Zaloguj się, aby obserwować  
Jackal-pl

Monitory LCD - Temat ogólny (nowości, matryce, parametry, sprawy techniczne)

2468 postów w tym temacie

Dnia 29.02.2012 o 17:01, PJ_MW napisał:

na 100% to taki? z tego co widze to sa tam tylko 2 kable


Tam gdzie masz HDMI to podłączasz do konsoli a tam gdzie VGA do D-Sub. A czincze masz do głośników. Bo VGA nie przesyła dźwięku. Możesz jeszcze poczekać na opinie innych jak chcesz. Ja bym ten monitor oddał w każdym razie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy matryca ( IPS zamiast TN ) ma wpływ na jakość kolorów, zwłaszcza czerni?
mam obecnie monitor z tunerem telewizyjnym 24 cale FHD 16:9 z matrycą TN i mam już problem w grach z czernią, tzn. czarny kolor zaczyna się wylewać, odstawać od innych kolorów, czy na matrycy IPS jest lepiej w przypadku gier?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2012 o 13:41, lis_23 napisał:

Czy matryca ( IPS zamiast TN ) ma wpływ na jakość kolorów, zwłaszcza czerni?
mam obecnie monitor z tunerem telewizyjnym 24 cale FHD 16:9 z matrycą TN i mam już problem
w grach z czernią, tzn. czarny kolor zaczyna się wylewać, odstawać od innych kolorów,
czy na matrycy IPS jest lepiej w przypadku gier?.


Masz problem z czernią w TN? Bo na IPS jest o wiele gorzej... Kolory i kąty za to lepsze, ale czerń tam to porażka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2012 o 15:09, sinir napisał:

Masz problem z czernią w TN? Bo na IPS jest o wiele gorzej... Kolory i kąty za to lepsze,
ale czerń tam to porażka.


Tak, mam kłopoty z czernią na TN - tzn. teraz już nie takie jak na poprzednim monitorze ( 19 cali, też Samsung ), tam miałem czerń w czerni, ciemniejsze, jasniejsze plamy czerni na czerni i nie dało się grać w ciemne gry ( Alone in the Dark ), teraz jest dużo lepiej ale chyba już się to trochę zaczyna
na IPS jest aż tak źle podczas gry z tą czernią?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2012 o 15:09, sinir napisał:

Masz problem z czernią w TN? Bo na IPS jest o wiele gorzej... Kolory i kąty za to lepsze,
ale czerń tam to porażka.


Jak się jedzie na pseudo IPS z 6 bitowymi przetwornikami kolorów to takie są właśnie efekty. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2012 o 15:51, KrzysztofT napisał:

Jak się jedzie na pseudo IPS z 6 bitowymi przetwornikami kolorów to takie są właśnie
efekty. :)


Nie każdy chce wydawać >1500 zł na monitor, i to na forum głównie poświęconym grom. Bessęsu. Zresztą na takim IPSie i tak wcale nie będzie lepiej niż na przeciętnej TNce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2012 o 16:03, sinir napisał:

Nie każdy chce wydawać >1500 zł na monitor, i to na forum głównie poświęconym grom.
Bessęsu. Zresztą na takim IPSie i tak wcale nie będzie lepiej niż na przeciętnej TNce.


Czyli widać, że nigdy w życiu nie widziałeś na oczy monitora IPS, lub VA (nie mówiąc już o pracy/zabawie na nim.). Opierasz się na pseudoopiniach kolegów i na tym twoja wiedza się kończy. Smutne, ale jak widać prawdziwe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem IPSa (LG E2370V) i sprzedałem go właśnie ze względu na okropną czerń. Kolega ma Della U2410 i wiesz co? Ma gorszą czerń od mojej na LG W2363D (TN). Nie mówiąc już o srebrzeniu (głównie pod kątem, ale nie tylko), który jest w każdym IPSie. Więc raczej to Ty nie wiesz o czym piszesz i opierasz swoje zdanie o treść jakiegoś artykułu na Onecie.

Z VA się zgodzę, bo tam czerń jest prawie taka jak na CRT, ale IPS? Śmieszne. Tylko na VA sobie w dynamiczniejsze gry zbyt komfortowo nie pogramy, wiadomo czemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2012 o 18:00, sinir napisał:

Miałem IPSa (LG E2370V) i sprzedałem go właśnie ze względu na okropną czerń. Kolega ma
Della U2410 i wiesz co? Ma gorszą czerń od mojej na LG W2363D (TN). Nie mówiąc już o
srebrzeniu (głównie pod kątem, ale nie tylko), który jest w każdym IPSie. Więc raczej
to Ty nie wiesz o czym piszesz i opierasz swoje zdanie o treść jakiegoś artykułu na Onecie.


Z VA się zgodzę, bo tam czerń jest prawie taka jak na CRT, ale IPS? Śmieszne. Tylko na
VA sobie w dynamiczniejsze gry zbyt komfortowo nie pogramy, wiadomo czemu.


Poblem w tym, że ten LG ma panel z 6 bitowymi przetwornikami, a Dell twojego kolegi przetworniki 6-bit +FRC i w tym problem. Nie widziałeś normalnego (czytaj dobrego) monitora IPS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2012 o 18:34, KrzysztofT napisał:

Poblem w tym, że ten LG ma panel z 6 bitowymi przetwornikami, a Dell twojego kolegi przetworniki
6-bit +FRC i w tym problem. Nie widziałeś normalnego (czytaj dobrego) monitora IPS.


Mylisz się, LG ma 6-bit+FRC (jak większość tańszych IPS), U2410 jest 8-bitowcem (monitor dla grafika, właśnie tym zajmuje się kolega). Nie mam na myśli modelu U2412M, to inna bajka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jako, że mój monitro odmawaia już posłuszeństwa, zamiast czarnego koloru mam czerwone pasy:P szukam czegoś nowego , najlepiej do 800-900zł. Będę wdzięczny za wszelkie rady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przez kilak lat użytkowania mój monitor Samsung P2270 już trochę się zabrudził. Ma matową, lub przynajmnie pół-matową matrycę. Kurz ścieram dołączoną do niego szmatką, lekko zwilżoną. Tłustsze ślady jednak od samej wody nie zejdą, i tu pojawia się moje pytanie - czym czyścić? Widziałem już różne pomysły - płyn do naczyń, okien, specjalne ścierki. Równie wiele widziałem "przeciw" - że ścierki zostawiają ślady, że jak płyn to tylko na spirytusie, a zaraz post niżej że spirytu nie można absolutnie używać, podobne różnice w zdaniach były jeszcze z jedną substancją, chyba amoniakiem.

Jestem więc w kropce, boję się że na ekranie zostaną ślady lub "zetrze" się matowość, z drugiej strony gram w symulatory, a tam dokładna widoczność przeciwnika jest bardzo ważna, zdarzyło mi się ( i nie tylko mi) zaalarmować kolegów na TeamSpeaku o wrogu który okazał się brudem.

Z góry dziękuję za pomysły jak czyścić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować