Zaloguj się, aby obserwować  
Jackal-pl

Monitory LCD - Temat ogólny (nowości, matryce, parametry, sprawy techniczne)

2468 postów w tym temacie

Dnia 11.01.2009 o 23:07, GANGSTERR napisał:

no własnie nie do konca, o ile np. w takim Assasin''s Creed tak, to w Far Cry 2 czy Crysis
(czyli najbardziej wymagajacych tytułach) i sprawa bedzie sie miała podobnie w nowszych
grach

Poradzi sobie... Raczej :D W najgorszym przypadku - medium/high. Aż taka strata to nie jest :]

@Marko Pele
Za 70 000 zł to dostaniesz co tylko chcesz xD Jak 22'' cię interesują to szukaj Samsungów i Asusów - to kwestia gustu, bo matrycy innej niż TN w tej cenie i takiej wielkości nie znajdziesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie bedziesz mial problemu w 1680x1050 ale podczas grania w takiej rozdzialce bedzie widac torche pixele z tego wzgeldu ze monitor bedzie skalowal obraz do 1680x1050 a nie jak miec powinien czyli 1920x1080

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie małe pytanko w związku z monitorem. Otóż czy to normalne, że na bokach ekranu przy krawędzi znajdują się cienkie czarne paseczki? Widać je u mnie głównie na dole i po lewej i prawej stronie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2009 o 02:05, reykan napisał:

Mam takie małe pytanko w związku z monitorem. Otóż czy to normalne, że na bokach ekranu
przy krawędzi znajdują się cienkie czarne paseczki? Widać je u mnie głównie na dole i
po lewej i prawej stronie.


Podaj jaki masz monitor itp wtedy najlepiej się ustali ;p ale Raczej to nie jest normalne :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2009 o 15:41, mas1213 napisał:

Podaj jaki masz monitor itp wtedy najlepiej się ustali ;p ale Raczej to nie jest normalne
:P


Samsung Syncmaster 172T 17''. To są po prostu takie cienkie czarne paseczki u dołu i po bokach, na górze trochę mniejsze, jakby obraz nie był idealnie rozciągnięty na całej powierzchni, bo jak najeżdżam na te paski to strzałka zaczyna znikać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2009 o 16:21, Piciambeer napisał:

> no własnie nie do konca, o ile np. w takim Assasin''s Creed tak, to w Far Cry 2
czy Crysis
> (czyli najbardziej wymagajacych tytułach) i sprawa bedzie sie miała podobnie w nowszych

> grach
Poradzi sobie... Raczej :D W najgorszym przypadku - medium/high. Aż taka strata to nie
jest :]

@Marko Pele
Za 70 000 zł to dostaniesz co tylko chcesz xD Jak 22'' cię interesują to szukaj Samsungów
i Asusów - to kwestia gustu, bo matrycy innej niż TN w tej cenie i takiej wielkości nie
znajdziesz.

Ano właśnie. Byłem dzisiaj, pooglądałem, wypytałem i mam już pewna koncepcję. Za tą cenę rzeczywiście mozna wybrać monitory z matryca TN. Ale kwestia jest też następująca; bo LG i Samsung wprowadziły matryce "trzeciej generacji". Konkurencja śpi... Co to dokładnie oznacza, zobaczcie sami. Tak więc dla mnie tylko te dwie firmy się liczą obecnie w tym przedziale cenowym. Jakość jest naprawdę widoczna, poza tym w niektórych sieciach sprzedawcy idą tak na rekę, że nie występuje coś takiego jak martwy pixel, czy tez subpixel. Pytanie tylko czy potrzebne mi to HD xD Poradźcie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2009 o 20:58, Kalejdoskop86 napisał:

Dlaczego w moim monitorze na pulpicie najniższa rozdzielczość to 800x600, a spokojnie
gram w gry, które są w rozdzielczości niższej? (np. Fallout)

Niech mi ktoś pomoże proszę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam pytanie. Czy kupując monitor LCD 22" z tunerem TV będę mógł oglądać na nim telewizję (czy to przez kablówkę czy cyfrową) bez absolutnie żadnego kontaktu z komputerem? I czy istnieje możliwość podłączenia i komputera i jakiejś platformy telewizji cyfrowej naraz w Samsungu T220HD?
http://www.proline.pl/sklep.php?prodid=SAMSUNG+22+T220HD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2009 o 19:55, Kalejdoskop86 napisał:

> Dlaczego w moim monitorze na pulpicie najniższa rozdzielczość to 800x600, a spokojnie

> gram w gry, które są w rozdzielczości niższej? (np. Fallout)
Niech mi ktoś pomoże proszę...


Ale co to za problem? U mnie też tak jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze taka konkluzja otóż te paski mają różną wielkość zależnie od rozdzielczości. Czasami są bardzo duże a w rozdzielczości nominalnej są kilkumilimetrowe, ale jednak są. Ekran wygląda w sumie jak taki obrazek w bardzo cienkiej ramce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmm 2 możliwośći Wada fabryczna albo Masz sterowniki skopane albo system i takie coś się wyswietla :) albo to jakiś wirus typu da się takie coś napisać ;:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra - jak konkretnie podłącza się monitor LCD? Wiem, każdy to wie, ale to mój pierwszy taki monitor i jestem w tym względzie zielony...:) Do dyspozycji mam dwa złącza (plus kable) - D-Sub i DVI-D, a podłączone być toto do GeForce 9600 GT. I w sumie nie wiem, którego kabla i złącza użyć...

PS - wiem, zrobiłem z siebie idiotę, ale trudno...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2009 o 23:41, Ceteris Paribus napisał:

> > Dlaczego w moim monitorze na pulpicie najniższa rozdzielczość to 800x600, a
spokojnie
>
> > gram w gry, które są w rozdzielczości niższej? (np. Fallout)
> Niech mi ktoś pomoże proszę...

Ale co to za problem? U mnie też tak jest.

Ale czemu tak jest, że gry na niższej rozdzielczości chodzą ok, a pulpitu nie można dać na niższą niż 800x600? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej na karcie masz dwa złącza DVI, więc jeśli i Twój monitor takie ma, to używasz kabla DVI (z białymi końcówkami).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2009 o 20:01, Ceteris Paribus napisał:

Tak to jakoś już jest. Ikony chyba były by za duże. Podobnie jest, że mozna dać na 32
bity kolorów i mniej. Po reinstalacji windowsa można dać też i na 8.

Noo, albo w Windowsie Viście nie można ustawić np. uruchamiania na zbyt niskiej palecie kolorów, bo wtedy się Vista odzywa, że nie może na tak mało ustawić i pokazuje to, na co może.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Mam pytanko... mianowicie chcę zakupić monitor 22-24 cale do 1500 zł.
Rozdzielczość jest dla mnie średnio ważna. Gram głównie w CS''a!!!, przeglądam neta, oglądam filmy, no i będę chciał podłączyć pod niego X360 ;] PROSZĘ POMÓŻCIE!
Im tańszy tym lepszy ;] wtedy bym kupił może X360 od razu ;]
aaa i mój PC:
Athlon 4400+ x2
9800 gt
4 gb ram
reszta do monitora średnio ważna ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2009 o 17:22, Zgóda napisał:

Witam!
Mam pytanko... mianowicie chcę zakupić monitor 22-24 cale do 1500 zł.
Rozdzielczość jest dla mnie średnio ważna. Gram głównie w CS''a!!!, przeglądam neta,
oglądam filmy, no i będę chciał podłączyć pod niego X360 ;] PROSZĘ POMÓŻCIE!
Im tańszy tym lepszy ;] wtedy bym kupił może X360 od razu ;]
aaa i mój PC:
Athlon 4400+ x2
9800 gt
4 gb ram
reszta do monitora średnio ważna ;p

myśle ze 22 calowy starczy ale jak byś chciał 24 to
http://www.1komp.pl/produkt-51-225-833-22520,monitory_24_cali_benq_monitor_lcd_g2400wd_24___wide__2ms_gtg__4000_1__dvi__hdmi.htm
Kupuj Asusa albo BenQu bo najlepsze i tanie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować