Zaloguj się, aby obserwować  
Jackal-pl

Monitory LCD - Temat ogólny (nowości, matryce, parametry, sprawy techniczne)

2468 postów w tym temacie

Trochę negatywnie zaskoczył mnie monitor Dell 2209WA, na matrycy e-IPS, niby odwzorowanie kolorów jest bardzo dobre, ale przy dynamicznych animacjach niestety bardzo smuży. Nie wiem czy może to być wina złych ustawień, ale w każdym razie byłem rozczarowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2010 o 22:21, Akoss-94 napisał:

http://tnij.org/monitor12

Co sądzicie o tym monitorze? Jakieś alternatywne rozwiązania? Chodzi mi o 22"/21,5" głównie
do gier.

http://www.agito.pl/monitory-lcd/lg-215-lcd-w2261vp-pf.0.346631.html

Sam go mam i jest świetny. Zero martwych pikseli, ostry, wyraźny obraz, wejście HDMI, DVI, D-SUB, rozdzielczość FullHD, czas reakcji 2ms - czegóż chcieć więcej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hello po długiej nieobecności na forum :)

Jeśli ktoś jest w temacie, to poprosił bym o propozycje jakiegoś dobrego monitorka panoramicznego o przekątnej nie mniejszej niż 21 cali. Oprócz modeli testowanych nie tak dawno w CDA ;] Z góry dzięki i podłączam się również do pytania kolegi Akoss-94

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2010 o 21:45, Marko_Pele napisał:

/.../ to poprosił bym o propozycje jakiegoś dobrego monitorka panoramicznego
o przekątnej nie mniejszej niż 21 cali. /.../

Zawsze będę polecał monitor iiyamy ProLite E2607WS. Mam taki od blisko dwóch lat (żona też) i bardzo go sobie chwalę. Używam go do wszystkiego: do gier, do pisania i do oglądania telewizji. Rozdzielczość 1920x1200.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2010 o 22:56, KrzysztofMarek napisał:

> /.../ to poprosił bym o propozycje jakiegoś dobrego monitorka panoramicznego
> o przekątnej nie mniejszej niż 21 cali. /.../
Zawsze będę polecał monitor iiyamy ProLite E2607WS. Mam taki od blisko dwóch lat (żona
też) i bardzo go sobie chwalę. Używam go do wszystkiego: do gier, do pisania i do oglądania
telewizji. Rozdzielczość 1920x1200.


More!!! :D

A tak poważnie to dzięki za propozycje, na pewno ją rozważę. Ale wolał bym wybierać między paroma takimi monitorami. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2010 o 20:28, Marko_Pele napisał:

> > /.../ Ale wolał bym wybierać między
paroma takimi monitorami. :)

Niestety, mam doświadczenie osobiste ze starum ujuż monitorem LCD 15", o którym już zapomniełam, z EIZO 16" (1200x1024), N-Fren 19" (1200x1024) i właśnie z iiyamą. Poprzednie monitory odeszły w niebyt, ale nadal polecam iiyamę ;-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2010 o 17:04, KrzysztofMarek napisał:

> > > /.../ Ale wolał bym wybierać między
> paroma takimi monitorami. :)
Niestety, mam doświadczenie osobiste ze starum ujuż monitorem LCD 15", o którym już zapomniełam,
z EIZO 16" (1200x1024), N-Fren 19" (1200x1024) i właśnie z iiyamą. Poprzednie monitory
odeszły w niebyt, ale nadal polecam iiyamę ;-D


Byłem ostatnio w Komputroniku i pracownik tej sieci polecał mi jedynie Samsungi, a LG w ostateczności. Twierdził, że tylko ta firma jest wstanie zaoferować dobry monitor za te pieniądze. Polecił mi przykładowy monitor: SyncMaster P2270. Co sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2010 o 21:51, Marko_Pele napisał:

> > /.../ > Byłem ostatnio w Komputroniku i pracownik tej sieci polecał mi jedynie Samsungi, a LG
w ostateczności. Twierdził, że tylko ta firma jest wstanie zaoferować dobry monitor za
te pieniądze. Polecił mi przykładowy monitor: SyncMaster P2270. Co sądzicie?

Bardzo niewiele firm robi matryce do monitorów LCD i Samsung należy do tego elitarnego grona. Jednak monitor, to nie tylko matryca i, moim zdaniem, iiyama jest lepsza. Ale nieco droższa. Ale to już kwestia gustu i... posiadanych pieniędzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mógłby ktoś mi polecić konkretny kabel DVI-D(monitor BenQ G2220HD ma taki sygnał wejściowy)? Zależałoby mi na solidnej jakości(karta graficzna to Zotac GF9800GT, ma 2 wejścia DVI-I Dual, ale DVI-D też pewnie wejdzie:P). Na takim allegro masa tego jest, pewien jestem, że część z tego to chłam i potrzebuje konkretnego kabla. :)
Także przydałyby się propozycje kabelka HDMI-DVI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy ktoś mógłby mi zaproponować jaki monitor byłby najlepszym wyborem za cenę do 400 i do 450zł? Najlepiej, gdyby była możliwość odbioru osobistego w Warszawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za późno na edita, co sądzicie o tym monitorze? http://www.allegro.pl/item886702116_acer_p191w_1440x900_dvi_vga_2000_1_fv_sklep_wwa.html
albo ten, nie wiem sam, tyle tego :P
http://www.allegro.pl/item895924238_monitor_lcd_led_benq_19_g922hdl_dvi_5mln_1_wwa.html
znalazłem jeszcze taki dośc ciekawy
http://www.allegro.pl/item891299666_nowy_gateway_hd1900_dvi_dsub_hdcp_vesa_gw36m_salon.html
Którego z tych trzech byście mi polecili? A może jeszcze jakiś inny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Krótkie pytanie - ilu calowy monitor najlepiej się nada pod sprzęt:
Phenom II X4 925
OCZ 2x 2 GB DDR3
HIS Radeon 4890 1GB Ram, 256Bit?

Mam LG 23'', ale nie wiem, czy nie lepiej by było dla stabilności wymienić go na LG 22'', by gry chodziły płynniej na full detalach. radzicie? Ew, jeśli nie dałoby się wymienić - doda coś do płynności zmiana rozdzielczości na mniejszą? Co

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz raczej nie powienes miec problemow z graniem w FullHD w praktycznie kazda gre, ale za 1,5-2 lata nie pograsz juz w natywnej rozdzialce w max. detalach. Dlatego ja polecam najbardziej monitory 20 calowe (rozdz. 1680 x 1050), gdzie ew. zmiana rozdzielczosci na nizsza, nie bedzie drastycznie obrzydzala gry ;)
Ale teraz nie widze powodu zebys mial zmieniac. Sam przez ponad pol roku uzytkowalem pewnego Sony 23", co prawda matryca jakas IPS czy PVA (monitor stal po $1200 na amazon.com) i bylo wygodnie.
Jak bedziesz zmuszony zmniejszac detale w natywnej rozdzialce, to sobie ew. zmienisz monitor na mniejszy (albo zrobisz upgrade ;]). Teraz nie ma potrzeby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc ;) Bałem się, że źle dobrałem monitor do sprzętu i raz, że nie będę ogarniał wzrokiem ekranu, a dwa, że przy bieganiu w mieście przy rozdziałce 1920 x 1080 i full detalach przy obracaniu kamery pojawiały się malutkie przeskoki. To normalne? Ew. zmienić rozdzielczość na mniejszą (zmniejsza się wtedy obraz i pojawia się czarna ramka wokół właściwego ekranu)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować