Zaloguj się, aby obserwować  
Jackal-pl

Monitory LCD - Temat ogólny (nowości, matryce, parametry, sprawy techniczne)

2468 postów w tym temacie

Dołączam się do pytania o LG IPS234-PN. Zastanawiam się nad zmianą swojego monitora na coś większego z full hd i z lepszą jakością obrazu (nie pamiętam już co dokładnie mam teraz :x ale to jakiś Gateway 20'' z rozdzielczością 1600x900) . LG cechuje naprawdę dobra cena, do tego posiada wejście HDMI które przydałoby mi się żeby jednocześnie mieć podłączony komputer i konsolę.
Co myślicie o tym monitorze? Warto? W Internecie są jakieś opinie, ale dość zdawkowe i mało konkretne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Chciałbym kupić monitor do filmów, internetu, czytania pdf''ow, gier oraz do oglądania tv przez dokupiony w niedalekiej przyszłości tuner. Na razie karta graficzna to 9500 gt, ale wkrótce szykuje się wymiana sprzętu także lepiej patrzeć pod kątem przyszłościowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki żel, pisze że nie zastawia smug :P i racja działą świetnie na każdej szklanej powierzni, wczoraj sobie ekran lapka wczysciłem, tylko teraz mi została klawiaura i wnętrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2013 o 15:10, ZychuPL napisał:


Jestem DETALISTA i z czystym sumieniem polecam ten monitor!!! Roznica 60Hz a 120Hz jest niesamowita - dlaczego? Monitor sam tak jakby kopiuje dodatkowa klatke i umieszcza je miedzy dwie sasiadujace i mamy wrazenie lepszej plynnosci. Bylem swego czasu na targach i patze CO JEST jak te gry plynnie chodza...jaki oni maja sprzet? Okazalo sie iz nie sprzet tylko monitor. Dla mnie BenQ tym modelem niezle zaskoczylo. Niektorzy narzekaja na katy widzenia i duza jasnosc lub coz z kolorami...JA NIC IE ZAUWAZYLEM ew. katy widzenia ale ze na kanapie nie kleze grajac lub pod biurkiem HEHE to wystarczylo ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2013 o 21:22, Lucas01 napisał:

Czym najlepiej czyścić ekran lcd ??


ZAWSZE chusteczkami mokrymi ktore niewymagaja wycierania na sucho. Trzeba tylko znalezc takie ktore nie pozostawiaja smug, poniewaz niektorzy producenci zle to robia.... najlepiej zgodne z TÜV ;) Nigdy sie nie zawiodlem. NA MOKRO PANOWIE LOL!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej, musze kupić nowy monitor. Na co powinienem zwrócić uwagę? Chcę się zmieścić w 300-400 zł. Od razu powiem, że nie znam się na tych częstotliwościach odświeżania itp. więc jakbyście moli od razu mi strescić to w odpowiedzi na pytanie: "jaki to będzie miało wpływ na gry?", to byłoby super. :D

Moja karta graficzna to Gigabyte GeForce GTX 670 OC 2GB DDR5 PCI-E

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2013 o 16:24, Rick napisał:

Hej, musze kupić nowy monitor. Na co powinienem zwrócić uwagę? Chcę się zmieścić w 300-400
zł. Od razu powiem, że nie znam się na tych częstotliwościach odświeżania itp. więc jakbyście
moli od razu mi strescić to w odpowiedzi na pytanie: "jaki to będzie miało wpływ na gry?",
to byłoby super. :D

Moja karta graficzna to Gigabyte GeForce GTX 670 OC 2GB DDR5 PCI-E


Nie chce sie wymadrzac ale polecam 120Hz ...naprawde do takiej karty poszukaj asusa lub samsunga moze cos znajdziesz ;) powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam się nad kupnem monitora,Do grafiki komputerowej dla osoby początkującej Obecnie używam Gimba i Blendera . Bo obecny nie dość że nie panoramiczny(małe pole robocze trochę jest uciążliwe ) to już strasznie ciemny,szczególnie u góry. monitor nie musi być jakiś super. Zastanawiałem się nad eizo. Czytałem że są robione specjalnie pod grafików oraz tym że są długo żywotne (nie są to jakieś samsungi z ukrytymi wadami z którymi miałem już do czynienia Zastanawiałem się nad tym modelem : http://www.skapiec.pl/site/cat/12/comp/5383717_techniczne
Budżet ok 1,500 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Boże, ktoś polecił 120hz. :OOOO Widziałem już wszystko, mogę zdechnąć.

Oczywiście 120 herców da płynności obrazu OGROMNEGO kopa (którego nie zobaczysz w żadnym sklepie, bo modeli takich w Polsce było na oko z 10, z czego większość już wyszła ze sprzedaży), ale musiałbyś na to wydać z 3 razy tyle co planujesz, co najmniej. 300-400 to śmieszna kwota jak na monitor, kup byle jaki szit z rozdziałką 1920x1080 i jak najniższym czasem reakcji, tj. 2ms. Tyle. Lepiej nie interesuj się super "kuszącymi" matrycami IPS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2013 o 18:19, sinir napisał:

Drugi bo ma złącze cyfrowe (DVI).

A przyda sie to do czegoś biednemu studentowi? :) Albo inaczej: jakie ma zastosowanie to złącze, bo w tych sprawach to do mnie trzeba jak do czterolatka. Albo gorzej, jak do kobiety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2013 o 22:08, Rick napisał:

> Drugi bo ma złącze cyfrowe (DVI).
>
A przyda sie to do czegoś biednemu studentowi? :) Albo inaczej: jakie ma zastosowanie
to złącze, bo w tych sprawach to do mnie trzeba jak do czterolatka. Albo gorzej, jak
do kobiety.


To po prostu sposób łączenia monitora z kartą graficzną. Nowsze karty (takie produkowane od mniej więcej 2006 roku xD) już W OGÓLE nie mają starszego złącza D-Sub, tylko przez przejściówkę. Więc jeśli musisz podłączać monitor LCD ze złączem D-Sub do karty która ma tylko DVI to tracisz na jakości - dochodzi do konwersji z sygnału cyfrowego na analogowy itd... ogólnie po prostu lepiej mieć DVI po obu stronach, wyższa jakość obrazu nieco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2013 o 22:08, Rick napisał:

> Drugi bo ma złącze cyfrowe (DVI).
>
A przyda sie to do czegoś biednemu studentowi? :) Albo inaczej: jakie ma zastosowanie
to złącze, bo w tych sprawach to do mnie trzeba jak do czterolatka. Albo gorzej, jak
do kobiety.


To jakbyś kupił sobie 50-calową plazmę z rozdziałką 800x600, powiedzmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam dość taniego monitora, który mógłbym podłączyć do laptopa. W pracy korzystam z dwóch monitorów i w domu nie mogę się odzwyczaić od tego luksusu.
Znalazłem coś takiego:
http://allegro.pl/monitor-19-samsung-s19b150n-hd-led-d-sub-5ms-i3099306819.html
Już w PrimaKomp kiedyś kupowałem i byłem bardzo zadowolony z tego sklepu. Opłaca się za 330 zł wybrać tego Samsunga?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OK. Teraz się waham pomiędzy tym http://www.agito.pl/monitor-philips-18-5-led-196v3lsb5-2492-667701.html?utm_content=667701 oraz http://allegro.pl/monitor-19-samsung-s19b150n-hd-led-d-sub-5ms-i3099306819.html
Philips widzę, że ma większy kontrast statyczny oraz lepsze kąty widzenia, ale jednak zależy mi na bardziej fachowej opini.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obecnie posiadam Samsung SyncMaster P2470HD - nie jest on najgorszy ale zaczynam w nim dostrzegać wadę poprzedniego mojego monitora tej samej firmy, mianowicie, czerń

poprzedni Samsung miał bardzo poważny problem z jakością czerni, np. grając w " Alone in the Dark " bodajże z 2006 roku miałem spore problemy z widocznością, które uniemożliwiały grę - obserwowałem dwie czernie, ciemniejszą i jaśniejszą, która rozlewała się takimi '' plamami " na tej ciemniejszej
w obecnym monitorze też widać podobny efekt, choć jeszcze nie tak, jak w jego poprzedniku - właśnie oglądałem z kumplami " Avatara " na Blu-Ray i tu też jest podział na normalną czerń i na taką ... hmmm ... matową czerń
ponoć jest to wada wszystkich monitorów i telewizorów LCD - czy jakoś matrycy ma na to wpływ?, czy monitory z matrycą IPS mają lepsze czernie?
a jak to wygląda w przypadku droższych telewizorów LCD, np. Sony Bravia?, tam też ów problem występuje?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować