Zaloguj się, aby obserwować  
ziomal1234

Zjawiska paranormalne czyli czy wierzycie w duchy, UFO i inne

334 postów w tym temacie

Gdy zakładasz temat, to pierwszy powinieneś się porządnie i rzeczowo wypowiedzieć.
Wcisnąć guzik Dodaj Temat to nie sztuka ;)

Czekam na Twoje relacje, przemyślenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2007 o 19:59, ziomal1234 napisał:

To jak możemy zaczynać?


Jak chcesz to ja mogę zacząć.

Temat ten powstał abyśmy mogli pomówić o UFO,USO,doplerach,duchach,kryptydach(kryptozoolodi) ,krybtobotaniki i innych tego typu rzeczach.czy wierzycie czy jesteście sceptykami a może nie wiedziecie o co chodzi?Ten temat został założony z myślą o was.A więc czas kończyć ten wstęp i zacząć dyskusje.Poniżej dwa linki do stron o tematyce związanej z tym tematem.

http://www.paranormalium.pl/

http://www.kryptozoologia.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

skoro tak to start:)
a wiec. duchy nie istnieja. a to dlaczego? dlatego ze nie zostalo udokumentowane ich istnienie. zobaczyc je mozna, nie powiem ze nie. a w jaki sposob? trzeba skorzystac z jednego z wielu srodkow odurzajacych. wtedy zobaczymy rozne dziwne rzeczy. poza tym historie o duchach byly tworzone zazwyczaj przez ludzi ktorzy z rtoznych powodow nie mogli wytlumaczyc jakigos dziwnego zjawiska.
co do ufo... tego nie jestesmy w stanie powiedziec. jednak co znaczy UFO? to znaczy tyle co (po polsku) NOL-niezidentyfikowany obiekt latajacy. wiec uzywajac tego okreslenia mylnie mowimy o innych cywilizacjach. zas skrot ten mowi jedynie o obych technologiach. jednak wracajac. nie jestesmy w stanie powiedziec ze innych cywilizacji nie ma. nasza technologia jest narazie na zbyt niskim poziomie bysmy mogli cos na ten temat stwierdzic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2007 o 20:09, ziomal1234 napisał:

Dobra to zaczynamy.
Czy spotkaliście kiedyś jakieś duchy lub inne rzeczy "nie z tego świata".


Nie spotkałem ale jestem przekonany ze to istnieje,co do duchów to jestem dość sceptycznie nastawiony ale wierze w UFO,USO a na istnienie większości kryptyd jest bardzo prawdopodobne i ich liczba ciągle się zmieni gdyż ktoś widzi nowe i dochodzą do spisu a z kolei jacyś naukowce odkrywają coś to jest kryptydą i przestaje nią być żeby zacząć funkcjonować jako zwykły zwierz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2007 o 20:12, Samildanach napisał:

a wiec. duchy nie istnieja. a to dlaczego? dlatego ze nie zostalo udokumentowane ich istnienie.

A więc jeżeli coś nie jest udokumentowane, to od razu oznacza, że to coś nie istnieje? :)

BTW Ciekawa stronka, w archiwum interesujące newsy. Jak ktoś nie ma nic do roboty: http://www.nautilus.org.pl/ :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.11.2007 o 20:17, Marcinos07 napisał:

A więc jeżeli coś nie jest udokumentowane, to od razu oznacza, że to coś nie istnieje? :)

a co jak nagle wymysle sobie ze zyja wampiro-pso-koto-łaki i zaczne to rozglaszac to znaczy to iz one istnieja? tak samo bylo z duchami. ludzie nie mogli czegos wytlumaczyc ze wzgledu na stan posiadanej wiedzy i wymyslili sobie rozne krwawe widma ktore nie maja racji bytu...
@ziomal1234
a ja widzialem smoki latajace po bezchmurnym niebie scigane przez watahe gryfów. i tez nie bylem pod wplywem srodkow odurzajacych:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do duchów to nie będę sie na ten temat wypowiadał gdyż to nie mój rejon,ja się interesuje Krypdydami,kosmitami,i innymi niewyjaśnionym rzeczami ale jakoś duchy mnie nigdy specjalnie nie interesowały.A co sądzicie o cienistych ludziach i doppelganger''ach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2007 o 20:20, Samildanach napisał:


> A więc jeżeli coś nie jest udokumentowane, to od razu oznacza, że to coś nie istnieje?
:)
a co jak nagle wymysle sobie ze zyja wampiro-pso-koto-łaki i zaczne to rozglaszac to znaczy
to iz one istnieja? tak samo bylo z duchami. ludzie nie mogli czegos wytlumaczyc ze wzgledu
na stan posiadanej wiedzy i wymyslili sobie rozne krwawe widma ktore nie maja racji bytu...
@ziomal1234
a ja widzialem smoki latajace po bezchmurnym niebie scigane przez watahe gryfów. i tez nie
bylem pod wplywem srodkow odurzajacych:P

Nie żartuj sobie jak chcesz moge ci to opowiedzieć jak to bylo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.11.2007 o 20:25, ziomal1234 napisał:

Nie żartuj sobie jak chcesz moge ci to opowiedzieć jak to bylo.

no to opowiadaj:) zrewanzuje sie tym samym:)
jesli juz cos mowisz podajac jako pewnik postaraj sie tlumaczyc od razu swoja kwestie a nie proponowac to pozniej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2007 o 20:24, Xsaw napisał:

Co do duchów to nie będę sie na ten temat wypowiadał gdyż to nie mój rejon,ja się interesuje
Krypdydami,kosmitami,i innymi niewyjaśnionym rzeczami ale jakoś duchy mnie nigdy specjalnie
nie interesowały.A co sądzicie o cienistych ludziach i doppelganger''ach?

zartujesz prawda?;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2007 o 20:32, Samildanach napisał:

zartujesz prawda?;p

z czym niby żartuje?się pytam co ludność sądzi o nich,i nie pisz posta pod postem wciągu 2 minut bo edycja istnieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2007 o 20:32, Samildanach napisał:

> Co do duchów to nie będę sie na ten temat wypowiadał gdyż to nie mój rejon,ja się interesuje

> Krypdydami,kosmitami,i innymi niewyjaśnionym rzeczami ale jakoś duchy mnie nigdy specjalnie

> nie interesowały.A co sądzicie o cienistych ludziach i doppelganger''ach?
zartujesz prawda?;p

Tak chcesz to powiem.
To było w grudniu, byłem odpisać zeszyty bo mnie nie było w szkole więc pojechałem z mamą do mojej koleżanki.
Niedawno zmarła jej babcia więc chciałem też ją troche pocieszyć. Gdy po 30 min była chyba 17 zrobiło się strasznie zimno chociaż paliło się w piecu na maxa wyjrzałem przez okno a moja koleżanka stanęła obok mnie i razem zobaczyliśmy ducha jej babci który idzie po podwórku jak gdyby nigdy nic. Dokładnie widzieliśmy taki cień w świetle latarni. Mój pierwszy odruch to niedowierzanie poczym spytałem sie koleżanki czy też to widziała. Ona powiedziała że tak i pobiegliśmy opowiedzieć to rodzicom. Wystarczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2007 o 20:34, Xsaw napisał:

> zartujesz prawda?;p
z czym niby żartuje?się pytam co ludność sądzi o nich,i nie pisz posta pod postem wciągu 2
minut bo edycja istnieje.

wyobraz sobie ze wiem i nie musisz robic ze mnie glupka.
@ziomal1234
hmmm ok wystarczy. a co jesli powiem ze mogla byc to gra cieni i swiatla? szwedeom w "Potopie" tez wydawalo sie iz Matka Boska chroni Jasnagóre przed atakami... a to byly chumry i mgla jak dobrze pamietam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować