Zaloguj się, aby obserwować  
Jackal-pl

Monitory LCD - Temat ogólny (nowości, matryce, parametry, sprawy techniczne)

2468 postów w tym temacie

/.../

Można spróbować, i tak dokładnie wszystkie z tych adapterów, czy po 20 czy po 100 zł to chińszczyzna. Samemu jednak nie korzystałem z takich rozwiązań więc ciężko mi coś powiedzieć konkretnego o jakości - pewnie się nieco obniży ale wątpię żeby to było w jakimś przerażającym stopniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy w zupełności. W dodatku konwertujesz z VGA, więc zwyczajnie i tak czy siak, tracisz na jakości.

Ogólnie z doświadczenia powiem, iż wszelkie tanie kabelki/przejściówki w zupełności wystarczają. Potrzeba tych lepszych tylko i wyłącznie, gdy bawimy się z okablowaniem dłuższym niż 2m albo gdy mamy do czynienia z jakimś konkretnym źródłem zakłóceń - co zapewne zauważymy bardzo szybko. Dodatkowo jeśli chodzi o jakość, to ma sens dopiero przy naprawdę high-endowym sprzęcie, a i tam różnica jest niełatwa w zauważeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam nowego monitora, głównie do grania. Od dobrych kilku lat siedzę na wiekowym już LG M228WA. Chciałbym się przesiąść na jakiś z matrycą IPS.
Co byście powiedzieli o dwóch modelach od Della.
U2413 oraz U2414H.
Parametry bardzo podobne, ale co czytam po forach - dobre recenzje mieszają się ze złymi. Jedni chwalą kolory, inni narzekają na brak czarnej barwy oraz nierównomierne podświetlenie...

Z góry dzięki za jakieś porady :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A zatem poszukuję nowego monitora do grania i oglądania filmów.
Czego oczekuję:
Rozmiar - 27 cali
Full HD
Wyjścia DVI i HDMI
Tuner TV
120 Hz odświeżania

Będę kupował w Niemczech, więc podawanie cen z Polski mija się z celem.

Dziękuję za wszelką pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zauważyłem. Zaryzykowałem i wydałem całe 13zł (!) na adapter i oczywiście działa. Sam zawsze słyszałem, że takie konwertery są drogie jak cholera ale widać, że tanie też się sprawdzają i działają jak należy.
Swoją drogą dziękuję za odpowiedź ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za drugi post z rzędu ale poprzedni był odpowiedzią.
Tak więc natknąłem się na następny problem. Posiadam kartę Gigabyte Radeon HD 6850, podpiąłem 3 monitory:
- Samsung 920N x2 (4:3)
- Samsung EX2220 (16:9)
I jeśli chodzi o sam pulpit to eyefinity działa jak należy. Jednakże w nowszych grach (np: Far Cry 4) przy rozdzielczości eyefinity działa, ale wykrywa mi 3 takie same rozdzielczości najwyższe dla jednego najsłabaszego monitora (w moim przypadku 2 identycznych). Trudno to zwięźle opisać, ale na wszystkich monitorach mam rozdzielczość 1280x1024, albo inne skalowania 4:3. Prosto mówiąc na środkowym monitorze o skalowaniu 16:9 i rozdzielczości 1920x1080 osiągam rozdzielczość 1280x1024 i skalowanie 4:3 również (a preferowałbym 1820x1024). Rozdzielczość już mi zwisa ale na EX2220 mam po bokach czarne paski co mija się z celem eyefinity. Z pewnością jest to kwestia ustawien których nie znalazłem, ewentualnie sterowników które niestety są niedostepne dla mojej karty graficznej, przez co mogę z eyefinity się pożegnać. Czytałem, że nowsza technologia eyefinity jest dostępna od radków HD 7xxx, ale mimo wszystko może jest możliwość ustawienia tego po ludzku na mojej karcie?
Rozdzielczość jaką aktualnie uzyskuje to 3840x1024 (z czarnymi paskami po boku monitora 16:9) a pragnąłbym 4380x1024 (bez owych pasków)
W razie czego informacje dotyczące sterownika AMD Catalyst jaki aktualnie posiadam (i nowszego dla mojego modelu kary nie ma :C):
Wersja pakietu sterowników: 8.902-111012a-127475C-ATI
Wersja programu Catalyst: 11.10
Wersja programu Catalyst Control Center: 2011.1012.1625.27603

Tak więc pytania:
- Czy jest możliwość pozbycia się owych pasków po przez ustawienia w sterowniku?
- (Jeśli nie), to czy jest możliwość ustawienia tego w inny sposób (chociażby w konfiguracji persolanej gry?)
- (Jesli nie, pytanie z serii "dołujące"), czy w takim razie muszę ubezpieczyć się w nową kartę graficzną?
Mam nadzieję, że pytania nie odbiegają odrobinę od tematu monitorów.

Z góry dziękuję za odpowiedź ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

(Przepraszam za 3 post z rzędu co uchodzi zazwyczaj za spam, ale nie mogłem już po pewnym czasie użyć edycji postu)

@edit
Powyżej napisałem iż eyefinity przy normalnym użytkowaniu z windowsa (tzn pulpit, przeglądarka itd) działa jak należy. Pomyliłem się, było to jedynie złudzenie. Tak więc w każdej, absolutnie każdej sytuacji eyefinity dzieli mi ekran na 3 monitory 4:3 (nie tak jak napisałem 2x 4:3 i 1x 16:9). Przepraszam za wprowadzenie w błąd.

Ciągle proszę o odpowiedź ;)
Dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Chciałbym prosić o pomoc w wyborze nowego monitora. Obecnie posiadam Sony LCD S95AB 19 cali i pewnie jeszcze trochę bym z niego korzystał, gdybym nie tegoroczna FIFA, która na mojej rozdzielczości wygląda słabo.
Chciałbym monitor 22-24 calowy, a mój budżet wynosi... ciężko powiedzieć, gdyż nie planowałem zakupu w tym okresie, więc powiedzmy, że ok. 500 zł, ale może być trochę więcej.
Bardzo proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Niedawno zakupiłem monitor firmy Benq.Po niedługim czasie użytkowania znalazłem jeden martwy piksel.Stwierdziłem, że jeden piksel to za mało aby zgłaszać reklamacje i dałem sobie spokój.Jednak dzisiaj znalazłem kolejne 3.

Po tym fakcie zacząłem szukać informacji na temat warunków gwarancji.Szczególnie interesowały mnie wymagana liczba uszkodzonych pikseli na monitorze aby ten był kwalifikowany do wymiany.Niestety, niczego sensownego nie udało mi się znaleźć.

Stąd też rodzi się moje pytanie.Czy miał ktoś do czynienia z serwisem gwarancyjnym tej firmy i czy liczba pikseli (4), która znalazła się na moim monitorze upoważnia mnie do złożenia prośby o wymianę sprzętu?

Wspomnę też, że rozdzielczość mojego monitora to 1920x1080 i ma on 21.5 cali.

Z góry dziękuję za każdą udzieloną mi pomoc :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy to się jakoś rozgrancza na poszczególne firmy, ale sprawa jest jak dla mnie prosta.

Monitor na gwarancji, uszkodzenie nie z winy użytkownika - gwarancja powinna zostać uznana bez gadania, bo Ci się trefny model trafił.

Podstawą reklamacji powinien być już ten pierwszy martwiak, następnym razem nie czekaj na więcej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2015 o 16:34, Piciambeer napisał:

Podstawą reklamacji powinien być już ten pierwszy martwiak, następnym razem nie czekaj
na więcej ;)


Nie. Monitory mają normy, które określają ile martwych pikseli upoważnia do wymiany sprzętu, więc wszystko zależy od monitora, warunków gwarancji i dobrej woli producenta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2015 o 17:56, rob006 napisał:

Nie. Monitory mają normy, które określają ile martwych pikseli upoważnia do wymiany sprzętu,
więc wszystko zależy od monitora, warunków gwarancji i dobrej woli producenta.

To w takim razie kupowanie monitora bez gwarancji na martwe piksele w ogóle nie powinno wchodzić w grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2015 o 18:54, Piciambeer napisał:

To w takim razie kupowanie monitora bez gwarancji na martwe piksele w ogóle nie powinno
wchodzić w grę.


Praktycznie każdy monitor ma gwarancję na martwe piksele, ale tylko nieliczne gwarantują ich kompletny brak - za taki komfort trzeba słono płacić. To co tutaj piszesz to są niestety pobożne życzenia, tutaj masz opis norm: http://www.eizo.pl/serwis-i-gwarancja/defekty-pikseli/ . Ale generalnie zawsze warto uderzyć do producenta, bo normy swoją drogą, ale przy odrobinie szczęścia można wywalczyć wymianę nawet przed przekroczeniem punktu krytycznego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Posiadam della U2713HM i wywalił mi po raz kolejny podczas pracy w PS szary screen z czarnymi paskami i teraz po restarcie lekko migocze. Podłączyłem starego LG i obraz na nim jest w porządku, więc zakładam że nie jest to wina karty graficznej.
Słać go do gwarancji od razu? Czy może to być wina czegoś innego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Planuję dokonać zakupu monitora, przy czym zastanawiam się nad dwoma modelami: jeden Iiyama, drugi Benq. Nigdy nie miałem do czynienia z tymi markami i pytanie brzmi, czy któraś jest wyraźnie lepsza, może ma ktoś już wyrobione opinie? Byłbym wdzięczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2015 o 02:04, PrinceLaCroix napisał:

Planuję dokonać zakupu monitora, przy czym zastanawiam się nad dwoma modelami: jeden
Iiyama, drugi Benq. /.../

Dla mnie iiyama jest lepsza - i ja mam monitor iiyamy i żona sobie kupiła taki sam, jak zobaczyła u mnie. Ale zawsze jest tak, ze każdy ma swoją opinię - najlepiej będzie, jak każesz sobie w sklepie zademonstrować ich działanie. I jak już się zdecydujesz, nie zapomnij poprosić o właczenie tego, który zamierzasz kupić, żeby sprawdzić, czy nie ma martwych pikseli lub subpikseli. Iiyama daje miesięczną gwarancje na to, że matryca nie ma żadnych wadliwych pikseli, ale zawsze warto sprawdzić. Ja już nie wiem ile lat mamy z żoną te monitory, może 7, może 8 lat (może nawet już 9 rok leci), ale żadnych wad, jak dotąd nie zauważyliśmy. Iiyamę polecam z czystym sumieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2015 o 16:51, PrinceLaCroix napisał:

Dzięki. W ogóle Iiyama ma 3 letnią gwarancję, co też jest rzadkie. Myślę, że się na nią
skuszę.


BenQ też daje 3 lata gwarancji na swoje monitory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować