus może zab rak HDMI, głośników czy gniazda słuchawek jak komuś zalezy na takich drobiazgach, mi nie. Jesli kasy masz więcej to polecam np. Asusa VH242H. Kumpel se taki kupił, widziałem go w akcji i lepiej od mojego wypada. Od iiyamy bym się trzymał osobiście z daleka, często się psują.

Za BenQ dałem na allegro w firmie NKK 680 + wysyłka, Ten Acer kumpla to już ok 900-950zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Budżet tak jak napisałem koło 1000 zł;) hmmm lookne na ten drugi. No i jeszcze dodam bo nie napisałem w pierwszym poście. Monitor ofc ma służyć do gier.

Edit: a po co komu w monitorze głośniki i gniazdko słuchawek?:P od tego są normalne głośniki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy monitory Eizo naprawdę są takie wspaniałe? Taki LCD 24" Eizo S2402WH kosztuję 2,2k a jest oparty na matrycy TN. Jest aż taka ogromna różnica między LG/Samsungiem/czy co tam jeszcze jest aby dopłacać 1k to Eizo na takiej samej matrycy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2009 o 16:09, Vernio napisał:

Czy monitory Eizo naprawdę są takie wspaniałe? Taki LCD 24" Eizo S2402WH kosztuję 2,2k
a jest oparty na matrycy TN. Jest aż taka ogromna różnica między LG/Samsungiem/czy co
tam jeszcze jest aby dopłacać 1k to Eizo na takiej samej matrycy?


Eizo na matrycy TN? Aż mi się wierzyć nie chce :)
Ja mam 22" Eizo który kosztował mnie bodajże 1500 zł i między nim, a normalnym 22" widać olbrzymią różnicę. Z tym, że ten mój to PVA, a nie TN :)
Jeżeli jest i Eizo z matrycą TN, i Samsung, to wątpię, żeby różnice były znaczne. Sama matryca jest średniej jakości, więc taki Eizo to tylko chwyt marketingowy, raczej bym go nie brał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2009 o 16:34, Oloninho napisał:

Tańszego od Eizo, czyli ok. 1000 zł ta? Jak coś znajdziesz, to daj znać, bo ja narazie
siedzę przy LG W2453V-PF ;P


Eee? Chodzi ci o coś nie opartego na TN? Bo ja mam zamiar kupić właśnie coś na TN, jak np. ten LG co podałeś.:P

Ogólnie to chciał bym kupić Samsunga 2493HM, ale nigdzie go nie ma do kupienia.:| I jestem z tego powodu zły. Nie wiem czy jest monitor 24 calowy oparty na TN, przy cenie 1200zł lepszy od tego Samsunga.:/ Praktycznie nie widziałem żadnej nieprzychylnej opinii o tym monitorze.
Jeśli ci nie przeszkadza rozdzielczość 1920x1080 zamiast 1920x1200 to na Komputroniku jest 2494HM. To chyba dokładnie ten sam monitor,lecz z inną rozdzielczością. Oczywiście to tylko mój domysł spowodowany tym ,że oba monitory mają oba podobną nazwę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Że tak zapytam z ciekawości - skoro byłeś gotów wydać 2200 zł za TN-kę, to dlaczego nie weźmiesz w tej cenie jakiegoś PVA, czy nawet IPS-a? Przecież ich parametry są pod każdym względem lepsze (nie licząc czasu reakcji, choć czy 2, czy 8 ms przy sposobach naliczania jakie są stosowane przez producentów, to i tak ciężko stwierdzić, który rzeczywiście jest szybszy. Ja przynajmniej na swoim Eizo S2231W nie widziałem żadnego smużenia :)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować