Zaloguj się, aby obserwować  
Jackal-pl

Monitory LCD - Temat ogólny (nowości, matryce, parametry, sprawy techniczne)

2468 postów w tym temacie

Chodzi o to, że odtwarzanie sygnału dyskretnego (tu ciągu klatek obrazu) powinno być próbkowane (tu odświeżane) z częstotliwością co najmniej dwa razy większą niż częstotliwość sygnału źródłowego. Tylko wtedy ma się gwarancję "wiernego" odtworzenia sygnału. Na przykładzie sinusoidy. Gdyby odświeżać ją tylko raz na jeden okres, otrzymamy ciąg punktów o równej wartości, z których możemy co najwyżej uzyskać linię prostą (alias funkcji). Oczywiście z klatek obrazu nie otrzymamy żadnej prostej, lecz po prostu niektórych klatek nie zobaczymy, dlatego gonienie za jakimiś setkami FPS jest bezcelowe, zwłaszcza że na takie ilości klatek w nowych grach mogą sobie pozwolić nieliczni. Teoretycznie G-Sync/Freesync ma gwarantować, że to próbkowanie będzie się pokrywało z FPS, ale jeśli mamy niskie FPS, to mamy problem. Nie ma problemu, gdy "uwolnimy" odświeżanie i dostosujemy detale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć szukam nowego monitora i proszę o polecenie w co warto zainwestować :) Widełki od 1-1,5 tyś do gier.
Dotychczas mam od kilku lat świetnie prosperującego Della i najbardziej zależałoby mi pozostać przy tej firmie, choć spodobał mi się ten:
https://www.morele.net/monitor-eizo-fs2434-fs2434-bk-5lat-gwarancji-653894/?reviews_page=1&tech_page=1
Warto ? Wbudowane głośniki to dla mnie i minus i plus. Minus bo jestem nieufny i powiększają optycznie cały monitor, a na plus bo nie mam miejsca na dodatkowe głośniki dla samego komputera, tylko słuchawki;p

Mój obecny Dell U2312HM 23 1920x1080 za 775zł. Zastanawiałem się nad większym, ale chyba nie ma co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cokolwiek byś nie kupił, po jakimś tam czasie będziesz żałował. Ja mogę Ci, z czystym sumieniem, polecić iiyamę ProLite X2483HSU, bo mam u siebie w domu dwa takie monitory ( od mniej więcej pół roku) i dwa starsze (6 letnie ) ProLite E2607WS. Co do pracy jako grafika - nie będę się wypowiadał, ale do gier i pracy z Office są bardzo dobre. Ale to Twój wybór, jak napisałem na początku, cokolwiek kupisz, najdalej za kwartał pożałujesz. Że mogłeś taniej, lepszy, większy. Noooo... chyba, że złotówka poleci w dół (co jest całkiem prawdopodobne) i wtedy (i tylko wtedy), będziesz zadowolony, ze w porę udało Ci się kupić coś porządnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2016 o 16:30, In_The_End napisał:

Cześć szukam nowego monitora i proszę o polecenie w co warto zainwestować :) Widełki od 1-1,5 tyś do gier.
Dotychczas mam od kilku lat świetnie prosperującego Della i najbardziej zależałoby mi pozostać przy tej firmie, choć spodobał mi się ten:
https://www.morele.net/monitor-eizo-fs2434-fs2434-bk-5lat-gwarancji-653894/?reviews_page=1&tech_page=1
Warto ? Wbudowane głośniki to dla mnie i minus i plus. Minus bo jestem nieufny i powiększają optycznie cały monitor, a na plus bo nie mam miejsca na dodatkowe głośniki dla samego komputera, tylko słuchawki;p

Mój obecny Dell U2312HM 23 1920x1080 za 775zł. Zastanawiałem się nad większym, ale chyba nie ma co.

O, widzę mój obecny monitor ;) Posiadam go od października 2014 r i jak na razie jest to najlepszy monitor jaki do tej pory miałem. Jego wadą jest podświetlenie u dołu monitora, które widać np. podczas oglądania filmu na całym ekranie, ale podczas gry to nie przeszkadza.

Powiem jeszcze, że o ile na trzyletnim tv LCD Samsunga widać już tzw. ghosting to na tym Eizo po ponad dwóch latach nie ma nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć, szukam jakiegoś sensownego monitora LCD, może być TN, ale o wymiarach: szerokość max 50cm, a wysokość od podstawki max 45cm. Czyli w zasadzie taki standardowy monitor 21.5 cala.  Jest teraz na rynku coś fajnego? Cena to priorytet raczej. No i wymiary.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej! Nie znalazłem tematu o telewizorach, więc tu się zapytam:

Szukam TV Full HD, z intuicyjnym menu i żeby się nie psuł :D 40-42" do ~1800 zł

Nie są mi potrzebne żadne bajery jak Wi-Fi, nagrywanie, Android Tv. Zwykły tv, pod który podepnę dekoder, dvd i może czasem ps3.

Na razie znalazłem taki: https://www.morele.net/telewizor-samsung-ue40j5100-awxxh-724929/ ktoś poleca/odradza? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować