Zaloguj się, aby obserwować  
Jackal-pl

Monitory LCD - Temat ogólny (nowości, matryce, parametry, sprawy techniczne)

2468 postów w tym temacie

Dnia 22.07.2008 o 19:12, Gizdek napisał:

nie znalazłem oficjalnego tematu o monitorach CRT więc postanowiłem tutaj się zapytać
czy jest w ogóle możliwość wymontowania głośników tego crta ?? /.../

Oczywiście, że jest, pytanie tylko po co?
Jeśli głośniki z monitora Ci nie odpowiadają, to ich nie włączasz. Sposób zależny od rodzaju złacza komputer-monitor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ehh a co mi powiesz jak napiszę że chce te głośniki wykorzystać jeszcze do słuchania ,zrobić z nich coś wolno stojącego :) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2008 o 19:35, Gizdek napisał:

ehh a co mi powiesz jak napiszę że chce te głośniki wykorzystać jeszcze do słuchania
,zrobić z nich coś wolno stojącego :) ?

Nic Ci nie powiem. Oglądałem ten monitor i wychodzi na to, ze ma odzielne połaczenie audio - czyli nic nie musisz robić, zeby z tych głośników nie korzystać. Co do fizycznego ich wymontowania to, zakładając, ze musisz się pytać, czy jest mozliwość ich wymontowania, to odradzam Ci taką czynność - Twoje umiejętności są zbyt małe, zeby mieć pewność, że Ci się to powiedzie bez uszkodzenia monitora. Ale, oczywiście, Twój monitor i Twoja wola... i ewentualnie Twoja strata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2008 o 19:35, Gizdek napisał:

ehh a co mi powiesz jak napiszę że chce te głośniki wykorzystać jeszcze do słuchania
,zrobić z nich coś wolno stojącego :) ?

rozumiem, że chcesz kupić ten monitor? szczerze mówiąc odradzam. w podobnej cenie znajdziesz crt, które tego lg (i każdego lcd) parametrami biją na głowę.
http://www.tanipc.pl/index.php?kat=39

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2008 o 19:45, KrzysztofMarek napisał:

> ehh a co mi powiesz jak napiszę że chce te głośniki wykorzystać jeszcze do słuchania

> ,zrobić z nich coś wolno stojącego :) ?
Nic Ci nie powiem. Oglądałem ten monitor i wychodzi na to, ze ma odzielne połaczenie
audio - czyli nic nie musisz robić, zeby z tych głośników nie korzystać. Co do
fizycznego ich wymontowania to, zakładając, ze musisz się pytać, czy jest mozliwość ich
wymontowania, to odradzam Ci taką czynność - Twoje umiejętności są zbyt małe, zeby mieć
pewność, że Ci się to powiedzie bez uszkodzenia monitora. Ale, oczywiście, Twój monitor
i Twoja wola... i ewentualnie Twoja strata.


nom a jakby to zrobił jakiś doświadczony informatyk z żyłką do hardware ?
a co do monitora to chce sobie kupić taki MONITOR LCD 19'''' GATEWAY model: FPD 1975W chodzi najbardziej o to że mam tylko budżet coś ponad 450

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2008 o 12:24, Modok napisał:

Bardzo fajny no i nie drogi.
http://www.sirius.pl/komputery/towar_cennik_62/towar_karta_37691/Samsung_LCD _22_SM226BW_dostawa_19_zl.html


Ale do gier to polecam też ten.
http://www.nokaut.pl/monitory/monitor-iiyama-prolite-e2201w-b1.html

Całkiem , całkiem , orientujesz się jaka jest moc wbudowanych głośników ??:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2008 o 12:10, Gizdek napisał:

> > /.../ > nom a jakby to zrobił jakiś doświadczony informatyk z żyłką do hardware ?

Wystarczy technik naprawiajacy radia czy telewizory. Ale - usługa jest płatna i nie wiem, czy Ci sie opłaci.

Dnia 23.07.2008 o 12:10, Gizdek napisał:

a co do monitora to chce sobie kupić taki MONITOR LCD 19'''' GATEWAY model: FPD 1975W
chodzi najbardziej o to że mam tylko budżet coś ponad 450

To pamietaj o jednym: biednego nie stać na tandetę. Jeśli kupujesz monitor, to od razu kupuj dobry, taki, który starczy na pewno na parę lat. Kupno na Allegro, czy uzywanego to loteria.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moglibyście polecić mi jakiś panel LCD?
Moje wymagania:
- 19 cali - ni mniej, ni więcej
- złącze DVI
- złącze D-SUB
Mile widziane również:
- wbudowane głośniki
- możliwość montażu na ścianie
- ciekawy design

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak mogę zmienić rozdzielczość podczas oglądania telewizji w monitorze z tunerem TV LG M228WD chodzi mi o to że obraz jest niewyraźny. w instrukcji pisze że najlepiej gdy obraz jest ustawiony na rodzielczość 1680 x 1650
ale nie wiem jak to zmienic w opcji TV, ten sam problem mam w PS3 które podpiołem do monitora gry są jakby rozmazane delikatnie, niewyraźne itp. nie wiem może to tak ma być do tej pory miałem zwykły TV i zwykły monitor da sie coś zrobić żeby obraz był lepszy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2008 o 16:28, Davidskrk napisał:

Jak mogę zmienić rozdzielczość podczas oglądania telewizji w monitorze z tunerem TV LG
M228WD chodzi mi o to że obraz jest niewyraźny. w instrukcji pisze że najlepiej gdy obraz
jest ustawiony na rodzielczość 1680 x 1650
ale nie wiem jak to zmienic w opcji TV, ten sam problem mam w PS3 które podpiołem do
monitora gry są jakby rozmazane delikatnie, niewyraźne itp. nie wiem może to tak ma być
do tej pory miałem zwykły TV i zwykły monitor da sie coś zrobić żeby obraz był lepszy?

Nie bardzo rozumiem, o co Ci chodzi. Czy masz monitor LCD ? I co to za rozdzielczość 1680x1650?
Monitory LCD mają swoją rozdzielczość natywną, w której obraz jest najlepszy. Wszelkie zmiany tej rozdzielczości pogarszają obraz, ale nie jest to jakieś bardzo znaczące pogorszenie jakości. Jeśli chodzi o telewizje, to niemal zawsze obraz bedzie troche gorszy, a to dlatego, ze telewizja emituje program w rozdzielczości, która nie pasuje do żadnego monitora LCD. Zmieni sie to dopiero po wprowadzeniu telewizji HD. gdy obraz bedzie emitowany w rozdzielczości 1920x 1080 (monitorydostepne maja rozdzielczość 1920x1200), co nastąpi, teoretycznie, do 2012 roku (pewnie do 2015). Jeśli chcesz zmienić rozdzielczość monitora LCD to klikasz na wolnym polu pulpitu prawym przyciskiem myszy, potem właściwości, potem ustawienia i regulujesz ustawienia. I tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2008 o 14:18, kamciu609 napisał:

co znaczy napis w lewym górnym rogu mojego monitora " FLATRON L1954SM" ?

model monitora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2008 o 12:54, lord0 napisał:

http://www.komputronik.pl/Monitory_LCD/Monitory_w_proporcjach_4_3/17_19__rozdzielczo
sc_1280_x_1024_/LG/19_LG_Flatron_L1960TR_BF__wyprzedaz/pelny,id,58353/

co sadzicie o tym monitorze ?

nie wiem dlaczego ale nie moge wstawic tutaj dobrego linku. w kazdym razie chodzi o monitor 19" LG Flatron L1960TR-BF za cene 749,- zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/..../
gram.pl nie lubi długich linków. Najlepiej używać serwisów typu tnij.org, żeby takie zamieścić. A co do samego monitora - wydaje się całkiem niezły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2008 o 17:39, ziptofaf napisał:

/..../
gram.pl nie lubi długich linków. Najlepiej używać serwisów typu tnij.org, żeby takie
zamieścić. A co do samego monitora - wydaje się całkiem niezły.

za troche wyzsza cene mam jeszcze monitor 24" Hyundai N240Wd ( http://tnij.org/bj5c). szukam monitora glownie do gier, no i od czasu do czasu jakis film :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2008 o 18:27, lord0 napisał:

za troche wyzsza cene mam jeszcze monitor 24" Hyundai N240Wd ( http://tnij.org/bj5c).
szukam monitora glownie do gier, no i od czasu do czasu jakis film :)


A masz kompa który wyrobi w rozdzielczości 1920*1200? Bo taka jest rozdzielczość natywna wszystkich 24". Moim zdaniem lepiej coś mniejszego - 20-22 cali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować