Zaloguj się, aby obserwować  
Jackal-pl

Monitory LCD - Temat ogólny (nowości, matryce, parametry, sprawy techniczne)

2468 postów w tym temacie

Dnia 27.04.2008 o 22:20, Kerigun napisał:

> /.../ I chodzi by było na środku ekarnu te
1024x768 a na około czarne pasy. To jest właśnie skalowanie.

Zwykle sterowniki takiej opcji nie mają (miały ją Catalysty, ale nie pamietam w której wersji), ale czasem można to ustawić w ustawieniach gry. Nie każda daje możliwość gry w oknie. Więcej Ci nie powiem, bo nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2008 o 22:24, KrzysztofMarek napisał:

Zwykle sterowniki takiej opcji nie mają (miały ją Catalysty, ale nie pamietam w której
wersji), ale czasem można to ustawić w ustawieniach gry. Nie każda daje możliwość gry
w oknie. Więcej Ci nie powiem, bo nie wiem.


W pomocy piszę że opcja jest tylko u mnie nie ma takiej :D Sam już nie wiem. Chciałem kupić grę Silent Hunter 3 ale ona działa tylko pod 1024x768. Nie ma innej opcji. Trzeba jeszcze poszukać. Może coś znajdę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2008 o 22:26, Kerigun napisał:

> /.../

Nie, ja czegoś nie rozumiem. Gra powinna Ci chodzić, bo zmieni Ci rozdzielczość monitora.Trzeba po prostu włączyć grę i taką rozdzielczość wybrać, o ile gra nie zrobi tego automatycznie, przeszkadza Ci to, ze gra zajmie cały ukran?
W kartach ATI można wybrać "tryb kinowy", ale on nie daje czarnych pasów dookoła obrazu gry, tylko normalny pulpit naokoło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2008 o 22:33, KrzysztofMarek napisał:

Nie, ja czegoś nie rozumiem. Gra powinna Ci chodzić, bo zmieni Ci rozdzielczość monitora.Trzeba
po prostu włączyć grę i taką rozdzielczość wybrać, o ile gra nie zrobi tego automatycznie,
przeszkadza Ci to, ze gra zajmie cały ukran?
W kartach ATI można wybrać "tryb kinowy", ale on nie daje czarnych pasów dookoła obrazu
gry, tylko normalny pulpit naokoło.


Chodzi o to że gra obsługuje TYLKO 1024x768 a na moim 1280x1024 wszystko będzie nieostre, kwadratowe. To tak jak byś tapetę w 800x600 ustawił "rozciągniętą" przy rozdzielczości 1024x768.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2008 o 22:38, Kerigun napisał:

> /.../ > Chodzi o to że gra obsługuje TYLKO 1024x768 a na moim 1280x1024 wszystko będzie nieostre,
kwadratowe. To tak jak byś tapetę w 800x600 ustawił "rozciągniętą" przy rozdzielczości
1024x768.

Monitor LCD mam od 6 lat i wiem, jak wyglądaja gry w innej rozdzielczości, niz natywna. Jak dla mie w grach róznica jest niezauważalna, troche różnicę widać jedynie w obrazach statycznych. Musisz mieć wyjątkową wrażliwość, ale na to już nie poradzę i wątpię, żeby ktokolwiek inny Ci pomógł...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcę kupić monitor który jest w rozdzielczości 1680x1050. Będzie jakaś wielka różnica między D-Sub a DVI? Bo chcę go przez D-Sub podłączyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Będzie jakaś wielka różnica
> między D-Sub a DVI? Bo chcę go przez D-Sub podłączyć.

Analogowy interfejs D-Sub wymusza dwukrotną konwersję sygnałów wizji. Grafika przekształca sygnały z postaci cyfrowej na analogową i wysyła je do monitora, który konwertuje sygnał analogowy na postać cyfrową. W wyniku tego znacznie spada jakość obrazu. Przede wszystkim odwzorowywanie kolorów, które sprawiają wrażenie bladych, mogą pojawiać się cienie za literami. Mogą też występować irytujące pionowe pasy - widać je szczególnie na jasnym tle. Nic nie poradzisz na gorsze odwzorowanie barw i na niepożądane cienie. Pionowych pasów pozbędziesz się za pomocą opcji Clock w menu monitora.

DVI jest w pełni cyfrowym interfejsem i nie pogarsza jakości obrazu.

reasumując: różnicę widać gołym okiem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2008 o 20:12, sheevmaster napisał:

> Będzie jakaś wielka różnica
> między D-Sub a DVI? Bo chcę go przez D-Sub podłączyć.

No nie. Bo przez DVI chcę PS3 podłączyć a przez D-Sub PC. Da się jakąś przejściówkę na 2x DVI kupić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Szukam LCD panoramicznego 20" do 1000 zł. Może ktoś polecić jakiś? Mi wydał się interesujący ten model Samsunga http://www.agito.pl/powyzej_19/samsung_20_lcd_sm_2032bw.352.324156.html co o nim sądzicie??
Jeśli będzie taka potrzeba to mogę trochę nadszarpnąć budżetu i te 100-200zł dopłacić? Wielkie dzięki za odpowiedzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możecie polecić najlepszy 22" monitor w cenie DO 7 stów. Jest parę propozycji więc tego się trzymać. A i rozdzielczość 1680*1050

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
zastanawiam się nad kupnem monitora LCD, trochę się już rozejrzałem... i wybrałem Prolite E2201W-B2

Czy to dobry monitor?
Napiszcie mi jak jest z jego kolorami, czy nadaje się do filmów i gier.

Czy warto go kupić? czy może coś innego?

dodam że obecnie mam CRT...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2008 o 21:20, dawidos170 napisał:

Możecie polecić najlepszy 22" monitor w cenie DO 7 stów. Jest parę propozycji więc tego
się trzymać. A i rozdzielczość 1680*1050


do 700zl ciezko cos bedzie ci znalezc. ja sam sie zastanawiam nad sprzedaza swojej 22" bo mysle nad 24"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam. mam pytanie, bowiem słyszałem że nie opłaca cię kupować monitorów >19 cali.
Prawda o czy nieprawda? XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2008 o 18:57, Xlol1 napisał:

witam. mam pytanie, bowiem słyszałem że nie opłaca cię kupować monitorów >19 cali.

Prawda o czy nieprawda? XD

w 100% prawde, gdyż różnica między monitorem dokładnie tej samej klasy firmy, itd. 19 i 17 calowym jest 100 - 200 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2008 o 19:11, Bartek 93 napisał:

> witam. mam pytanie, bowiem słyszałem że nie opłaca cię kupować monitorów >19
cali.
>
> Prawda o czy nieprawda? XD
w 100% prawde, gdyż różnica między monitorem dokładnie tej samej klasy firmy, itd. 19
i 17 calowym jest 100 - 200 zł


źle zrozumiałeś, chodzi mnie WIĘKSZYCH od 19 cali, i nie chodzi o kasę a o użytkowość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować