Zaloguj się, aby obserwować  
Jackal-pl

Monitory LCD - Temat ogólny (nowości, matryce, parametry, sprawy techniczne)

2468 postów w tym temacie

Dnia 16.04.2008 o 21:31, morthi napisał:

monitory 24" spelniajace moje wymagania sa w cenie 2400-2600 :P wiec na chwile obecna
sobie takowy odpuszcze :) zwykla 22" w panoramie w okolicach 1000 w zupelnosci mi wystarczy
:)


Za 2400 zalatwie ci nowke SAMSUNG 32R82B telewizorek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2008 o 21:32, KrzysztofMarek napisał:

> > > /.../ > jesli sie zastnawiasz np nad tym monitorkiem 24" Samsung SyncMaster
245B to odradzam
> go. Znajomy ma i niestety biale pasy na czarnym tle to jego najwieszy mankament

Myślałem o Samsungu 2493 HM, ale dziekuję za ostrzeżenie. W jakim czasie po zakupie pojawiły
sie te pasy? Ja bedę sprawdzał w sklepie, nie ma możliwości sprawdzenia - nie kupię.

on ma go jzu z 2 miechy ale mowi ze pasy to po tygodniu swiecenia mial

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2008 o 21:37, KrzysztofMarek napisał:

> >/.../
> Za 2400 zalatwie ci nowke SAMSUNG 32R82B telewizorek
Jaka rozdzielczość? Jak 1920x1200 to bym się pisał ;-D


jak by byla taka to sam bym sie pisal :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szuka i szukam i chyba w końcu znalazłem monitorek do Pc i konsoli oto moje typy
Samsung 2032MW Syncmaster 20
Samsung 225MD-HDTV Syncmaster 22
Posiadają wejście HDMI oraz tuner TV cena też nie najgorsza. Jeśłi chodzi o TV o proponował bym poczekać na LCD Samsung PAVV 650 LCD do konsoli będą super z Full HD oraz 120 Hz. Cena od 3 tys $do 6tys $ w USA w Polsce oczywiście będzie nie najciekawsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2008 o 16:36, Chilid napisał:

/.../ poczekać na LCD Samsung PAVV 650 LCD do konsoli będą super z Full HD oraz 120 Hz.
Cena od 3 tys $do 6tys $ w USA w Polsce oczywiście będzie nie najciekawsza

To już lepiej kup "zwykły" monitor EIZO. Ma 5 lat gwarancji, rozdzielczość 1920x1200, no i jest tańszy. Do nabycia w Polsce.Poszukaj na LCD4You.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

rozdzielczość 1920x1200 ciężko jest grać w takiej rozdzielczości nom chyba że masz SLI. Po drugie "zwykły" monitor EIZO nie ma wejścia HDMI z Eizo z HDMI trzeba dać 5,5 tyś EIZO 24.1" HD2441W a taki samsung spokojnie na 4-5 lat wystarczy dodaktkowym plusem jest tuner TV

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2008 o 20:49, Chilid napisał:

rozdzielczość 1920x1200 ciężko jest grać w takiej rozdzielczości nom chyba że masz SLI.
Po drugie "zwykły" monitor EIZO nie ma wejścia HDMI z Eizo z HDMI trzeba dać 5,5 tyś
EIZO 24.1" HD2441W a taki samsung spokojnie na 4-5 lat wystarczy dodaktkowym plusem
jest tuner TV


Wiedz ze wcale nie trzeba miec SLI zeby grac w 1920x1080 kumpel moj ma 8800GTX i tnie we wszystko co sie da na max detalach jedyny problem pojawil sie przy CRYSIS i Clive Barkers Jericho pozostale gry szczegolnie te na UE3 dzialaja idelanie plynnie na max detalach ze wszystkim wlaczonym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2008 o 21:08, Chilid napisał:

W Dirta raczej nie zagra na max. ale mniejsza z tym. A co myślisz o tych samsungach ??


popatrz pare postow wyzej i tam masz zdjecie mojeho monitpora kup sobie taki jak ja mam samsung 226bw no chyba ze koniecznie chcesz monitor z tv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2008 o 20:49, Chilid napisał:

rozdzielczość 1920x1200 ciężko jest grać w takiej rozdzielczości nom chyba że masz SLI.
Po drugie "zwykły" monitor EIZO nie ma wejścia HDMI z Eizo z HDMI trzeba dać 5,5 tyś /.../

Jak byś nie liczył, to 5,5 tyś. zł i tak wychodzi taniej, niż 3-6 tyś. USD. No, chyba, że ekstrapolujesz cenę dolara na tą z 2012 roku ;-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Stary monitor odmówił posługi... (spaliła się matryca),jakoś sobię radziłem na starym 14'' CRT ale nareszcie nadszedł czas na zmiany :) Do wydania mam max 700zł (cóż.. dochodów wysokich to ja nie mam). Myślałem nad 17'' lub 19. Mój typ to: http://www.morele.net/produkt/87831/?gclid=CNHs6LjZ7pICFQtnQgodF0za3Q . Co o nim sądzicie? Może polecacie coś innego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2008 o 14:46, Bartek 93 napisał:

Witam. Stary monitor odmówił posługi... (spaliła się matryca),jakoś sobię radziłem na
starym 14'' CRT ale nareszcie nadszedł czas na zmiany :) Do wydania mam max 700zł (cóż..
dochodów wysokich to ja nie mam). Myślałem nad 17'' lub 19. Mój typ to: http://www.morele.net/produkt/87831/?gclid=CNHs6LjZ7pICFQtnQgodF0za3Q
. Co o nim sądzicie? Może polecacie coś innego?

Mam prawie identycznego monitora i jestem z niego bardzo zadowolony. Jeśli masz słabego kompa i chcesz kupić 19'' nie polecam gry w wyższych rozdzielczościach a zarazem optymalną będą ci zrywać a fps drastycznie spadać ,bo tak najlepiej wygląda w niższych gry po prostu okropnie wyglądają. 17'' jeszcze jest dobra bo optymalna to 1280x1024 i gry w tej rozdziałce jeszcze u mnie wyrabiają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2008 o 14:50, Carl92 napisał:

Mam prawie identycznego monitora i jestem z niego bardzo zadowolony. Jeśli masz słabego
kompa i chcesz kupić 19'' nie polecam gry w wyższych rozdzielczościach a zarazem optymalną
będą ci zrywać a fps drastycznie spadać ,bo tak najlepiej wygląda w niższych gry po prostu
okropnie wyglądają. 17'' jeszcze jest dobra bo optymalna to 1280x1024 i gry w tej rozdziałce
jeszcze u mnie wyrabiają.

Kompa mam w miarę mocnego :) (Crisis''a chyba by wyrobił). Sam nie wiem czynie kupić 19''... coś możesz polecić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co chciałbyś kupić zwykłe 4:3 czy jakiś panoramiczny?
Jeśli zwykły to chociażby LG L1918S. Jestem zwolennikiem LG i ich monitorów i uważam, że są solidne i bardzo dobre z dobrymi parametrami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak kupowac monitor to brac jak anjwieszy np 22" ceny sa naprawde atrakcyjne i nikt nie kaze ci grac w ich natywnych rozdzialkach. pod winda mozesz miec 1680x1050 a w grach 1280x1024 i bedzie ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2008 o 15:49, Carl92 napisał:

A co chciałbyś kupić zwykłe 4:3 czy jakiś panoramiczny?

Panorama odpada. Filmów praktycznie nie oglądam a do gier i sieci wygodniejszy jest 4:3

Dnia 22.04.2008 o 15:49, Carl92 napisał:

Jeśli zwykły to chociażby LG L1918S. Jestem zwolennikiem LG i ich monitorów i uważam,
że są solidne i bardzo dobre z dobrymi parametrami.

Hmm... całkiem ładne parametry... Może się skuszę... :) Ja też jestem zwolennikiem LG. Tata ma swojego Flatrona od lat 5 i jak narazie ani jednego bad pixela nie stwierdzono
Mlody2k6
Wszystko spoko, tylko jest jeden mały problem... cena. Jak znajdziesz mi 22'' za 700zł to kupię :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.04.2008 o 16:37, Bartek 93 napisał:

Mlody2k6
Wszystko spoko, tylko jest jeden mały problem... cena. Jak znajdziesz mi 22'' za 700zł
to kupię :P

to za 700 nic nie znajdziesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2008 o 21:12, MLODY2K6 napisał:

popatrz pare postow wyzej i tam masz zdjecie mojeho monitpora kup sobie taki jak ja mam
samsung 226bw no chyba ze koniecznie chcesz monitor z tv

Posiada ten monitorek wejście HDMI?? i czy gry z X chodzą na 720p i 1080i.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2008 o 18:44, Chilid napisał:

> popatrz pare postow wyzej i tam masz zdjecie mojeho monitpora kup sobie taki jak
ja mam
> samsung 226bw no chyba ze koniecznie chcesz monitor z tv
Posiada ten monitorek wejście HDMI?? i czy gry z X chodzą na 720p i 1080i.


Nie nie posiada. Ma wyjscie cyfrowe i analogowe. ja mam podlaczone pod analog wiec 720p masz na dziendobry do tego mozesz ustawic jeszcze 1280x1024, podobno M$ szykuje aktualizacje dashbordu i bedzie dostepna rozdzialka 1680x1050

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować