Zaloguj się, aby obserwować  
Jackal-pl

Monitory LCD - Temat ogólny (nowości, matryce, parametry, sprawy techniczne)

2468 postów w tym temacie

Dnia 24.07.2008 o 19:03, ziptofaf napisał:

> za troche wyzsza cene mam jeszcze monitor 24" Hyundai N240Wd ( http://tnij.org/bj5c).

> szukam monitora glownie do gier, no i od czasu do czasu jakis film :)

A masz kompa który wyrobi w rozdzielczości 1920*1200? Bo taka jest rozdzielczość natywna
wszystkich 24". Moim zdaniem lepiej coś mniejszego - 20-22 cali.

mam karte 7300GT Galaxy Zalman i wlasnie nie wiem czy wyrobi, druga sprawa jest taka ze nie jestem pewien czy wszystkie gry oferuja rozdzielczosc pod panorame

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2008 o 19:09, MLODY2K6 napisał:

A ja go popieram sam chzba sobie sprawie kiedzs 24 bo 22 mi juy nie wystarcza

Ja mam 19" CRT i już 22" Samsung mojego kumpla wydaje mi się wieeeeeeeeelki. Zresztą 24" wymagają naprawdę potężnego sprzętu - w takim Crysisie to nawet GTX280 nie wyrobi w 1920*1200.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2008 o 19:08, lord0 napisał:

mam karte 7300GT Galaxy Zalman i wlasnie nie wiem czy wyrobi, druga sprawa jest taka
ze nie jestem pewien czy wszystkie gry oferuja rozdzielczosc pod panorame

Wszystkie nowsze tak. Fakt, że przy twojej karcie branie 24" to przesada. Ja osobiście wolę mieć wysokie detale, a nie wysoką rozdzielczość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2008 o 19:15, ziptofaf napisał:

> mam karte 7300GT Galaxy Zalman i wlasnie nie wiem czy wyrobi, druga sprawa jest
taka
> ze nie jestem pewien czy wszystkie gry oferuja rozdzielczosc pod panorame
Wszystkie nowsze tak. Fakt, że przy twojej karcie branie 24" to przesada. Ja osobiście
wolę mieć wysokie detale, a nie wysoką rozdzielczość.

to jaki model z 22" mozesz mi polecic ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie : Wysokość ekranu w LCD panoramicznym 19" jest dużo mniejsza niż w 17" CRT niepanoramicznym ? Obecnie mam 17" CRT i stąd moje pytanie.. Większy niż 19" Wide raczej nie wchodzi w grę ze względu na taką sobie kartę (GF 8600GT, obawiam się, że nie poradzi sobie z większą rozdzielczością niż 19" w panoramie :< ) no i niewielkie fundusze.. Z góry dzięki za odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2008 o 19:17, 9PAVO1 napisał:

Szybkie pytanie : Wysokość ekranu w LCD panoramicznym 19" jest dużo mniejsza niż w 17"
CRT niepanoramicznym ? Obecnie mam 17" CRT i stąd moje pytanie.. Większy niż 19" Wide
raczej nie wchodzi w grę ze względu na taką sobie kartę (GF 8600GT, obawiam się, że nie
poradzi sobie z większą rozdzielczością niż 19" w panoramie :< ) no i niewielkie fundusze..
Z góry dzięki za odpowiedzi.

Eeeeee, 19" panorama? Nie warto. Jak panorama to co najmniej 20". A 20" = 1680*1050. 1680*1050 = konieczność posiadania niezłej karty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tego się właśnie obawiam :< Nie warto się chyba przesiadać z 17" CRT na niepanoramiczny LCD 19" :<
Chociaż widziałem w jednym monitorze funkcję "4:3 in wide", więc jakbym miał problemy z płynnością mógłbym zmniejszyć rozdziałkę i grać na nierozciągniętym obrazie z pasami po bokach. Hmm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2008 o 19:27, 9PAVO1 napisał:

Tego się właśnie obawiam :< Nie warto się chyba przesiadać z 17" CRT na niepanoramiczny
LCD 19" :<
Chociaż widziałem w jednym monitorze funkcję "4:3 in wide", więc jakbym miał problemy
z płynnością mógłbym zmniejszyć rozdziałkę i grać na nierozciągniętym obrazie z pasami
po bokach. Hmm

raczej nie przyjemnie by Ci sie gralo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2008 o 19:28, lord0 napisał:

> Tego się właśnie obawiam :< Nie warto się chyba przesiadać z 17" CRT na niepanoramiczny

> LCD 19" :<
> Chociaż widziałem w jednym monitorze funkcję "4:3 in wide", więc jakbym miał problemy

> z płynnością mógłbym zmniejszyć rozdziałkę i grać na nierozciągniętym obrazie z
pasami
> po bokach. Hmm
>
raczej nie przyjemnie by Ci sie gralo


No to już nie wiem co mam robić.. Doradźcie coś :<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2008 o 20:38, 9PAVO1 napisał:

No to już nie wiem co mam robić.. Doradźcie coś :<

Chcesz kupić LCD - bierz 22" panoramę. Jeżeli myślisz o mniejszym, niepanoramicznym monitorze, tzn. że nie chcesz LCD :) Wtedy weź sobie CRT-ka za 200 zł, bo wyjdzie znacznie lepiej (czas reakcji, jakość kolorów, możliwość zmiany rozdzielczości) niż niepanorama LCD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2008 o 20:49, ziptofaf napisał:

> No to już nie wiem co mam robić.. Doradźcie coś :<
Chcesz kupić LCD - bierz 22" panoramę. Jeżeli myślisz o mniejszym, niepanoramicznym monitorze,
tzn. że nie chcesz LCD :) Wtedy weź sobie CRT-ka za 200 zł, bo wyjdzie znacznie lepiej
(czas reakcji, jakość kolorów, możliwość zmiany rozdzielczości) niż niepanorama LCD.


Wielkość mojego obecnego monitora CRT 17" mi w sumie odpowiada. Chcę monitor wymienić na LCD ze względu na to, że w takim LCD kolory są znacznie żywsze, jest bardziej wyrazisty obraz no i oczy mniej się męczą.
Mam dylemat, bo jestem graczem, a na mocny sprzęt mnie nie stać. Myślałem nad czymś takim szczerze mówiąc :
http://www.agito.pl/19/lg_19_lcd_w1952tqpf.351.328993.html?gclid=CLbOhtv1sJQCFQu J1QodKymbtw

Gdzieś przeczytałem, że wysokość takiego monitora 19" Panoramicznego jest taka sama jak w zwykłym 17", jest tylko kilka cm szerszy. Coś takiego mi odpowiada, ale prawie wszędzie spotykam się z opinią, że 19" panorama jest baaardzo mały i baaaardzo niewygodny.Więc sam nie wiem co o tym myśleć..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

skoro wysokosc jest taka jak w 17" a taki Ci odpowiada to zamaly Ci nie bedzie, najlepiej idz do jakiegos sklepu typu vobis czy komputronik i sam zobacz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2008 o 22:50, 9PAVO1 napisał:

Wielkość mojego obecnego monitora CRT 17" mi w sumie odpowiada. Chcę monitor wymienić
na LCD ze względu na to, że w takim LCD kolory są znacznie żywsze, jest bardziej wyrazisty
obraz no i oczy mniej się męczą.

Że co? Bardziej wyrazisty obraz? Żywsze kolory? Mniejsze zmęczenie oczu? Widać używasz jakiegoś naprawdę low-endowego CRT-ka, skoro jesteś pewny, że LCD ma te cechy na wyższym poziomie. Dobry CRT wyprzedza LCD pod każdym z powyższych względów...Ale to tak przy okazji, bo zaraz mnie pół forum skrzyczy za szerzenie takich opinii :)

Dnia 24.07.2008 o 22:50, 9PAVO1 napisał:

Mam dylemat, bo jestem graczem, a na mocny sprzęt mnie nie stać. Myślałem nad czymś takim
szczerze mówiąc :
http://www.agito.pl/19/lg_19_lcd_w1952tqpf.351.328993.html?gclid=CLbOhtv1sJQCFQu J1QodKymbtw

Gdzieś przeczytałem, że wysokość takiego monitora 19" Panoramicznego jest taka sama jak
w zwykłym 17", jest tylko kilka cm szerszy. Coś takiego mi odpowiada, ale prawie wszędzie
spotykam się z opinią, że 19" panorama jest baaardzo mały i baaaardzo niewygodny.Więc
sam nie wiem co o tym myśleć..

I ci co tak mówią, mają rację. Jak spojrzysz na typowego 17" i panoramicznego 19", to panorama wyda ci się mniejsza. Jak chcesz LCD to minimum 20", zalecałbym 22". Inaczej taki zakup jest pozbawiony sensu - naprawdę 19" CRT jest 2-3x tańszy, a parametrami wyprzedza większość LCD. Wyjątkiem jest właśnie wielkość - LCD może być naprawdę duży, CRT za to razem z wielkością ekranu nabiera "tyłka".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobrego CRT raczej nie mam, to tylko sześcioletni NEC MultiSync 75F. Zastanowię się jeszcze, albo kupię po prostu jakiegoś LCD 17" lub 19" bez panoramy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2008 o 09:37, 9PAVO1 napisał:

Kurde, nie zdążyłem z editem :/

Ten monitor jest warty uwagi ? Chodzi mi tu o parametry:
http://www.agito.pl/19/lg_19_lcd_w1952tqpf.351.328993.html?gclid=CLbOhtv 1sJQCFQuJ1QodKymbtw

Krótki czas reakcji, DVI, więc chyba jak na tą cenę jest ok ?

monitorek jesli chodzi o parametry jest calkiem ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie mam pewien problem z działaniem mojego monitora.

Sprawa wygląda tak, że po włączeniu kompa ekran "niby" się zapala ale nic na nim nie widać i nie mogę nawet spróbować wprowadzić jakichkolwiek zmian. Z kolei jak go odłączyłem od kompa ale zostawiłem zasilanie, to obraz się pokazywał - ten startowy firmy. mam monitor Philips''a.
Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować