Zaloguj się, aby obserwować  
Jackal-pl

Monitory LCD - Temat ogólny (nowości, matryce, parametry, sprawy techniczne)

2468 postów w tym temacie

Dnia 11.12.2010 o 19:14, SpecShadow napisał:

Kurczę, dopiero co wymieniłem :< poprzednik był podobny (Samsung SyncMaster) i padł
po gwarancji. Włączyło się go, wydawał coraz głośniejszy pisk i wyłączał się. A tego
otrzymałem w prezencie...


Ja dla odmiany mam przyjemne wspomnienia z Samsungiem. Mój SyncMaster jest intensywnie użytkowany już 10 lat i nie zaznał żadnej awarii ani nie ma żadnego martwego piksela.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo prawdopodobne, że jak sobie obdzwonisz paru serwisantów elektroników, to za jakąś rozsądną kwotę do 100 zł będzie naprawione. Pomijam fakt, że to pewnie kwestia przekaźnika za 5 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2010 o 03:02, hans_olo napisał:

Bardzo prawdopodobne, że jak sobie obdzwonisz paru serwisantów elektroników, to za jakąś
rozsądną kwotę do 100 zł będzie naprawione. Pomijam fakt, że to pewnie kwestia przekaźnika
za 5 zł.


Może być problem jeśli się mieszka w małej miejscowości. A jedyna możliwa osoba od razu poleciła kupno (ta sama u którego próbowałem uratować poprzedniego SyncMastera). Widzę, że prócz napędów i telefonów nie mam szczęścia i do monitorów Samsunga.

Ten problem z komunikatem rozwiązałem wymieniając kabel zasilający monitor. Ciekawe...

Kolejny defekt - po jakimś czasie pracy wyłączę monitor (bo np. idę coś przekąsić czy zająć się innymi sprawami). Wracam, włączam monitor i muszę czekać jakaś minutę aby pojawił się pulpit :/
Po wyłączeniu niektórych gier np. UFO Afterlight czekam więcej jak minutę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar kupić monitor do którego podepnę X360. Upatrzyłem sobie całkiem fajny BenQ G2220 HD. Ma on złącza D-Sub i DVI i mam w związku z tym pytanie: czy jak podepnę X360 tymi złączami to będzie jakaś kolosalna różnica niż gdybym miał inny monitor z HDMI? Nie wiem czy kupować ten czy jakiś z HDMI. Jeśli macie coś godnego polecenia do 600 zł piszcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2010 o 14:31, Hell_Knight napisał:

Mam zamiar kupić monitor do którego podepnę X360. Upatrzyłem sobie całkiem fajny BenQ
G2220 HD. Ma on złącza D-Sub i DVI i mam w związku z tym pytanie: czy jak podepnę X360
tymi złączami to będzie jakaś kolosalna różnica niż gdybym miał inny monitor z HDMI?
Nie wiem czy kupować ten czy jakiś z HDMI. Jeśli macie coś godnego polecenia do 600 zł
piszcie.

Z tego co wiem to x360 jednak lepiej go podłączyć przez hdmi bo z pozostałymi czyli d-sub i dvi są problemy
ten monitor powinien być lepszy od twego
http://www.agito.pl/monitory-lcd/lg-21.5-lcd-w2261vp-pf.0.346631.html?attr=1-613,528-278638

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osobiście posiadam i polecam LG W2361V-PF, co prawda przekracza trochę budżet ( http://www.ram.net.pl/product_info.php?products_id=43216) ale moim zdaniem warto dołożyć te 40 zł.
Sam mam podłączonego do niego PC i Xboxa 360, przełączenie się pomiędzy urządzeniami to kwestia 1 przycisku, obraz jak dla mnie jest bardzo dobry (chodź nie znam się za wiele, bo to mój pierwszy monitor LCD).

Jedyny minus według mnie, to brak regulowanej stopki (nachylenia) a że matryce TN/TFT posiadają słabe kąty widzenie, zdarza się niektórym potrzeba podkładania książek (?!) pod monitor itp, bo jeśli nie masz głowy idealnie na wprost monitora, następuje natychmiastowe załamanie kolorów i obraz staje sie coraz ciemniejszy :P


EDIT
Lol, coś z netem sory za 2 posty :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moglibyście doradzić mi telewizor LCD?, fajnie by było jak miałby LED. Od 32 cali w górę, FULL HD. Do normalnego TV i pod XBOX360. Za około 1500zł.Koniecznie w komputroniku (wiem że drogo).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2010 o 19:14, Mafioso_PL napisał:

Z 32" Ledów najtańszy jest jakiś ORION, a i to przekracza budżet bo kosztuje 1759 zł.
Raczej nie licz na LEDa w tej cenie...


A bez LED? i czy to LED jest zauważalne? bo mam laptopa z LED, i nic różnicy między zwykłym nie widzę...;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż, dobrymi opiniami cieszy się telewizor firmy Orion, o której szczerze mówiąc nie słyszałem od dobrych 15 lat także osobiście nie wiem jak idzie z jakością obrazu itp, Ale ludzie jak widać to kupują i są zadowoleni....

http://www.komputronik.pl/index.php/product/89513/RTV/Telewizory/32_Orion_32FX500D.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie zostałem własnie posiadaczem konsoli ps3 mam wielki problem ponieważ mam również pc i mam monitor dość stary lg pytanie mam takie jaki monitor by się nadał do grania na pc i ps3 myslałem już na jakimś lcd led 27 cali badz o tv 32 calowym równiez ledowym prosze o pomoc w wyborze

z monitorów lcd znalzałem sobie taki

http://allegro.pl/led-najlepszy-lg-w2486l-full-hd-2-hdmi-2m-1-zabrze-i1363899873.html


natomiast jesli idzie o telewizor to taki

http://allegro.pl/telewizor-32-lcd-lg-32le5500-led-full-hd-4-h-i1361383949.html

prosiłbym o jakieś inormacje co byście doradzili to ma byc moniotr badz telewizor pod konsole ps3 i pc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż w sumie to nie, bo dopiero jakieś pół roku.
Ale w internecie możesz poczytać również pozytywne opinie, od ludzi którzy posiadają ten model znacznie dłużej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować