Zaloguj się, aby obserwować  
Jackal-pl

Monitory LCD - Temat ogólny (nowości, matryce, parametry, sprawy techniczne)

2468 postów w tym temacie

Cześć! Zamierzam kupić monitor LCD (najlepiej około 22 cale) tyle, że kompletnie nie znam się na tym, a sprzedawcy w sklepach zwykle chcą wcisnąć najdroższy i nie koniecznie najlepszy towar. Głownie gram w gry i oglądam filmy. Ważne dla mnie, żeby miał Tuner TV. Mogę dać maksymalnie 800zł. Proszę o pomoc i rady co do wyboru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2010 o 20:18, kuba1223 napisał:

Cześć! Zamierzam kupić monitor LCD (najlepiej około 22 cale) tyle, że kompletnie nie
znam się na tym, a sprzedawcy w sklepach zwykle chcą wcisnąć najdroższy i nie koniecznie
najlepszy towar. Głownie gram w gry i oglądam filmy. Ważne dla mnie, żeby miał Tuner
TV. Mogę dać maksymalnie 800zł. Proszę o pomoc i rady co do wyboru.


Z czystym sumieniem mogę pocić ci ten oto monitor Samsunga.
http://www.komputronik.pl/index.php/product/80847/Peryferia/Monitory_LCD/21_5_Samsung_SyncMaster_P2270HD_z_tunerem_TV.html
Mają bardzo dobre matryce, więc o jakość wyświetlanego obrazu możesz być spokojny. Poza tym wspomniany przez ciebie tuner tv, oraz bardzo przydatne złącze HDMI, które umożliwi ci podłączenie konsoli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakie Monitory mają najmniejszą "ramkę" ?
Chodzi mi o obudowę w okół matrycy, nie o grubość itp.
Zastanawiam się nad podłączeniem 2ch-3ch monitorów do PC, i szukam czegoś co by zbytnio nie przeszkadzało w użytkowaniu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Otóż przymierzam się do zakupu nowego monitora i mam dylemat jaki wybrać. Chodzi mi tutaj głównie o to czy monitor ma być LCD czy LED? Wiem że pytanie troszkę noobowskie, ale nie znam się na tym a chciałbym kupić jak nalepszy. Tak więc czy monitory LED nadają się do gier? Spodobały mi się 2 monitory i właśnie nie wiem który wybrać:

http://www.agito.pl/monitory-led/lg-21.5-led-e2260v-pn.0.416190.html?attr=1-613,963-393350,113-3684,528-327006

czy

http://www.agito.pl/monitory-lcd/lg-21.5-lcd-w2261vp-pf-gwarancja-agito.0.393164.html?attr=1-613,963-393350

Przypominam że monitora będe używał głównie do gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciałbym kupić ten monitor(Acer P205H), ale nie bardzo się na nich znam. Zależy mi na monitorze w przedziale cenowym 200-400zł(Wraz z przesyłką najlepiej). Miałby to być monitor do gier, który nie wpływałby na zamulanie, zbyt małe odświeżanie itd. Czy Acery smużą się po czasie czy nie? Najbardziej większość osób poleca mi LG. Jeśli ten monitor nie jest dobry prosiłbym o wytłumaczenie dlaczego i w razie możliwości podać inny, dobry według Was. Moja karta graficzna to Gainward GeForce 9600gt 1gb 256bit ddr2. Ile cali? 19" to minimum, ale te 20" chciałbym żeby było. Dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

EDiT: Mam jeszcze jedno pytanie. Co oznacza kategoria A czy B, jakoś tak. Spotkałem się także z czymś takim jak Sort C albo D. Mogę prosić o wyjaśnienie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o tym monitorze?:
http://www.samsung.com/pl/consumer/pc-peripherals-prtinters/monitors/lcd-tv-tuner/LS24EMDKU/EN/index.idx?pagetype=prd_detail&returnurl=
czy będzie dobry zarówno do gier jak i do filmów na Blu-Ray?
czy moja karta graficzna / ATI Radeon HD 4870 512 / poradzi sobie z grami w Full HD? / kumpel ma porównywalnego GeForca i wszystko mu śmiga /.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2010 o 18:59, lis_23 napisał:

Co myślicie o tym monitorze?:

powinien być dobry

Dnia 10.11.2010 o 18:59, lis_23 napisał:

tak

Dnia 10.11.2010 o 18:59, lis_23 napisał:

czy moja karta graficzna / ATI Radeon HD 4870 512 / poradzi sobie z grami w Full HD?

tak

Dnia 10.11.2010 o 18:59, lis_23 napisał:

/ kumpel ma porównywalnego GeForca i wszystko mu śmiga /.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2010 o 16:41, Lord_Polish napisał:

Chciałbym kupić monitor HP 2310ei, w CDA go teraz polecali, ma 23". Mam takie pytanie:
lepiej go podłączyć przez display port czy DVI-D?

Podłącz przez display port bo monitor w full hd będzie lepiej działał ale na dvi-d też będzie ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy moglibyście mi doradzić jakiś monitor głównie do gier ? Nie musi być jakiś super ekstra, ale przydałoby się wejście HDMI i około 19''''.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2010 o 17:13, Qc93 napisał:

Bo jak na razie mam ASUS VW195N. To poradźcie mi czy opłaca mi się go wymieniać czy może
jednak nie :)

Trochę bez sensu wymieniać dobrą 19'' na nieco lepszą 19'' jak już to co najmniej 21,5'' lub większą jak komputer udźwignie wyższą rozdzielczość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mam jeszcze jedno troche głupie pytanie, do gier lepsze jest podłączenie monitora kablem hdmi czy zwykły D-SUB ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2010 o 19:18, Qc93 napisał:

A mam jeszcze jedno troche głupie pytanie, do gier lepsze jest podłączenie monitora kablem
hdmi czy zwykły D-SUB ?

D-SUB żadnym wypadku
hdmi jeśli mamy monitor w rozdzielczości full hd to tak jak mniejszą to dvi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A przejściówka D-SUB->DVI to będzie efekt taki sam ? bo przy kupnie monitora nie otrzymałem(chyba:P) kable DVI tylko D-SUB, a przy kupnie karty graficznej teraz nie otrzymam chyba kabla, nie ? Czy może jednak ? Bo wiem, że powinny być przejściówki ale też nie jestem tego pewien. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To spytam inaczej :) Czy przy takim zestawie :

Procesor i5 760
Płyta Główna Asrock P55 PRO/USB3.0
Pamięć Ram GoodRam 4GB (2x2GB) 1600Mhz CL8
Karta Graficzna Gigabyte GTX460 1GB OC (715/3600)
Dysk Twardy Samsung HD103SJ 1TB SATAII/7200obr./32MB
Nagrywarka DVD Asus DRW-24B3ST SATA wer. BOX (Czarna)
Zasilacz Corsair CMPSU-650TXEU 650W
Obudowa Midi ATX CoolerMaster Elite 370 czarna

Lepiej zostać przy moim monitorze ASUS VW195N tylko dokupić kabel DVI, czy też zainwestować w lepszy monitor z wejściem hdmi. Zaznacze tylko, że komputer ma służyć bardziej głównie do grania niż do oglądania filmów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2010 o 20:01, Qc93 napisał:

A przejściówka D-SUB->DVI to będzie efekt taki sam ?

nie raczej nie

Dnia 07.12.2010 o 20:01, Qc93 napisał:

kable DVI tylko D-SUB, a przy kupnie karty graficznej teraz nie otrzymam chyba kabla,
nie ? Czy może jednak ? Bo wiem, że powinny być przejściówki ale też nie jestem tego
pewien. :(

przejściówka powinna być z grafiką choć nie koniecznie z kablem jest różnie nie wszyscy producenci dają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować