Zaloguj się, aby obserwować  
Jackal-pl

Monitory LCD - Temat ogólny (nowości, matryce, parametry, sprawy techniczne)

2468 postów w tym temacie

Dnia 25.02.2009 o 18:21, Vernio napisał:

> >/.../ > Ale mi chodzi o to jak będzie wyglądał np. Crysis który obsługuje rozdzielczość natywną
w rozdzielczości mniejszej niż natywna np. 1680x1050 na tych samych efektach a nie gry
które nie obsługują takich rozdzielczości.

Gry wyglądają dobrze. Ale ja to odnoszę do tych monitorów, które sam użytkowałem, lub aktualnie użytkuję. Nie mogę brać odpowiedzialności za monitory, na których sam nie grałem. Odpowiadam za wygląd - dobry wygląd- gier na monitorach: EIZO FlexSkan L- 465 i iiyama ProLite E2607WS, w rozdzielczościach mniejszych, niż rozdzielczość natywna monitorów. Czy o to Ci chodziło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pyt zamierzam sobie kupic monitor w najblizszej przyszlosci. Raczej 22" cale, ale nie wiem jaka wybrac marke i jaka rozdzielczosc. Nie wiem czy oplaca sie HD 1920-1080. Bylbym wdzieczny za jakąś trafną odpowiedź. Raczej żeby wydatek nie przekroczył 1 000zł jak sie uda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2009 o 20:15, KrzysztofMarek napisał:

> > >/.../ > Ale mi chodzi o to jak będzie wyglądał np. Crysis który obsługuje
rozdzielczość natywną
> w rozdzielczości mniejszej niż natywna np. 1680x1050 na tych samych efektach a nie
gry
> które nie obsługują takich rozdzielczości.
Gry wyglądają dobrze. Ale ja to odnoszę do tych monitorów, które sam użytkowałem, lub
aktualnie użytkuję. Nie mogę brać odpowiedzialności za monitory, na których sam nie grałem.
Odpowiadam za wygląd - dobry wygląd- gier na monitorach: EIZO FlexSkan L- 465 i iiyama
ProLite E2607WS, w rozdzielczościach mniejszych, niż rozdzielczość natywna monitorów.
Czy o to Ci chodziło?


O to mi właśnie chodziło, że gdy włączymy nowe gry w rozdzielczości mniejszej niż natywna nie otrzymamy pikselozy i pogorszenia obrazu.;) Myślę że na innych monitorach 24 calowych nie firm krzak będzie podobnie. Chociaż ten eizo to chyba coś z górnej półki, aż znaleźć nie mogłem.xD Dzięki.;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2009 o 00:17, Vernio napisał:

> > > >/.../ Chociaż ten eizo to chyba coś z górnej półki, aż znaleźć
nie mogłem.xD Dzięki.;)

Ten mój EIZO był z najwyższej półki ale w roku 2002. Teraz iiyama, którą mam jest ze średniej półki (może nawet z dolnej strefy średniej półki), ale tak samo dobra, jak kiedyś szczyt najwyższej półki. Jak by tych monitorów nie sytuować, to, moim zdaniem, warto je sobie kupić. Zwłaszcza iiyamę bo ma rozdzielczość 1920x1200.
Jakieś tam pogorszenie jakości obrazu przy przeskalowaniu musi być, ale naprawdę, pikselozy nie ma ani też nie jest to rażące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaki byście polecili mi monitor tak do 1200zł góra? Myślałem nad Samsung T240(bez końcówki HD czyli bez tunera) albo IIYAMA E2607WS-B1. A Wy jaki monitor polecacie? Głównie potrzebny do podpięcia PS3, ale też i kompa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomocy! Dziś po prostu włączyłem komputer,gdy stało sie coś dziwnego. Na pulpicie pokazały sie poziome zielone paski(zdjecie), a gdy włącza sie ekran powitalny (logo visty), na tle są zielone i czarne kwadraciki. Monitor wczoraj działał normalnie. Co zrobić??

20090301161858

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wygląda mi to na tzw. artefakty. Zwykle są one efektem przegrzania lub uszkodzenia karty graficznej (ewentualnie jakiegoś problemu ze sterownikami do ww. karty). Mało prawdopodobne by to była wina monitora, ale zawsze możesz się upewnić podłączając inny monitor.
Spróbuj przeinstalować sterowniki do karty graficznej, jak to nie pomoże, to wyłącz blaszaka, odłącz od prądu i otwórz obudowę po czym sprawdź, czy na radiatorze (szczególnie w okolicach wiatraczka) karty graficznej nie nazbierało się kurzu (jak tak, to przeczyść, byle ostrożnie, jedna iskra może "uśpić" Twojego PC na zawsze), zobacz też, czy do karty podpięta jest wtyczka (lub - wtyczki) zasilnia (z kabelkiem idącym od zasilacza).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2009 o 18:40, Blackhand napisał:

Wygląda mi to na tzw. artefakty. Zwykle są one efektem przegrzania lub uszkodzenia karty
graficznej (ewentualnie jakiegoś problemu ze sterownikami do ww. karty). Mało prawdopodobne
by to była wina monitora, ale zawsze możesz się upewnić podłączając inny monitor.
Spróbuj przeinstalować sterowniki do karty graficznej, jak to nie pomoże, to wyłącz blaszaka,
odłącz od prądu i otwórz obudowę po czym sprawdź, czy na radiatorze (szczególnie w okolicach
wiatraczka) karty graficznej nie nazbierało się kurzu (jak tak, to przeczyść, byle ostrożnie,
jedna iskra może "uśpić" Twojego PC na zawsze), zobacz też, czy do karty podpięta jest
wtyczka (lub - wtyczki) zasilnia (z kabelkiem idącym od zasilacza).


Problem "rozwiązany". Zawiozłem do informatyka i okazało się że karta jest uszkodzona, ale za to na gwarancji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proszę o radę, otóż szukam monitora 22" w cenie do 1000 zł (może być trochę więcej). I tu pytanie, czy Radek 4850 HD poradzi sobie w większości gier w tej rozdzielczości? No i czy macie jakieś propozycje dobrych monitorów. Przejrzałem tak szybko kilka stron to wydaje mi się ciekawy HP Pavilion w2207h.
Z góry dzięki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2009 o 20:43, Beliar-13 napisał:

Proszę o radę, otóż szukam monitora 22" w cenie do 1000 zł (może być trochę więcej).
I tu pytanie, czy Radek 4850 HD poradzi sobie w większości gier w tej rozdzielczości?
No i czy macie jakieś propozycje dobrych monitorów. Przejrzałem tak szybko kilka stron
to wydaje mi się ciekawy HP Pavilion w2207h.
Z góry dzięki!


od siebie polece LG W2261V. Karta sobie poradzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

takie pytanko, czym powinno sie czyscic panele LCD, bo z tego co wiem, to szmatka z woda to nie jest dobry pomysł. I mam tu namyśli cos innego niż specjalne pianki z komputerowych ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam dość konkretne pytanie o monitory panoramiczne - czy ktoś spotkał się z nieprawidłowym wyświetlaniem starszych gier? Czy np. nie rozciąga się obraz lub tym podobne brzydkie niespodzianki? Najlepiej podać przykład, jak Half-life, Baldur''s Gate II. Dostaję dziś kołowacizny szukając informacji o monitorach, wytypowałem już dwa i to jest ostatnia kwestia do rozstrzygnięcia. Jakby ktoś coś wiedział, to bardzo proszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie, a jeśli są to głośniki "komputerowe", to nawet na pewno (a to dlatego, że na 90% są ekranowane). "Zwykłe" głośniki też nie powinny zaszkodzić LCD, o ile się orientuję, nie ma w takich wyświetlaczach elementów, którym pole magnetyczne mogłoby zrobić krzywdę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2009 o 20:43, Beliar-13 napisał:

Proszę o radę, otóż szukam monitora 22" w cenie do 1000 zł (może być trochę więcej).
I tu pytanie, czy Radek 4850 HD poradzi sobie w większości gier w tej rozdzielczości?
No i czy macie jakieś propozycje dobrych monitorów. Przejrzałem tak szybko kilka stron
to wydaje mi się ciekawy HP Pavilion w2207h.
Z góry dzięki!


Mam tę kartę i Radek radzi sobie moim zdaniem bardzo dobrze - chociaż miewa swoje humory (np w nowym Prince of Persia musiałem wyłączyć AA, by w grze nie leciały strasznie FPSy w dół), to zasadniczo nie muszę obniżać detali w żadnej grze. Z nowszych tytułów przycinał mi się na 1-3 sekundy FEAR 2, ale (tylko) w momentach QuickSave, to podobno znany problem i niezwiązany raczej z kartą.

Akurat trafem korzystam też z tego monitora od kilku miesięcy i jest to bardzo sprawny sprzęcik :) Bardzo ładnie wygląda i działa - chociaż nie radzę go ustawiać naprzeciwko okna, a przynajmniej to okno dokładnie zasłaniać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2009 o 16:09, NintendoPassion napisał:

Sony Bravia 52" KDL52W4100

Warto brać? Co myślicie? Niestety nie wiem do kiedy. Nie mam TV w domu, więc ciągle jestem
nastawiony na zakup.

Na przecenie z $2499 do $1999.

http://accessories.us.dell.com/sna/products/Video_Conferencing/productdetail.aspx?c=us&l=en&s=dhs&cs=19&sku=A1624350


bardzo doby sprzęt polecam sam posiadam taki :) nic lepszego za te pieniądze nie kupisz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2009 o 13:41, jbaczynski napisał:

> Sony Bravia 52" KDL52W4100
>
> Warto brać? Co myślicie? Niestety nie wiem do kiedy. Nie mam TV w domu, więc ciągle
jestem
> nastawiony na zakup.
>
> Na przecenie z $2499 do $1999.
>
> http://accessories.us.dell.com/sna/products/Video_Conferencing/productdetail.aspx?c=us&l=en&s=dhs&cs=19&sku=A1624350


bardzo doby sprzęt polecam sam posiadam taki :) nic lepszego za te pieniądze nie kupisz
:)


Dzięki za poradę. Decyzji jeszcze nie podjąłem, ale pewności nabrałem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2009 o 20:03, GANGSTERR napisał:

takie pytanko, czym powinno sie czyscic panele LCD, bo z tego co wiem, to szmatka z woda
to nie jest dobry pomysł. I mam tu namyśli cos innego niż specjalne pianki z komputerowych
;p

Nie widziałem, zeby Ci ktoś odpowiedział, to, mimo upływu czasu, spróbuję.
Zwilżona szmatka, to wcale nie jest taki najgorszy pomysł.
Najpierw zacząłbym od specjalnych szczotek, takich wielkich, do zbierania kurzu. Maja miękie włókna i potrafią zebrać kurz z powierzchni monitora. Do nabycia w sklepach z artykułami gospodarstwa domowego. W drugiej kolejnosci postawiłbym na specjalne sciereczki do czyszczenia monitorów LCD. Są zwilżone specjalnym płynem Mozna nimi przemyć ekran - oczywiscie delikatnie!
Można też kupić płyn do spryskiwanie ekranów LCD i przetrzeć - nawet miękim i delikatnym papierem toaletowym, albo sprana szmatka bawełniana. Delikatnie!
A jak tego nie ma, to zwilżyć szmatke bawełniana i tą szmatka przetrzeć ekran, oczywiście delikatnie. I zwilżyć szmatke a nie zmoczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować