Zaloguj się, aby obserwować  
Jackal-pl

Monitory LCD - Temat ogólny (nowości, matryce, parametry, sprawy techniczne)

2468 postów w tym temacie

Dnia 09.07.2013 o 20:25, kaczek93 napisał:

Czy ktoś może polecić jakiś monitor tak w granicach 450-500zł z wejściem hdmi aby dało
się do niego podłączyć ps3 i komfortowo grać?
Co myślicie o tym modelu?:
http://allegro.pl/monitor-lg-21-5-led-22en33s-b-full-hd-3-5ms-gw24-i3356150622.html


A widzisz tu gdzieś złącze HDMI? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2013 o 20:51, sinir napisał:

> Czy ktoś może polecić jakiś monitor tak w granicach 450-500zł z wejściem hdmi aby
dało
> się do niego podłączyć ps3 i komfortowo grać?
> Co myślicie o tym modelu?:
> http://allegro.pl/monitor-lg-21-5-led-22en33s-b-full-hd-3-5ms-gw24-i3356150622.html


A widzisz tu gdzieś złącze HDMI? :D

Epic fail z mojej strony :)
Nawet nie spojrzałem że go tam nie ma a po prostu intuicyjnie założyłem że jest :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Planuję zakup tego monitora http://www.neonet.pl/?p=lg_ips237l_bn

Lecz nie wiem ilu calowy wybrać, 23 czy 27. Różnica plamki pixela miedzy nimi wynosi 0.045. W moim aktualnym monitorze mam plamkę 0.294 i jest dla mnie w sam raz. Obawiam się też że te 27 cali jest trochę za duży do gier Co byście proponowali wybrac? Zamierzam też podłączać xboxa który obsluguje w grach 720p, czy na takim 27cali nie będzie pikselozy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam takie pytanie bo myślałem nad zakupem nowego monitora LED(do 400 zł) ale zauważyłem że mają bardzo słabe rozdzielczości bo ja mam 1280x1024 4:3 a tamte są znacznie mniejsze i jeszce są 16:9 pozatym tam jest matryca TN a umnie TFT.W związku z tym nie wiem jak to będzie wygląać bo na mojje karcie geforce 9600 GT przy niższych rodzielczościach brzydko wyglądał ekran jakby ta karta nie akceptowała niskich rodzielczości?? pozatym niewiem czy matryca TN nie jest bardziej szkodliwa dla oczu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2013 o 20:44, benq20 napisał:

/.../ pozatym niewiem
czy matryca TN nie jest bardziej szkodliwa dla oczu?

Zapomnij o rozdzielczościach innych, niż 1920x1080 ewentualnie 1920x1200. Matryca to jedno, a podświetlenie matrycy to drugie. Podświetlenie LED może (MOŻE!) być nieco bardziej szkodliwe, bo jest bardziej "białe", ale siłę światła możesz regulować na monitorze. Na pewno jest mniej szkodliwe, niż dawne monitory CRT. Ja mam monitor z matrycą TN od chyba 8 lat i naprawdę nie wyobrażam sobie, żeby był bardziej szkodliwy, niż monitory z matrycą IPF lub inną. Bo podświetlenie matrycy pozostaje takiesamo: albo świetlóka, albo diody LED.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2013 o 21:25, KrzysztofMarek napisał:

> /.../ pozatym niewiem
> czy matryca TN nie jest bardziej szkodliwa dla oczu?
Zapomnij o rozdzielczościach innych, niż 1920x1080 ewentualnie 1920x1200.


W sensie że tylko na takich moja karta wyświetli obraz dobrej jakości?
przeczytałem ,że moj karta da rade maks 1440x900 przy panoramie.

Pozatym zawsze mam opcje kupienie z podświetlaniem LCD (Świetlówka).
takie pytanie też bo nigdzie nie jest napisane na temat częstotliwości odświerzania i jasności
bo ja chce żeby było 75 hz i niewiem czy 250 cd/m^2 wystarczy bo poprzednio miałem 400 na lcd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2013 o 22:55, benq20 napisał:

> /.../ > W sensie że tylko na takich moja karta wyświetli obraz dobrej jakości?
przeczytałem ,że moj karta da rade maks 1440x900 przy panoramie.

Niezupełnie to miałem na myśli. Rozdzielczość 1920x1080 to ta właśnie, jaką przyjęłą telewizjai dlatego monitory o tej rozdzielczości są najwszechstronniejsze i stanowią większość aktualnie będących na rynku. Co do samej karty nie będę się wypowiadał - nie znam jej.

Dnia 17.07.2013 o 22:55, benq20 napisał:


Pozatym zawsze mam opcje kupienie z podświetlaniem LCD (Świetlówka).
takie pytanie też bo nigdzie nie jest napisane na temat częstotliwości odświerzania i
jasności
bo ja chce żeby było 75 hz i niewiem czy 250 cd/m^2 wystarczy bo poprzednio miałem 400
na lcd.

W szczegółowej specyfikacji monitora zawsze takie dane są napisane. 250 cd wystarczy, przy 400 obraz jest, moim zdaniem, zbyt jaskrawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć
Jaki monitor polecacie, ktory bedzie sie miescił w przedziale cenowym 700-850zł?
W temacie monitorów kompletnie sie nie orietnuje więc nadmieniam, że monitor ma byc do ''''gier" i ewentualnie filmów :). Moja karta graficzna to Radeon 4890HD sapphire. Chcialbym, też podlączyć do niego xboxa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Nie znam się za bardzo na monitorach, a potrzebuję kupić sobie nowy, 19-calowy do komputera. W jakich przedziałach cenowych znajdę przyzwoite monitory o takiej przekątnej? Szczerze mówiąc nie wiem też za bardzo czym się najlepiej kierować przy zakupie - jedynie, z racji, że przy kompie spędzam dość dużo czasu zależy mi, żeby nie był on zbyt oczoje... no, żeby za bardzo nie męczył oczu. Polecicie coś (na razie bez konkretnego budżetu bo sam nie wiem, czy lepiej pojechać po najmniejszej linii oporu i kupić coś taniego, czy dorzucić trochę kasy i kupić bardziej markowy sprzęt)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2013 o 21:25, Hoplita napisał:

Polecicie coś (na razie bez konkretnego budżetu bo sam
nie wiem, czy lepiej pojechać po najmniejszej linii oporu i kupić coś taniego, czy dorzucić
trochę kasy i kupić bardziej markowy sprzęt)?

Sprzęt nie dzieli się na markowy i niemarkowy, ale na dobry i badziewny oraz tani i drogi.
W 19 calach nie widzę na rynku żadnych współczesnych paneli takich jak IPS czy PVA. Tego typu panele są w sprzedaży od 21,5 cala. Jeżeli nieco większy monitor mógłby Ci odpowiadać, to szukałbym taniego monitora na matrycy IPS (ok. 500 zł z przesyłką). Jeżeli musisz koniecznie mieć coś mniejszego, to znajdziesz tylko przestarzałe panele TFT/TN z fatalnymi parametrami obrazu i nie zmieni tego faktu nawet podświetlenie LED.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2013 o 09:07, Olamagato napisał:

Sprzęt nie dzieli się na markowy i niemarkowy, ale na dobry i badziewny oraz tani i drogi.
W 19 calach nie widzę na rynku żadnych współczesnych paneli takich jak IPS czy PVA. Tego
typu panele są w sprzedaży od 21,5 cala. Jeżeli nieco większy monitor mógłby Ci odpowiadać,
to szukałbym taniego monitora na matrycy IPS (ok. 500 zł z przesyłką). Jeżeli musisz
koniecznie mieć coś mniejszego, to znajdziesz tylko przestarzałe panele TFT/TN z fatalnymi
parametrami obrazu i nie zmieni tego faktu nawet podświetlenie LED.

Nie miałbym nic przeciwko większej przekątnej, ale niestety mam taki problem, że monitor trzymam na biurku wyposażonym w półki (u góry) i odległość do pierwszej półki to jakieś 45 cm. Wątpię, aby zmieściło mi się na nim coś większego niż 19 cali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem w posiadaniu monitora LG 22EA53. Ogólnie jestem bardzo zadowolony, mam jednak 2 pytania.
1) czy w przypadku tego monitora jest normalne, że delikatnie się "chybocze" - wszystkie elementy podstawki dokręcone prawidłowo
2) wczoraj zainstalowałem sterowniki do monitora, i od tego momentu mam problem z GTA IV - gra się uruchamia, wszystko w niej działa tylko nie wyświetla się obraz ;) W przypadku innych gier wszystko działa jak należy, przed instalacją sterowników GTA IV też się wyświetlało. Nie bardzo wiem co w tej kwestii można zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poleci ktoś jakiś telewizor LCD? Interesują mnie ok. 32 cale i fundusz do powiedzmy 1200zł aczkolwiek im taniej, tym lepiej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/.../ odległość do pierwszej półki to jakieś

Dnia 26.08.2013 o 21:34, Hoplita napisał:

45 cm. Wątpię, aby zmieściło mi się na nim coś większego niż 19 cali.

Mój monitor iiyama ProLite E2607WS (rozdzielczość 1920x1200!) czyli 26" mierzony od blatu biurka, na którym stoi, do górnej krawędzi monitora ma 45,3 cm.
Teraz iiyama nie produkuje monitorów 1920x1200, a 1920x1080. Taki spokojnie zmieści się pod półkami. Na wszelki wypadek zmierz wszystko dokładnie, a monitor w sklepie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie różnicy pomiędzy TN a IPS, czy dla przecietnego użytkownika (nie robie nic w grafice) będzie ona zauważalna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2013 o 16:32, Murith napisał:

Mam pytanie odnośnie różnicy pomiędzy TN a IPS, czy dla przecietnego użytkownika (nie
robie nic w grafice) będzie ona zauważalna?

Absolutnie tak. Nawet nie trzeba będzie stawiać obu obok siebie i wyświetlać tego samego obrazu. Po prostu w sytuacji gdy matryca pod każdym względem lepsza jest równie tania i na dodatek jeszcze bardziej oszczędna (prąd), to TN stała się zwyczajnie przestarzała.
Kąy widzenia które są podane przy TN, to zwyczajna ściema. Wystarczy dosłownie ruszyć głową i już obraz jest inny (różni się jasnością, kolorami, nasyceniem itd.). Obraz na IPS wygląda jak pocztówka - z której strony nie popatrzysz jest zawsze taki sam. Zmienia się nieco dopiero pod kątami pod jakimi w ogóle być na niego nie patrzył. Ten typ panela ma wzystkie zalety monitora CRT i wszystkie zalety monitora LCD. TN nie ma tych zalet, a ma wady typowe dla LCD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2013 o 20:09, Olamagato napisał:

>

Wielkie dzięki, w takim razie trzeba będzie wydać troche więcej na monitor. Jeszcze jakbyś polecił jakiś do 23'', nie przekraczający znacząco 600zł (o ile to możliwe), to byłbym wdzięczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,
mam pytanie odnoście wyboru TV. Służyć będzie głównie do grania na Playstaion 3, ale również do oglądania filmów z nośnika. Znalazłem trzy które mi się podobają:
1. LG 32LN5400
2. UE32F5000
3. UE32F5300A

Faworytami jest LG nr 1 i Samsung nr 3. Byłem zecydowany na LG, ale gdzieś natknąłem się na opinię, że mimo IPS kąty nie są fantastyczne. Telewizor do pokoju, szerokość pomieszczenia to ok. 2,5-3m. TV będzie wisiał na środku, pytanie więc czy kąty będą dobre? Wydaje mi się że ta opinia o kiepskich kąta moze być w stosunk do szerokiego salonu. I druga wątpliwość do LG - spotkałem siez opinią że to wcale nie jest 100Hz, a chłopak dzwoniąc do obsługi klienta i mówiąc że ma jedynie 60Hz (podajże po podłaczeniu do PC), babka odpowiedziała żeby i tak siecieszył bo powinien mieć 50Hz. Opcja SMart TV jest mi kompletnie zbędna. Proszę o rzetelną opinię i ewetualne inne propozycje.
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować