Zaloguj się, aby obserwować  
Jackal-pl

Monitory LCD - Temat ogólny (nowości, matryce, parametry, sprawy techniczne)

2468 postów w tym temacie

Jaka jest szansa, że na monitorze LCD 22" po zagraniu w grę niskiej rozdzielczości np. Fallout wypali się coś (np. fragment gry) na ekranie? Słyszałem, że niewielki, ale jak jest na prawdę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2009 o 00:22, Kalejdoskop86 napisał:

Jaka jest szansa, że na monitorze LCD 22" po zagraniu w grę niskiej rozdzielczości np.
Fallout wypali się coś (np. fragment gry) na ekranie? Słyszałem, że niewielki, ale jak
jest na prawdę?

Tylko wtedy się wypali, jak dany piksel jest złej/gorszej jakości. Ale wtedy wypali sie i bez grania w niskiej rozdzielczości. Nie zajmuj sie tym wcale, ktoś Ci naopowiadał bajek. Wypalenie się obrazu bywało daaawno temu w monitorach CRT, od dobrych 10 lat nic sie nie wypala. Teraz jeszcze może wypalić się obraz na ekranach plazmowych, ale to już prawdziwa rzadkość - przy kiepskiej jakości plazmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcę kupić monitor Lcd... Głównie do gier i do filmów, chyba dobrym wyborem byłaby panorama?
Mogę dostać jakąś dobrą w cenie tak maks 650-700zł? Jeśli chodzi mi o przekątną to tak 20" to chyba norma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Asus VW225N...

Ma matryce TN... Jest to jedyna 22'''' spełniająca moje kryteria finansowe... [~700 zł] Wziąć czy sobie darować, skoro ma to wszystko do grania służyć? Jak nie brać to poleciłbyś coś? Help :[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2009 o 19:42, kedzior141 napisał:

To znowu ja... Dobry ten monitor? http://www.ceneo.pl/1103495

Poszukuję dobrej panoramy, w cenie tak do 650zł max... Do gier głównie.


Dobry, ale nie ma wejścia DVI-D. Lepiej wziąć E2003WS-1 - jest dokładnie taki sam i ma wyjście cyfrowe, na przyszłość jak znalazł.
http://www.iiyama.com/pl_PL/Product/category/2/product/22#showtab2

IIyama w ostatnich miesiącach obniżyła nieco ceny i warto zainwestować w LCD tej firmy. Sam dziś zamówiłem 19", z tym że 4:3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.01.2009 o 20:08, PoTomek napisał:


IIyama w ostatnich miesiącach obniżyła nieco ceny i warto zainwestować w LCD tej firmy.
Sam dziś zamówiłem 19", z tym że 4:3.


Dzieki ale drogo troszku. No ale bede sie rozglądał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poszukuje czegoś nie za drogiego do internetu. Granie to tylko w strategie i tylko raz na jakis czas moze ktoś cos doradzic tak 500 zł moze troszkę wiecej. Wacham sie miedzy 22'' a 20'', z komputera korzystać będa też starsi domownicy o gorszym juz wzroku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego w moim monitorze na pulpicie najniższa rozdzielczość to 800x600, a spokojnie gram w gry, które są w rozdzielczości niższej? (np. Fallout)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bez owijania w bawełnę - potrzebna mi panorama 22'', ma służyć do grania, pracy w Excelu, oglądania filmów, itd. Budżet zamyka się na ok 900zł. Miałem upatrzonego LG L227WT, ale został z niewyjaśnionych przyczyn nagle wycofany ze sprzedaży prawie ze wszystkich sklepów. Fajne by było, jakby jakieś rady poszły w miarę szybko, chciałem jakiś LCD zamówić jeszcze dziś...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2009 o 11:54, caramondl napisał:

/.../


Jeśli chcesz także, aby ten monitor był od razu telewizorem - przez wbudowany tuner telewizyjny, to polecam LG M2294D-PZ. Mam ten sprzęt od około 2 miesięcy i jest to rewelacyjny monitor. Głównie używam go do grania na konsoli - jakość obrazu jest świetna, a mnogość wejść porażająca - mamy tu HDMI, DVI, D-SUB, 2x SCART, 1x Component, wejście optyczne na dźwięk, jack, słuchawkowe, wejście antenowe... sporo tego. Barwy są bardzo ładne, a jakość obrazu żyleta. Głośniki grają naprawdę nieźle, a telewizja HD wygląda fenomenalnie. Monitor kosztuje ciut więcej - bo około 1000 zł, ale naprawdę warto się w niego zaopatrzyć!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2009 o 12:02, master matrox napisał:

> /.../

Jeśli chcesz także, aby ten monitor był od razu telewizorem - przez wbudowany tuner telewizyjny,
to polecam LG M2294D-PZ. Mam ten sprzęt od około 2 miesięcy i jest to rewelacyjny monitor.
Głównie używam go do grania na konsoli - jakość obrazu jest świetna, a mnogość wejść
porażająca - mamy tu HDMI, DVI, D-SUB, 2x SCART, 1x Component, wejście optyczne na dźwięk,
jack, słuchawkowe, wejście antenowe... sporo tego. Barwy są bardzo ładne, a jakość obrazu
żyleta. Głośniki grają naprawdę nieźle, a telewizja HD wygląda fenomenalnie. Monitor
kosztuje ciut więcej - bo około 1000 zł, ale naprawdę warto się w niego zaopatrzyć!


Wygląda świetnie, ale za drogi... 900zł to jest wszystko, co mogę dać aktualnie, a ekran jest mi potrzebny w najbliższym czasie... Nie ma być do tv ani do konsoli(nawet nie mam takiej), również wbudowane głośniki są mi w ogóle nie potrzebne... Na razie udało mi się wyczaić coś takiego: HP W2207H ( http://www.skapiec.pl/site/cat/12/comp/265184 ) i zastanawiam się, czy można dostać coś lepszego czy też nie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2009 o 20:58, Kalejdoskop86 napisał:

Dlaczego w moim monitorze na pulpicie najniższa rozdzielczość to 800x600, a spokojnie
gram w gry, które są w rozdzielczości niższej? (np. Fallout)

Odpowie mi ktoś na pytanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2009 o 16:10, MLODY2K6 napisał:

Oczywiscie ze Samsung. Czyzbys nosil sie ze zmiana?? :D ( wracam powli na forum!!!
)

nom i kurde, tylko sie miotam miedzy tymi modelami. Nawet nie wiem jaki bede miał dokładnie budzet, bo nie wiem jak reszta rodzinki sypnie kasa. Teoretycznie jest do 600 zł ale jeszcze z ojcem nie rozmawiałem, a on moze sypnąć kasa...

no wlasnie, tak znikłeś bez słowa ;p

jesli kupie monitor full HD to nie bede miał problemu z graniem w 1680x1050 ? Bo z 1920x1200 moja karta sobie napewno nie poradzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2009 o 21:28, GANGSTERR napisał:

jesli kupie monitor full HD to nie bede miał problemu z graniem w 1680x1050 ? Bo z 1920x1200
moja karta sobie napewno nie poradzi...

Pomijając to, że 22'' i FullHD to troszkę nie teges to zapewniam - karta wyrobi. Z luzem :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.01.2009 o 22:01, Piciambeer napisał:

Pomijając to, że 22'' i FullHD to troszkę nie teges to zapewniam - karta wyrobi. Z luzem
:]


czemu ?

no własnie nie do konca, o ile np. w takim Assasin''s Creed tak, to w Far Cry 2 czy Crysis (czyli najbardziej wymagajacych tytułach) i sprawa bedzie sie miała podobnie w nowszych grach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie/ Witojcie :D

Jeszcze nie tak dawno byłem zagorzałym fanem CRT''ków i nie zamierzałem zamieniać go na jakiegoś LCD''ka :),ale przyszedł taki moment, że powiedziałem dość! Promieniowanie mi nie służy, więc musze sie za to zabrać w taki właśnie sposób. Jakieś porady, może konkretny model? Przedział cenowy, który jest dla mnie odpowiedni, to jakieś 700 stów. Obstawiał bym przy jakiejś panoramie... Proszę o pomoc :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować