Zaloguj się, aby obserwować  
Jackal-pl

Monitory LCD - Temat ogólny (nowości, matryce, parametry, sprawy techniczne)

2468 postów w tym temacie

Jakiś miesiąc temu zakupiłem monitor AOC 2036, ale strasznie bolą mnie od niego oczy. Majsterkowałem z jasnością i kontrastem, zmieniałem na różne tryby (gry, internet, filmy itp), ale dalej wydaje mi się to bardzo męczące dla oczu. Możecie mi podać jakiś program, który automatycznie dostosuje jasność i kolory? Znalazłem taki poradnik, ale tu raczej są programy do szukania martwych pixeli.
http://www.pcworld.pl/news/132725_1.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2010 o 22:16, Mafioso_PL napisał:

Też mnie bolały po przesiadce z CRT na LCD, ale po kilku tygodniach przestały....

Ale ja go kupiłem na początku Października, a tu już święta. :P I dalej bez zmian. Dodam, że wcześniej przez rok używałem laptopa także z LCD i na nim obraz był idealnie wyraźny i spokojny dla oczu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2010 o 22:14, Hartus napisał:

(...)

Wiele dobrego słyszałem o flux - http://www.stereopsis.com/flux/
Osobiście zainstalowałem to na chwilę, ale z racji że sporo pracuje przy grafice, od razu program poszedł do piachu. Flux automatycznie ustala jasność, kontrast i kolory na monitorze wg pory dnia. Trochę trudno się przestawić, ale podobno jak już się przyzwyczaisz to będzie to o wiele zdrowsze dla oczu niż stałe ustawienia monitora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2010 o 22:22, Erunn0 napisał:

> (...)
Wiele dobrego słyszałem o flux - http://www.stereopsis.com/flux/
Osobiście zainstalowałem to na chwilę, ale z racji że sporo pracuje przy grafice, od
razu program poszedł do piachu. Flux automatycznie ustala jasność, kontrast i kolory
na monitorze wg pory dnia. Trochę trudno się przestawić, ale podobno jak już się przyzwyczaisz
to będzie to o wiele zdrowsze dla oczu niż stałe ustawienia monitora.

Rzeczywiście fajne, ale chciałbym najpierw dobrze ustawić generalne ustawienia, a potem niech mi reguluje :) Kurcze, wszystkie programy jaki pobrałem polegają na tym, że trzeba regulować obraz za pomocą menu na monitorze zgodnie z danym obrazem. Problem z tym, że u mnie w monitorze menu jest tak pop..ierdzielone, że są same ikonki, nie ma podpisów więc nie wiem co gdzie jest. Wiem jedynie gdzie jest kontrast i jasność. Znacie jakiś program co ustawi parametry "sam z siebie"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2010 o 22:51, Hartus napisał:

Znacie jakiś program co ustawi parametry "sam z siebie"?


Nie ma takiego, bo skąd program miałby wiedzieć co i jak jest wyświetlane? :)
Musiałbyś mieć kalibrator.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaki monitor byście mi polecili? Myślałem o HP 2310ei, ale jaki byłby waszym zdaniem lepszy? Mam na myśli coś od 22 cali i do 1000zł. Prosiłbym o w miarę szybką odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2010 o 17:01, Peter44 napisał:

Jaki monitor byście mi polecili? Myślałem o HP 2310ei, ale jaki byłby waszym zdaniem
lepszy? Mam na myśli coś od 22 cali i do 1000zł. Prosiłbym o w miarę szybką odpowiedź.


Może Dell 2209wa albo niemal identyczny LG w2220p? Pierwszy ma lepsza gwarancje, a drugi jest technologiczne odrobinkę nowszy. Oba na matrycy e-IPS dającej doby obraz i szerokie kąty widzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2010 o 18:03, Peter44 napisał:

Hmm, a może coś z 23 lub 24 cala? Bo szukam czegoś o dobrych barwach, full hd i do 1000zł.

Ja mogę z czystym sumieniem polecić iiyamę ProLite E2607WS. Mam taki od niemal 3 lat. Niestety, jest sporo droższy, rząd wielkości 1400-1500 zł.
Ale wiesz, jak to jest. Nie każdemu będzie się podobało to, co mnie. Mnie ten monitor odpowiada, jak żona zobaczyła, musiałem i jej taki kupić. Rozdzielczość też niezupełnie telewizyjna, bo 1920x1200, a nie 1920x1080.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2010 o 18:52, Peter44 napisał:

Hmmm, jednak cena wysoka, a może coś tańszego?

Polecam to, co mam sam i co gruntownie wypróbowałem. Bo jeśli tylko widziałem coś w sklepie, to co mogę o tym powiedzieć? Że ładnie wygląda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam taniego monitora do 600 zł. Przekątna najlepiej 21.5 cala, 22 cale. Preferowałbym LEDy ze względu na niski pobór energii, a monitor ten i tak nie będzie grzeszył gamutem. Co byście polecili?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2010 o 12:22, mateuszjasinski napisał:

Szukam taniego monitora do 600 zł. Przekątna najlepiej 21.5 cala, 22 cale. Preferowałbym
LEDy ze względu na niski pobór energii, a monitor ten i tak nie będzie grzeszył gamutem.
Co byście polecili?

Zapomniałem dodać, co sądzicie o takim sprzęcie? Niewątpliwie design i mały rozmiar jest jego sporą zaletą.
http://allegro.pl/lcd-lg-e2240t-pn-21-5-led-full-hd-dvi-sklep-raty-i1374013256.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, do tej pory grałem w rozdzielczości 1440x900 na Hyundai''u x90w który 19'' który jak dla mnie jest nieco za duży oraz szybko męczy oczy ostrymi barwami. Szukam nieco mniejszego, do czego szybko się przyzwyczaję, przy czym będzie można spędzić wielogodzinne sesje oraz co nie będzie kosztować tyle co 2/3 składanego komputera. Co polecacie?

Ps jakie są dzisiejsze (optymalne do gier) standardy w rozdzielczości?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mógłby mi ktoś wytłumaczyć co oznaczają, i czym się różnią (np. w jakości obrazu) oznaczenia przy monitorach typu :
HD, HDS, WS ?

Pierwsze to oczywiście High Definition, jak mniemam, ale nie mam pojęcia o kolejnych. Na oznaczenia natknąłem się przy przeglądaniu ofert z monitorów Iiyama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować