Zaloguj się, aby obserwować  
Jackal-pl

Monitory LCD - Temat ogólny (nowości, matryce, parametry, sprawy techniczne)

2468 postów w tym temacie

Dnia 07.12.2010 o 20:39, Qc93 napisał:

To spytam inaczej :) Czy przy takim zestawie :

Procesor i5 760
Płyta Główna Asrock P55 PRO/USB3.0
Pamięć Ram GoodRam 4GB (2x2GB) 1600Mhz CL8
Karta Graficzna Gigabyte GTX460 1GB OC (715/3600)
Dysk Twardy Samsung HD103SJ 1TB SATAII/7200obr./32MB
Nagrywarka DVD Asus DRW-24B3ST SATA wer. BOX (Czarna)
Zasilacz Corsair CMPSU-650TXEU 650W
Obudowa Midi ATX CoolerMaster Elite 370 czarna

Lepiej zostać przy moim monitorze ASUS VW195N tylko dokupić kabel DVI, czy też zainwestować
w lepszy monitor z wejściem hdmi. Zaznacze tylko, że komputer ma służyć bardziej głównie
do grania niż do oglądania filmów.

większy monitor jest dobry o ile nie masz małego pokoju bo jak masz mały pokój to zostaw ten monitor co masz
ale jak masz średni lub duży to warto kupić monitor np. 24'' przyda się jak oglądasz filmy np. 3m od monitora lub więcej wtedy film lepiej wygląda(a zwłaszcza filmy w hd lepiej wydają na 24''niż 19'') jak z bliska to tu lepiej wypada 19''(na dvd nie hd).
A co do gier przy 19'' dłużej pograsz w nowe gry niż np 24'' bo mniejsza rozdzielczość choć przy większej rozdzielczości gry troszkę są ładniejsze.
Trudno mi doradzić czy zmienić czy nie. Jak nie masz za mały pokój i masz kasę na nowy monitor to celuj 24'' jak nie to kup kabel dvi.
Sam zdecyduj czy trzeba czy chcesz większy monitor jak się zdecydujesz to napisz jakiej wielkości ma być i ile możesz dać na nowy monitor.
ps. popytaj ludzi na innych forach może ci lepiej doradzą niż ja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2010 o 22:55, rino1983 napisał:

większy monitor jest dobry o ile nie masz małego pokoju bo jak masz mały pokój to zostaw
ten monitor co masz
ale jak masz średni lub duży to warto kupić monitor np. 24'' przyda się jak oglądasz
filmy np. 3m od monitora lub więcej wtedy film lepiej wygląda(a zwłaszcza filmy w hd
lepiej wydają na 24''niż 19'') jak z bliska to tu lepiej wypada 19''(na dvd nie hd).
A co do gier przy 19'' dłużej pograsz w nowe gry niż np 24'' bo mniejsza rozdzielczość
choć przy większej rozdzielczości gry troszkę są ładniejsze.
Trudno mi doradzić czy zmienić czy nie. Jak nie masz za mały pokój i masz kasę na nowy
monitor to celuj 24'' jak nie to kup kabel dvi.
Sam zdecyduj czy trzeba czy chcesz większy monitor jak się zdecydujesz to napisz jakiej
wielkości ma być i ile możesz dać na nowy monitor.
ps. popytaj ludzi na innych forach może ci lepiej doradzą niż ja


Filmów raczej nie będę często oglądał, raczej ma służyć bardziej do gier. Pokój mam owszem nie tak mały ale myślę, że nawet jakbym kupował nowy monitor to też celował bym w 19''. Wiec nie wiem czy się nowy wgl. jakiś opłaca z tego powodu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o modelu IIYAMA ProLite E2607WS ? http://ico.waw.pl/a_a_produkt185.html
Na próżno szukać recenzji w necie (znalazłem ze dwie polskie, może 3 zagraniczne), i generalnie chwali się ten monitor, jak i całą firmę odpowiedzialną za tę linię, ale przydałoby się jakieś podsumowanie wad i zalet.

A może jakieś propozycje alternatywynych monitorów ? Główne przeznaczenie to gry i filmy, parametry najlepiej zbliżone. Cena do 1100zł.
EDIT : Nie jestem pod tym względem aż tak wymagający, ale zależy mi po prostu na braku "śnieżeń", oraz gwarancji że po paru dniach nie pojawią się wypalone piksele. W sumie, monitor za tysiaka to nie mały wydatek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2010 o 07:25, Qc93 napisał:

> większy monitor jest dobry o ile nie masz małego pokoju bo jak masz mały pokój to
zostaw
> ten monitor co masz
> ale jak masz średni lub duży to warto kupić monitor np. 24'' przyda się jak oglądasz

> filmy np. 3m od monitora lub więcej wtedy film lepiej wygląda(a zwłaszcza filmy
w hd
> lepiej wydają na 24''niż 19'') jak z bliska to tu lepiej wypada 19''(na dvd nie
hd).
> A co do gier przy 19'' dłużej pograsz w nowe gry niż np 24'' bo mniejsza rozdzielczość

> choć przy większej rozdzielczości gry troszkę są ładniejsze.
> Trudno mi doradzić czy zmienić czy nie. Jak nie masz za mały pokój i masz kasę
na nowy
> monitor to celuj 24'' jak nie to kup kabel dvi.
> Sam zdecyduj czy trzeba czy chcesz większy monitor jak się zdecydujesz to napisz
jakiej
> wielkości ma być i ile możesz dać na nowy monitor.
> ps. popytaj ludzi na innych forach może ci lepiej doradzą niż ja

Filmów raczej nie będę często oglądał, raczej ma służyć bardziej do gier. Pokój mam owszem
nie tak mały ale myślę, że nawet jakbym kupował nowy monitor to też celował bym w 19''.
Wiec nie wiem czy się nowy wgl. jakiś opłaca z tego powodu :P

nie opłaca się kupować 19'' kup kabel dvi jak nie masz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2010 o 09:35, Darkstar181 napisał:

Co myślicie o modelu IIYAMA ProLite E2607WS ? http://ico.waw.pl/a_a_produkt185.html
Na próżno szukać recenzji w necie (znalazłem ze dwie polskie, może 3 zagraniczne), i
generalnie chwali się ten monitor, jak i całą firmę odpowiedzialną za tę linię, ale przydałoby
się jakieś podsumowanie wad i zalet.

A może jakieś propozycje alternatywynych monitorów ? Główne przeznaczenie to gry i filmy,
parametry najlepiej zbliżone. Cena do 1100zł.
EDIT : Nie jestem pod tym względem aż tak wymagający, ale zależy mi po prostu na braku
"śnieżeń", oraz gwarancji że po paru dniach nie pojawią się wypalone piksele. W sumie,
monitor za tysiaka to nie mały wydatek.

wydaje że jest spoko myślę że możesz go spokojnie kupić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jak oceniacie mój zakup?:
http://www.samsung.com/pl/consumer/pc-peripherals-prtinters/monitors/lcd-tv-tuner/LS24EMDKU/EN/index.idx?pagetype=prd_detail
jak na razie z grami jest nieźle ale monitor ma parę wad: ciężko jest go wyłączyć / czasem sam się włącza /,mam też problemy gdy po włączenia kompa wychodzi mi " brak sygnału "
z filmami też nie jest źle choć nie rewelacyjne ( filmy na Blu-Ray ) - monitor ten ma jednak takie coś że dół i góra czerni " świecą " na niebiesko,granatowo - czy to normalne zjawisko?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2010 o 18:27, lis_23 napisał:

A jak oceniacie mój zakup?:
http://www.samsung.com/pl/consumer/pc-peripherals-prtinters/monitors/lcd-tv-tuner/LS24EMDKU/EN/index.idx?pagetype=prd_detail
jak na razie z grami jest nieźle ale monitor ma parę wad: ciężko jest go wyłączyć / czasem
sam się włącza /,mam też problemy gdy po włączenia kompa wychodzi mi " brak sygnału "
z filmami też nie jest źle choć nie rewelacyjne ( filmy na Blu-Ray ) - monitor ten ma
jednak takie coś że dół i góra czerni " świecą " na niebiesko,granatowo - czy to normalne
zjawisko?.

nie jest to normalne zjawisko może świecić troszkę za jasno ale nie powinien zmieniać barw
tak poza tym spoko monitor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2010 o 18:55, lis_23 napisał:

Nie zmienia barw,po prostu widać taki jaśniejszy kolor zachodzący w granat - nie wiem
jak to lepiej opisać ...

zrób rzut ekranu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2010 o 21:31, rino1983 napisał:

> Nie zmienia barw,po prostu widać taki jaśniejszy kolor zachodzący w granat - nie
wiem
> jak to lepiej opisać ...
zrób rzut ekranu


Raczej by musiał zdjęcie aparatem ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2010 o 22:01, Volvox napisał:

> > Nie zmienia barw,po prostu widać taki jaśniejszy kolor zachodzący w granat
- nie
> wiem
> > jak to lepiej opisać ...
> zrób rzut ekranu

Raczej by musiał zdjęcie aparatem ;p

a faktycznie pomyliło mi się a to miałem na myśli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2010 o 19:18, Qc93 napisał:

A mam jeszcze jedno troche głupie pytanie, do gier lepsze jest podłączenie monitora kablem
hdmi czy zwykły D-SUB ?

Jeżeli pod Windows XP, to nie ma znaczenia. Pod tym systemem HDMI jest wyraźnie gorsze ponieważ przestaje działać funkcja zarządzania energią, czyli możliwość wyłączania monitora przez komputer.
Jeżeli pod Vistą, to lepsze jest prawdopodobnie HDMI ponieważ pod D-Sub Vista redukowała rozdzielczość wyświetlanego obrazu do 800x600 (lub podobnego w odpowiedniej proporcji). Było tak przynajmniej w wersji premierowej Visty - być może spatchowana nie powoduje już takiego efektu.
W Win7 powinno być podobnie jak w XP.
Nie udało mi się w żaden sposób dostrzec gorszego obrazu pod D-sub niż pod HDMI w rozdzielczości 1920x1080/p60 (w 75 Hz również). Testowałem to na swoim nowym monitorze Samsung SMB-2430HD, który wszystkimi parametrami przewyższa utytułowany SMP-2470.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2010 o 14:37, Olamagato napisał:

> A mam jeszcze jedno troche głupie pytanie, do gier lepsze jest podłączenie monitora
kablem
> hdmi czy zwykły D-SUB ?
Jeżeli pod Windows XP, to nie ma znaczenia. Pod tym systemem HDMI jest wyraźnie gorsze
ponieważ przestaje działać funkcja zarządzania energią, czyli możliwość wyłączania monitora
przez komputer.
Jeżeli pod Vistą, to lepsze jest prawdopodobnie HDMI ponieważ pod D-Sub Vista redukowała
rozdzielczość wyświetlanego obrazu do 800x600 (lub podobnego w odpowiedniej proporcji).
Było tak przynajmniej w wersji premierowej Visty - być może spatchowana nie powoduje
już takiego efektu.
W Win7 powinno być podobnie jak w XP.
Nie udało mi się w żaden sposób dostrzec gorszego obrazu pod D-sub niż pod HDMI w rozdzielczości
1920x1080/p60 (w 75 Hz również). Testowałem to na swoim nowym monitorze Samsung SMB-2430HD,
który wszystkimi parametrami przewyższa utytułowany SMP-2470.


Raczek będę pracował na systemie Windows 7 64bit, na złączu DVI. To nie będzie żadnych problemów i wszystko ładnie będzie działać i wyglądać ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2010 o 17:15, Qc93 napisał:

Raczek będę pracował na systemie Windows 7 64bit, na złączu DVI. To nie będzie żadnych
problemów i wszystko ładnie będzie działać i wyglądać ? :)

Tak, o ile rozdzielczość ekranu będzie ustawiona na maksymalną jaką wyciąga monitor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z cyklu "dlaczego to działa wbrew logice"

Zostawiłem PC na jakieś pół godziny, nie wyłączyłem monitora. Wracam i co widzę? Czarny ekran i latające okienko z komunikatem informującym, że " nie działam w trybie kompatybilności a zalecane ustawienia to 1280:1024 i 60h."

Ale:
1) jak do cholery miałbym to ustawić skoro w ogóle nie mogę nic robić (nawet w BIOS wejść)?
2) ja właśnie pracuję na tej rozdziałce i odświeżeniu odkąd mam nową kartę graficzną (GeForce 9600GT, stery w miarę nowe) czyli od jakichś 2 lat!

Nie mogę nic zrobić prócz włączenia PC i jego wyłączenia. W tle działa wszystko, nawet muzyka.

Monitor to Samsung SyncMaster 713N.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, w najbliższym czasie chciałbym kupić nowy monitor. Możecie mi jakiegoś polecić? W tej chwili mam Samsung SyncMaster 940bf (19''). Jeśli chodzi o preferencje: w miarę duży (tak gdzieś 24''), duża rozdzielczość (1920x1080 czy jakoś tak) no i dobra jakość. Fundusze: do 900 zł (najlepiej do 800 zł). Zastanawiam się nad: Iiyama 24'' ProLite E2410HDS. Będę go używał głównie do grania.

Aha, jeszcze specyfikacje systemu (z ważniejszych): Intel Core i7 860, GeForce 9600GT, Gigabyte GA-P55M-UD2, RAM 4GB, Vista 32bit. Czy w dużej rozdzielczości będę mógł grać z płynnym obrazem (w miarę)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2010 o 18:50, SpecShadow napisał:

Zostawiłem PC na jakieś pół godziny, nie wyłączyłem monitora. Wracam i co widzę? Czarny
ekran i latające okienko z komunikatem informującym, że " nie działam w trybie kompatybilności
a zalecane ustawienia to 1280:1024 i 60h."


Może masz włączony tryb oszczędzania energia (czy jak to tam się nazywa) i wygasza monitor po jakiejś bezczynności? Wyłącz tą opcje i powinno działać lepiej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2010 o 18:55, hans_olo napisał:

> Monitor to Samsung SyncMaster 713N.
Klasyka w szajsungach. Jakiś element sterowania matrycą zdechł.


Kurczę, dopiero co wymieniłem :< poprzednik był podobny (Samsung SyncMaster) i padł po gwarancji. Włączyło się go, wydawał coraz głośniejszy pisk i wyłączał się. A tego otrzymałem w prezencie...

To było jakieś pół roku temu.
Szukałem monitorów niepanoramicznych ale cena wahała się w okolicach 800zł (z funduszami zawsze problem był) a na Allegro się nie patrzyłem. Dzisiaj przeglądam skapiec.pl i co widzę? Monitory w przedziale cenowym 330-500zł.
Warto zakupić takie tanie monitory? Jeśli tak to jaką firmę brać pod uwagę?
Bo mówiąc szczerze nie jestem wybredny w kwestii monitorów LCD, największa zaleta - brak bólu oczu po pracy (jak w CRT) - wystarcza :] Boje się tylko że panorama będzie miała problemy z wyświetlaniem obrazu starszych gier z okolicy 2000r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2010 o 19:10, Volvox napisał:

Może masz włączony tryb oszczędzania energia (czy jak to tam się nazywa) i wygasza monitor
po jakiejś bezczynności? Wyłącz tą opcje i powinno działać lepiej ;)


I wyświetla potem takie komunikaty o zmienianiu rozdzielczości? Wątpię.

Znalazłem ta informację, wyłącza niby monitor po 20min ale coś mi nie zgadza się czas. Chyba nie było mnie tak długo no i inna osoba, która siedziała na tym PC może to potwierdzić. Dziwna sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować