Zaloguj się, aby obserwować  
Jackal-pl

Monitory LCD - Temat ogólny (nowości, matryce, parametry, sprawy techniczne)

2468 postów w tym temacie

Ja chciałem sobie kupić monitor Benq ale nigdzie nie mogłem znaleźć więc kupiłem sobie monitor LG 23EA63V za matrycą IPS za jedyne 629 zł.I jakie pierwsze wrażeni no jakoś obrazu wgniata w fotel wszystkie barwy takie żywe że to jest niesamowite.Ale się pojawił problem dlatego piszę do was ponieważ sterowniki z płyty nie chcą się wgrać wyskakuje błąd a na stronie producenta nie wiele jest jakie pliczki co maja po 6 kb oraz sterowniki do dual display.
Przez brak sterowników nie mogę ustawić częstotliwości.Ktoś wie co zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Forumowicze ratujcie! Mój stary monitor właśnie wydał ostatnie tchnienie i muszę rozglądać się za nowym. Czy znajdzie się coś wartego uwagi w zakresie do 800? Chyba, że jakiś droższy model jest warty większej sumy, to także prosiłbym o podanie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
Mam problem z moim LG IPS 237 LED, mianowicie lewa połowa ekranu zrobiła mi się w lekko czerwonej poświacie do tego jakby lekko rozpikselowana a druga połówka działa jakby nigdy nic. Czy da radę zrobić coś samemu na ten przypadek, czy od razu śmigać z reklamacją monitora, bo ten nie ma więcej jak pól roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
od ok. pół roku mam na oku Eizo Foriss FS2333, który chciałbym nabyć gdy mój obecny Samsung SyncMaster P2470HD odmówi mi posłuszeństwa - monitor ma same zalety: matryca IPS, piękne kolory, kontrast, brak smużenia, szybki czas reakcji, dwa wyjścia HDMI, pilot, kilka ciekawych, choć ponoć niezbyt użytecznych opcji, monitor jest nagradzany przez graczy, tymczasem użytkownicy owego monitora / min. z PCLab / twierdzą, że ów monitor to " szajs ", który oferuje okropną czerń, jakieś srebrzenie oraz który to monitor nie nadaje się do gier, do żadnych gier ... ponoć obraz jest tak ciemny, że nie da się grać, nawet w jasnych lokacjach i nie jest to odosobniona opinia, tak więc, mój entuzjazm bardzo osłabł .... czy tutejsi posiadacze owego monitora to potwierdzają?.

Czytałem powyżej coś o jasności, która powinna być jak najniższa, ale o co chodzi?, o opcję " jasność " czy o coś innego?
jestem osobą słabowidzącą / widzę na jedno oko / i z moim obecnym Samsungiem mam taki problem, że o ile w dzień widzę nań dosyć dobrze, to w nocy, w ciemnym pokoju lub jasnym wydaje mi się, że monitor " świeci " dwa razy ciemniej, nie widzę zbyt dobrze - próbowałem dać jasność na ponad 80% ale wtedy czerń w filmach nie była ciemna a ja i tak źle widziałem, obecnie mam jasność na 65% i kontrast na 82% ale i tak nie jest najlepiej, mogę coś jeszcze zrobić?
ostatnio czytałem, chyba w " Chipie " artykuł o tym, że producenci sprzętu ustawiają ich graniczny czas użytkowania, żeby jak najczęściej kupować nowy sprzęt i pisze tam, że monitor LCD po ok. dwóch latach intensywnego użytkowania świeci o 43% ciemniej, niż w dniu zakupu.
Inną kwestią jest jeszcze fakt, że większość ustawień obrazu dostępnych jest tylko po podłączeniu monitora przez HDMI/ min. podświetlenie / - czy warto podłączyć PC ta do monitora przez HDMI czy jednak zostać przy DVI?, słyszałem już różne opinie, raczej niepochlebne dla HDMI - przesyła on obraz i dźwięk, monitor ma dwu watowe głośniczki i musiałbym całkowicie zredukować głośność do zera, żeby dźwięk nie dublował się z głośnikami?.

Na koniec, jaki monitor do ok. 2 tyś. zł polecilibyście mi na przyszłość?

co najmniej 23, 24 cale
1920x1080
16:9
dobry do gier, wszystko powinno być dobrze widać, nieważne, czy akcja toczy się w dzień czy w nocy
dobra jasność, widoczność w nocy podczas przeglądania stron internetowych
niski czas reakcji, itp. itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Który monitor będzie lepszy
LG 24EA53VQ-P
BENQ GL2460HM 9H.LA7LB.QBE
ASUS VS239HV

Nadmienię tylko, że całe życie praktycznie siedzę na LGkach i nigdy mnie nie zawiodły.
Monitor ma by uniwersalny, granie w gry, oglądanie filmów i przeglądanie internetu

I jeszcze jedno słyszałem że IPSy dają po oczach, czy to prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2014 o 10:27, Triderus napisał:

/.../ > I jeszcze jedno słyszałem że IPSy dają po oczach, czy to prawda?

Prawda, tylko że nie IPS, a WSZYSTKIE monitory dają po oczach, jak sobie nastawisz za dużą jasność. Jak nie spędzasz wielu godzin przed monitorem, to tego nie zauważasz, ale po latach to się odbije. A i tak monitory LCD są mniej szkodliwe niż te stare wielkie pudła, których już nie ma na rynku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam taką nietypową sprawę :D. Potrzebuję monitora do starego PC, którego karta nie posiada żadnych fikuśnych wyjść video, jedynie D-SUB. W związku z tym monitor musi mieć możliwość podpięcia kabelkiem zakończonym takim właśnie złączem. Do tego, z racji, że to dość leciwa maszyna, wskazana jest jakaś nieduża rozdzielczość, najlepiej 1024x768. Idzie w ogóle jeszcze coś takiego dostać "z pierwszej ręki"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2014 o 19:35, Blackhand napisał:

Mam taką nietypową sprawę :D. Potrzebuję monitora do starego PC, którego karta nie posiada
żadnych fikuśnych wyjść video, jedynie D-SUB. W związku z tym monitor musi mieć możliwość
podpięcia kabelkiem zakończonym takim właśnie złączem. Do tego, z racji, że to dość leciwa
maszyna, wskazana jest jakaś nieduża rozdzielczość, najlepiej 1024x768. Idzie w ogóle
jeszcze coś takiego dostać "z pierwszej ręki"?



Eeee... a dlaczego po prostu nie kupisz przejściówki z D-Sub na DVI? Wtedy możesz kupić dowolny monitor byleby miał DVI. Jeśli pamiętam, monitory mają złącze DVI męskie, karta graficzna zaś na 99.9% ma żeńskie D-Sub. Więc potrzebujesz zwykłego adaptera takiego jak ten np:
http://allegro.pl/logilink-adapter-vga-do-dvi-i3958895843.html

Złącze z monitora idzie do przejściówki od strony DVI, drugą część(D-Sub) wkładasz do złącza na karcie. I gotowe.

Zresztą nowe monitory też często mają D-Sub:
http://www.skapiec.pl/site/cat/12/filtr/_0_0_0_0_0_0_0_0_0_133955 (sądzę że 1000 modeli do wyboru cię zadowoli :P). Fakt że biorąc pod uwagę rozdzielczość jakiej szukasz to celowałbym raczej w modele 18-19", powinny mieć mniej więcej 1280x1024.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę nad zmianą monitora. Póki co moją uwagę przykuł głównie IIYAMA PROLITE X2483HSU, ale za 350zł więcej mogę dostać używanego NEC EA244WMi.

Tego pierwszego polecają gracze, drugi natomiast po kalibracji na specjalistycznych forach opisywany jest jako "pudrowany pryszcz", a jednocześnie absolutne minimum jeśli chodzi o nieco bardziej profesjonalne zastosowania.

Dla tych, którzy kojarzą mnie z forum, zapewne nie jest tajemnicą, że (póki co) amatorsko zajmuję się grafiką, choć ograniczam się do web-designu. No i teraz pytanie - czy rzeczywiście warto jest dopłacać? Na chwilę obecną pracuję na gównianym Samsungu 2233BW, więc pewnie niezależnie na co się przesiądę, odczuję ogromną różnicę.

Serce podpowiada, aby trochę dopłacić, portfel nieco protestuje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam

jaki polecacie monitor 22 a najlepiej 24 cale do podłaczenia kompa i ps3?

wiadomo interesuje mnie, żeby posiadał hdmi, dvi, glosniki lub mini-jacka na glosniki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2014 o 12:53, davis87 napisał:

poszukałem kilka minut i znalazlem taki monitor co sadzicie?

http://www.euro.com.pl/monitory-led-i-lcd/iiyama-prolite-x2483hsu.bhtml#opis

Monitor iiyamy (ProLite E2607WS) mam mniej więcej od 6 lat i sprawuje się nadal bardzo dobrze. I nie słuchaj tych, co Ci mówią, ze monitory z matrycą TN są złe, bo jak patrzysz z boku, to zmieniają się kolory. Owszem, tylko Ty 99,9 % czasu siedzisz na wprost monitora, a jak odchylisz się 20 cm w prawo czy w lewo to żadnej zmiany kolorów nie zauważysz. możesz brać niemal w ciemno: niemal, bo lepiej sprawdzić w sklepie, czy nie ma jakiegoś martwego piksela, czy subpiksela. Iiyama daje gwarancję miesięczną na 0 martwych pikseli, ale jak przez miesiąc żaden się nie pojawi, to i nie pojawi się przez najbliższych 5 lat. W domu mam dwa monitory (drugi ma żona) i żaden nie wykazuje żadnych oznak zużycia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no własnie wiem:)

w ogóle nie zwracam uwagi na kąty widzenia, ponieważ siedzę tylko na wprost, ba inaczej nawet jest nie wygodnie:)

ten monitor z linka ma matryce amva nie znam jej ale jestem skłonny i tak kupić ten monitor ponieważ ma to czego potrzebuję czyli dvi pod kompa, hdmi pod play i głośniki plus ew. wyjście pod słuchawki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Adaptery te działają tylko wtedy, gdy przez złącze DVI przesyłany jest sygnał analogowy, a w monitorze z samymi złączami cyfrowymi wątpię, aby to zadziałało. Nawet w nowych kartach graficznych zazwyczaj tylko jeden port DVI nadaje sygnał analogowy obok cyfrowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję dobrego uniwersalnego monitora do gier, filmów itd., w rozmiarze do 27 cali. Cena do ok. 1300-1500 zł, przy czym ważne jest żeby miał podstawkę z regulowaną wysokością z uwagi na specyfikę biurka, bo mimo, że znalazłem trochę interesujących modeli to właśnie główną ich wadą była sztywna lub ledwo co regulowana podstawka, przez co monitor byłby zbyt wysoko (bo i tak będzie stać na półeczce).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Zła wiadomość - najtańszym pełnoprawnym 27" monitorem z regulacją wielkości jest:
http://www.aocmonitorap.com/root/anz/product_display.php?id=512#prettyPhoto
http://www.skapiec.pl/site/cat/12/comp/9392701
Poniżej tej kwoty znajdziesz co najwyżej takie z 1920x1080 co na 27" jest już za niską rozdzielczością. Ale jeśli ci to wystarcza to:
http://www.ceneo.pl/26315314#tab=click
http://www.dell.com/ed/business/p/dell-p2714h/pd - wysokość zmieniasz jak tylko chcesz. Tylko ta rozdzielczość ;-;

Alternatywą (jeśli pasują ci monitory ultrapanoramiczne w standardzie 21:9) która spełnia wszystkie twoje wymagania nie przekraczając nadmiernie budżetu jest:
http://www.skapiec.pl/site/cat/12/comp/8136143
Regulowana wysokość ekranu, bardzo dobra matryca, nawet nieco większy niż chciałeś (29" ale z powodu mniejszej wysokości w pionie w stosunku do 16:9 tak naprawdę bliżej mu do 27"). I jest szeroooooooooooooooki. Co ważne - standard 21:9 jest w zasadzie identyczny ze standardem filmów w kinach:
http://en.wikipedia.org/wiki/21:9_aspect_ratio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Celowałem raczej w 16:9. 21:9 to chyba i tak nie jest dokładnie taki sam format, jak w kinach (spotykałem się np. z 1920x814 w przypadku kinówek). Jeżeli chodzi o rozmiary, to 27 podawałem jako maksimum, aczkolwiek najmniejszy, jaki jeszcze dopuszczam to 24-25. 29 cali to już za dużo i raczej nie będzie miejsca.

Na oku z 27 miałem np. coś takiego: http://www.bestbuy.com/site/samsung-c750-series-27-led-hd-monitor/8585136.p?id=1218879338068&skuId=8585136 Niestety właśnie problemem jest sztywna podstawka. Może być i nawet coś minimalnie mniejszego, ważne jednak żeby miał regulację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do 29" w 21:9 - to jest 70 cm szerokości. Zawsze możesz zmierzyć i sprawdzić czy wejdzie. Bo to wcale nie jest aż tak dużo - zwykły 21.5" Samsung S22C300 ma ok. 50 cm a 27" AOC Q2770PQU to 59.7 cm. Zwłaszcza że nic nie "tracisz" wybierając taki monitor - w pionie ma tyle samo co 27" 16:9, tylko w poziomie więcej.

Ale jeśli bierzesz 1920x1080 to nie większy niż 24" imho. Inaczej pogarszasz sobie tylko jakość obrazu. Ale jak już koniecznie chcesz 1920x1080 i 27" to ci dałem jeden model który spełnia twoje wymagania co do regulowanej podstawki:
http://www.ceneo.pl/26315314#tab=click

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować