Zaloguj się, aby obserwować  
Jackal-pl

Monitory LCD - Temat ogólny (nowości, matryce, parametry, sprawy techniczne)

2468 postów w tym temacie

Od razu powiem że na monitorach się kompletnie nie znam :]
Mam zamiar kupić nowego kompa (do grania, filmów, netu) i nie wiem na jaki monitor się zdecydować.
Czy monitory LCD sprawiają problemy przy starszych grach? Jak tak to jakie? (ilu calowe)
Obecnie mam CRT, ale nowy komp będzie w innym miejscu - mniej miejsca (ewentualnie jakiś CRT się może zmieścić)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2008 o 11:16, Grzyb Polny napisał:

/.../ > Czy monitory LCD sprawiają problemy przy starszych grach? Jak tak to jakie? (ilu calowe) /.../

Monitory LCD nie sprawiają żadnych kłopotów w grach. Dawno temu owszem, bo czas reakcji miały długi i przy szybkiej akcji osoby o sokolim wzroku widziały rozmazujący się obraz. Mam taki monitor od 6 lat i nigdy nie narzekałem. Wprawdzie firma znakomita, bo EIZO, ale dzisiejsze monitory z dolnej pólki, to EIZO sprzed 6 lat ;-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoko - odpowiedź znalazłem już w innym temacie, ale dzięki mimo wszystko...

A jeśli mam monitor np. 22 calowy nie będzie problemów z rozdzielczością w starszych grach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2008 o 20:02, Grzyb Polny napisał:

Spoko - odpowiedź znalazłem już w innym temacie, ale dzięki mimo wszystko...

A jeśli mam monitor np. 22 calowy nie będzie problemów z rozdzielczością w starszych
grach?

Jakość obrazu jest nieco gorsza niż w rozdzielczości natywnej. Mam rozdzielczość 1280x1024 i gram w Diablo w rozdzielczości 800x600 a mogę nawet w rozdzielczośco 640x480. Rewelacyjnie to nie wygląda, ale na pewno wystarczająco dobrze, żeby nie zwracać na to szczególnej uwagi. Jakiejś wielkiej różnicy nie zauważysz w stosunku do monitora CRT (chociaż niektórym to ta drobna różnica przeszkadza - mnie nie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy odczuwalna jest różnica między używaniem D-SUB i DVI? Rozglądałem się za panoramiczną 19" a sporo z nich ma jedynie wejście analogowe. 19" bo niższą rozdzielczość natywną uciągnęłaby słabsza karta - więc oszczędności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2008 o 08:56, dominik713 napisał:

Jasne.22 cale to bardzo dużo,dość wysoka rozdzielczość i bardzo niski czas reakcji.I
gratis Gears of War. :)


Dobra dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko. Gdzie można kupic jakiś zestaw do czyszczenia monitora LCD? Bo ne ekranie mam już pełno plamek (Raz robala na nim ubiłem...) a boję się brać zwykłą ścierkę i to szorować ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2008 o 08:28, NuGGet napisał:

Mam pytanko. Gdzie można kupic jakiś zestaw do czyszczenia monitora LCD?


Wszędzie oprócz spożywczego :D ... Poważnie to w sklepach internetowych (komputerowych) będzie na pewno, szukaj czegoś pod nazwą akcesoria czyszczące ;) Sadzę, że w normalnym komputerowym albo nawet w jakimś hipermarkecie też znajdziesz.
Akcesoria to z reguły pianka bądź chusteczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Rewelacyjnie to nie wygląda, ale na pewno wystarczająco dobrze, żeby nie zwracać na to szczególnej

Dnia 29.06.2008 o 21:40, KrzysztofMarek napisał:

uwagi. Jakiejś wielkiej różnicy nie zauważysz w stosunku do monitora CRT (chociaż niektórym
to ta drobna różnica przeszkadza - mnie nie).

dlatego właśnie nie mam żadnej motywacji do przejścia z mojego crteka na lcd. wydawać kasę na coś co nie przyniesie mi poprawy jakości, a w starszych grach, które lubię może jeszcze pogorszyć nie ma sensu. choć jeśli bym się decydował, to też pomyślałbym o eizo. to rzetelna firma, ma teraz niezłą ofertę dla przeciętnych śmiertelników (nie grafików).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2008 o 17:03, jaceloth napisał:

>/.../ > dlatego właśnie nie mam żadnej motywacji do przejścia z mojego crteka na lcd. /.../

Sześć lat temu przeszedłem z CRT na LCD i nie żałuję. Teraz zbieram się do kupna drugiego monitora LCD o rozdzielczości 1920x1200 i czekam, czy jeszcze nie nie stanieją. Mam nadal EIZO 16" 1280x1024.Teraz wszystkie monitory maja obraz porównywalny z moim EIZO i zakup to tylko kwestia ceny i niezawodności, która teraz też jest dobra. Motywacja do przejścia, moim zdaniem, jest: monitor LCD zajmuje znacznie mniej miejsca. Naprawdę, znacznie mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2008 o 18:16, KrzysztofMarek napisał:

Sześć lat temu przeszedłem z CRT na LCD i nie żałuję. Teraz zbieram się do kupna drugiego
monitora LCD o rozdzielczości 1920x1200 i czekam, czy jeszcze nie nie stanieją. Mam nadal
EIZO 16" 1280x1024.Teraz wszystkie monitory maja obraz porównywalny z moim EIZO i zakup
to tylko kwestia ceny i niezawodności, która teraz też jest dobra. Motywacja do przejścia,
moim zdaniem, jest: monitor LCD zajmuje znacznie mniej miejsca. Naprawdę, znacznie mniej.

stąd lcd, to dla mnie monitor przede wszystkim biurowy. w moim przypadku na brak miejsca nie narzekam, nie dawno przeprowadziłem się do domku. choć mój hp1130 21'', to prawdziwa krowa, mógłbym spokojnie ustawić na biurku jeszcze jeden:-).
w tej chwili, gdybym kupił nowy monitor musiałbym zmienić komputer. mój takich rozdzielczości jakie oferują natywnie 20-24'' lcd nie uciągnąłby. póki co na wymianę kompa nie zanosi się, za dużo wydałem na inne domowe sprzęta...a jestem jednak z tych, którym strata jakości przy skalowaniu obrazu przeszkadza.
tak z ciekawości, czy natknąłeś się na monitor lcd, do którego można podłączyć dwa komputery? w moim certeku mam taka możliwość, co mi się czasem przydaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2008 o 18:50, jaceloth napisał:

> /.../
tak z ciekawości, czy natknąłeś się na monitor lcd, do którego można podłączyć dwa komputery?
w moim certeku mam taka możliwość, co mi się czasem przydaje.

Tak, mam w tej chwili do swojego EIZO podłaczone dwa komputery. Chociaż przyznam sie, że nie ryzykowałem właczenia jednocześnie dwóch komputerów - tylko na zmianę. To kwestia ilości wejść - mój EIZO ma dwa wejścia, cyfrowe i analogowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2008 o 18:56, KrzysztofMarek napisał:

> w moim certeku mam taka możliwość, co mi się czasem przydaje.
Tak, mam w tej chwili do swojego EIZO podłaczone dwa komputery. Chociaż przyznam sie,
że nie ryzykowałem właczenia jednocześnie dwóch komputerów - tylko na zmianę. To kwestia
ilości wejść - mój EIZO ma dwa wejścia, cyfrowe i analogowe.

no tak nie myślałem o tym, że można skorzystać z cyfrowego i analogowego:-) bo szukałem monitora, który miałby dwa dvi.
w telewizorach wchodzi teraz nowy trend produkowania ultracienkich modeli. w monitorach komputerowych na razie nie widać tego zjawiska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam potrzebuje monitora LCD z minimalną rozdzielczością 1280x1024 (w każdym razie żeby obsługiwał jakieś większe rodziałki... w sensownej jakości ) na monitorach się kompletnie nie zam, chciałbym aby zmieścić się w okolicy 600zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować