Zaloguj się, aby obserwować  
Jackal-pl

Monitory LCD - Temat ogólny (nowości, matryce, parametry, sprawy techniczne)

2468 postów w tym temacie

Dnia 15.08.2011 o 17:03, Chlorofil napisał:

Nic bardzo specjalnego. 600 zł za 22" 1080p to dzisiaj normalna cena, żadna okazja. Monitor ma tylko jedno HDMI, co trochę go ogranicza. Dwa moim zdaniem to absolutne minimum.
Na plus większości kupujących idzie to, że LG odpala filmy z netu z polskimi napisami (w porównaniu z np. Samsungiem, który tego nie robi dobrze).

Generalnie jeżeli nie masz zbyt dużo starego sprzętu to ja bym podchodził bardzo ostrożnie do sprzętu w którym jest więcej niż jeden SCART (po co w ogóle dzisiaj?). Warto też sprawdzić czy HDMI jest starsze niż 1.4 bo wtedy nie ma kanału zwrotnego, co oznacza tyle, że monitor nie może być wyłączany i włączany z komputera tak jak przez analogowe złącze D-Sub czy DVI.
Sprawdź jeszcze czy jest wyjście na głośniki zewnętrzne i jakie. Na przykład przy wyjściu wyłącznie optycznym nie podłączysz sobie dobrych głośników 2.0-2.1 (takie nie mają łączy optycznych). A tym samym nie będzie można sterować głośnością za pośrednictwem pilota (kiedy na przykład puściłbyś film z kompa).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2011 o 20:20, Chlorofil napisał:

> > http://allegro.pl/promocja-22-lg-m2262dp-tunertv-pilot-fullhd-divx-i1755781146.html


Szkoda, że ma ekran taki matowy, a nie taki szklany jak w Samsungach :/


Że co?! o.O
Przecież błyszczące ekrany to kupa, która tylko ładnie wygląda na wystawach w sklepach, a w domu ma praktycznie same minusy. Co, lustra nie masz lub potrzebujesz następnego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2011 o 20:41, sinir napisał:

Że co?! o.O
Przecież błyszczące ekrany to kupa, która tylko ładnie wygląda na wystawach w sklepach,
a w domu ma praktycznie same minusy. Co, lustra nie masz lub potrzebujesz następnego?


Po prostu wydaje mi się... ;) że jakieś te kolory są bardziej wyraziste na tych błyszczących niż na matach... to prawda ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2011 o 20:55, Chlorofil napisał:

Po prostu wydaje mi się... ;) że jakieś te kolory są bardziej wyraziste na tych błyszczących niż na matach... to prawda ?

Nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2011 o 20:55, Chlorofil napisał:

> Że co?! o.O
> Przecież błyszczące ekrany to kupa, która tylko ładnie wygląda na wystawach w sklepach,

> a w domu ma praktycznie same minusy. Co, lustra nie masz lub potrzebujesz następnego?

>

Po prostu wydaje mi się... ;) że jakieś te kolory są bardziej wyraziste na tych błyszczących
niż na matach... to prawda ?

To jest tylko chwyt marketingowy wciskany przez producenta, w rzeczywistości chodzi o koszty produkcji, ekrany matowe są droższe w produkcji, więc wciskają kit naiwnym którzy się na to dają nabrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

yoooo,komputer w drodze,to czas na monitor.... do 550zł
jedynym sensownym wyborem w tej kasie wydaje mi się IIyama



wolał bym bez wbudowanych głośników,no ale najwyżej się je wyłączy :P co wy na to,chyba do domowych zastosowań będzie wystarczający?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj mam problem z monitorem. Po paru h pracy, na górze ekranu pojawi się nagle pasek jasny, z czasem się poszerza. Taki rząd pixeli, które lekko sobie migają. Dodam, że nie pjawia się on od razu, tylko po 1-2h i stopniowo uwidacznia. Czy będzie to wina matrycy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam o co kaman, bo ostatnimi czasy, monitor włączył i wyłączył obraz, ale to nic, a dziś coś mi jakieś artefakty 2 raz puszczał, i też się wyłącza, czy nadchodzi jego koniec?

Benq G2020HD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2011 o 21:32, Hartus napisał:

Czy istnieją monitory 20 calowe z rozdzielczością full hd?


Nawet jeśli, to nie chcesz takiego mieć... Do FHD to przynajmniej 23".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie problem polega na tym, że mam na biurku takie wbudowane półki, że mieści mi się maks 20 cali :/ Chcę w najbliższym czasie kupić nowy monitor, ale nie wejdzie mi nic większego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2011 o 19:20, Lucas01 napisał:

Też się nad tym modelem zastanawiam :)
I chyba się zdecyduję bo jakoś nic innego nie mogę znaleść



noo dokładnie podobno u niektórych ,,strzela plastik" jak się rozgrzewa,ale za te pieniądze naprawdę nie ma nic innego,a masz z 550zł z przesyłka,kablem hdmi 24 cale fullhd- zamawiam pod koniec tygodnia-zdam relację ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś miał już styczność z Dell''em U2412m?
Szukam monitora 24'''' z rozdziałką 1920x1200 - Warunek konieczny - i do tej pory w gre wchodził w zasadzie Dell u2410f, ale to wydatek rzędu 1700PLN. Tu parametry są słabsze ale z pierwszych testów w zagranicznych serwisach wynika, że w tym przedziale cenowym ciężko coś lepszego znaleźć.
proszę o opinie:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2011 o 20:00, malaczek1 napisał:

Może jeszcze

HP ZR24W
EIZO FlexScan EV2333W


Propozycje fajne, ale przy takich cenach to już na U4210 bym się zastanawiał. a U2412 moge miec ponizej 1K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o takim monitorze?
http://www.lg.com/uk/it-products/monitors/LG-led-monitor-E2260V.jsp
http://www.youtube.com/watch?v=a0hs2CaPbCg
Uprzedzam, że większy mi nie wejdzie, a chciałbym mieć Full Hd. Zależy mi też żeby nie męczył oczu bo mój obecny AOC 2036 jest pod tym względem tragiczny i zmusił mnie do zmiany monitora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować