Zaloguj się, aby obserwować  
Jackal-pl

Monitory LCD - Temat ogólny (nowości, matryce, parametry, sprawy techniczne)

2468 postów w tym temacie

Dnia 23.12.2010 o 18:42, KrzysztofMarek napisał:

Ale wiesz, jak to jest. Nie każdemu będzie się podobało to, co mnie. Mnie ten monitor
odpowiada, jak żona zobaczyła, musiałem i jej taki kupić. Rozdzielczość też niezupełnie
telewizyjna, bo 1920x1200, a nie 1920x1080.

Mógłbyś mi napisać jak wygląda sprawa z grami na nim ? Jak wygląda, np. strzelankach (jeśli w takowe grasz...)
obraz nie jest za bardzo rozszerzony (to cholerstwo ma w końcu 27 cali) ?
Prawda jest taka że od dawna przymierzam się do kupna tego monitora, i bardzo zależy mi na opinii kogoś kto go używa od pewnego czasu. Mam go wykorzystywać głównie do gier i filmów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2011 o 14:07, Darkstar181 napisał:

Mógłby mi ktoś wytłumaczyć co oznaczają, i czym się różnią (np. w jakości obrazu) oznaczenia
przy monitorach typu :
HD, HDS, WS ?

HD to oczywiste x:y>=720p
HDS - licho wi, pokaż gdzie masz coś takiego - z tego co widzę, to są to tylko rozwinięcia nazw modeli.
WS - Widescreen

Dnia 04.01.2011 o 14:07, Darkstar181 napisał:

Pierwsze to oczywiście High Definition, jak mniemam, ale nie mam pojęcia o kolejnych.
Na oznaczenia natknąłem się przy przeglądaniu ofert z monitorów Iiyama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam jaki byście mi zaproponowali monitor LCD około 22" i koszt 500zł :) Monitor ma służyć głównie do gier, czasem internet może filmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2011 o 00:40, Alehor napisał:

Witam, do tej pory grałem w rozdzielczości 1440x900 na Hyundai''u x90w który 19'' który
jak dla mnie jest nieco za duży oraz szybko męczy oczy ostrymi barwami. Szukam nieco
mniejszego, do czego szybko się przyzwyczaję, przy czym będzie można spędzić wielogodzinne
sesje oraz co nie będzie kosztować tyle co 2/3 składanego komputera. Co polecacie?

Ps jakie są dzisiejsze (optymalne do gier) standardy w rozdzielczości?

akurat tu się nic zbytnio nie zmieniło

1280x1024 lub 1280x720(najczęściej optymalne bo konsole trochę tu hamują rozwój)->1680x1050(jak gra jest dobrze zoptymalizowana)->1920x1200 lub 1920X1080 (tak jak przypadek wcześniej lub zrypana optymalizacja, no i oczywiście hardware).

Ostatnia rozdziałka to 2560x1600 ale to high end więc szkoda pisać na ten temat.

Oczywiście wszystko jeszcze zależy od monitora.
Ja mam obecnie samsunga Syncmaster P2270HD 21,5 cala z tunerem TV(gdzieś trzeba podłączyć to PS2 XD).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2011 o 14:22, Darkstar181 napisał:

/.../ > Mógłbyś mi napisać jak wygląda sprawa z grami na nim ? Jak wygląda, np. strzelankach
(jeśli w takowe grasz...)

Gram w różne gry, a ocena obrazu jest kwestią indywidualną. Mnie obraz bardzo odpowiada; nawet w stareńkim Diablo 1 wygląda nieźle. Oczywiście, im nowsza gra, tym zwykle obraz lepszy, ale nawet jeśli nie obsługuje rozdzielczości 1920x1200, to przeskalowuje obraz na tyle dobrze, że nie razi.

Dnia 04.01.2011 o 14:22, Darkstar181 napisał:

obraz nie jest za bardzo rozszerzony (to cholerstwo ma w końcu 27 cali) ?

Ma 26 cali i jak patrzysz z odległości mniejszej, niż 50 cm to widać delikatną siateczkę. Ale taka delikatna siateczka była widoczna z bliska na monitorach CRD. W niczym to nie przeszkadza, ztesztą mam monitor w odległości nieco większej, tak około 70 cm. Ja stale mam rodzielczość najwyższą, ale żona pracuje w rozdzielczości o połowę mniejszej (jest tłumaczem i woli większe litery) i sobie chwali. Mam jeszcze drugi monitor, taki bardziej zapasowy, Samsunga 19 cali (1440x900), ale taka wielkość i zmniejszona rozdzielczość mnie już męczy.

Dnia 04.01.2011 o 14:22, Darkstar181 napisał:

Prawda jest taka że od dawna przymierzam się do kupna tego monitora, i bardzo zależy
mi na opinii kogoś kto go używa od pewnego czasu. Mam go wykorzystywać głównie do gier
i filmów.

Gry wyglądają bardzo dobrze, a filmy jeszcze lepiej, tylko to zależy od tego, w jakiej są rozdzielczości. Jeśli są na DVD wyglądają świetnie, jeśli są starsze, na CD, to już gorzej. No i karta graficzna musi też być dobra, a co za tym idzie procesor też. Jeśli masz coś gorszego od E8000 i Radeona 3850, to sobie kupno tego monitora daruj, bo stary sprzęt nie wykorzysta jego możliwości.
Gothic 3 poszedł na E8400 i Radeonie 3870 bez zacięć dopiero po tym fanowskim patchu, 1.72 bodaj (nie pamietam nawet numeru, skleroza)
Jak masz coś nowszego, to na pewno warto. Tylko w miarę możliwośći kupuj tam, gdzie możesz sam sprawdzić, czy nie ma wadliwych pikseli/sybpikseli. Niektóre sklepy dają miesiąc gwarancji, ze wszystkie piksele są sprawne, ale zawsze lepiej sprawdzić przed zakupem.
Nie ma to większego wpływu na obraz (miałem kiedyś monitor 15 cali, który miał kilka pikseli martwych i kilka subpikseli świecących stale, ale w czasie gry tego się zwykle nie dostrzegało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.01.2011 o 16:04, KrzysztofMarek napisał:

Jak masz coś nowszego, to na pewno warto. Tylko w miarę możliwośći kupuj tam, gdzie możesz
sam sprawdzić, czy nie ma wadliwych pikseli/sybpikseli.

Sprzęt to na bank to udźwignie, nie kupowałbym takiego monitora gdybym nie był pewien czy komputer udźwignie gry w rozdziałce 1920x1200 :)
Z pikselami to będzie ciężko sprawdzić, bo sam monitor można najtaniej kupić w internetowych sklepach (średnio o 200 zł taniej) a w samych salonach trudno o jego dostępność. Słyszałem jednak że monitory te są na tyle dobre że raczej rzadko kiedy zdarza się aby któryś miał wypalone piksele.
W każdym bądź razie dzięki za opinię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2011 o 16:15, Darkstar181 napisał:

Sprzęt to na bank to udźwignie, nie kupowałbym takiego monitora gdybym nie był pewien
czy komputer udźwignie gry w rozdziałce 1920x1200 :)

Ja natomiast nie byłem pewny czy mój pociągnie wszystkie na 1920x1080(co do 1 gry to byłem w 100% pewien że nie pociągnie) ale zdecydowana większość działa w tej rozdziałce bez problemu(o dziwo Black Ops i SC2 bez problemów).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej,
w związku z promo w okolicznym sklepie mam zamiar kupić coś takiego:
http://sk9.pl/9ed5a5
Chciałbym podłączyć tam ps3, nada się? Dużo tracę jeśli jest brak podświetlenia LEDowego? Jakieś opinie od Was, dużo czytałem, że najlepszy jeśli chodzi o tą półkę cenową, prawda to?
A i przesiadka byłaby na pewno duża, bo ze starego LG jeszcze CRT 17". :) Ale oczywiście będzie też przeznaczony do filmów, neta, gry to właśnie tylko jeśli jest możliwość podłączenia ps3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Otóż. Mam do was dwie (2) prośby. W tym jedno pytanie.

Za ile udałoby mi się sprzedać Acer x213W w bardzo dobrym stanie?

Zamierzam w/w zamienić na LG Flatron M237WDP. Czy polecacie jakiś monitor z tunerem TV w tej cenie, który mógłby być lepszy od owego LG? Mam zamiar podłączyć go pod PC oraz Xboxa. Chodzi o jakość obrazu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ma 2xHDMI to zaleta mój monitor Samsung P2270HD ma tylko 1 łącze hdmi (Jakby kablówka miała być podłaczona to bym musiał przejść na DVI - ale to nie jest jakaś poważna wada dla mnie) no i USB. Tylko mała rada zobacz jak to obsługą ustawieniach w menu bo w moim samsungu to trochę to niezbyt logicznie rozmieszczone(nie wspominając że w instrukcji o niektórych rzeczach nie ma wzmianki). Jedyna rzecz to że na polskiej stronie LG nie ma tego modelu ale na angielskiej niby jakaś specyfiakcja jest:

Key Features

* 1920 x 1080 Resolution
* 20,000:1 Digital Fine Contrast Ratio (DFC)
* 300 cd/m2
* Various AV / TV Functions
* Built-in Speakers (3Wx2)

Screen size (inches)
23
Panel Type (TN, IPS)
TN
Type
LCD
HD Monitors
Yes
Aspect Ratio
16:9
Resolution
1920 x 1080
Brightness (cd/m2)
300
Contrast Ratio
1000:1
Response Time (ms)
5
Viewing Angle (°)
170 /160 (CR≥10)
Color Depth (Num of Colors)
16.7 M
Pixel Pitch (mm)
0.24825 x 0.24825
Surface Treatment
non Glare
(Jack Position)
Rear
D-Sub
Yes
DVI-D
Yes
HDMI
Yes
SCART
Yes(2EA)
TUV-GS
TUV-Type
FCC-B, CE
Yes
VESA Mounting
Yes
Vista(Premium/Basic)
Premium
On Power Consumption (IEC62087 Edition 2) (W)
52.3
Stand By (W)
0.26
Luminance Ratio (%)
90
Mercury Content (mg)
12.0
Presence of Lead
Yes - This monitor TV or Signage contains lead only in certain parts or components where no technology alternatives exist in accordance with existing exemption clauses under the RoHS Directive

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałbym kupić monitor pod który można podłączyć komputer jak i antenę ale zupełnie się na tym nie znam.
Czy taki monitor można odpalać bez włączania komputera i czy ma pilota, czy można pod to wszystko jakoś podpiąć dekoder cyfrowy i co znaczy "przygotowanie do efektu roku 2013"?
I ogólnie na co powinienem zwracać uwagę podczas zakupów?
Z góry dzięki za pomoc.

P.S.Szukam czegoś między 23 i 26 calami.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2011 o 13:33, darkwind21 napisał:

Witam, chciałbym kupić monitor pod który można podłączyć komputer jak i antenę ale zupełnie
się na tym nie znam.

Do monitora nie podłączysz bezpośrednio anteny - no bo odpowiedniego złacza nie ma, nie ma też tunera telewizyjnego. Taki monitor podłaczysz do komputera i będziesz oglądał telewizję, oczywiście, jeśli dokupisz kartę telewizyjną. Albo inaczej, tuner telewizyjny.Są natomiast telewizory, które mają złacze do komputera i mogą służyć jako monitory.

Dnia 24.01.2011 o 13:33, darkwind21 napisał:

Czy taki monitor można odpalać bez włączania komputera i czy ma pilota, czy można pod
to wszystko jakoś podpiąć dekoder cyfrowy i co znaczy "przygotowanie do efektu roku 2013"?

No właśnie, telewizor odpalisz bez właczania komputera, monitor po właczeniu komputera.
I telewizor i karta telwizyjna mogą mieć pilota.
Co to znaczy "efekt roku 2013" nie wiem - chyba chodzi o to, że teoretycznie do tego czasu przejdziemy na telewizję cyfrową. Jeśli masz w domu telewizję kablową, to nie musisz się tym zbytnio (zbytnio - to nie znaczy, że wcale) przejmować. Ale lepiej kupić telewizor/kartę telewizyjną gotową do odbioru telewizji cyfrowej. I karta i telewizor musi obsługiwać MPEG-4 (jak nie-nie kupuj)

Dnia 24.01.2011 o 13:33, darkwind21 napisał:

I ogólnie na co powinienem zwracać uwagę podczas zakupów?
Z góry dzięki za pomoc.

Czy monitor/telewizor nie ma martwych pikseli. Powinien mieć rozdzielczość 1920x1200 lub 1920x1080.

Dnia 24.01.2011 o 13:33, darkwind21 napisał:


P.S.Szukam czegoś między 23 i 26 calami.

A dużo chcesz wydać? Rozumiem, że jak najmniej? Niestety, za jakość też trzeba płacić. Z diodami LED kup tylko wtedy, jeśli nie jest droższy więcej niż 100 zł od "zwykłego". ZAa LED chcę nieproporcjonalnie dużo, lepiej jeszcze trochę poczekać. I zawsze lepisze 26" niż 23".

Dnia 24.01.2011 o 13:33, darkwind21 napisał:




Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2011 o 17:59, darkwind21 napisał:

Hmm, a monitory z tunerem TV? Znalazłem np. coś takiego http://www.ceneo.pl/8509177s

Monitor z tunerem telewizyjnym i własnymi głośnikami i zasilaniem, to telewizor - tyle, że może być używany jako monitor. Kwestia nazewnictwa. Jeśli wygodniej nazywać go monitorem - to pewnie ze wzglądu na mały rozmiar i słabe głośniki. Nie widzę też wejścia antenowego, czyli będzie działał tylko z komputerem. Taki ni pies, ni wydra, coś na kształt świdra. Zaletą jest niska cena.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2011 o 19:11, KrzysztofMarek napisał:

Nie widzę też wejścia antenowego, czyli będzie działał tylko z komputerem.


Jest wejscie antenowe.
Mam podobny i TV można oglądać bez włączania komputera. Dodatkowo mam funkcję PiP(Picture in Picture), więc wyswietla mi sie obraz w okienku podczas pracy na komputerze jak chce.
Moim zdaniem jak brakuje miejsca w domu i/lub kasy na osobny TV to jest to niezle rozwiązanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2011 o 20:25, Volvox napisał:

Jest wejscie antenowe.

Tym lepiej. Jak wszedłem na podany link, wejścia antenowego nie znalazłem

Dnia 24.01.2011 o 20:25, Volvox napisał:

Mam podobny i TV można oglądać bez włączania komputera. Dodatkowo mam funkcję PiP(Picture
in Picture), więc wyswietla mi sie obraz w okienku podczas pracy na komputerze jak chce.

To moje zastrzeżenia unieważniłeś ;-)

Dnia 24.01.2011 o 20:25, Volvox napisał:

Moim zdaniem jak brakuje miejsca w domu i/lub kasy na osobny TV to jest to niezle rozwiązanie.

Wiesz, ja mam w domu telewizor, ale i tak odbieram kablówkę na monitorze. Tyle, ze mam kartę telewizyjną w komputerze, a pilota nie używam, bo przy tak bliskiej odległości łatwiej przełaczać myszą lub klawiaturą. I to jest nawet bardzo dobre rozwiązanie, nikt się ze mną nie kłóci o to, który program oglądać. Żona też więcej czasu ogląda na swoim monitorze niż na telewizorze
Tyle, ze musiałem kable puścić w przedpokoju pod podłogą, a w pokojach na styku podłogi i ścian.
A w sumie, to jest bardzo dobre rozwiązanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2011 o 13:57, KrzysztofMarek napisał:

> Jest wejscie antenowe.
Tym lepiej. Jak wszedłem na podany link, wejścia antenowego nie znalazłem

zawsze lepiej jest wejść na stronę producenta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować