Zaloguj się, aby obserwować  
Jackal-pl

Monitory LCD - Temat ogólny (nowości, matryce, parametry, sprawy techniczne)

2468 postów w tym temacie

Dnia 12.05.2008 o 19:16, Xlol1 napisał:

> > witam. mam pytanie, bowiem słyszałem że nie opłaca cię kupować monitorów >19

> cali.
> >
> > Prawda o czy nieprawda? XD
> w 100% prawde, gdyż różnica między monitorem dokładnie tej samej klasy firmy, itd.
19
> i 17 calowym jest 100 - 200 zł

źle zrozumiałeś, chodzi mnie WIĘKSZYCH od 19 cali, i nie chodzi o kasę a o użytkowość.

ojjj... dziubek mi się pomylił... w ogóle wszystko mi się dziś myli :P. Jak tak to... zależy, jeśli używasz kompa tylko do grania / surfowania po sieci / pisania, to nie ma potrzeba i sensu większego niż cali 19, zaś jeżeli jesteś grafikiem, oglądasz dużo filmów (użyczcie kompa zamiast kina domowego z telewizorem :P) to jednak przydałby się b. duży monitor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2008 o 21:37, Xlol1 napisał:

i jeszcze jedno pytanie, lepiej panoramiczny czy 4:3? mam nadzieję że ie napisałem głupstw...


Zdecydowanie panoramiczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2008 o 07:37, pompa69 napisał:

opłaca sie kupić ten monitor bo nie wiem czy za tą cene bądą dobre kolory itp. http://www.agito.pl/powyzej_19/benq_24_lcd_g2400w.352.327584.html?gclid=CLL9ktDOsJMC

Cena przystępna ilość wejść też Ok, ogólnie parametry spoko ale to nie wszystko. Jeśli jest to twoj pierwszy LCD to po zakupie trochę ponarzekasz na czarny kolor. jeśli grasz na kompie to rodził bym wziąć trochę mniejszy np. 20 cali będzie plamka mniejsza i rozdzielczość 1680x1050 która spokojnie wystarczy. Gry w 1024x768 jeszcze znośnie wyglądają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2008 o 20:49, Chilid napisał:

> opłaca sie kupić ten monitor bo nie wiem czy za tą cene bądą dobre kolory itp. http://www.agito.pl/powyzej_19/benq_24_lcd_g2400w.352.327584.html?gclid=CLL9ktDOsJMC

Cena przystępna ilość wejść też Ok, ogólnie parametry spoko ale to nie wszystko. Jeśli
jest to twoj pierwszy LCD to po zakupie trochę ponarzekasz na czarny kolor. jeśli grasz
na kompie to rodził bym wziąć trochę mniejszy np. 20 cali będzie plamka mniejsza i
rozdzielczość 1680x1050 która spokojnie wystarczy. Gry w 1024x768 jeszcze znośnie
wyglądają.

no ten monitor to byłby tylko do ps3 i dlatego zależy mi na FullHD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie gram na monitorze 22" SAMSUNG 226BW w rozdzialce 1680x1050 i jestem z niej bardzo zadowolony, dla tych co nie wiedza FullHD maja monitory minimum 24". Gralem w rozdzialce 1920x1080 i tez jest bardzo fajnie i jesli chodzi o wydajnosc na kompie gier to duzego spadku fps miedzy 1920x1080 a 1680x1050 nie ma. Jesli chodzi natomiast o konsole nalezy pamietac ze wiekszosc gier nie jest w FullHD. Dla mnie jedeynym nankamentem jest to ze M$ nie wprowadzil w swoim dashbordzie rozdzialki 1680x1050.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej specjalnymi sciereczkami do monitorow lcd (patrz tylko czy dobre bierzesz i czy zawieraja alkohol - pod zadnym pozorem nie powinny go zawierac).

Mozesz sie tez skusic na specjalne plyny do monitorow lcd (te tez powinny byc bez alkoholu). W tym wypadku nalezy jeszcze kupic specjalna sciereczke z mikrowlokien.

Sam polecam rozwiazanie numer jeden i sciereczki Fellowes - dobrze czyszcza, nie pozostawiaja smug, a i cenowo dobrze wychodza. Pomimo, ze jedna sciereczka=jedno uzycie, to czas miedzy kolejnym czyszczeniem to co najmniej tydzien, wiec przebolejesz zakup za te +/- 20 zl ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie czyściłem jakimś płynem ogólnie do LCD i ścierką do monitorów i nic nie dało ;/ To kupię chyba te ścierki Fellowes i jakiś płyn lepszy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakas dziwna scierke widac mialem, skoro nie pomoglo ;).

Ale jak juz kupisz te sciereczki to plynu kupowac nie musisz. Albo to, albo to. Ja mam te ponizej:
http://sklep.vobis.pl/oferta/akcesoria/srodki_czyszczace/835984_fellowes_s ciereczki_do_nb.aspx
(popraw tylko adres, bo ten glupi forumowy skrypt go rozjezdza)
Nie potrzeba mi nic wiecej ;)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Planuję po wakacjach zakup Xboxa 360. Z racji braku funduszy na tv będę zmuszony grać na monitorze LCD 17 cali.
1. Czy obraz na nim będzie bardzo słaby?
2. W związku z tym, że korzystam z komputera jestem ciekaw czy istnieją przejściówki do monitora, tak aby do jednego monitora podłączone były dwa urządzenia (czyli pc i xbox)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłby ktoś mi polecić monitor LCD, w cenie około 500-600 złotych, o jak najlepszych parametrach w tym przedziale cenowym? Najlepiej 17", gdyż mój komp potężną maszyną nie jest :P, a granie w ogromnych rozdzielczościach na min. detalach jakoś mi się nie uśmiecha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć, chcę kupić monitor LCD, panoramiczny. Musi mieć FullHD bo będzie podpięty do PS3 (ale do kompa też będę używał), a nie zamierzam wymieniać jak będzie więcej gier FullHD. Problem w tym, że na monitorach się nie znam, a dodatku, mam teraz drobny mętlik - czy i jak monitory z 1680x1050 mogą mieć FullHD skoro to 1920x1080, możecie mi to wytłumaczyć i doradzić coś do 1500zł, z 1680x1050 i FullHD albo jeśli to bujd z 1920x1200/1080?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2008 o 16:26, gadula4 napisał:

Cześć, chcę kupić monitor LCD, panoramiczny. Musi mieć FullHD bo będzie podpięty do PS3
(ale do kompa też będę używał), a nie zamierzam wymieniać jak będzie więcej gier FullHD.
Problem w tym, że na monitorach się nie znam, a dodatku, mam teraz drobny mętlik - czy
i jak monitory z 1680x1050 mogą mieć FullHD skoro to 1920x1080, możecie mi to wytłumaczyć
i doradzić coś do 1500zł, z 1680x1050 i FullHD albo jeśli to bujd z 1920x1200/1080?

Jak monitor będzie miał wejście HDMI to w większości będzie przyjmował obraz 1080i i 1080p (lecz nie wiem do konca czy obraz nie jest skalowany to mniejszej rozdzielczości ) w moim przypadku pisze 1080i lub 1080p więc niby jest FullHD mimo że monitor ma rozdzielczość 1680x1050

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2008 o 19:00, Chilid napisał:

> Cześć, chcę kupić monitor LCD, panoramiczny. Musi mieć FullHD bo będzie podpięty
do PS3
> (ale do kompa też będę używał), a nie zamierzam wymieniać jak będzie więcej gier
FullHD.
> Problem w tym, że na monitorach się nie znam, a dodatku, mam teraz drobny mętlik
- czy
> i jak monitory z 1680x1050 mogą mieć FullHD skoro to 1920x1080, możecie mi to wytłumaczyć

> i doradzić coś do 1500zł, z 1680x1050 i FullHD albo jeśli to bujd z 1920x1200/1080?

Jak monitor będzie miał wejście HDMI to w większości będzie przyjmował obraz 1080i i
1080p (lecz nie wiem do konca czy obraz nie jest skalowany to mniejszej rozdzielczości
) w moim przypadku pisze 1080i lub 1080p więc niby jest FullHD mimo że monitor ma
rozdzielczość 1680x1050

Ok, dzięki - przeszukałem modele 22 calowe, panoramiczne ze złączem HDMI i mam tyle: http://tiny.pl/nvv6 (skracacz linków).
Wygląda na to, że mimo swej stosunkowo niewielkich cen w porównaniu z innymi najlepiej wypadają te 2: http://www.lcd4you.pl/monitor/asus_mk_221_h.php
http://tiny.pl/nvvz
Kupiłbym gdzie indziej tylko daję stąd linki - skłaniam się ku ASUSowi, bo ma lepszy kontrast i zarazem jest tańszy - tylko jedno pytanie - czy w monitorze z głośnikami da się je niezależnie wyłączyć? - będę kupował 6.1 i nie chcę by z monitora leciało cokolwiek i mieszało się z głośnikami 6.1, ni szukam modelu z tunerem, bo będę miał osobny, wewnętrzny - więc co myślicie o tym ASUSie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorry za spam ale nie mogę już edytować poprzedniego posta:
Ten ASUS ma jeszcze bliźniaka: http://www.lcd4you.pl/monitor/asus_MK_241H.php
Który ma już pełną rozdzielczość FullHD, znalazłem tu porównanie z tym, który ja zamierzam kupić - http://pl.asus.com/news_show.aspx?id=9904 różnią się tylko rozdziałką i 2 calami - pytanie takie - jeśli ten 22'' obsłuży 1080p w PS3 tylko na kompie będzie 680x1050 - no problem, a jak nie to muszę myśleć nad tym 24'' - proszę o info w tej sprawie, bo nie mogę tego nigdzie znaleźć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować