Zaloguj się, aby obserwować  
Jackal-pl

Monitory LCD - Temat ogólny (nowości, matryce, parametry, sprawy techniczne)

2468 postów w tym temacie

Witam wszystkich potrzebuje dobrego rozdzielacza sygnału HDMI gdyż mój monitor posiada tylko jedno takie wejście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem zainteresowany kupnem monitora 19'' ale niezbyt orientuję się w cenach i w markach. Szukam czegoś najtańszego ale oczywiście ''''solidnego'''' (czegoś co nie zepsuje się po tygodniu) Lubie pograć na komputerze w różne gry a monitor odgrywa w tym jakąś rolę. Niezbyt interesują mnie ceny internetowe ponieważ nie zamierzam kupywać go w necie, tak wiem wiem w necie najtaniej. Internetowe zakupy odpadają. Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2009 o 19:42, Blackhand napisał:

Jak to pojawia się tylko w grach, to winna jest raczej karta graficzna (przegrzewa się,
może nawet jest uszkodzona).

Hmm a masz na to jakąś radę?
PS: Problemy pojawiły się dopiero po kupnie monitora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do komputera podlacz inny monitor, sprawdz jak dziala.
Do monitora podlacz inny komputer i tez sprawdz jak dziala.
Posprawdzaj czy przewod wychodzacy z karty jest dobrze sie trzyma, oraz sprawdz czy monitor tez jest dobrze podlaczony.
Metoda eliminacji zobaczysz co dziala wadliwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zrób tak, jak radzi kuba9876543210. Jeśli okaże się, że to na pewno karta (na innym monitorze będzie to samo), to sprawdź, czy chłodzenie na karcie działa poprawnie (wiatrak się kręci), wyczyść też radiator z kurzu.

Jeśli mimo wszystko okaże się, że to monitor - sprawdź, jak masz ustawioną częstotliwość odświeżania (na LCD należy ustawić 50 lub 60 Hz).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Posiadam monitor Samsung T220 i mam pytanie odnośnie Dynamic Contrast - czy macie to włączone? Ja jednak jak włączyłem grę i testowałem różne tryby np Internet / film / game to Dynamic Contrast jest najlepszy . A jak jest waszym zdaniem?

Dokładnie to ten model
http://www.komputronik.pl/Peryferia/22_Samsung_SyncMaster_T220/pelny,id,55628/

Czy jest osoba, która posiada ten model chciałbym się z nią skontaktować!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś link do jakiejś top-listy przedstawiającej "najkorzystniejsze" monitory LCD? Przymierzam się do kupna, jednak w ogóle nie orientuje się w monitorach. Chce 22'', będzie mi głównie służył do grania na moim x360. Na razie bawię się na 14'' calowym CRT, a to nie jest zbyt przyjemne :D. Budżet - do 800zł~. Mam kilka monitorów na oku, ale nie chce kupić jakiegoś bubla. Jest jakiś "wybijający" się ponad przeciętność monitor w tym przedziale cenowym?

Dobrze by były gdyby miał głośniki (chociaż niekoniecznie), mam zestaw 5.1 ale zawsze muszę włączać komputer by mieć dźwięk gdy gram. Dobrze by było gdybym w łatwy sposób mógł podłączyć zarówno PC jak i konsole, no i jakiś switch by się przydał. Teraz gdy chce zagrać muszę wchodzić pod biurko i ręcznie podpinać kabel od konsoli do monitora :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najmocniej przepraszam za post pod postem.

Bardzo spodobał mi się monitor Gateway ( ten: http://allegro.pl/item639428783_nowy_gateway_platinum_hdmi_2ms_10000_1_fv_gw36m.html ), problem polega jednak na tym, że Gateway jest dla mnie firmą nieznaną. Do tego ciężko znaleźć recenzje na youtube i ten monitor w innych sklepach, poza allegro. Może ktoś napisać parę zdań o monitorze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2009 o 08:22, KrisK91 napisał:

Najmocniej przepraszam za post pod postem.

Bardzo spodobał mi się monitor Gateway ( ten: http://allegro.pl/item639428783_nowy_gateway_platinum_hdmi_2ms_10000_1_fv_gw36m.html
), problem polega jednak na tym, że Gateway jest dla mnie firmą nieznaną. Do tego ciężko
znaleźć recenzje na youtube i ten monitor w innych sklepach, poza allegro. Może ktoś
napisać parę zdań o monitorze?



To taka klasa średnia niższa, na pewno bym przed znanymi lepszymi firmami go nie wybierał chyba że zależy Ci tylko na cenie, nie na jakości. Mi w drugą stronę dlatego nie prędko się pozbęde swojego Eizo S1921, mimo tego że kupiony 2,5 roku temu to używka z 5000h przepracowania jest warta 800-1000zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gateway to amerykańska firma, która produkuje swoje monitory na matrycach samsunga. Nie ma polskiego oddziału firmy wiec wszystkie monitory dostepne u nas w kraju to prywatny import. Najczęściej sa to poserwisówki lub modele powystawowe które stały amerykańskich marketach i posiadają rózne delikatne bądź mocne rysy. Ten akurat wygląda na nówke, ale jesli coś się stanie prawdopodobnie bedzie odsyłany do stanów, a to trochę potrwa... Monitor sam w sobie nie jest zły. Sprawdź jeszcze ten: http://allegro.pl/item648977544_monitor_full_hd_lg_lcd_22_w2261v_pf.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie. Czy jest sens kupować 22 calowy monitor do sprzętu: Athlon 4000+ X2, Radeon 4850, 2GB ramu, XP? Obecnie mam 17 CRT, która w zupełności mi wystarcza, ale zajmuje mi pół biurka...oczywiście 22 też będzie sporo zajmował ale nie samym "tyłkiem" tylko ekranem. Zastanawiam się czy moja konfiguracja nie jest lekko za słaba na bardzo wysokie rozdzielczości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Procka mógłbyś trochę podkręcić. A co do monitorka, to 22 HD Ready jeszcze by dało radę, możesz tez wybrać coś pośredniego; 19-20 cali. Przy 17 trochę się ten sprzęt marnuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

obecnie mam 19 lcd, chciałbym zmienić go na 22 bądz 24.
Pytanie moje brzmi.. który wybrać czy 22 czy 24. kolega mówi ze 24 to za duży..... i wogóle... lepiej 22 ( sam ma). Ja z kolei chciałbym cenowo/ jakościowo najlepszy i jestem za 24.

NIe pytajcie o grafe bo i tak zmienie .. wiec ?? niech ktoś doradzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2009 o 13:34, Czarek188 napisał:

Witam. Chciałem kupić sobie monitor. Nie mogę się zdecydować jaki. Czy ten tu pod tym
linkiem jest dobry?

http://allegro.pl/item638376821_monitor_22_samsung_2233sn_nowy_gw_pl.html

Proszę o odp. :]



Z tą ceną niezła propozycja, BenQ E2200HDA/G2220HDA tez są w tych cenach niezłe. Z innych propozycji Dell 2208, iiyama 2207.


Chester001 Jak nie masz za mocnej grafik to 24" nie opłaca się inwestować. 21-22 cale wystarczy. A grafę jaką masz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2009 o 18:55, igor8472 napisał:

Chester001 Jak nie masz za mocnej grafik to 24" nie opłaca się inwestować. 21-22
cale wystarczy. A grafę jaką masz?

na razie 9600 GT... ale juz się rozglądam za 4770 ,

tak czy siak jakbym coś kupował lcd czy grafe to i tak w wakacje nie teraz... ( sierpień)
a monitor to gł do neta... a potem do filmów i gier gta 4, itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2009 o 18:48, igor8472 napisał:

Procka mógłbyś trochę podkręcić. A co do monitorka, to 22 HD Ready jeszcze by dało radę,
możesz tez wybrać coś pośredniego; 19-20 cali. Przy 17 trochę się ten sprzęt marnuje...


hmm... dzięki, na razie się tylko orientuję, dopiero muszę się zagłębić w temat monitorów bo nie chcę pieniędzy w błoto wyrzucić:) Ale może i racja, że 19 by wystarczyła, choć wolałbym coś większego, bo zawsze to efektowniejsze wrażenia (wiem, że nie zawsze z efektywnością to idzie w parze;) są.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować