Zaloguj się, aby obserwować  
Jackal-pl

Monitory LCD - Temat ogólny (nowości, matryce, parametry, sprawy techniczne)

2468 postów w tym temacie

Czym czyścicie ekrany LCD? Ja wiem, że w necie porad jest bez liku, problem w tym, że każda inna. :P Wolałbym coś pewnego i sprawdzonego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak sobie kupie monitor lcd FullHd to będę mógł wykorzystać jego rozdzielczość mając kartę graficzną GeForce 7900gs obsługującą DirectX9.0c???? I czy gdy monitor nie ma wejścia HDMI to wogóle da się ustawić na nim rozdzielczość 1920x1080 ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie z serii debilnych (ale wolę się upewnić :P )

Czy jeżeli kupię sobie kabel HDMI z przejściówkami DVI i podłączę go zarówno do karty graficznej za pomocą DVI jak i do wejściówki DVI w monitorze, to sam kabel nadal będzie przesyłał jakość cyfrową obrazu, HD, nie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polećcie mi jakiś monitor z przedziału 22-24 cale, z przeznaczeniem głównie do gier i filmów, kosztujący do 1000 zł. ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2011 o 16:10, BuuBuu napisał:

Jak sobie kupie monitor lcd FullHd to będę mógł wykorzystać jego rozdzielczość mając
kartę graficzną GeForce 7900gs obsługującą DirectX9.0c???? I czy gdy monitor nie ma wejścia
HDMI to wogóle da się ustawić na nim rozdzielczość 1920x1080 ???


Będziesz mógł ale raczej nie do gier chyba, że do starszych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie.

Posiadam monitor CRT, natomiast LCD nigdy nie miałem i nie znam się na nich. Słyszałem, że LCD-ki na rozdzielczościach innych niż natywne nie mogą działać, bo obraz staje się rozmazany i niewyraźny. Ale słyszałem o tym dość dawno. Czy coś się zmieniło? Czy jakbym kupił monitor LCD z rozdziałką natywną 1920x1080, to nie mógłbym ustawić np. 1600x900 bez straty jakości obrazu? To byłby pewien problem w grach, bo w każdej nowej musiałbym grać z tą wysoką rozdzielczością, a to powodowałoby stratę FPSów.

Proszę o odpowiedź. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2011 o 18:43, sinir napisał:

Witam. Mam pytanie.

Posiadam monitor CRT, natomiast LCD nigdy nie miałem i nie znam się na nich. Słyszałem,
że LCD-ki na rozdzielczościach innych niż natywne nie mogą działać, bo obraz staje się
rozmazany i niewyraźny. Ale słyszałem o tym dość dawno. Czy coś się zmieniło? Czy jakbym
kupił monitor LCD z rozdziałką natywną 1920x1080, to nie mógłbym ustawić np. 1600x900
bez straty jakości obrazu? To byłby pewien problem w grach, bo w każdej nowej musiałbym
grać z tą wysoką rozdzielczością, a to powodowałoby stratę FPSów.

Proszę o odpowiedź. :)

jeśli nie zejdziesz poniżej np.1280x1080 to raczej nie zauważysz spadku jakości no tylko pamiętaj żeby monitor podłączyć przez kabel dvi lub hdmi bo na d-sub przy rozdzielczość wyżej niż 1280x800 się psuje jakość.
ale najlepiej używać natywnej choć jak będziesz grał np 1600x900 to nie będzie problemu .
ps. sorry jak coś nie jaśnie napisałem ale jestem na kacu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od pięciu miesięcy posiadam monitor: Samsung SyncMaster P2470HD - poprzednio też miałem monitor Samsunga tyle że 19-sto calowy z którym miałem pewne problemy,niestety,i z tym monitorem mam problemy ... wadą tego modelu jest to że: " przy wyświetlaniu czarnego obrazu widać lekką poświatę od podświetlenia na dolnej i górnej krawędzi " co przeszkadza przy oglądaniu filmów,niestety,nie chodzi tylko o to - wystarczy że podniosę głowę trochę wyżej lub niżej to obraz jest już zły,najbardziej denerwuje mnie jako osobę słabowidzącą to,że obraz jest ciemny,zwłaszcza u góry - tzn.np." Far Cry 2 " - gdy patrzę w niebo jest ok ( choć widać taką smugę u góry monitora przy krawędzi ) ale jak skieruję kamerę na drzewa to widzę gorzej,ciemniej
chyba trzeba było kupić lepszy monitor ... ale teraz nie wiem już,co zrobić na przyszłość,jaki monitor wybrać za parę lat?,która matryca jest najlepsza dla osoby słabowidzącej? - TN,PVA czy IPS? - jak sobie czytam różne porównania to wychodzi na to że nie ma matrycy pozbawionej wad - mi najbardziej zależy na tym aby czerń była czarna,aby obraz nie zmieniał się wraz z kątem patrzenia,aby nie było poświaty i przyciemnienia obrazu przy krawędziach i aby monitor był zarówno do gier jak i do filmów - która matryca byłaby najlepsza?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować