Zaloguj się, aby obserwować  
Jackal-pl

Monitory LCD - Temat ogólny (nowości, matryce, parametry, sprawy techniczne)

2468 postów w tym temacie

Witam, mam dwie sprawy dot. monitorów.
1. Mam komputer podłączony pod monitor LCD Gericom 42" (kupiony z 7 lat temu, używam jako drugiego ekranu do oglądania filmów). 3 godziny temu wychodząc z domu wyłączyłem ekran i wszystko było w porządku. Po ok. 2h uruchamiając ekran pojawiają się kolorowe pasy imitujące wszelakie komunikaty. Raz miałem podobny problem, ale wszystko naprawiło poruszenie tylnymi kabelkami. Z komputerem wszystko sprawnie, po podłączeniu pod inny ekran wszystko działa. Czego może to być przyczyna?
2. Ten rzekomy drugi ekran z kolei ma taką dolegliwość, że muszę uruchomić komputer z 4-5 razy, aby zaskoczył. Pojawiają się jakieś okienka, zaczynają migać po czym cały obraz znika i należy ponownie uruchamiać, aż za którymś razem szczęśliwie zaskoczy. Da fuq?

Z góry dzięki za odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już nie mogłem edytować, a chciałem zapytać się jeszcze o jedną rzecz.
Dlaczego podłączając komputer pod TV Samsunga przez VGA tv w ogole nie widzi pc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z forumowiczów ma monitor Eizo FS2333? Warto zainwestować w taki ekran? Służyłby głównie do grania i internetu. Czy może coś lepszego do 1400 zł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2013 o 19:59, berbelek napisał:

Czy ktoś z forumowiczów ma monitor Eizo FS2333? Warto zainwestować w taki ekran? Służyłby
głównie do grania i internetu. Czy może coś lepszego do 1400 zł?

nie korzystam, ale słyszałem wiele pozytywnych opinie o tym monitorze. W końcu Eizo coś znaczy, w tej cenie chyba nic lepszego nie dostaniesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem w końcu Eizo FS2333. W porównaniu do mojego poprzedniego monitora na matrycy TN to niebo a ziemia. Nareszcie piękne kolory, w grach zero smużenia - w końcu to najszybsza matryca ips. Znalazłem za to dwa bad piksele. Jako, że zakupu dokonałem przez internet, ale na firmę, to nie przysługuje mi zwrot w ciągu 10 dni. Czytałem, że są programy do naprawy hot pikseli. Może ktoś używał i może polecić jakiś konkretny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2013 o 23:17, berbelek napisał:

Zakupiłem w końcu Eizo FS2333. W porównaniu do mojego poprzedniego monitora na matrycy
TN to niebo a ziemia. Nareszcie piękne kolory, w grach zero smużenia - w końcu to najszybsza
matryca ips. Znalazłem za to dwa bad piksele. Jako, że zakupu dokonałem przez internet,
ale na firmę, to nie przysługuje mi zwrot w ciągu 10 dni. Czytałem, że są programy do
naprawy hot pikseli. Może ktoś używał i może polecić jakiś konkretny?


IPS najszybsza? :D TN jest najszybsza, ale zależy od egzemplarza, na ogół przeciętny TN bije dobrego IPSa pod względem szybkości. Ale wiadomo, efekt placebo.

Żaden program nie naprawi zepsutych pikseli, ewentualnie mogą być zablokowane, to da się jakoś tam podobno odblokować, nie wiem na ile jest to prawda. Ja bym zwrócił. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2013 o 01:21, sinir napisał:


IPS najszybsza? :D TN jest najszybsza, ale zależy od egzemplarza, na ogół przeciętny
TN bije dobrego IPSa pod względem szybkości. Ale wiadomo, efekt placebo.


Nie zrozumiałeś mnie, chodziło mi o to, że FS2333 ma najszybszą matrycę ips. Wiem, że prawie każda TN jest szybsza od ips.
Pisałem też, że nie mogę zwrócić. Testuję właśnie jeden program, może uda się odblokować hot piksel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po 15 latach użytkowania CRTków chcę wreszcie przesiąść się na coś nowszego.
Budżet: ok 500zł

Szukam czegoś z matrycą IPS w rozmiarze 22 ale większy też będzie ok (ale w tej cenie chyba nie ma) i z obowiązkowym wejściem HDMI (niedługo zakupię sobie X360).

Jest na allegro kilka monitorów tej cenie jednakże zanim podam linki do weryfikacji to prosiłbym o Wasze propozycje.

/EDIT

I jedno jeszcze pytanie. Zauważyłem, że część monitorów ma w danych technicznych rozmiar 21,5'' podczas gdy inne 22'' a w obu przypadkach reklamuje się je jako 22 calowe. Czy rzeczywiście są 21,5 i 22'' czy wszystkie tego typu to 21,5''?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam bardzo serdecznie. Jestem w trakcie (a właściwie na finiszu) kupowania nowego komputera. Na chwilę obecną wygląda to tak:
http://www.morele.net/inventory/info/IurO1u/
A teraz sprawa z jaką tu przychodzę- potrzebuję jakiegoś dobrego monitora do tego zestawu. Komputer będzie służył w większości do gier (filmów prawie nie oglądam).
Okazało się, że mój stary komputer razem z monitorem będę mógł "oddać" za ok. 500zł i mogę tyle właśnie wydać na nowy monitor. Oczywiście jeśli będzie np. 550zł to dołożę ze swoich, ale jakbyście mogli nie wyskakiwać poza to zbytnio to będę wdzięczny, bo i tak ten komputer to spory wydatek :)
Nie mam wielkich wymagań dotyczących rozmiaru tego monitora- zdam się na Wasze sugestie.
Proszę o pomoc.
PS. Obecnie posiadam takie coś: http://www.ceneo.pl/1374665

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>....
Po 15 latach użytkowania CRTków chcę wreszcie przesiąść się na coś nowszego.
Budżet: ok 500zł

Szukam czegoś z matrycą IPS w rozmiarze 22 ale większy też będzie ok (ale w tej cenie chyba nie ma) i z obowiązkowym wejściem HDMI (niedługo zakupię sobie X360).

Jest na allegro kilka monitorów tej cenie jednakże zanim podam linki do weryfikacji to prosiłbym o Wasze propozycje.

/EDIT

I jedno jeszcze pytanie. Zauważyłem, że część monitorów ma w danych technicznych rozmiar 21,5'' podczas gdy inne 22'' a w obu przypadkach reklamuje się je jako 22 calowe. Czy rzeczywiście są 21,5 i 22'' czy wszystkie tego typu to 21,5''?

Ponawiam pytania z tego posta.
Jutro chcę dokonać zakupu, pomoże ktoś? Gdzie się podziali wszyscy spece od kompów?:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2013 o 17:59, Radekl2 napisał:

Uciekli chyba :D
Ja poszukałem trochę w google i ludzie polecają LG IPS224V-PN ( http://www.skapiec.pl/site/cat/12/comp/4806081#from1215).
Może mi ktoś tutaj napisać, czy warto? Te 550zł jestem w stanie wydać.



Hehe, dokładnie ten sam upatrzyłem sobie na allegro i chyba go wezmę.
Nic innego w tej cenie z matrycą IPS nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To kupuj i dawaj zaraz znać jak działa :D
Ja będę zamawiał go razem z nowym komputerem tak w połowie tego tygodnia. Chciałbym wszystko razem dostać, ale z tego co widzę to na morele go nie mają. Będzie trzeba gdzieś indziej znaleźć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>>.....

może to kryptoreklama ale na allegro agito ma ten monitor za 525zł z załączonym kablem HDMI. 5zł kosztuje wysyłka pobraniowa a przy płatności z góry jest darmowa. Bez kabla 10zł taniej.
Jutro zamawiam;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem jeszcze nie bardzo przekonany do allegro, ale jeśli sprzedaje to sklep (agito) i jeśli odkopię gdzieś moje hasło do konta to może też z tego skorzystam. Chyba, że morele specjalnie dla mnie ten monitor sprowadzą- nie będę się bawił z dwoma przesyłkami :)
Liczę na Twoją szybką opinię jeśli dostaniesz go szybciej, a jak coś nam nie będzie pasowało to razem z agito walczyć będziemy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>>.........

Niestety nie mam jeszcze żadnego, zakup przesunął się o tydzień bo mnie teraz nie ma w domu i dopiero na weekend będę także w niedzielę będę dopiero zamawiał;)

I biorę tego LG;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale mnie wykiwałeś :D
Może jednak ktoś wypowie się, który z tych dwóch monitorów brać? Dwie różne matryce, w Benq czas reakcji mniejszy o 1ms :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, orientuje się ktoś co może być przyczyną tego, że monitor sam podnosi poziom dźwięku do 100(max)? Wtedy nie mogę nic robić, muszę odpiąć zasilacz aby go wyłączyć i zmniejszyć poziom głośności, dodam, że ostatnio miałem z tym problem pół roku temu i powiedziano mi abym przywrócił ustawienia fabryczne, tak też zrobiłem i zadziałało, lecz teraz znowu problem powrócił tylko, że jest to o wiele częściej. Monitora używam z ps3 i laptopem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować