Zaloguj się, aby obserwować  
Jackal-pl

Monitory LCD - Temat ogólny (nowości, matryce, parametry, sprawy techniczne)

2468 postów w tym temacie

Dnia 21.05.2012 o 20:16, Ponury666 napisał:

Ów monitor miał funkcje rozmagnesowania (z menu) i to załatwiało problem.

Żaden LCD nie ma opcji rozmagnesowywania choćby z tego powodu, że nie mają nigdzie naładowanej anody, czyli szklanego ekranu z luminoforem. A problem Ci to załatwiało ponieważ operacja taka powoduje przez moment ogromny pobór prądu i wtedy przetwornica dostaje porządnie po dupie. :)
A kiedy dostaje, to czasem jej pisk przechodzi (na jakiś czas...)
Dopóki monitor jest na gwarancji, to stosuje się po prostu metodę namolnego klienta, aż problem nie zniknie. Pisk lub jakikolwiek przydźwięk jest całkowicie nieakceptowalny, a jak fabryka nie chce przed ostatnią kontrolą jakości korzystać z wytrząsarki, to należy jej buble zwracać. Jako klient masz prawo natychmiast zwrócić sprzęt lub wymienić na inny egzemplarz jeżeli egzemplarz, który kupiłeś albo nie posiada potrzebnych właściwości, albo dodaje od siebie niepożądane ekstra właściwości. Oczywiście w przypadku zakupu z drugiej ręki pozostaje już tylko płatny serwis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2012 o 00:15, sinir napisał:

Rozdzielczość to nie wielkość ekranu...


Mówiłem - jestem laikiem. Do tej pory operowałem na modelu Hyunday X90W w rozdzielczości 1440x900 19''
Szukam teraz nowego 16x9, głównie do grania i chciałbym się zmieścić w +/- 400zł i nie wiem o co się pokusić, szukałem porównań w sieci ale wszystko co znajdę nie wiele mi mówi ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2012 o 00:25, Alehor napisał:

Mówiłem - jestem laikiem. Do tej pory operowałem na modelu Hyunday X90W w rozdzielczości
1440x900 19''
Szukam teraz nowego 16x9, głównie do grania i chciałbym się zmieścić w +/- 400zł i nie
wiem o co się pokusić, szukałem porównań w sieci ale wszystko co znajdę nie wiele mi
mówi ;/


Jak narazie zainteresował mnie ten model-BenQ G925HDA 18.5

Jest dość tani, nieco mniejszy niż mój 19'' hyunday i chyba kontrast jest lepszy, wejście HDMI raczej mnie nie interesuje bo na chwilę obecną nie dysponuję konsolą
Właśnie oglądam na YT gry z tegoż właśnie monitora w rozdzielczości 1366x768 i szczerze mówiąc wydaje się to jakby... dziwne i nieco śmiesznie upakowane na kupe, ale może to tylko moje odczucia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Po pierwsze bierz monitory z full hd rozdzielczość to nie wielkość ekranu wielkość ekranu to cale

(czyli 19'' 22'' 24'')

I co to znaczy za duży? Nie masz miejsca n biurku czy jak ? 19 cali miałeś w monitorze crt czy miałeś lcd?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten monitor od podstawówki i nigdy się bardziej nie zainteresowałem tematem dlaczego piszczy ( a grałem i operowałem na nim do 1 roku studiów)
Ten jakiś czas to był zwykle miesiąc :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2012 o 14:03, Ponury666 napisał:

I co to znaczy za duży? Nie masz miejsca n biurku czy jak ? 19 cali miałeś w monitorze
crt czy miałeś lcd?


po przejściu z 17 calowego (4:3) w rozdzielczości 1024x768 na 19 calowy w 1440x900

miałem spore problemy z ogarnięciem bo faktycznie był za duży na moje biurko a odległość oczu od monitora była dość mała (musiałem mieć dostęp do klawiatury na tym ciasnym biurku :P) co nieco mnie drażniło. Najlepiej gdyby ktoś kto ogarnia tą dziedzinę napisał mi na GG(nr w sygnaturce) bądź podał inną formę komunikacji żebym nie musiał się kompromitować publicznie, byłbym bardzo wdzięczny ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2012 o 00:25, Alehor napisał:

Szukam teraz nowego 16x9, głównie do grania i chciałbym się zmieścić w +/- 400zł i nie
wiem o co się pokusić, szukałem porównań w sieci ale wszystko co znajdę nie wiele mi
mówi ;/

To o szukasz monitora o przekątnej 20" i rozdzielczości 1366x768 lub 1600x900.
Tu masz niezły wybór:
http://www.skapiec.pl/site/cat/12/filtr/_0_0_37135_0_0_0_0_0_0_0
Poniżej monitory ze złączami DVI+VGA i z najlepszymi opiniami. Jednocześnie zamawiając przez internet można się zmieścić w cenie ok. 400 zł.
IIYAMA ProLite E2008HDS czas reakcji 2 ms
BenQ G2020HD czas reakcji 5 ms
Oba mają matrycę TFT/TN, ale dla większości graczy i przy tej cenie jest to zupełnie wystarczające. Iiyama jest o tyle ciekawa, że ma jeszcze wbudowane głośniki. W tej chwili obstawiałbym że byłby to najlepszy zakup w swojej klasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do monitora LG, o którym wspominałem kilkanaście postów temu, kupiłem kabel DVI i podłączyłem go zamiast HDMI, jednak mam wrażenie, że koncerty w HD wyglądały lepiej na kablu HDMI. Coś w tym jest czy tylko mi się wydaje? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecili byście jakiś monitor :

1920x1080
hdmi
cena 800zł (800+ przejdzie, ale bez przesady)
głośniki wbudowane
22+/- cale

1. Czy warto kupować za taką cenę monitor, czy lepiej trochę dozbierać i kupić lepszy,
2. Dlaczego głośniki? Do normalnego użytkowania komputera nie będę ich używał, a potrzebne mi są do konsoli ps3. Wtedy będę mógł zabrać konsolę do pokoju i będę miał głos :), bo telewizor zazwyczaj zajęty.
3. Do gier - nie wiem czy przy takiej cenie monitor może być lepszy do gier, nie znam się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jaki monitor do x360 mozecie z czystym sumieniem polecic? jakies 3mce temu kupilem sobie uzywanego flatrona lg 22'', ale po jakims czasie zaczal szwankowac(ciagle pojawial sie strasznie irytujacy niebieski pasek w lewym rogu). zalezaloby mi na tym, zeby posiadal hdmi najlepiej 22> no i po prosty, zeby byl dobry. co polecacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

od jakiegos czasu zaczal mnie nekac bardzo irytujacy problem. na moim 22'' flatronie pojawila sie dluga na caly ekran niebieska linia, ktora znikala wczesniej po roznych operacjach tj. odlaczanie i ponowne podlaczanie kabla itp. ale ostatnio wkrecilem te 2 pokretla z tylu na maxa i przez jakis czas bylo ok, natomiast potem znowu wrocilo i teraz ten pasek utrzymuje sie caly czas(czasem zmienia kolor) co robic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2012 o 17:07, PJ_MW napisał:

/.../ na moim 22'' flatronie pojawila sie dluga na caly ekran niebieska linia, /.../co robic?

Jeśli na gwarancji, to oddać do naprawy, jeśli termin minął, to przyzwyczaić się do myśli, że monitor bedzie sie dalej psuł, będą się pojawiały nowe linie, aż do chwili, w której nie da się z niego korzystać i trzeba będzie kupić nowy monitor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2012 o 18:12, Nephren-Ka napisał:

Oświeci mnie ktoś, jak się kalibruje monitor lcd(LG IPS226V-PN)? Bo czytając wszelkie
rzeczy w sieci ''to ja nic nie wiem''.xD

Po co chcesz go kalibrować, skoro każdy egzemplarz jest indywidualnie kalibrowany w fabryce?
Do kalibracji monitorów potrzeba sprzętu, który dla przeciętnego klienta jest "jednorazowy" i drogi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2012 o 10:05, wilqu94 napisał:

1920x1080
hdmi
cena 800zł (800+ przejdzie, ale bez przesady)
głośniki wbudowane
22+/- cale

IIYAMA XB2374HDS

Dnia 09.06.2012 o 10:05, wilqu94 napisał:

1. Czy warto kupować za taką cenę monitor, czy lepiej trochę dozbierać i kupić lepszy,

W tej cenie są już tak dobre monitory, że powyżej granicy 900 zł zaczyna się być videofilem. :)

Dnia 09.06.2012 o 10:05, wilqu94 napisał:

2. Dlaczego głośniki? Do normalnego użytkowania komputera nie będę ich używał, a potrzebne
mi są do konsoli ps3. Wtedy będę mógł zabrać konsolę do pokoju i będę miał głos :),
bo telewizor zazwyczaj zajęty.

Biorąc pod uwagę fakt iż i tak musisz do czegoś podpinać kabel audio z konsoli, to ja osobiście radziłbym oszczędzić jakieś 150 zł i za to kupić porządne głośniki stereo, które naprawdę będą grały i do grajka mp3 mogą się nadać (np. jako przenośne).

Dnia 09.06.2012 o 10:05, wilqu94 napisał:

3. Do gier - nie wiem czy przy takiej cenie monitor może być lepszy do gier, nie znam się.

Do gier potrzeba tylko aby wyciągał realne 13 ms gray to gray. To i tak daje teoretycznie ~ 75 fps, gdy monitor wyciąga tylko 75 obrazów/s.

Ja właśnie ostatnio stałem się bardzo zadowolonym użytkownikiem LG IPS235V-BN, który kosztował mnie mniej niż 600 zł i nie spełnia jedynie Twojego wymogu głośników. Obraz bajka, 23" w fullHD,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich zgłaszam sie do was z problemem , poszukuje monitora do konsoli/pc \
myśle że może ty być LCD/LED full HD kotrasrt 16;9? czy jakis inny nie wiem który lepszy
poszukuje w tym tv/monitorze wejsc : hdmi / usb / wszystkich wejsc zeby podłączyć tritonów ax 180 , vga myślę że cena to będzie ok 700 zł móglibyście mi coś godnego uwagi polecić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować