Zaloguj się, aby obserwować  
Jackal-pl

Monitory LCD - Temat ogólny (nowości, matryce, parametry, sprawy techniczne)

2468 postów w tym temacie

Dnia 01.07.2009 o 12:21, Woo-Cash napisał:

Czy jest jakaś widoczna różnica między czasem reakcji 5ms a 2ms?


Żadna widoczna zresztą te małe czasy reakcji które podają to marketingowy bełkot (czar reakcji gray to gray) a prawdziwy wynosi ok 15ms.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2009 o 12:33, igor8472 napisał:

> Czy jest jakaś widoczna różnica między czasem reakcji 5ms a 2ms?

Żadna widoczna zresztą te małe czasy reakcji które podają to marketingowy bełkot (czar
reakcji gray to gray) a prawdziwy wynosi ok 15ms.


A ten będzie dobry do gier?
http://www.allegro.pl/item671028669_monitor_samsung_2233bw_lcd_22_tn_dvi.html#gallery

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2009 o 12:43, Woo-Cash napisał:

> > Czy jest jakaś widoczna różnica między czasem reakcji 5ms a 2ms?
>
> Żadna widoczna zresztą te małe czasy reakcji które podają to marketingowy bełkot
(czar
> reakcji gray to gray) a prawdziwy wynosi ok 15ms.

A ten będzie dobry do gier?
http://www.allegro.pl/item671028669_monitor_samsung_2233bw_lcd_22_tn_dvi.html#ga

Tak do gier wystarczy choć ja bym trochę dorszy z rozdzielczość full hd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję 22" panoramy z rozdzielczością 1680x1050 (nie więcej, żeby aż tak sprzętu nie obciążała) z przeznaczeniem głównie do gier. Cena to jakieś 800zł, mogę trochę dodać, bo chciałbym go kupić na dłuższy okres czasu. Z góry dziękuję za propozycje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do mojego pytania to przeglądałem trochę fora i sklepy i w oko wpadł mi LG W2254TQ-PF ( http://www.agito.pl/monitory-lcd/lg-22-lcd-w2254tq-pf.0.345255.html). Czy brak złącza hdmi jest bardzo odczuwalny w monitorze tej wielkości? I czy wystarczy odświeżanie na poziomie 60Hz? Poza tym monitorem myślałem też nad Samsungiem T220. Co radzicie? Oczywiście liczę też na inne propozycje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2009 o 23:26, reykan napisał:

Co do mojego pytania to przeglądałem trochę fora i sklepy i w oko wpadł mi LG W2254TQ-PF
( http://www.agito.pl/monitory-lcd/lg-22-lcd-w2254tq-pf.0.345255.html). Czy brak złącza
hdmi jest bardzo odczuwalny w monitorze tej wielkości? I czy wystarczy odświeżanie na
poziomie 60Hz? Poza tym monitorem myślałem też nad Samsungiem T220. Co radzicie? Oczywiście
liczę też na inne propozycje:)

A tam ludzie z tym HDMI mają szajbę. DVI starcza absolutnie. HDMI ma większą przepustowość głównie ze względu na możliwość przesyłania równolegle dźwięku. Możliwe, ze przy full HD miałoby to jakieś znaczenie, ale tutaj jest takie "medium", a jak głupie VGA ma dość przepustowości do 720p, to DVI z 1680 też sobie musi radzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Częstotliwość odświeżania na LCD nie ma żadnego znaczenia (chyba, że w matrycach o bardzo małym czasie reakcji, porównywalnym z CRT, ale takie LCD raczej nie istnieją, a jeśli nawet, to na pewno mają kosmiczne ceny). Co więcej, ustawienie zbyt dużej wartości może zaowocować nawet pogorszeniem jakości obrazu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, to już nie będę się tym martwił:) Pozostaje tylko wybór monitora - najbardziej jestem skłonny ku temu LG, ale może jakiś inny? Jak myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam teraz taki monitor :Samsung SyncMaster SM2243LNX 21,6".
Ogólnie monitor jak dla mnie świetny, za tą cenę naprawdę warto. Jakość moim zdaniem bardzo dobra, świetny design, i ogólnie jestem zachwycony :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytani. Otóż mam zamiar kupić monitor iiyama ProLite E2407HDSV , jednakże ma on tylko złączę D-sub, czy to wpłynie na obraz, czy będzie gorszy od droższego modelu ze złączem DVI.
Z góry dziękuję za pomoc.

Ps.: Jakby kto miał lepszą propozycję na monitor za 800-850zł , 23-24 calowy z rozdzielczością full HD, to chętnie przyjmę propozycję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2009 o 21:15, Sebo7 napisał:

Czym czyścić monitory ? mam chustki bez pyłkowe może być ?


Mogą być, ja osobiście czyszczę lekko wilgotną szmatką a potem od razu na sucho ręcznikiem papierowym i problemów jeszcze nie miałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować