Zaloguj się, aby obserwować  
Jackal-pl

Monitory LCD - Temat ogólny (nowości, matryce, parametry, sprawy techniczne)

2468 postów w tym temacie

Dnia 19.07.2012 o 05:16, Olamagato napisał:

Ja właśnie ostatnio stałem się bardzo zadowolonym użytkownikiem LG IPS235V-BN, który
kosztował mnie mniej niż 600 zł i nie spełnia jedynie Twojego wymogu głośników. Obraz
bajka, 23" w fullHD,


Zastanawiam się ostatnio nad zakupem monitora LG IPS234V-PN czy mógłby ktoś mi doradzić czy kupować taki w cenie około 650zł czy warto wybrać coś innego lub może do czegoś dołożyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2012 o 17:11, Konrad162 napisał:

Zastanawiam się ostatnio nad zakupem monitora LG IPS234V-PN czy mógłby ktoś mi doradzić
czy kupować taki w cenie około 650zł czy warto wybrać coś innego lub może do czegoś dołożyć?

Najtaniej możesz zbić jeszcze 50 zł, czyli realnie koszty przesyłki. Poza tym nie czaję jeszcze różnic między IPS, a TFT/IPS, a TFT/eIPS (ten mam, więc znam). Technologicznie jakoś się różnią, ale jak to się przekłada na obraz, tego jeszcze nie wiem. Generalnie każdy z modeli flatrona na IPS ma prawie same pozytywy (poza takimi rzeczami jak podstawka/statyw), więc myślę, że się nie natniesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2012 o 17:14, Leszku12 napisał:

odpisze ktos ? !

Wybierz sobie jakiś monitor na panelu IPS (lub "coś tam" IPS:), który ma hub usb (np. 2.0) i odpal jakąkolwiek porównywarkę cen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2012 o 23:34, Olamagato napisał:

> Zastanawiam się ostatnio nad zakupem monitora LG IPS234V-PN czy mógłby ktoś mi
doradzić
> czy kupować taki w cenie około 650zł czy warto wybrać coś innego lub może do czegoś
dołożyć?
Najtaniej możesz zbić jeszcze 50 zł, czyli realnie koszty przesyłki. Poza tym nie czaję
jeszcze różnic między IPS, a TFT/IPS, a TFT/eIPS (ten mam, więc znam). Technologicznie
jakoś się różnią, ale jak to się przekłada na obraz, tego jeszcze nie wiem. Generalnie
każdy z modeli flatrona na IPS ma prawie same pozytywy (poza takimi rzeczami jak podstawka/statyw),
więc myślę, że się nie natniesz.


dzięki za odpowiedź. Co do tych różnych ips to jest to pewnie bardzo nieznaczna różnica obawiam się że podchodząca pod chwyt reklamowy. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2012 o 20:07, hunterPL napisał:

Witam, poszukuje monitora do nowego komputera może być LCD albo LED, około 22 cali z
tunerem tv za w miare przyzwoite pieniądze. Mógłby mi ktoś doradzić?

Jakiś jeszcze rok temu myślałem, że to dobry pomysł, ale po sprawdzeniu faktów hasło "monitor z tunerem TV jest dla mnie martwe. Oto dlaczego:
Do monitorów z tunerem pchane są niemal wyłącznie badziewne panele TFT, które dzisiaj osobno są warte grosze. Prosty przykład: Monitor 24" Samsunga bez tunera można dostać za jakieś 350 zł. Ten sam z tunerem, to koszt minimum 800 zł (a są takie, bez których z minimum 10 stówkami nie podchodzisz). Jak widać płaci się 450 zł za sam tuner + soft w nim wbity (i to badziewny). I najczęściej nie jest to tuner najwyższej jakości. Na palcach jednej ręki można policzyć te, które mają możliwość nagrywania przez usb, nie wspominając o jakości hd nagrania. Najlepsze tunery wbudowane w monitor mają co najwyżej obsługę odtwarzania filmów przez usb (też dość badziewną - hasło: napisy) oraz przeglądanie obrazków.
Koszt świetnego tunera standalone (stb), który obsługuje wszystko to co oferują tunery wbudowane - w tym moduły kodowane oraz nagrywanie - to najwięcej jakieś 200 zł. Bez obsługi kanałów kodowanych (jest do tego osobno podłączany moduł) koszt spada do zaledwie 100 zł.
Jak na razie tylko do czystych monitorów wrzucane są dobre panele oferujące bardzo przyzwoite parametry obrazu. I są one nadal w niezłej cenie. Na przykład ja sobie ostatnio kupiłem monitor z panelem ips/led za 600 zł, do tego tuner za 100 zł, więc za 700 zł mogę się cieszyć maksymalnym komfortem oraz obrazem. Na dodatek jak coś mnie najdzie, to przenoszę sobie tuner i antenkę do innego monitora w innym pokoju i pozbywam się ze swojego otoczenia konserwy oglądającej jeszcze TV. ;)

W takiej cenie nie ma możliwości kupienia dobrego monitora z tunerem w tej samej wielkości i podobnym panelem. Ostatnio jak szukałem, to albo nie było, albo sklep śpiewał sobie 2 koła za sprzęt nie dystrybuowany w naszym kraju dużych możliwości... ;)

Co do samego pytania, to mi się wciąż jakoś sprawdza się skąpiec.
Monitory z tunerami:
http://www.skapiec.pl/site/cat/12/filtr/_0_46,47_0_13855_0_0_0_0_20595_0
Lepsze monitory bez tunerów (niestety 22" nie idzie łatwo znaleźć):
http://www.skapiec.pl/site/cat/12/filtr/_0_46,47_0_13855_0_0_13772_0_0_0
Tunery (posortuj wg cen):
http://www.skapiec.pl/site/cat/98/filtr/_0_0_0_0_0_0_0_0_0_0

ps. Nie ma czegoś takiego jak panel LED. To tylko rodzaj podświetlenia. Jeżeli ktoś pisze (np. producent), że panel to LED, to znaczy że sprzedaje badziewne TFT/TN z diodami na plecach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2012 o 10:48, hunterPL napisał:

Co o nim sądzisz?

Ja bym nie kupił. Po pierwsze tragiczny panel TFT/TN i żadne podświetlanie ledami go nie ratuje. Po drugie cena: Za aż 900 setek można kupić: Świetny pod względem obrazu monitor 24" z panelem IPS oraz wysokiej klasy STB (tuner/dekoder). Jeżeli nie potrzeba Ci modułu Cl (dekodowanie kanałów kablowych/satelitarnych), to wystarczy Ci wciąż bardzo dobry STB za mniej niż 100 zł i do tego bardzo porządny monitor IPS też od LG za 600 zł. Wtedy za ~700 zł masz wszystko dużo lepsze, bardziej komfortowe i 2 stówki w kieszeni.

Żeby dużo nie szukać, to na Twoim miejscu wziąłbym najtańszy tuner mający full HD (1920x1080), EPG, PVR (wymusza posiadanie USB lub HDD), TIMESHIFT, HDMI i S/PDIF oraz jeden z tanich monitorów LG z panelem IPS:
Najtańszy Tuner (z pozytywnymi opiniami):
http://www.skapiec.pl/site/cat/98/comp/3415783
Najtańszy monitor:
http://www.skapiec.pl/site/cat/12/comp/4806094
http://www.skapiec.pl/site/cat/12/comp/3205359 (tego sam kupiłem i sobie chwalę)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurczę ja dalej jestem uparty na tym tv z tunerem, ale może zmienie zdanie. Napisałeś, że ma panel TFT/TN - to jest to samo co matryca? W opisie produktu pisało, że ma matryce IPS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2012 o 11:33, hunterPL napisał:

Kurczę ja dalej jestem uparty na tym tv z tunerem, ale może zmienie zdanie. Napisałeś,
że ma panel TFT/TN - to jest to samo co matryca? W opisie produktu pisało, że ma matryce IPS.

Heh, rzeczywiście zasugerowałem się kodem modelu (dotychczas w nazwie sprzęt z takim panelem miał ciąg "ips"). Jeżeli tak, to zmienia postać rzeczy.
Tyle, że jeżeli sam identyczny monitor bez tunera kosztuje o 300 zł mniej, to oznacza że za słaby wbudowany tuner tv (żadnego PVR czy Timeshifta) zabulisz aż 300 zł - jak za najbardziej wypasiony dekoder satelitarny. Na dodatek tracisz komfort możliwości przenoszenia tunera. Gdyby ten monitor z tunerem kosztował ~680-700 zł, to co innego - polecałbym bez wahania.
No, ale to jest Twój wybór. Być może ceny monitorów bez tunera też zaraz wzrosną, wtedy nie będziesz miał straty. Tak czy inaczej sam panel jak dla mnie rewelacyjny (tak - to to samo co matryca).

ps. Widzę, że w stosunku do starszych modeli poprawili stopkę, która stała się teraz funkcjonalna (można wrzucić do niej drobiazgi, żeby się nie walały po biurku). Tak więc jest to krok do przodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Okej roważę opcję samego monitora + tuner, albo tego co podałem. Dopiero za miesiąc będę dokonywał zakupu, więc mam troche czasu :), dzięki za pomoc. I jeszcze ostatnie pytanie te 2 monitory różnią się tylko designem?
http://www.morele.net/monitor-led-lg-m2382d-pz-z-tunerem-tv-30-dni-bezplatnej-gwarancji-na-badpixele-488720/
http://www.morele.net/monitor-led-lg-m2352d-pz-z-tunerem-tv-30-dni-bezplatnej-gwarancji-na-badpixele-488719/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2012 o 13:48, hunterPL napisał:

I jeszcze ostatnie pytanie te 2 monitory różnią się tylko designem?

Drugi ma nieco więcej złączek (dźwięk), ale za to prawdopodobnie nie ma odchylania panelu w pionie (nowsza obudowa - szczotkowana poziomo). W obu wypadkach wszystkie złącza są ustawione w kierunku ściany, co może lekko przeszkadzać przy montażu na ścianie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam monitora w cenie 1000 zł do 1500 max. Wybrór jest duży, trudno mi się zdecydować.
btw Wydajem mi się że ceny spadły.
np. http://www.komputronik.pl/product/136988/Sprzet_komputerowy/Peryferia/24_Dell_U2412M.html
obawiam się, że na mój niezbyt nowy sprzęt nie wytrzyma odpalania gier w takiej rozdzielczości. Sprawdzałem go już przy 1680 x 1050 i mniej wymagające gierki chodziły płynnie. Wiedźmin dwa(lub skyrim, obie na średnio wysokich ustawieniach) to jedyna najnowsza produkcja o największych wymaganiah sprzętowych w jaką ostatnio grałem na moim komputzerz. Wszystkie inne gry były mniej wymagające pod względem grafiki. Nie planuję kupowania lepszego sprzetu do wakacji, a bardzo chcaiłbym zagrać już niedługo w Dark Souls i chciałbym to zrobić na najwyższych ustawieniach :D
Większego niż 24 cale nie chce, a o rozdzielczości mniejszej niż 1680 x 1050 nie wchodzi w grę.

ps: myslałem o dellu bo wiem, że maja bardzo dobre laptopy - nie wiem jednak jakiej jakości sa ich monitory :s

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję konkretnego monitora LCD z rozdzielczością 1920x1080 HD, rozmiar przynajmniej 21,5 cala, służyć ma nie tylko do przeglądania stron internetowych, ale również do grania oraz oglądania filmów. Parę lat wcześniej zakupiłem BenQ G2220HD z którego jestem naprawdę zadowolony i korzystam do dziś, a w związku z życiem w dwóch miejscach (akademik) przydałby się również jakiś konkretny ekran w drugim domu, więc preferowałbym coś co najmniej na równym poziomie co posiadany już przez mnie BenQ.
Z wymogów bardziej konkretnych to oczywiście złącze HDMI i/lub DVI (łącznie by było sztuk przynajmniej dwie - dopinanie dodatkowego urządzenia i proste przełączanie), modulowana podstawka (jedyna rzecz która przeszkadza mi w moim BenQ) - konkretna możliwość podwyższenia/obniżenia, obracania ekranu(między innymi bardzo dobra byłaby możliwość oglądania z niższego miejsca niż normalnie stojący monitor), kąty widzenia, głośniki bardzo opcjonalnie (nie będą potrzebne, ale zawsze mogłyby się przydać w sumie...).
To byłoby na razie tyle, dziękuję już z góry za jakiekolwiek porady/pomoce przy zakupie, na przykład na co uważać przy zakupie konkretnych modeli. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2012 o 17:51, Szczep_NML napisał:

Szukam monitora FullHD Iiyamy lub Samsunga. Rozmiar 22 cale lub więcej. Przeznaczenie
głownie do gier. Cena do 900 zł.



Tylko "Dell U2312HM". Żadne tam Szajsungi, czy Srajamy.

http://www.agito.pl/monitor-dell-23-led-u2312hm-2492-499108.html?utm_medium=Feed&utm_source=ceneo.pl&utm_campaign=wszystkie&utm_content=499108

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2012 o 19:35, Szczep_NML napisał:

Czy ja nie wyraziłem się jasno? Poza tym twój post brzmi nieco "hejtersko". Wyjaśnij
na czym polega fenomen tego monitora.

IPS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2012 o 20:31, Szczep_NML napisał:

Możesz mi wymienic zalety tego rodzaju matrycy? Bo nie znam się na tym za bardzo.

Lepsze kąty, kontrast, kolory w stosunku do TNek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować