Zaloguj się, aby obserwować  
Jackal-pl

Monitory LCD - Temat ogólny (nowości, matryce, parametry, sprawy techniczne)

2468 postów w tym temacie

Dnia 26.07.2010 o 03:01, ziptofaf napisał:

> panowie ja mam taki powiedzcie czy dobry?
> NEC V221W 22

Nieszczególnie - ma tylko i wyłącznie złącze D-Sub. Proponuję poszukać czegoś z DVI.
No i FullHD przy 22"? Błeh. Dla mnie FullHD = minimum 24" (ale to już subiektywna opinia).


Mógłbym powiedzieć to samo o tobie. Full HD przy 24" ? Błeh dla mnie Full HD = minimum 40" (ale to już subiektywna opinia).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2010 o 03:10, Piter_Fersin napisał:

Mógłbym powiedzieć to samo o tobie. Full HD przy 24" ? Błeh dla mnie Full HD = minimum
40" (ale to już subiektywna opinia).


Powinienem bardziej szczegółowo opisać, co mam na myśli, to prawda. Choćby to, że dla mnie FullHD przy 22" = nieco za małe ikony i ogólnie mniej wygodne użytkowanie w stosunku do 1680*1050. Ale jak pisałem - to subiektywna opinia, do której akceptacji nikogo nie zmuszam. Zwłaszcza że w domu żadnego wyświetlacza FullHD (włącznie z 40 calową plazmą) nie mam i dlatego bardziej szczegółowo nie opiszę negatywnego wrażenia, jakie na mnie one pozostawiają, bo tego typu monitor to widuję głównie u kumpla. Bo mi niepotrzebny - PS3 i tak tego nie obsługuje, a PC zadowala się 2 monitorami 22".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie! Problem :/
Kupiłem sobie monitorek LG W2361 (23'' Full HD) w zestawie byly kable DVI i D-Sub. Podłączyłem od razu przez DVI (cyfrowo-wiadomo :P) i mialem pelno czerwonych kresek na ekranie! :/
Także używałem sobie na razie przez D-Suba, z którym nie mialem problemow, by dziś kupić kabel HDMI, i przez przejścjówkę w karcie graficznej (GF 9600GT) DVI-HDMI, podłączyłem monitor. Nie uruchamia się!
NA D-subie wszystko w normie, ale nie po to kupowałem nowy monitor żeby korzystać z analogowego przepływu danych :P


Help! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym kabel sprawdził, może jakiś felerny jest. Oraz złącza na karcie i w monitorze, tzn. jakiego typu są (DVI-D, DVI-A, DVI-I, M1-DA), bo może karta jakiegoś sygnału potrzebnego monitorowi nie wysyła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tzn, kabel DVI który byl przy monitorze jest jakis dziwny, bo tak jakby brakowalo pinow.
Ale przeciez w kablu HDMI nie moze nic brakowac... A i nie jest to jakies badziewie za 20 zl...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może w przypadku HDMI to przelotka coś kwasi. Z nimi różnie bywa, sam miałem "ciekawe" doświadczenia z przejściówką PS/2 -> COM :D. Ja bym radził sprawdzić na innym kablu DVI (pożycz od kogoś), bo z nimi jest tak samo, jak z HDMI - tanie to nic nie warty szrot, może producent monitora akurat na kablu postanowił zaoszczędzić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecicie jakiś LCD do 800zł? Sam jeszcze nie wiem, jaki na wielkość - największy monitor, z jakim miałem do czynienia to 19'' CRT, z którego aktualnie korzystam. Ale stawiam, że minimum to 19, a maks. to 22 cale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaki monitor lcd z matrycą min. 19'' i ceną do 500zł polecacie? Aktualnie korzystam z ogromnego CRT (22/24'') marki Belinea, jednak od jakiegoś czasu zaczyna on nawalać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2010 o 17:41, Kolumbiadek napisał:

Jaki monitor lcd z matrycą min. 19'' i ceną do 500zł polecacie? Aktualnie korzystam z
ogromnego CRT (22/24'') marki Belinea, jednak od jakiegoś czasu zaczyna on nawalać...

moje propozycje
http://www.agito.pl/monitory-led/benq-20-led-gl2030m.0.403586.html?utm_source=ceneo.pl&utm_medium=Feed&utm_content=403586&utm_campaign=wszystkie
http://www.agito.pl/monitory-lcd/acer-215-lcd-x223-hqbbd.0.385412.html?attr=528:327006|-1001:0,500
http://www.agito.pl/monitory-lcd/samsung-19-lcd-sm-b1940w-czarny.0.391444.html?utm_source=ceneo.pl&utm_medium=Feed&utm_content=391444&utm_campaign=wszystkie
wybierz ten co najbardziej pasi choć jakbyś dał więcej to może by się coś lepszego znalazło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam ostatnio spory problem. Do pewnego starszego komputera kupiłem monitor Samsung SyncMaster SMB2430HD.
Ponieważ w komplecie nie ma kabla DVI/HDMI, to dokupiłem do niego kabelek oraz przejściówkę:
http://allegro.pl/hdmi-2m-gold1-3b-2560x1600p-full-hd-jakosc-prolink-i1217503716.html
http://allegro.pl/adapter-hdmi-dvi-przejsciowka-full-hd-hd-ready-i1207559447.html

I podłączyłem do dwóch kart graficznych. Jedna to była nVidia GF 6800XT @GT, a druga to Radeon X1950Pro.
A teraz sedno problemu. Podłączałem obie początkowo na analogu. Obraz w 1920x1080 wyśmienity, wygląd żyletowy, z bliska mogę dojrzeć dokładność odwzorowania pojedynczych pikseli. Wszystkie napisy żyletowe czy to bez AA czy z AA. Całkiem dobrze jest też w niższych interpolowanych rozdzielczościach - szczególnie po wybraniu alternatywnej metody wygładzania czcionek dostosowanej do LCD. Jakość barw nieustępująca zbytnio poprzedniemu monitorowi CRT Iiyamy

Pomyślałem, że skoro na analogu jest tak dobrze, to jaki obraz musi iść przez DVI do wejścia HDMI?
Podłączyłem więc i... zobaczyłem koszmar. Takiego dawno nie widziałem na najgorszych telewizorach podłączanych przez SVHS. Obraz przesterowany, wszystkie krawędzie przerysowane, kolory totalnie nienaturalne.
Najpierw pomyślałem, że dla wejścia HDMI mam jakieś porąbane ustawienia monitora. Jednak kręciłem, przestawiałem i najlepsze co udało mi się zrobić, to zbyt ciemny i mało kontrastowy obraz jaki jest ledwo akceptowalny na wystawach sklepowych. Przyjrzałem się pojedynczym czcionkom i okazały się one nierówne, rozlane po sąsiednich pikselach i zbyt kontrastowe w stosunku do tła. Nawet jeżeli czcionka była szara na czarnym tle.
Ponieważ sprawdziłem na dwóch konkurencyjnych kartach, więc jest mało prawdopodobne aby w obu był walnięty moduł generowania obrazu przez DVI-D, trudno powiedzieć też coś złego o przejściówce czy kablu (ale może tu się mylę).
Jednak fakty są jakie są - obraz na D-sub to marzenie, na DVI/HDMI, to tragedia. Zawsze sądziłem, że powinno być dokładnie odwrotnie.
Jakieś sugestie? Może dopiero nowsze karty graficzne generują poprawny obraz przez DVI?

ps. Karty graficzne podłączałem oczywiście osobno. Na radku sprawdziłem oba porty DVI - nic to nie zmieniało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sam teraz mam dziwny i podobny problem.
Thomson cos-tam 22". Podlaczam przez D-Sub - chyba maks. rozdz. jaka moge ustawic to 1360*760, mimo wszystko jakosc obrazu bardzo dobra, kolory dobrze odwzorowane, jest OK. Podlaczam HDMI (19 pin) do monitora, DVI do karty graficznej... obraz jest OKROPNY! Tak jak u Ciebie. W rozdz. 1920*1080. Kombinowalem troche z ustawieniami, nic nie pomaga. Ustawilem 1360*760... i jest dobrze.
Troche sie zdziwilem, bo wczesniej jak podlaczalem kompa tym samym kablem do LG 32" to wszystko wygladalo OK, ale tam tez jest 1360*760, a nie 1920*1080 (za to na D-Sub w LG mialem takie sobie kolory, miejscami niewyrazne znaki).
Mialem tez Sony 23" u siebie i w rozdzielczosci 1920*1200 kablem HDMI-DVI (albo DVI-DVI? - nie pamietam) obraz wygladal wysmienicie...
Wydaje mi sie, ze jest to wina kabla, teraz bede szukal innego HDMI (29 pin?), ktory obsluzy 1920*1080 bez problemow...
A karta to Radeon HD 4870 512/256 i stery ATi 10.5.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2010 o 16:25, kuba9876543210 napisał:

Podlaczam HDMI (19 pin) do monitora, DVI do karty graficznej... obraz jest OKROPNY! Tak
jak u Ciebie. W rozdz. 1920*1080. Kombinowalem troche z ustawieniami, nic nie pomaga.
Ustawilem 1360*760... i jest dobrze.

No właśnie. To co zauważyłem u siebie to fakt, że mój monitor w trybie analogowym ma maksymalną rozdzielczość 1920x1080 mapowaną w pikselach 1:1. Ale w trybie HDMI idealne mapowanie 1:1 następuje w rozdzielczości 1680x1050. W trybie 1920x1080 obraz nie zajmuje całej powierzchni panela, ale jest minimalnie mniejszy. Niemal na pewno stąd taki koszmarny obraz.
Nie wiem jeszcze dlaczego przez HDMI obraz full HD nie jest łapany w monitorze full HD jako full HD. :)
Podejrzewam, że albo winne jest wyjście DVI starszych kart graficznych, albo jakiś problem z monitorem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy komuś się to przyda, ale rozwiązałem swój problem. Otóż w trybie 1920x1080 nie miałem mapowania pikseli 1:1 ponieważ w opcjach Catalysta w ustawieniu łącza DVI miałem ustawione -15% wykorzystania powierzchni ekranu. Kiedy przestawiłem suwak na wielkość maksymalną, czyli 0%, to obraz stał się tak żyletowy jak na RGB. A może nawet bardziej, ale nie potrafię tego dostrzec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2010 o 16:31, MasterOfBlaster napisał:

Czym czyścicie swoje LCD ? Posiadam TV z matrycą "Ultra clean panel" i nie wiem czym
przecierać aby nie było smug itp.

Mikrofibra i coś szybko parującego. Polecam jakiś dedykowany zestaw i jest śwęty spokój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować